Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2026/2027


DamianOItalianO

Rekomendowane odpowiedzi

Co by nie mówić Wolves wyciągnęli naprawdę tanio +- top20-25 grajka zeszłego sezonu. To ma potencjał zaskoczyć, ma potencjał (problemy pozaboiskowe + zdrowotne Balla) na wtopę, ale co Socie pozostało? 

Ostrożność to wywalili już w przeszłości najpierw grubym dealem po Goberta, a następnie oddaniem znikąd KATa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trade lose/lose. Minnesota bedzie gorsza bo LaMelo to przegryw podobny do Younga a Hornets w sumie lose do czasu jak znajda jakiegos PG bo liczenie ze tegoroczny rookie odpali w pierwszym roku to marzenia scietej glowy. To sie zdarza raz na 10 lat i juz sie zdarzylo w tym dziesiecioleciu (D. Harper).

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole Melo zarabia teraz 37 mln

minny ma dalej 33mln trade exception z tradeu Randlea no nie?

ciekawe czy po kogos dalej rusza

Cytat

Yes, it appears the Timberwolves would still have a trade exception available after acquiring LaMelo Ball.

A few days before the Ball trade, Minnesota reportedly moved Julius Randle to Brooklyn in a salary-clearing deal that created a $33.3 million trade exception (TPE)

 

-----
 

Cytat

First-round picks still under Minnesota control
Year    Status
2027    Already tied up in the Gobert/Jazz obligations; they don't fully control it.
2028    Own 1st remains, but Charlotte now has swap rights.
2029    Own 1st remains (top-5 protected because of the Jazz obligation), but Charlotte has swap rights.
2030    Own 1st remains, but Charlotte and existing San Antonio swap structures affect it.
2031    Owed outright to the Sacramento Kings from the Gobert trade.
2032    Own 1st.
2033    Traded to Charlotte unprotected in the Ball deal.
Practical summary

The Wolves' cleanest remaining firsts are basically:

2028
2030
2032

They technically still have 2029, but it already has protection/obligations attached from prior deals and now a Charlotte swap layered on top.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, low risk - high reward ruch dla Soty, oni przegrali 1-4 z Mavs, 1-4 z Thunder, 2-4 ze Spurs, do tego timeline Edwardsa i Goberta z Randlem wyglądał źle, a jeszcze Edwards byłby na punkcie kolizyjnym z ucieczką, bo to nie był roster na coś naprawdę dużego. Czy teraz jest? Pewnie nie, wszystkie assety oddane, ale zrobili pewnie to co chciał Edwards, czyli w sumie odświeżyli roster dając mu allstara w jego wieku. Gdyby to było jeszcze rok temu to hejt LaMelo byłby zasadny - teraz miał świetny sezon. 

Sota po oddaniu Goberta wpadła w spiralę szukania oszczędności i łatania dziur, niektóre ruchy były złe, niektóre dobre, ograniczając sobie pole manewru i zacieśniając pętlę na szyi, ale tego ruchu nie ma co się czepiać, bo nie wiem jaka miałaby być alternatywa.

LaMelo w przeciwieństwie do typowych ballhogów rzuca dużo spot up trójek, więc powinien dobrze fitować do Edwardsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubbas napisał(a):

wszystkie zrodla mowia ze maja

przed chwila sluchalem Windhorsta i mowil ze maja

Nie mają, a Windhorst to żadne źródło. 

W praktyce oddają Randla i Reida, dostają Balla i Greena - to podobny poziom salary. 

A nawet gdyby mieli, to i tak by nie skorzystali, bo są jakieś 10 milionów od drugiego aprona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marceli73 napisał(a):

Dla mnie to trade lose/lose. Minnesota bedzie gorsza bo LaMelo to przegryw podobny do Younga a Hornets w sumie lose do czasu jak znajda jakiegos PG bo liczenie ze tegoroczny rookie odpali w pierwszym roku to marzenia scietej glowy. To sie zdarza raz na 10 lat i juz sie zdarzylo w tym dziesiecioleciu (D. Harper).

Warto sprawdzić kogo maja na PG, bo ten rookas to z ławki będzie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jendras napisał(a):

Nie, tam jest ok. 210 na 10 graczy.

Masz rację 210 na 11 - zapomniałem o Greenie, który swoją drogą miał najlepszy net rtg i 2 on-off po Diabate z tych co rozegrali min. pół sezonu z podst rotacji. W sumie jeśli go nie sprzedadzą dalej, to on na SF jako kluczowy obrońca na obwodzie obok LaMelo i ANTa mogłaby być ciekawa opcja.

Tylko wtedy na Harrisa nie ma kasy i w najlepszym razie będzie Dean Wade z Khrisem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakiej rzeczywistości Lamelo Lol może być brany na poważnie w drużynie która gra o coś więcej niż tygodniowe hajlajty, ale na pewno nie w naszej. 

W przyszłym sezonie zapewne Edwards plus rezerwy Spójni Stargard postraszyliby kogoś z faworytów, bo to juz ten kaliber gracza (w koncu nawet mając kasztana rondla powalczyl) ale nie wierzę że coś z Lolem mogą ugrać. Jak staną się legitnym contenderem (czyt. powalcza o final konfy/ w jej finale) to już nigdy nie napisze posta na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kore napisał(a):

Nie wiem w jakiej rzeczywistości Lamelo Lol może być brany na poważnie w drużynie która gra o coś więcej niż tygodniowe hajlajty, ale na pewno nie w naszej. 

W przyszłym sezonie zapewne Edwards plus rezerwy Spójni Stargard postraszyliby kogoś z faworytów, bo to juz ten kaliber gracza (w koncu nawet mając kasztana rondla powalczyl) ale nie wierzę że coś z Lolem mogą ugrać. Jak staną się legitnym contenderem (czyt. powalcza o final konfy/ w jej finale) to już nigdy nie napisze posta na forum ;)

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marceli73 napisał(a):

a kogo mają? 

Coby White? Proszę poczytać porównania jak wygląda gra z nim a gra z Ballem.

 

2 godziny temu, kore napisał(a):

Nie wiem w jakiej rzeczywistości Lamelo Lol może być brany na poważnie w drużynie która gra o coś więcej niż tygodniowe hajlajty, ale na pewno nie w naszej. 

W przyszłym sezonie zapewne Edwards plus rezerwy Spójni Stargard postraszyliby kogoś z faworytów, bo to juz ten kaliber gracza (w koncu nawet mając kasztana rondla powalczyl) ale nie wierzę że coś z Lolem mogą ugrać. Jak staną się legitnym contenderem (czyt. powalcza o final konfy/ w jej finale) to już nigdy nie napisze posta na forum ;)

W sumie to nie wiem, może warto im kibicować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mich@lik napisał(a):

Coby White? Proszę poczytać porównania jak wygląda gra z nim a gra z Ballem

Rozumeim ,że próbka 300 minut jest ważniejsze od tego kim był White przez lata gry w Bulls i dlaczego z taką chęcią się go pozbywali? 

Coby to w ogóle nie jest kreator to bardziej combo guard i to mocno zaboli Hornets w nadchodzącym sezonie

Ale pamiętajcie kim w ogóle musieli rozgrywać w Socie ostatnie 2 sezony. Zwłoki Conleya i Donte który nota bene ma 3/4 sezonu z głowy.. Sota wzmocniła się znacząco na poziomie rozegrania. Możliwe ,że to najlepszy rozgrywający w erze Edwardsa .. Oddali Randle ,który im zawalił 2 PO z rzędu i Reida ,którego akurat żal ale też akurat rezerwowy center to pozycja najłatwiejsza do uzuepłnienia skoro nagle taki Queta mógł być centrem drugiej najlepszej ekipy na Wschodzie. Największym plusem Reida było to ,ze z nim Sota mogła grać na wyciąganie centra rywali 

Z drugiej stron moze zaraz być tak ,że Thunder zwolnią Hartensteina albo wezmą sobie Vucevia na minimum . Reid był dobry niewątpliwie ale przeskok pomiędzy tym jak musiał rozgrywać Di Vincenzo a teraz będzie robił Ball będzie skokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamelo na którym nie będzie już w pierwszej kolejności skupiona obrona. Kolejny po zeszłorocznym rozdział dzięki któremu krytycy będą musieli się wznieść już na wyżyny swojej kreatywności jakby go tu nie docenić. 

Plus taki, że sota jako topowa organizacja będzie prawdopodobnie atrakcyjna do obejrzenia, więc może uda się przejrzeć na oczy i zrozumieć kunszt (zakładam, że hornets nie oglądali)

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.