Skocz do zawartości

Eurobasket 2013


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że rozmawiamy o reprezentacji bo kluby faktycznie coś grały. Śląsk jeszcze wtedy w Suprolidze czy jakoś tak, Anwil jakoś pogrywał w Saporty (chyba nawet ćwierćfinał/półfinał), Prokom i TOP16 w Eurolidze. Coś tam jeszcze grane było w pucharze Koracza, ale on został zlikwidowany na przełomie tysiąclecia (ale patos :P).

To m.im. miałem na myśli. Kiedyś (przełom wieków) normalne było, że zespół z Polski dochodzi do 1/8 albo 1/4 pucharu Koracia czy Saporty (Anwil, Trefl, Pruszków). Potem był Śląsk w Supro/Eurolidze - nigdny nie wyszedł z grupy ale pozostawiał po sobie dobre wrażenie (pokonanie Realu na wyjeździe, Alby, ASVELU, wyrównane mecze z CSKA czy TAU). Czasami czuło się różnicę w klasie, ale nie była to przepaść, byliśmy częścią cywilizowanego świata koszykówki klubowej. Potem Sopot/Gdynia, wystrzał z Elite 8 i ... tyle. Sukcesy Asseco zafałszowały obraz całej ligi, niektórzy chyba łudzili się, że skoro Euroliga i TOP16 to nie jest tak źle.

 

Dzisiaj ostatni epizod masakry i, powiem szczerze, trochę się obawiam kompromitacji takiej jak z Hiszpanią. Żywiołowa hala sprawia, że nasze asy będą miały pełne gacie już w szatni, a resztę moga zrobić Dragicie. W dodatku, po porażce z Chorwatami, Słoweńcy mogą być jeszcze bardziej bojowo nastawieni niż zwykle.

 

Powiedziałbym, że w pożegnalnym meczu Polaków szykuje się gwałt. Ale sam nie jestem tego pewien. Gwałt wiąże się z oporem jednej ze stron i walką. Mając w pamięci to, co nasi reprezentancji zdążyli już pokazać, to raczej może wyglądać jak ostatni etap gangbangu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gortat z lampe podobnosię nie znoszą ciekawe dla którego to będzie ostatni występ w kadrze, ogólnie ten pierwszy niby lider a teraz już wywiadów nie udziela, ale chociaż patrze czas to Bauermana słucha widac że jest w grze :P Powinni Krzyżewskiego zatrudnić jako trenera kadry, tyle czytałem o tym jaki to on dumny ze swoich korzenie powinien podjąć rękawicę, w sumie co to za sukces prowadzić takiego samograja jak kadra usa, kadra Polski to jest wyzwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra Polski to wyzwanie dla pychologa :)

 

Na boisku nasi dają oznaki życia. Lampe myślami w samolocie.

to też. lampe to chyba nam nazłość wybrał polską kadrę zamiast szwedzkiej, zresztą to znamienne że u nas to nawet jak ktoś niby umie grać, z tych niby zagraniczników, to zamiast pomagać to daje ciała, Polskę to chyba przeklęto przed wiekami jak Ala Bundyego :):sorrow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt nie uzna tego za spam, a jedynie za ciekawostkę :) Miałem przyjemność robić klip z mistrzostw streetballa w Lublinie, na których nieco ponad tydzień przed EuroBasketem gościła nasza kadra. Nie wiem, może ten Lublin ich tak zniszczył niczym Mielno ;)

 

Jeśli ktoś ma ochotę to klip jest tutaj:

 

ps. komentarze zawsze mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (o ile tutaj takie są), czym się podniecać w tym meczu? Różni się on od tych turniejowych? Jeżeli ktoś ma zamiar szukać jakichkolwiek pozytywów, to ja osobiście wolę poczekać do jakiś meczów o coś więcej, niż "mecz o honor" ze Słowenią, która równie dobrze mogłaby w ogóle nie wyjść na parkiet........ no przesadziłem bo wtedy chyba nie otrzymuje się punktów za porażkę :P

Co do konfliktu na linii Lampe - Gortat, to sam osobiście też bym się wkurwił gdyby ktoś na okrągło się przechwalał, gadał kogo to nie będzie dominował .... w zasadzie to wszyscy słyszeliśmy to pi****lenie Gortata (dobrze to ujął Cegliński w rozmowie w TOK FM w audycji przy niedzieli o sporcie, mówiąc że Marcin od zawsze dużo mówi i nikt z "branży" nie traktuje go poważnie) to najchętniej sam bym mu jebnął. A te pączki z Karwowskim to w ogóle śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się emocjonuję, jakby to był mecz o medal. Fajnie, że chociaż na koniec jakoś to wygląda.

dokładnie, zawsze coś :) mam nadzeję że tylko ten mecz nie bedzie potraktowany do tego aby utrzymać status quo w polskim koszu, w sensie że nie jest tak żle bo dwa na stku jedna wygrana prawie awans :D:hopelessness: a tak na prawdę to wielka szansa nam przepadła bo awans być powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przypadek polskiej reprezentacji w czymkolwiek, czyli nikt nic nie wie, nikt nic nie rozumie. Ja w każdym razie na pewno nie.

 

Dziś zagrali w ataku tak jak mieli w tym turnieju. W obronie też grali aktywniej, nie dali się obiegać jak juniorzy.

 

SŁoweńcy na pewno w drugiej połowie już odpuścili, ale i tak wyglądało to przynajmniej przyzwoicie.

 

Ale racja - lepiej żeby to spotkanie nie zaciemniło, który to już raz?, sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tylkos ie wkurwilem po tym meczu. widac ze jest potencjal, ze moglo byc 4-1 a nie 1-4 ze moglbyc nawet ten cwiercfinal a jak zwykle wszystko zaprzepaszczone nie wiadomo czemu.. jak zeszla z nich presja o jakikolwiek wynik to dopiero wtedy zaczeli grac jak umieja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tylkos ie wkurwilem po tym meczu. widac ze jest potencjal, ze moglo byc 4-1 a nie 1-4 ze moglbyc nawet ten cwiercfinal a jak zwykle wszystko zaprzepaszczone nie wiadomo czemu.. jak zeszla z nich presja o jakikolwiek wynik to dopiero wtedy zaczeli grac jak umieja?

huja było a nie potencjał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!Bez względu na status tego meczu.

Lampe tragiczny gość. Nie polemizuję z jego umiejętnościami czysto koszykarskimi. Skoro fachowcy twierdzą, że takowe posiada, to ok. Wygląda jednak, że ma jakiś problem psychiczny z grą w kadrze.

W kosza raczej nie zapomina się grać od tak.

Jeśli jest jakiś konflikt w drużynie na lini Panów Lampe - Gortat ( czyt. walka o przywództwo w drużynie ), to w sensie czysto sportowym wygrywa go Gortat.

Jeśli Panowie chcą sobie coś udowadniać, to niech robią to na boisko z pożytkiem dla całej drużyny.

Dziś po raz kolejny brak chemii między tymi dwoma Panami.

Pomysł aby grali razem okazał się bardzo złym pomysłem.

Co gorsza o ile Gortat grając na boisku bez asysty Lampego wyglądał znacznie lepiej, tak Lampe wyglądał tragicznie w każdej opcji.

Kelati dziś zagrał jak prawdziwy afroamerykanin!

Szybki reset, analiza i jedziemy dalej bo kolejne kwalifikacje w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.