Skocz do zawartości

Mundial 2026


Życie_to_mem

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pepis21 napisał(a):

Właśnie o to chodzi aby nikt nie miał znaczącej przewagi.

Dlaczego? Skoro rzut karny jest efektem przewinienia drużyny broniącej to dlaczego atakującemu ma być odbierana korzyść? 

To może zakazać ustawiania muru przy rzutach wolnych? 

imo dopóki nie ma całkowitego zatrzymania strzelca lub fake shota (jak kiedyś w Brazylii robili) to niech strzelają jak chcą. Naskoki jak Jorginho czy Bruno są wg Ciebie ok czy też zakazać? 

8 minut temu, Pepis21 napisał(a):

bramkarz oficjalnie przepisami ma zabronione rozpraszanie strzelca.

masz na myśli jak GK podchodzi do strzelca i na ucho mówi mu kilka miłych słów? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, airmax napisał(a):

Dlaczego? Skoro rzut karny jest efektem przewinienia drużyny broniącej to dlaczego atakującemu ma być odbierana korzyść? 

Przy rzutach karnych za przewinienie strzelec może powinien być uprzywilejowany. Ale przy rzutach karnych po dogrywce już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, airmax napisał(a):

Dlaczego? Skoro rzut karny jest efektem przewinienia drużyny broniącej to dlaczego atakującemu ma być odbierana korzyść. 

 

To może od razu dawajmy gola drużynie faulowanej za faul w polu karnym? Po co się bawić w jakieś karne? 

Nie każda akcja w której padł faul w polu karnym skończyła by się bramką, więc bramkarz też powinien mieć jakieś szanse, dlatego te hokejowy chyba naprawdę byłyby najbardziej sprawiedliwą opcją w takich przypadkach. 

8 godzin temu, airmax napisał(a):

imo dopóki nie ma całkowitego zatrzymania strzelca lub fake shota (jak kiedyś w Brazylii robili) to niech strzelają jak chcą. 

Takie strzały się dalej zdarzają jak np. Lewy przeciw Francji na Euro 2024 gdzie się zatrzymał, ale Maignan oderwał stopę, więc to jego błąd odgwizdali.

8 godzin temu, airmax napisał(a):

Naskoki jak Jorginho czy Bruno są wg Ciebie ok czy też zakazać? 

Zastanowiłbym się nad tym. Jorginho robi naskok głównie w ostatniej fazie, Bruno robi dużo wcześniej i lżejszy.

8 godzin temu, airmax napisał(a):

masz na myśli jak GK podchodzi do strzelca i na ucho mówi mu kilka miłych słów? :D 

To jest już chamówa trochę. Generalnie problem jest taki, że przepis nie wyszczególniona dokładnie czym jest rozpraszanie co zostawia pełne pole interpretacji sędziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Ale te stroje obrzydliwe. Pamięta ktoś te kultowe uniformy z World Cup 1994? Janusz Michalik podobno ma taki nadal w chałupie (przed turniejem był w szerokiej kadrze USA). 

Z tamtymi strojami kojarzy mi się nieodłącznie Alexi Lalas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Ale te stroje obrzydliwe. Pamięta ktoś te kultowe uniformy z World Cup 1994? Janusz Michalik podobno ma taki nadal w chałupie (przed turniejem był w szerokiej kadrze USA). 

Bardzo fajne te koszulki.
Szkoda tylko, że w słońcu, przy tej hujowej jakości obrazu z TVP, koszulki obu drużyn mało kontrastowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.