Skocz do zawartości

modzi-kryteria


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede konczyc tematu, mysle, ze dobrze forum zrobi publiczne wyjasnienie sytuacji. Sam troche zauwazam, ze ostatnio ostrzezenia sie sypia z roznych powodow. Trzeba przewietrzyc sytuacje. Wiem, ze bycie modem nie jest latwe, szczegolnie, ze to dodatkowe zobowiazanie i nie jest w żaden sposob odplatne. Tetez trzeba miec w sobie duzo zapalu, ale tez i forumowicze powinni mniec duze zrozumienie do moderatorow za ich prace, nawet jesli sie z nimi nie zgadzaja.

 

Przewietrzmy sytuacje i jadowitejzmiji i jesli ktos cos jeszcze ma to prosze teraz pisac... 

a po wyjasnieniu atmosfery zrobimy dodatkowy wybor modow, moze beda chetni...


rozumiem ze uzytkownik jadowitazmija moze wkurwiac (mnie troche np), ale w czym jest gorszy od np uzytkownika LakeShow obrazajacego ludzi na lewo i prawo (poza sympatiami klubowymi zbieznymi z wiekszoscia 'ciala pedagogicznego' forum)?

 Zgadzam sie z tym, teraz pytanie co bedzie lepsze pozwalanie jednym i drugim na taka sielanke i forum bedzie pelne wrogosci, czy rozdawac ostrzezenia jednym i drugim? Pytanie otwarte i mile widziane bedzie Wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, to ocena obecnego stanu rzeczy. Ankieta z kilkoma pytaniami, odpowiedzi na prv, podsumowanie oficjalne, ustalenie kto zostaje,kto z obecnych może się zmienić, kto zmienić się nie chce i nie działa właściwie i out

Dwa, czyli zainteresowani aplikują na wakaty z uzasadnieniem. Bez limitu. Rookie też może dowodzić, o ile ma łeb na karku i ma czas/dyscyplinę

Trzy, wybory spośród zgłoszonych/przefiltrowanych chętnych

Trzy pierwiastki z dwóch, czyli ogłoszenie zwycięzców/nowego/aktualnego składu modów

Cztery - bunga bunga z tirówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to nie uważacie, że jest trochę za dużo szumu wokół modów? Może nie mam wielkiego doświadczenia ale jakieś mam (prowadziłem przez 12 lat całkiem duże forum muzyczne, jestem modem na sporym forum piłkarskim) i jedno wiem - dobry mod to taki, którego nie widać, a swoje robi. Bo co ma robić moderator? Moderować. Nie załatwiać personalne anse czy też błyszczeć w świetle reflektorów.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze uzytkownik jadowitazmija moze wkurwiac (mnie troche np), ale w czym jest gorszy od np uzytkownika LakeShow obrazajacego ludzi na lewo i prawo (poza sympatiami klubowymi zbieznymi z wiekszoscia 'ciala pedagogicznego' forum)?

Kogo niby obrażam na lewo i prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie modem to niewdzięczny kawałek chleba, bo niezależnie czy coś robisz czy nie to i tak jest źle, a użytkownicy widzą tylko "błędne" decyzje.

 

Na różnych forach jestem on 15 lat. Przez kilka lat byłem moderatorem na forum większym niż te, więc zasadniczą wiem jak to wygląda z obu stron.

 

Czy moderatorzy na tym forum jako całość działają dobrze? (odnoszę się do działu NBA)

 

Zasadniczą tak.

 

Czy w grupie modów działu NBA są osoba/y, które nie powinny być modami?

 

Tak.

 

Na tym forum jestem od ponad roku, generalnie jestem dość aktywnym użytkownikiem, mimo doświadczenia (na tym forum i wcześniejszych) nie udało mi się uniknąć jednodniowego bana (mój pierwszy ban ever). Moderator, który tego bana mi dał nie zadał sobie trudu, by sporządzić notatkę w ostrzeżeniu (do osób, które nie dostały jeszcze bana, punkty ostrzeżeń wymagają zaakceptowania i przyjęcia do wiadomości ostrzeżenia, co przy braku notatki jest trochę komiczne)

 

Forum ma regulamin i generalnie dość kameralną atmosferę, a moderatorzy zasadniczą wykonują dobrą robotę, od jeden "lubi" czasem sprawdzić czy jego ban-gun działa, a jak już Ciebie trafi taka ban-pocisk, trudno, trzeba omijać rewiry, w których krąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ostatnie 5 postów zawiera określenia:

"brudasy" - nie wiem, na ile to żartobliwe było w stosunku do mnie, więc strzeliłem ripostą po uprzednim rozchodzeniu tematu

"rycerz ortalionu" - w kierunku prawnika, wspomniane określenie jest pejoratywnym, acz padło w miejscu, gdzie zrobiło się szambo o którym również wspomniałem

 

Kolejna kwestia, czyli lepszy/gorszy w porównaniu do Jadeitowej Żmiji. Obaj macie górki/dołki, tak jak zresztą całe forum - tylko z racji stażu chwilami niepotrzebnie się wychylacie z kontrowersyjnymi opiniami. Wejdźcie w "ten świat", poznajcie realia i wtedy lejcie po ryjach. Na spokojnie.

 

Tak w ogóle to nie uważacie, że jest trochę za dużo szumu wokół modów?

Nie, potrzebne jest przewietrzenie moderatorskiego pokoju. Może ktoś się wypalił, brak mu czasu, pomysłu tudzież zwyczajnie ma chwile słabości. Trzeba to zrobić sprawnie, wyczyścić atmosferę i z głową wyjść z impasu, jaki powstał.

 

Wiem, że są wakacje. Wiem, że to dodatkowa fucha darmo dla kogoś. Ale ostatnimi czasy się ilość zamieszania się zwielokrotniła. Przykładem tego:

 

temat o Duncanie - done

temat o zakładach Vana - done

 

Dwóch wielkich odeszło, 73W za nami, Bron dał tytuł Cavs, offseason jak szalony a ww to są te gorące wątki rozpalające ostatnimi czasy forumowiczów.

 

Wietrzenia czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood, racja, w sumie obecne wydarzenia i to, że jest dużo hałąsu wokół modów potwierdzają, że coś nie gra :)

 

Propozycja, rzecz sprawdzona. Może zrobić modów przypisanych do działów? Łatwiej tak ogarniać niż całość. Np. ktoś bywający w Ligach Wirtualnch zajmie się moderką. Ktoś ogarnie NBA, PLK, Akcesoria, giełdę. Żeby nie było, że tylko rzucam rady to mogę ogarnąć działy, w których bywam (CV oczywiście mogę przedstawić xD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood, racja, w sumie obecne wydarzenia i to, że jest dużo hałąsu wokół modów potwierdzają, że coś nie gra :smile:

 

Propozycja, rzecz sprawdzona. Może zrobić modów przypisanych do działów? Łatwiej tak ogarniać niż całość. Np. ktoś bywający w Ligach Wirtualnch zajmie się moderką. Ktoś ogarnie NBA, PLK, Akcesoria, giełdę. Żeby nie było, że tylko rzucam rady to mogę ogarnąć działy, w których bywam (CV oczywiście mogę przedstawić xD).

 

Wyważasz drzwi otwarte.

 

http://www.e-nba.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=stats&do=leaders

 

Podział jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie obecnych moderatorow nie ma sensu, nie przyniesie rzadnego pozytku, a tylko zrobi sie wielki smrod. Z doswiadczenia wiem, ze tak bedzie, wystarczy paru czepialskich uzytkownikow, ktorzy nie potrafia utrzymac poziomu dyskusji i rozmontuja caly temat.

 

Obecnie jestem za tym, zeby zrobic nowe wybory modow, a w tym tymacie opracowac jakis zestaw ewentualnych pytan, odpowiedz na ktore chcielibyscie uzlyszec od ewentualnych kandydatow. Takze zrobmy burze mozgow, niech kazdy napisze czego oczekuje, jakie pytania chcialby zadac przyszlym modom i skupimy sie na nowych wyborach.

 

Skupmy sie na tym, co zrobic zeby bylo lepiej, a nie na wytykaniu bledow. Zeby calosc byla konstruktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys no to na początek. Zostaje Matek, a do niego dobieramy nowych?

Bardziej pytanie do obecnych modów, czy chcą walczyć o reelekcję. W kwestii samych pytań do nowych/nowych starych/starych moderatorów, to przychodzą mi tematy typu:

- wydzielanie tematów z innych dyskusji i jak do tego podchodzisz

- banowanie/ostrzeżenia oraz pm do "gagatka" z uzasadnieniem, z czego wynika kara

- pojazdy po konkretnych użytkownikach i kierowanie "pyskówek" między 2 opcjami na pm z groźbą banów/ostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z matkiem i nie ma nic przeciwko dalszemu moderowaniu.

 

Na ta chwile widze to tak, ze matek zostaje jako "super mod" jako osoba, ktora jest nim bardzo dluga i powszechnie cieszy sie poparciem. Musi tez ktos byc, kto w miare potrzeby przeszkoli nowych modow ;)

 

Natomiast co do reszty to zrobimy nowe "wybory/rozeznanie/zbierzemy kandydatury...".

 

Zastrzegam sobie jednak prawo do nie mianowania kogos na stanowisko moda, mimo, ze np. zdobedzie wystarczajaco ilosc glosow.

Pozostawiam w ten sposob furtke, na ewentualne przeglosowanie tzw. towarzystwem wzajemnej adoracji" kogos kto w moim odczuciu totalnie nie bedzie sie nadawac na to miejsce. Bo bycie modem to tez duza odpowiedzialnosc.

 

Na 99% nie skorzystam z tej furtki, ale zeby w razie czego nie bylo zdziwienia.

 

Narazie nie tworze nowego tematu, robmy dalej burze mozgow, jakbyscie chcieli, zeby ten wybor modow wygladal?

 

Ja to niewiecej widze tak:

 

-kazdy pisze, kogo widzi na to miejsce + ewentualny swoj komentarz.

 

jak juz powstanie jakis zarys, to wypowiedza sie osoby zainteresowane, czy w ogole chce byc modami, bo to nie tylko przyjemnosc, ale glownie zobowiazanie, najczesciej kosztem swojego aktywnego czasu na forum. Nie chodzi o to, zeby od czasu do czasu cos zrobic, a tak to udzielac sie tylko w w tematach, ktore dana osobe interesuja.

 

Podsumowujac widzIalbym w takim temacie:

 

1. Nasze propozycje uzytkownikow (nazwy uzytkownikow z forum)

2. piszemy czego oczekujecie od moda

3. za co uwazacie, ze uzytkownicy powinni dostawac ostrzezenia / ban na 1 dzien / ban calkowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pytanie do obecnych modów, czy chcą walczyć o reelekcję. W kwestii samych pytań do nowych/nowych starych/starych moderatorów, to przychodzą mi tematy typu:

- wydzielanie tematów z innych dyskusji i jak do tego podchodzisz

- banowanie/ostrzeżenia oraz pm do "gagatka" z uzasadnieniem, z czego wynika kara

- pojazdy po konkretnych użytkownikach i kierowanie "pyskówek" między 2 opcjami na pm z groźbą banów/ostrzeżenia

w sumie to zabawne że wiekszosc awanturnikow znika. nawet ostatnio przejrzalem komubwyslalem wiadomosci o powodach usuniec i 80% juz dawno nie ma na forum.. niektorym ostrzezenia pomogly..

kazdy mod jest z wlasnego wyboru.. jakos ostatnio nikt sie nie pchal do funkcji..

 

A co ciekawe caly ferment jest z powodu kolesia ktòry jak na razie bluzga na lewo i prawo.. a reszta mu prawi banaly zkategorii nie fikaj mlody

 

tu nie ma swietych krow.. nawet Borysowi siè usuwa posty hak są nie w temacie. a to że koleczko wzajemnej adoracji ma jakies osobiste zale to trudno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to rybka mogę być ale nie muszę

 

Ją swoje robiłem, jak Borysowi się nie podoba to może mnie zdjąć

 

z Borysem się już trochę znam z elym nawet osobiście z matkiem się też dogadywalem

 

jeden gościu został słusznie zbanowany i odrazu potrzeb zmian, słyszę tutaj jakieś pretensje o usuwanie postów, nigdy nie usunąłem posta bez powodu i nie słusznie

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Rappara, jako moderatora działu inne.

Z tego co widziałem, nie ma w tym wątku stałego moderatora. Rappar jest oczytany, ma wiedzę z różnych dziedzin i jest chyba najbardziej aktywnym użytkownikiem forum w działach spoza NBA i prawdopodobnie jedynym, które regularnie śledzi wątki niekoszykarskie.

Wiem, że to może być kontrowersyjna propozycja, ale jeżeli przeniesiemy temat łapu capu gdzie indziej, to Rappar powinien sobie poradzić.

 

 

 

Podsumowujac widzIalbym w takim temacie:

 

1. Nasze propozycje uzytkownikow (nazwy uzytkownikow z forum)

2. piszemy czego oczekujecie od moda

3. za co uwazacie, ze uzytkownicy powinni dostawac ostrzezenia / ban na 1 dzien / ban calkowity

A zatem zgodnie ze wzorem:

 

1. Rappar, jako moderator działu "inne"

2. Oczekuję, że będzie pozwalał toczyć się dyskusji swoim torem i jeżeli na kilka stron rozmowa odbiegnie od tematu, to nie będzie pochopnie reagował 

3. Za "recydywę", czyli za przynajmniej drugie złamanie regulaminu. Fajnie by było, aby każdy dostawał przynajmniej ostrzeżenie. Banowanie trolli i hejterów z automatu.Fajnie by było, gdyby odróżniać drobne uszczypliwości od nazywania moderatora zjebem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Roger, Bogut, kucio, falcao, ely3, P_M, Cloud, BigManFan, Rappar

2. Ostrzega, banuje, w pewien sposób budzi respekt wiedzą i bywalnością, wydziela tematy, zwalcza  przestępczość, żyje z forum i na forum. I odpowiada na pw

3. Ban całkowity za spamowanie/reklamy. Ostrzeżenia za spamy niereklamowe, wrzuty na innych użytkowników, rozwalanie tematów. Ban za 2 ostrzeżenia na 1 dzień, za 3 ostrzeżenia na tydzień. Za głupiego, niereformowalnego użytkownika ban foreva.

 

Reszta tak jak flubba napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale bez takiego Orwella ---- żadnych akcji w stylu ja nie chciałem kandydować no ale skoro lud mnie potrzebuje..

 

Zarówno Borys jak i matek zaproponowali kto chce niech się zgłasza i będzie głosowania więc proponuje by każdy chętny zgłaszal sie w wątku Skandal - on sam a nie na zasadzie że trzeba go wypychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale bez takiego Orwella ---- żadnych akcji w stylu ja nie chciałem kandydować no ale skoro lud mnie potrzebuje..

 

Zarówno Borys jak i matek zaproponowali kto chce niech się zgłasza i będzie głosowania więc proponuje by każdy chętny zgłaszal sie w wątku Skandal - on sam a nie na zasadzie że trzeba go wypychać

post Borysa z tego tematu z godziny 17.03 . Wskazana została kolejność działania. Odpowiedź na 3 pytanie a następnie pytanie wskazanych, czy są zainteresowani takim wyzwaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.