Skocz do zawartości

WCSF: Suns (3) vs Spurs (7)


dh12

Rekomendowane odpowiedzi

Leando to na razie nie ten gracz, do którego przywykłem. masa nieprzemyślanych rzutów, marna skuteczność, straty, brak decydującego wpływu na obraz meczu, impulsu, który tak często dawał po swoim wejściu na parkiet.Niemniej to jeden z bardziej doświadczonych graczy Suns, mogący nadal odwrócić losy meczu.Musi zatrybić. No i jest też alternatywą na PG mimo wszystko, co daje większe pole manewru.Choć asystent z niego, mówiąc delikatnie, marny...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dudley-a nie miałem od początku przekonania.Nie doceniłem faktu, że pasuje on idealnie do stylu Phoenix. Biega, trafia trójki i daje energie. Krzyczy, gestykuluje, pierwszy leci podnieść partnera z parkietu. Energizer, którego potrzeba w każdym teamie. I nie odpuszcza. Tak waleczny w obronie, jak i konsekwentnie wierzący w swój rzut. Bo do basketu trza mieć jaja.I on je ma.Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amundsen to typowy facet od czarnej roboty. Zbierze, zablokuje, da twardą zasłonę, sfauluje jak należy. Walczak jakich mało. I twarda opcja w defensywie przeciwko wysokim rywali. Jest w stanie nie tyle odciążyć, co znacząco pomóc w rotacji obrony przeciwko TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frye to zbawienie dla menagmentu Suns. Bo gdyby nie on polityka transferowa przed tym sezonem by po prostu nie istniała...Ja lubię takich zawodników, którzy źle wykorzystywani w jednych klubach potrafią się całkowicie odrodzić w innym systemie gry. A Channing jest do tego niezłym graczem.8th pick 2005, świetne warunki, dobre wpasowanie i ukryty talent w rozciągających deffens three-pointerach. Dobra skuteczność, solidna zbiórka, obrona i umiejętność podejmowania decyzji. Umiejętność gry tak na PF jak i C, przy totalnej zmianie specyfiki gry jako środkowy, co zdecydowanie utrudnia zadanie obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frye jest tak solidnym zbierajacym jak LeBron nie placze do mediow jak go zaboli paznokiec

Ok, nie jest wybitnym, to fakt, ale solidnym jak najbardziej - ponad sześc Reb per game w PO, ponad 5 w RS.

Generalnie statsy obu teamów są zbliżone w walce na desce, niemniej walka na tablicy, zastawianie, wygląda niebo lepiej u Suns w tym sezonie.Niezależnie od trochę większej liczby zbiór ofensywnych oponentów, rzucają oni ze dwa punkty mniej niż rok temu.

Ja tam cały czas będę się upierał, że na przestrzeni ostatnich lat postęp defensywny Słońc jest największy zaobserwowany.

Co mnie zajebiście cieszy! :)

 

Go SUNS!

 

Zresztą mnie kiedyś uczono, że przy dobrym zastawieniu najwięcej zbiórek w drużynie powinni mieć niscy zawodnicy.

Hmm...

Rich prawie siedem, Hill z osiem w PO, rozgrywający średnio po dwie.

Wydaje mi się, że na tablicach Suns niczym nie ustępują SAS

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grze średnio ok 27 min w meczu co najmniej przyzwoity wynik.

Cóż, ja tu się staram być obiektywny, ale - co jak co - jestem fanem Suns.

Może bardziej mnie cieszy, że - jeśli nie pryśnie gdzieś z Phoenix - to mamy sensownego gracza, nawet coś więcej niż role player. Do tego w offens gra wysoko, często wychodzi za łuk. Ogranicza to jego aktywność na atakowanej desce.

Ja go raczej rozpatruję jako dobrą opcje na TD - w ofensywie wyciągnie go wysoko, robiąc miejsce AS, a jeśli nie będzie przezeń kryty, grozi rzutem za trzy. A w defensywie - w najgorszym wypadku - będzie kolejna opcja w rotacji na Duncana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to naciągane. Średnio wykonalne, a poza tym jeżeli mali skupią się na zbiórce fastbreak będzie mocno utrudniony.

Guzik, nie naciągane.ABC koszykówki. przy dobrym zastawieniu deski, zbiórki powinny padać łupem SF i SG.

Dupa bierze się z tego, że często zastawienie nie funkcjonuje jak należy. Nie jest sztuką ( no jest, hehe :P))przeskoczyć kolesia, lecz tak przygotować deffens zespołowy, by jakiś garbage man zebrał swoje i zainicjował kontrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grze średnio ok 27 min w meczu co najmniej przyzwoity wynik.

 

Nie żebym się czepiał, ale to nie jest przyzwoity wynik, Frye ma 7 rpg na 36 minut gry.

 

Dla porównania kilku innych, podobnych stylowo zawodników per 36mpg:

 

Jamison 8.3

Okur 8.6

Murphy 9.3

Yi 8.1

 

"solidnym" zbierającym nazwałbym kogoś, kto A) Zbierze te 14-15% dostępnych zbiórek lub B) Zbiera nieco mniej, ale potrafi zastawić tablicę i nie dać sobie wejść na głowę. Frye to słaby zbierający, bądźmy szczerzy.

 

Guzik, nie naciągane.ABC koszykówki. przy dobrym zastawieniu deski, zbiórki powinny padać łupem SF i SG

Ekhm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale to nie jest przyzwoity wynik, Frye ma 7 rpg na 36 minut gry.

 

Dla porównania kilku innych, podobnych stylowo zawodników per 36mpg:

 

Jamison 8.3

Okur 8.6

Murphy 9.3

Yi 8.1

Tak jak wspominałem, nie wybitny, ale solidny.

 

OK

Yi gra bliżej kosza, z rzadka decyduje się na trójki.Zresztą o porównywalnym potencjale do Frye obecnie

Okur jest jednak typowym centrem, wiele masywniejszym i operującym bliżej kosza

Murphy - którego zresztą osobiście bardzo lubię - jest zawodnikiem zdecydowanie grającym bliżej kosza, do tego o wiele bardziej atletycznym niż Frye

Cóż, Jamison to już porównanie na wyrost - ma status gwiazdy, wielu średnik czy też solidnych gierojów wypadnie przy nim blado ( choć nadal to różnica 2-3 rebounds )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, nie naciągane.ABC koszykówki. przy dobrym zastawieniu deski, zbiórki powinny padać łupem SF i SG

 

Ekhm...

 

Zamieniam się więc w słuch, czekając na lekcje.

Zbiórki biorą się z...?

 

Nie wiem jak to sobie wyobrażasz ? Zastawienie to nie jest uwieszenie się na człowieku, tak by ani on ani ty nie zebrał. Zastawiasz człowieka, masz bliżej do piłki i ją łapiesz, a nie pozwalasz, by ktoś inny łapał. To nie jest ABC koszykówki...

 

W ogóle are you for real czy jesteś jakimś troll accountem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, nie wybitny, ale solidny.

Lub jak ja wspominałem, nie solidny, a słaby.

 

OK

Yi gra bliżej kosza, z rzadka decyduje się na trójki.Zresztą o porównywalnym potencjale do Frye obecnie

Okur jest jednak typowym centrem, wiele masywniejszym i operującym bliżej kosza

Murphy - którego zresztą osobiście bardzo lubię - jest zawodnikiem zdecydowanie grającym bliżej kosza, do tego o wiele bardziej atletycznym niż Frye

Cóż, Jamison to już porównanie na wyrost - ma status gwiazdy, wielu średnik czy też solidnych gierojów wypadnie przy nim blado ( choć nadal to różnica 2-3 rebounds )

Yi gra daleko od kosza.

Okur nie jest typowym centrem (!?), Frye to właściwie poor man's Okur

Murphy również gra daleko od kosza i ciężko byłoby mi go nazwać bardziej atletycznym od Frye, ale nawet jeśli, to już jest problem Frye

Jamison jest znacznie niższy niż Frye, a status gwiazdy w ogóle przy zbieraniu nie pomaga.

 

W każdym razie wymieniłem 5 zawodników, z których tylko Murpha można nazwać bardzo dobrym zbierającym, Frye jest gorszy od każdego z nich, jak więc ma być "solidny"? Jak daleko gra od kosza też nie ma tu wielkiego znaczenie, ponieważ każdy z tych gentlemanów również słynie z gry dalej od obręczy, a poza tym, na bronionej desce, gdzie Frye nie stoi już na linii trójek, też jest najgorszy z nich.

 

Zamieniam się więc w słuch, czekając na lekcje.

Zbiórki biorą się z...?

Zbiórki biorą się z niecelnych rzutów.

 

Skoro powinny padać łupem SG i SF, rozumiem, że 99% zawodników z pozycji PF i C wśród najlepszych zbierających w historii ligi to czysty przypadek? Poza tym, to, że prawie w każdej drużynie C i PF są najlepszymi zbierającymi, ma świadczyć o głupocie trenerów NBA, którzy nie znają ABC koszykówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie umie manu? i czemu ciągle jest pomijany w jakichkolwiek rankingach, zestawieniach najlepszych PO performerów aktualnie i w ostatniej dekadzie?

kurcze, facet jest gtg spurs, bo pilka do niego wedruje w 90% przypadkach gdy reszta zespolu nie wie co z nia zrobic przez 20 sekund akcji. ma nie jedno, ale pare go to move co jest dosc istotne zwazywszy ze bedzie sie scieral z roznym typem obrony (dudley hill richardson). jego behind the back dribble i jab counter naleza do najbardziej charakterystycznych zwodów ostatnich lat zaraz obok fade awaya kobego, crossa iversona i crab-dribble lebrona.

jest efektowny, szalenie efektywny z pilka, chyba tylko steve nash i d-wade graja lepiej od niego picka.

atakuje kosz, wymusza faule, ma szeroki zasięg rzutu, nie ballhoguje.

jest perfekcyjnym obronca on ball, ustawia sie na offensy (flopuje), wymusza straty i san antonio bez jego dobrego meczu ma olbrzymie klopoty z wygrywaniem.

 

ostatnio widzialem jakis ranking najlepszych graczy w lidze i manu gino byl gdzies 40. wczesniej nigdy nie przekraczal 20. rozumiem ze nie jest to sezon05 kiedy byl top5 ligi, ale panie i panowie, czemu danny granger i andre iguodala ciesza sie wiekszym szacunkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.