Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

hehe Szafa rozkręciłeś temat :) hehe nie obraź się, ale niektóre posty to masz zabójcze :P

a możemy sobie pogawędzić tylko rzućcie jakimś tematem bo chętnie bym się z kimś pokłócił (a na tym forum to taka lipa, że wszyscy spoko i nie ma z kim za bardzo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans? to ten z 52 debiec? jezeli tak to kuuuuuuurwa. tego czlowieka sie nie da sluchac, nie wiem jak go mogli wpuscic do studia. po kawalku konfrontacje myslalem, ze to tylko jeden jest w takim stylu rapowany, ale przesluchalem cala plyte i wszedzie jest tak samo. masakra, tego naprawde nie da sie sluchac. zero jakiegos flow, jakies intonacji tlko caly czas napierdala w jednym tempie jak katarynka...

 

loqsh1 to nie to co probasket, tam to sie o byle gowno co chwile kloca. ale fakt faktem ze troche tego brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Hansa - to wogóle nie wiedziałem kto to jest, ale travcka mi otworzył oczy :) płyty nie słyszałem, tylko tą jedną piosenkę co w radio puszczają (tak wogóle to myślałem, że to peja jest :) ) no i mam takie pytanie do refrenu: jak wiadomo w radiu jest ocenzurowana wersja, a wychodzi jakby tam było słowo "c***", ale tak się złożyło, że miałem wersję bez tej cenzury i tam było "ryj". i teraz: po co cenzurowali słowo ryj? żeby wszyscy myśleli, że tam jest ch**? wtedy ten tekst by nie miał sensu żadnego (co nie znaczy, że teraz ma) :) no i ja nie wiem co o tym myśleć.

a dla odmiany to możemy sobie porozmawiać o fu (a nie było tu już o tym? :) ) - według mnie typ wogóle się do rymowania nie nadaje, słyszałem parę piosenek z nowej płyty w radio i jeśli chodzi o rymy to bida z nędzą, że aż głupio mi było słuchać tego. fu się gubi, próbuje niewiadomo co robić, nie mieści się bicie, a wogóle to rymy ma beznadziejne. jedyne, czego nie mogę zarzucić tym piosenkom to dobre podkłady, skrecze itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pamięć mnie nie myli to dzisiaj, gdyby żył oczywiście 26 urodziny obchodziłby, największy, najlepszy i najgenialniejszy raper w historii polskiego hip-hopu. O kim mowa o Piotrku "Magiku" Łuszczu. Gdyby nie on kto wie jakby wyglądał by nasz hip-hop. Wszystkiego najlepszego Piotrek. W tym dniu proponuje jak i nie tylko dziś pogadać o Nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Magika poznaliśmy wszyscy na pierwszej płycie Kalibra - przynajmniej ja nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.. a płyta bardzo mi się podobała - jedna z lepszych polskich płyt wogóle. drugiej płyty już tak bardzo nie słuchałem, a trzecia to już wogóle padaka była (heh, ale miało być o magiku). w międzyczasie pojawił się 3Xklan - tego to się dopiero nasłuchałem, wielu mówiło, że odgapiają od K44 - mi się podobało i obok K44 to była dla mnie najlepsza polska grupa hh.

potem magik odszedł z kalibra (znaczy przed trzecią płytą, pogubiłem się), 3xKlan się rozpadł i trochę głupio było - nie wiedziałem za bardzo co się dzieje :) aż wreszcie w jakimś klanie był wywiad z magikiem, rahimem i fokusem (którego poznałem na kawałku kwadrat skład - zajebistą miał zwrotkę), którzy mieli utworzyć "paktofonikę" - dla mnie to był dream team.

wiem, że od tamtej pory dosyć długo czekałem na ich płytę czy jakiekolwiek kawałki, ale chyba z rok nic nie wychodziło, aż wreszcie na CD z klanu (którego już wtedy mój brat nie kupował) była jeden ich kawałek, mianowicie "priorytety". pamiętam, że inne na tej płycie nie trzymały nawet połowy ich poziomu. potem na IRC'u (#hiphoppl) wszyscy czekali na paktofonikę no i jak wyszła to wszyscy już wiedzą co się działo, nie trzeba o tym pisać, bo chyba każdy w tym uczestniczył :). potem również z IRC'a dowiedziałem się, że Magik nie żyje i mniej więcej od tamtego okresu nie bardzo wiem kto na polskiej scenie hiphopowej jest kim - po prostu przestałem się tym interesować, a swoimi gustami pojechałem na Wschodnie Wybrzeże.

może ten post nie jest za bardzo na temat, bo pisałem raczej o sobie a nie o Magiku, ale .. coś można z niego odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią: "Liroy był pierwszy" drudzy "Wzgórze Y-Pa3 było pierwsze"

a ja mówie, że Piotrek był pierwszy. To co robiła ta 2 wyieninionych to była imitacja. To co robił Magik to było mistrzostwo. Jak usłyszałem vocal MAGA to była pierwsza rzecz w rapie koło której nie przeszłem obojętnie. Wszyscy mówią, że za oceanem są lepsi niż w Polsce. Piotrek temu nie podlega. Dla mnie nie jest on tylko najlepszym emci w Polsce, on był najlepszy na świecie. Jedni mają autorytet w Papieżu inni w MJ trzeci w Millerze. Ja mam w Magiku. To co zrobił na "Kinematografii" to jest najlepsza muzyka na świecie.

Nikt żaden emci, ani wszyscy razem wzięci z całego świata nie są lepis od Maga. "Są nowiny sk****syny..." ; "Badam grunt pod stopami..." etc. jak słucham jego zwrotek czuje się lepszy, ciągle w nich coś odaanjduje. Nie wiem co bym robił, co bym słuchał, kim i jakim bym był gdybym na mojej drodze nie spotkał Piotrka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wielbie Magika na wszystkie sposoby a kawałek" nowiny" slucham po kilkanascie razy dziennie i chyba nigdy mi sie nie znudzi, podobnie jak " + i - " w tym to dopiero Piotrek dal czadu. Bezapelacjnie najlepszy polski MC jai kiedykolwiek byl, jest i bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post w tym temacie wiec napisze ogolnie:

Ja kocham polski hip-hop ale tez go nienawidze (nie, nie Peji nie lubie akurat ;) )

Nie cierpie kawalkow w ktorych teksty są takie ogólne. 'To nasz rap, niepowtarzalny styl". Po prostu kawalki bez zadnego pomysłu. Po co mi sluchac kogos kto rapuje o tym jaki jest jego styl (lepiej niech go pokaza a nie sami mowią jak on jest) Juz nie wspomne o kawalkach o biedzie i policji.

 

Moim ulubionym polskim mc jest Łona. On na kazdy kawalek ma bardzo oryginalny i genialny pomysł. U niego nie ma mowy o piosence ktora by opowiadala o 100 problemach na raz. Mało tego wszystkie utwory sa zajebiscie optymistyczne i z poczuciem humoru. Sa takie, ktore tylko nastrajają w dobry humor (helmut, konewka (skit) ale sa tez takie, z ktorych mozna wyciagnac wnioski (biznesmen, my sie znamy, nie sluchac przed 2050r., ZŁOTA RYBKA)

Drugi taki.. muzyk (bo raperem to on nie jest) jest Fisz. Moze nie ulubiony ale lubie go sluchac. W zasadzie gdy slyszalem jego piosenki tak o, przesluc***ac to nie rozumialem wogole dlaczego tyle osob go lubi. Kicha. Ale zdanie zmienilem kiedy porzadnie przesluchalem jego cale plyty "Na wylot" i "Polepione dzwieki" Jak to Emade (jego brat) powiedzial w jednym wywiadzie: Fisz zakonczyl swoja działalnosc hh po 3 albumie. Teraz jest F3 co juz sam nie nazywa hh'opem.

Oprocz tego lubie sluchac Eldo, ostr a reszta innych lepszych mc przelotnie..

 

 

(...)Złota rybko, słuchaj jakby to powiedzieć...

Zasadniczo nie najlepiej mi się wiedzie, chciałbym

Żeby przestały mnie naglić rzeczy które mnie naglą

I może jeszcze LAMBORGHINI DIABLO!

Forsę chcę mieć, niech się uwolni każdy talent, który we mnie drzemie,

Spraw żebym zrozumiał chemię, żebym przestał być leniem,

Albo nie - ja się będę opierdalał, niech się wszystko dzieje samo

Ale ma być dobrze - rybka zrozumiano?

I pluszowych misiów więcej niż kolesie w boysbandzie

Złota rybka na to : "SŁUCHAJ MAŁY - NI HUJA! NIC Z TEGO NIE BĘDZIE!

Ref: Weź swój los w swoje ręce, a ręce daj w góre

Złota rybka - zapomnij - poszła na emeryturę

Nie czekaj na cud z nieba to nic nie da

Tylko zwycięzca dostanie złoty medal! (...)

(Łona, "Złota Rybka" fragment)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widze ze jak ja tu nie narzuce tematu to zginiemy :). Endefis teraz chcialbym zebysmy o nich pogadali. Tak mi przyslo namysl bo ostatnio odswiezalem swa plytoteke i patrze Bartek i Miexon czyli Endefis. Dla nieswiadomych. Endefis wcześniej udzielił się min. w kawałku "Yelonky" z płyty "Efekt" Fenomenu. Potem wygrał 1 rapowy festiwal i nagrał płyte. Festiwal nie wiem jak sie nazywał ale bodajże promował młode talenty. I tak w 2003 roku wydali "O tym co widzisz na oczy" jeden z najlepszych debiutów 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzcie co znalazłem :)

Uliczna rewolucja na Twoim PC. Freestyle, Eastcoast, Westcoast, Battle Rhymes, Old School, Break Dance i wiele innych stylów w zasięgu twoich rąk.
nooo to ja najbardziej lubię hiphop w stylu freestyle i break dance
Jeszcze nigdy wcześniej tworzenie własnej muzyki hip hop nie było takie proste. Dotyczy to również wideoklipów. Możesz wybierać sposród ogromnej ilości dźwięków i filmów wideo, możesz nagrać własne aby stworzyć muzykę na jaką masz ochotę za pomocą znanej metody "drag & drop" (przeciągnij i puść).
podkreślić trzeba: możesz (ale nie musisz) nagrać własne :)

Specjalnie przygotowane pętle dzwiękowe pozwolą ci natychmiast na tworzenie kompletnych części utworów, używając podstaw takich jak intro, zwrotka, mostek, refren itd.
a gdzie obojczyk?

Do dyspozycji wraz z Hip Hop Makerem otrzymujesz Scratch Box - wirtualne gramofony dzięki którym po odrobinie ćwiczeń będziesz tworzyć własne scratche.
jan marian wymięka.

ale to nie wszystko..

- 16 ścieżek dźwiękowych

- najnowsze dzwięki (plik stereo .wav 16 bit; 44,1 kHz) w stylu hip hop (500 plików)

- Style Wizard - kreator aranżacji za pomocą kilku kliknięć myszy

- ScratchBox - wirtualne gramofony

- efekty dźwiękowe - reverb, echo, normalizowanie, zmiana tonacji i wiele innych

- Record - nagrywanie głosu i instrumentów za pomocą mikrofonu

- Multi track mikxer - 5 pasmowy korektor

- pliki video - klipy avi dzięki którym będziesz mógł stworzyć własny teledysk

- efekty wideo - miksowanie obrazu, zanikanie, ustawienia ekranu, blue box i wiele innych

- videoM@ail - wysyłanie plików

- imprt i eksport - pliki dźwiękowe i video (wav, avi + MP3 support)

muszę przyznać, że ciekawy wynalazek - za jedyne 59.90 możemy robić hiphop.. no no!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I liroy i Wrzgórze byli pierwsi w polskim HH nio i oczywiscie nei mozna zapomniec o Molescie!!! wtedy jescze sie nazywali Mystic Molesta

Liroy i Wzgórze byli od strony medialnej, bo napewno nie od artystycznej. Pierwsza pożądna pyta z polkim hip-hopem to była Molesta "Skandal"

 

loqsh1 ten programi o którym pisałeś HH music Maker to naprawde fajny, sporo dobrej muzy można porobić. Jak ktoś chce kupić to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, daje linka do zipa z paroma piosenkami moich kumpli - przyjaciół, sami ocencie, taki wlaśnie hiphop się tworzy u mnie w mieście.. jak sciagniecie, przesłuchacie to byłbym wdzięczny za napisanie tutaj ocen lub na stronce sQuadu... Aglomeracja sQuad

 

Więc ssijcie :

 

http://www.nowobytomskirap.prv.pl

Zapraszam, jak się spodoba to podajcie dalej.. :P

 

pIsska :wink: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.