Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ignazz napisał:

Gdyby tak poszerzył bieg stawianiem stopy na zewnątrz pod obrońcę gracz przez Ciebie nielubiany by nie było takiej narracji. Ja osobiście tej sztuczki nie lubię bo to takie hardenowe granie na faul. 

Trzeba rozróżnić wstawienie nogi przed obrońcę tylko w celu zainicjowania kontaktu (kiedy już napastnik nie kontroluje piłki/przegrał pozycje) od sytuacji takiej jak tu, gdzie Lewy nie tylko wystawia nogę ale ciałem wchodzi przed obrońcę, wygrywa pozycje. Obrońca jest spóźniony, nie zdążył wyhamować i powoduje upadek Lewego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, airmax napisał:

Coś nie lubią sędziowie Lewego. Z meczu z Rayo złapany w pół w polu karnym (tam jeszcze mógł się sędzia tłumaczyć ze piłka nie szła w sektor Lewego, dla mnie to marne tłumaczenie ale niech będzie) 

wczoraj Lahoz nie gwizdnął karnego w takiej sytuacji 

 

Też bym nie gwizdał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, airmax napisał:

Trzeba rozróżnić wstawienie nogi przed obrońcę tylko w celu zainicjowania kontaktu (kiedy już napastnik nie kontroluje piłki/przegrał pozycje) od sytuacji takiej jak tu, gdzie Lewy nie tylko wystawia nogę ale ciałem wchodzi przed obrońcę, wygrywa pozycje. Obrońca jest spóźniony, nie zdążył wyhamować i powoduje upadek Lewego. 

Ja myślałem ze jak chcesz biegowo wygrać to biegniesz po najwęższym torze zostawiajac nogi z tylu a nie chodzić na boki. To jest odpowiednik wystawiania dupy podczas kozlowania w nba gdy przeciwnik biegnie za tobą i wpada na plecy.  W żużlu dali radę to wykluczyć. W nba się za to wzięli ale w piłce jak widzę są inne zasady ducha gry. Lewy nienaturalnie szeroko postawił nogę ( prawa) licząc na kontskt obrońcy. Na moje to nie jest zgodne z duchem gry. To ze obrońca jest spozniony czy z tylu nie ma tu nic do tego. 

Wygrał pojedynek biegowy? Świetnie. Niech strzela gola a nie szuka kontaktu. Z kimś kto przegrał pojedynek biegowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

Wygrał pojedynek biegowy? Świetnie. Niech strzela gola a nie szuka kontaktu. Z kimś kto przegrał pojedynek biegowy. 

No i właśnie, w mojej opinii Lewy tutaj kontaktu nie szuka bo wygrał pozycję, chroni/zastawia piłkę przed Acuna. Najpierw popracował żeby poradzić sobie z pierwszym obrońcą i później robi adjustment na następnego, który już go przewraca. I też imo ważna kwestia, Acuna nawet nie był bliski dojścia do piłki w tej sytuacji. Gdyby Lewy wyrzucił nogę do boku w sytuacji jak Acuna zabierałby piłkę to bym się z Tobą zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zwolennikiem wielu dziwnych teorii Ignazza, ale ta zdaje się mieć sens. Zwłaszcz, że powinien raczej szykować się do jakiegoś uderzenia (/dotknięcia piłki celem 'zwodu') nogą którą 'przeciążył' (czyli prawą), a robiąc taki ruch nie daje sobie na to żadnych szans - to po co w ogóle to zrobił (....jeśli nie celem wywalczenia karnego?)

 

tyle z powtórek, jakbym zobaczył na żywo czy z ujęcie z innego kąta to pewnie bym myślał, że karny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 15:51, Cardi napisał:

ni serio myślą, że u nas w lidze też grają w piłkę nożną jak w innych krajach.

Drużyny z topu w piłkę grać potrafią (chyba, że chwilowo nie potrafią),beka to jest z ludzi, którzy myślą, że skoro mają eklapę w dupie to ich zdanie ma dla tych drugich znaczenie.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Drużyny z topu w piłkę grać potrafią (chyba, że chwilowo nie potrafią),beka to jest z ludzi, którzy myślą, że skoro mają eklapę w dupie to ich zdanie ma dla tych drugich znaczenie.

Chyba Raków potrafi.

A że jedni mają bekę z drugich, a drudzy z pierwszych to wiadomo, tylko na c*** smarować o swoim biedaklubie na ścianach innych budynków? Albo drzeć pizdę o 2:00 w piątek/sobotę w środku miasta z przyśpiewką stadionową na ustach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.