Skocz do zawartości

Update Regulaminu - sklad lig na danym poziomie


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia do omowienia: w jaki sposob rozdzielamy GMow pomiedzy ligi na danym poziomie drzewka?

Bo tak, zgodnie z regulaminowymi awansami i spadkami mamy [przykladowo] na II poziomie drzewka 30 GMow, z ktorych powstana dwie ligi po 15. Natomiast nie mamy ustalone w jaki konkretnie sposob ma sie to odbywac. Co wiecej, ten proces dotyczy nie tylko najblizszego sezonu, ale takze nastepnych bo co roku bedzie taka sytuacja, ze z 30-60 GMow trzeba bedzie stworzyc 2-4 ligi.

 

Sa do rozwazenia cztery rozwiazania [jak masz lepszy pomysl koniecznie sie podziel!]:

aktualizacja sytuacji i stan glosowania w tym poscie - http://www.e-nba.pl/topic/3598-update-regulaminu-sklad-lig-na-danym-poziomie/page-7?do=findComment&comment=294096

 

Wariant z losowaniem w grupach wg zajetego miejsca w zeszlym sezonie

Tzn GMow z danego poziomu dzielimy na 5 grup wg zajetego miejsca [1-3, 4-6, 7-9, 10-12, 13-15] i prowadzimy losowanie wewnatrz tych grup.

 

Wariant z losowaniem WSZYSTKICH na danym poziomie

Tzn bierzemy liste GMow z danego poziomu i przeprowadzamy jedno duze losowanie.

 

Wariant z losowaniem wg grupy stazowej z mozliwoscia zaznaczenia z kim sie chce grac.

W skrocie to mechanizm w jaki powstalo wszystkie 7 lig III w zeszlym sezonie. Tzn rozdzielanie poprzez losowanie w kilku grupach stazowych tak zeby ligi mialy niemal identyczny rozklad GMow jesli chodzi o doswiadczenie w fantasy.

 

Wariant z gory zaklepany z trwalym fundamentem.

W skrocie to przeciwnosc wariantu z losowaniem tzn moznaby stworzyc system migracji GMow, w ktorym nic nie byloby wynikiem losowania. Jak to mogloby dzialac w praktyce? Na przyklad tak...

- wszyscy GMowie, ktorzy ani nie awansowali ani nie spadli graliby ze soba ponownie w nastepnym sezonie [i ten srodek stanowiliby staly trzon danej ligi],

- awansowicze/spadkowicze trafialiby do konkretnej ligi wyzej/nizej wg stalego schematu tzn przykladowo 11 miejsce z I mogloby trafiac do IIA, a 12 miejsce z I mogloby trafiac do IIB itp itd. To samo z awansami. Tzn drzewkowa bylaby nie tylko struktura lig, ale takze przeplyw GMow miedzy nimi.

BTW, w tym wariancie dalbym mozliwosc wyboru gdzie dolaczyc co bylaby jakas nagroda za zajecie wyzszego miejsca tzn przykladowo spadajacy GM z 11 miejsca wybieralby sobie lige na nizszym poziomie przed tym z 12 miejsca. Itp itd az do uzupelnienia.

 

Takze pytanie w tym watku sprowadza sie do tego czy wyzszym priorytetem jest ciaglosc grania z tymi samymi GMami co w zeszlym sezonie czy stale mieszanie skladow na jednym poziomie drzewka w celu [teoretycznej] rownosci lig i podobnej trudnosci awansu z kazdej z nich?

 

Jaka jest Wasza opinia? Ktory wariant byscie wybrali? Jak bedzie podzial opinii to dodam ankiete, a poki co sie wstrzymalem na wypadek gdyby ktos mial lepszy pomysl lub bylaby jakas jednoglosnosc.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde rozwiązanie ma swoje plusy, każde ma minusy. Postaram się to pokrótce skomentować

Wariant 1

O ile pomysł z rozdzielaniem lig według stażu dla zaczynających grę był trafiony, to na kolejnych poziomach nie widzę sensu takiego rozwiązania. Zakładam, ze ludzie którzy awansowali są na względnie podobnym poziomie i staż w tym momencie nie jest wyznacznikiem niczego. Z drugiej strony to rozwiązanie zapewnia możliwość gry z różnymi menedżerami, a spora zaleta, nie tylko dla Wilqa, ale także dla mnie.

Wariant 2

Wadą jest kiszenie się w tym samym sosie ( chociaż i tak połowa ligi się zmienia). Z kolei zaleta to stałe zasady co roku. Będzie też wiadomo z kim się gra w następnym już pod koniec poprzedniego sezonu. Może da to niektórym więcej czasu na rozpracowanie rywali ( jeżeli ktos taką taktykę stosuje)

Preferowałbym zatem wariant 1 z pewną modyfikacją. Nie należy brać pod uwagę stażu tylko miejsca, z których awansowali gracze ( czyli sprawiedliwe rozdzielenie menedżerów któzy awansowali z 1, 2 i 3 miejsca). Losowanie jest świetnym pomysłem, chyba dotąd niepraktykowanym w wielopoziomowych ligach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pomysł z rozdzielaniem lig według stażu dla zaczynających grę był trafiony, to na kolejnych poziomach nie widzę sensu takiego rozwiązania. Zakładam, ze ludzie którzy awansowali są na względnie podobnym poziomie i staż w tym momencie nie jest wyznacznikiem niczego.

Hmmmmm, z jednej strony to sluszna uwaga, ale z drugiej mam wrazenie, ze umknala Ci jedna zaleta takiego rozwiazania - kazde losowanie odbywa sie w wiekszej grupie GMow...

 

Preferowałbym zatem wariant 1 z pewną modyfikacją. Nie należy brać pod uwagę stażu tylko miejsca, z których awansowali gracze ( czyli sprawiedliwe rozdzielenie menedżerów któzy awansowali z 1, 2 i 3 miejsca). Losowanie jest świetnym pomysłem, chyba dotąd niepraktykowanym w wielopoziomowych ligach.

... zas w Twojej propozycji to byloby losowanie tylko sposrod czterech GMow [z III do II], ktorzy zajeli dane miejsce na nizszym poziomie drzewka.

 

Ale ogolnie to dobre pytanie co przyjac za podstawe losowania zamiast stazu.

Moze wlasnie co zaproponowal sooobi, ze na poziomach pelnych wrzucac do wora wszystkich jak leci?

 

W takim nie rozumiem w jakim celu jest Liga Mistrzów, skoro czy ktoś był pierwszy, czy drugi nie robi żadnej różnicy...

Eeee yyyyy, tu chyba wyszly Twoje emocje odnosnie tej ligi bo sooobi napisal jedynie, ze sklad I nie bedzie wymagal zadnego losowania bo co roku bedzie tam dokladnie 15 GMow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, z jednej strony to sluszna uwaga, ale z drugiej mam wrazenie, ze umknala Ci jedna zaleta takiego rozwiazania - kazde losowanie odbywa sie w wiekszej grupie GMow...

 

... zas w Twojej propozycji to byloby losowanie tylko sposrod czterech GMow [z III do II], ktorzy zajeli dane miejsce na nizszym poziomie drzewka.

 

Ale ogolnie to dobre pytanie co przyjac za podstawe losowania zamiast stazu.

Moze wlasnie co zaproponowal sooobi, ze na poziomach pelnych wrzucac do wora wszystkich jak leci?

 

Eeee yyyyy, tu chyba wyszly Twoje emocje odnosnie tej ligi bo sooobi napisal jedynie, ze sklad I nie bedzie wymagal zadnego losowania bo co roku bedzie tam dokladnie 15 GMow.

Chciałęm zwrócić uwagę na fakt, że wrzucając wszystkich do jednego wora, mozemy mieć siedmiu mistrzów lig trzecich w jednej lidze. Proponuję losowanie, ale w taki sposób, żeby miejsca osiągnięte w poprzednim sezonie decydowały o tym, jak mocny jest dany menedżer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidze mistrzów grają mistrzowie z innych lig.

Jako zainteresowany nie chciałbym, zeby połowa uczestników Ligi Mistrzów grało w jednej 2 lidze ze mną:) Chcę gloryfikować mistrzów, tak jak robi to washko organizując LM. Liga wicemistrzów byłaby czymś o poziom niżej w moim rozumieniu, dlatego nie chcę mistrzów i wicemistrzów wrzucać do jednego wora przy losowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałęm zwrócić uwagę na fakt, że wrzucając wszystkich do jednego wora, mozemy mieć siedmiu mistrzów lig trzecich w jednej lidze

Tez racja... chociaz na pewno bedzie minimum czterech. Bo mistrzowie z 7 dywizji trafiaja do 2 lig.

 

Proponuję losowanie, ale w taki sposób, żeby miejsca osiągnięte w poprzednim sezonie decydowały o tym, jak mocny jest dany menedżer.

To moze podzielic to na grupy, ale wg miejsca?

Tzn losowac miedzy ligi wszystkich, ktorzy zajeli miejsca 1-3, 4-6, 7-9 oraz spadkowiczow z 10-12, 13-15?

W ten sposob bylaby z gory okreslona liczba GMow z danej grupy w kazdej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez racja... chociaz na pewno bedzie minimum czterech. Bo mistrzowie z 7 dywizji trafiaja do 2 lig.

 

To moze podzielic to na grupy, ale wg miejsca?

Tzn losowac miedzy ligi wszystkich, ktorzy zajeli miejsca 1-3, 4-6, 7-9 oraz spadkowiczow z 10-12, 13-15?

W ten sposob bylaby z gory okreslona liczba GMow z danej grupy w kazdej lidze.

Dokładnie to mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mam na myśli.

Wydawalo mi sie, ze chciales losowania z kazdego miejsca oddzielnie, ale mniejsza o to, w takim razie podoba mi sie ten pomysl i ostatecznie aktualna propozycja byloby losowanie wg stazu w nowopowstalych ligach i losowanie w grupach wg zajetego miejsca w poprzednim sezonie na pelnych poziomach.

Teraz tylko poczekac na opinie innych bo na razie sami sobie dyskutujemy ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie, ze chciales losowania z kazdego miejsca oddzielnie, ale mniejsza o to, w takim razie podoba mi sie ten pomysl i ostatecznie aktualna propozycja byloby losowanie wg stazu w nowopowstalych ligach i losowanie w grupach wg zajetego miejsca w poprzednim sezonie na pelnych poziomach.

Teraz tylko poczekac na opinie innych bo na razie sami sobie dyskutujemy ;-)

W przypadku 7 lig, to losowanie z każdego miejsca oddzielnie uważam za sensowne ( to nie chodzi o sposó losowania, ale limit 4 zwycięzców lig trzecich w jednej 2 lidze, 4 zwycięzców lig 2 i 4 zwycięzców lig trzecich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 7 lig, to losowanie z każdego miejsca oddzielnie uważam za sensowne

Tez tak uwazam bo 7 to juz ladna lista, ale haczyk tkwi w tym, ze to by dzialalo tylko w tym sezonie, wiec trzebaby wprowadzic inne przepisy na teraz i inne na przyszle lata. To samo moze dotyczyc roznych poziomow [tzn z poziomu IV do III tak mogloby byc na stale, ale z III do II wydaje mi sie, ze nie]. Do zrobienia, ale troche bardziej skomplikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie, ze chciales losowania z kazdego miejsca oddzielnie, ale mniejsza o to, w takim razie podoba mi sie ten pomysl i ostatecznie aktualna propozycja byloby losowanie wg stazu w nowopowstalych ligach i losowanie w grupach wg zajetego miejsca w poprzednim sezonie na pelnych poziomach.

Teraz tylko poczekac na opinie innych bo na razie sami sobie dyskutujemy ;-)

ja optuję za tym rozwiązaniem bo sam nic lepszego nie wymyślę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowalem pierwszego posta zeby uwzglednic dwa nowe pomysly, ktore wrzuciliscie.

Tzn pewnie nie obedzie sie tu bez ankiety, ale poczekam jeszcze albo na nowe pomysly albo na eliminacje tego ostatniego [ktorego na razie nie poparl nikt czyli losowanie zdaje sie byc faworytem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant z losowaniem w grupach wg zajetego miejsca w zeszlym sezonie

Tzn GMow z danego poziomu dzielimy na 5 grup wg zajetego miejsca [1-3, 4-6, 7-9, 10-12, 13-15] i prowadzimy losowanie wewnatrz tych grup.

Mysle, ze to jest jedyne sensowne rozwiazanie w rozgrywkach posiadajacych system awansow. Niech miejsce wyznacza nie tylko szanse na awans, ale i wszystko co jest zwiazane z tworzeniem lig w kolejnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem, kombinowalem, az w koncu wykominowalem jakas watpliwosc z wariantem losowania wg miejsca [ktory na teraz jest tez moim faworytem] - zastepstwa. Czysto hipotetyczna sytuacja: GM z miejsca 9 w lidze III rezygnuje, zastepuje go GM z miejsca 5 w IV. Do ktorej grupy powinien trafic? 4-6 czy 7-9? Chyba do tej drugiej czy nie?

 

BTW, z racji przejsciowej zeszlorocznej sytuacji z 7 ligami zakladam, ze ta propozycja wchodzilaby w zycie dopiero za rok, a na najblizszy sezon byloby losowanie wg samego miejsca [tzn najpierw same 1, pozniej same 2 itp itd]. Bo grupa 1-3 bylaby zwyczajnie za duza.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.