Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

trudno jak sie w kinie oglada dostrzec, ale dzis uslyszalem ze kazda scenka rozpoczyna w once upon... jazda samochodem a w tym samochodzie gra muzyka. jest to pewnie kolo 10 razy moze i wiecej bo troche tej jazdy bylo. fajny pomysl no i fajna muza.

https://rytmy.pl/once-upon-a-time-in-hollywood-soundtrack/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, czy wrzucić to tutaj, czy do tematu o książkach...

Po przeczytaniu książki dobre 20 lat temu popadam w skrajności.

Od "wreszcie ktoś to zrobił" do "jak można było wogóle pomyśleć o przenoszeniu tego na ekran" i od "muszę oglądnąć" do "nikt, nigdy nie zmusi mnie do oglądnięcia".

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,25161140,malowany-ptak-polowa-publicznosci-wyszla-z-premiery-na-festiwalu.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem po raz drugi Once upon a time, w kinie niszowym gdzie obraz był o niebo lepszy niż w multipleksie i zmieniam zdanie o tym filmie. Jest świetny, bardzo mi się podoba i jest mało Tarantinowski co w sumie dla mnie to na plus bo oprócz genialnego Pulp fiction reszta dla mnie była bez szału. Nie wiem kto tu zagrał lepiej Pitt czy diCaprio ale chyba za miotacz i dialog z dziewczynką stawiam na DiCaprio, chociaż Pitt za psa...hehhe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski dla mnie ten 'once upon a time'. Nie jestem fanem ani milosnikiem Tarantino, pare filmow mial bardzo fajnych, ale ten imho najgorszy od Kill Billa

Django czy Hateful 8 tez mnie nie porwaly, ale przynajmniej cos sie dzialo. Tu nawet niewiele sie dzialo, po prostu bylo ladnie, nie wiem, bylem zaskoczony troche . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Joker miał hype nakręcony prawie jak Zion i się nie zawiodłem. Były sceny przy których miałem ciarki, będą klasykami kina za pare lat. Phoenix wspiął się na najwyższy poziom aktorstwa, osiągalny tylko dla kilku aktorów, 10/10.
Mam jednak z całością filmu kilka problemów. Zdecydowanie wolę jak reżyser zostawia jakieś niedopowiedzenia, a tutaj ładuje widzowi łopatą wszystko bezpośrednio do głowy. Kilka scen jest zbędnych przez to. Można by było zostawić trochę tajemnicy czy wątków niewyjaśnionych. Jeden motyw jest oczywisty, a mimo wszystko dostajemy zlepek scen typu "zrozumiałeś? o to chodzi". Za to minus. Poza tym aktorstwo, muzyka, zdjęcia - najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype na Jokera całkowicie uzasadniony :)

Oprócz tak oczywistych rzeczy jak f-e-n-o-m-e-n-a-l-n-a gra aktorska Phoenixa czy ścieżka dźwiękowa, podobały się nawet tak błahe rzeczy jak dobór postaci drugoplanowych, które idealnie wpisywały się w klimat zepsutego miasta Gotham. Bez bicia przyznaję, że nie jestem fanem łączenia klasycznego kina akcji z elementami sci-fi, ale ten film poleciłbym każdemu - bez względu na to czy widział wcześniej jakąkolwiek część Batmana, czy też nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DeltaCenter napisał:

Czytałeś całą recenzję? Zrozumiałeś? W sprawach krytyki filmowej o wiele większy autorytet od ciebie. Także wiesz.... Wybacz.

aha, czyli zadałeś pytanie o to, czy się zgadzamy z tą opinią, a gdy jedna osoba odpowiedziała, że nie, to zarzucasz brak zrozumienia itp. to wiele wyjaśnia, ale na przyszłość nie zadawaj pytań, na które oczekujesz określonej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

aha, czyli zadałeś pytanie o to, czy się zgadzamy z tą opinią, a gdy jedna osoba odpowiedziała, że nie, to zarzucasz brak zrozumienia itp. to wiele wyjaśnia, ale na przyszłość nie zadawaj pytań, na które oczekujesz określonej odpowiedzi.

Wytknąłęś tylko komuś konserwatyzm tak jakby to obniżało czyjąś znajomość tematyki która się zajmuje o jakieś 60%. Jak sobie czytam Raczka, Majmurka, Adamskiego to nie obchodzą mnie ich poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Wytknąłęś tylko komuś konserwatyzm tak jakby to obniżało czyjąś znajomość tematyki która się zajmuje o jakieś 60%. Jak sobie czytam Raczka, Majmurka, Adamskiego to nie obchodzą mnie ich poglądy.

koleś sam mówi o lewicowej agendzie, więc i odpowiedź została dostosowana do jego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.