Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

Latem byłem w Barcelonie na wakacjach i miałem okazję odwiedzić Camp Nou. Chodząc i podziwiając stadion, szatnie, salę z pucharami itd. natknąłem się na kilka koszykarskich "smaczków" o których zupełnie zapomniałem więc wrzucam teraz. ;)

 

Były to m.in. autentyk meczowy Pau'a Gasola z podpisem (jak pewnie wiecie Gasol urodził się w Barcelonie więc jest fanem lokalnego klubu), oraz koszulkę Pippena FCB (myślę, że ma to związek z jego udziałem na IO w 1992).

 

xLeZssI.jpg

 

WjPuZJX.jpg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zeus McClurkin,Jeden z największych talentów swojego pokolenia. Mógłby być wielką gwiazdą NBA ,ale niestety jest chory na astmę i nie rozstaje się z inhalatorem.Grał nawet zawodowo w Paragwaju,aż w wieku 27 lat został wydraftowany przez Troters   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem sobie teraz jeszcze raz draft 2003 i może to żaden profesjonalny stat czy artykuł, ale LeBron ma chyba jakiegoś bzika z graniem z ludźmi z tego draftu. W każdym razie szłoby praktycznie uklepać z tego roster drużyny NBA - Chris Bosh (numer 4 tego draftu), Dwyane Wade (5), Sasha Pavlovic (19), Dahntay Jones (20), Kendrick Perkins (27), Jason Kapono (31), Mo Williams (47), James Jones (49) i Kyle Korver (51).

 

Z grających z tego draftu zostali jeszcze - Melo Anthony (3), Nick Collison (12), David West (18), Zaza Pachulia (42) i wydaje się, że do końca kariery LeBron jeszcze połączy siły z Melo Anthonym i zamknie się kolekcja na 10 graczach tego draftu. Inna jeszcze ciekawostka, że trzech graczy z tej klasy grało na parkietach PLK - Jerome Beasley (33) w Polpaku Świecie w 2006, Szymon Szewczyk (35) gra do dzisiaj w PLK i Derrick Zimmerman w 2014 grał dla Czarnych Słupsk i był to jego ostatni klub w karierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Deandre to trzeci najlepszy zbierający w historii NBA. Lol. 

 

Wg kogo lub czego? Bo jeżeli wg Total Rebound % (właśnie tutaj Jordan jest 3., a Howard 4) to po pierwszym Rodmanie to drugie miejsce ma taki wspaniały gracz jak Reggie Evans.... Poza tym Russell i Wilt nie mogą być uwzględnieni, bo wtedy nie prowadzono tych statów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg kogo lub czego? Bo jeżeli wg Total Rebound % (właśnie tutaj Jordan jest 3., a Howard 4) to po pierwszym Rodmanie to drugie miejsce ma taki wspaniały gracz jak Reggie Evans....

przecież on spędził ~dekadę w NBA tylko dlatego, że był wybitnym zbierającym. tak więc to właśnie pokazuje jak dobry to stat do oceny zbierających (choć DRB% byłoby jeszcze lepsze).

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież on spędził ~dekadę w NBA tylko dlatego, że był wybitnym zbierającym. tak więc to właśnie pokazuje jak dobry to stat do oceny zbierających (choć DRB% byłoby jeszcze lepsze).

 

Tylko o wiele łatwiej jest być energizerem jak Evans czy Ed Davis - wejść na kilka minut w kwarcie i posiłować się z rywalami, a co innego robić to co Jordan robi czy Howard do niedawna robił, czyli spędzić +35 minut na parkiecie i trzymać zbiórkę samemu i jeszcze dominować rywala. Evans ma u mnie gigantycznego propsa za skille na deskach, ale nie mógłbym być w zgodzie sam ze sobą, gdybym powiedział, że jest lepszym zbierającym od Howarda czy DAJ-a.

 

Dlatego stat dobry, ale nie przesadzałbym w drugą stronę.

Edytowane przez Zdzich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.