Skocz do zawartości

Najlepsi gracze defensywni sezonu 2009/2010


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o obrone 1na1. Nie podeprze tego statystykami, jedynie moge dodac (jesli kogoś to obchodzi) że z własnych obserwacji stwierdzam ze jest dobrym obronca 1na1. Zwłaszcza w clutch time. Moze rzeczywiscie to nie wystarcza do uznania go zajebistym defensorem ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało zawsze, że Wade to najlepiej blokujący niski, który zalicza też dużo przechwytów, ale z drugiej strony nikt się jego obroną 1 on 1 nie podnieca, a niektórzy nawet go za to mocno krytykują...

 

EDIT: Statystycznie Wade wygląda nawet lepiej niż G-Force, który jest w kategorii "statystycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może wymienię według mnie najlepszych defensorów poszczególnych drużyn, nie sugerując się zbytnio statystykami, tylko oglądanymi meczami. Nie wymienię wszystkich drużyn bo nie każdą oglądam, to jest tylko moja opinia, poparta jedynie tym co widzę na meczach.

 

Atlanta:

- Oczywiście J. Smith nie tylko jego bloki o tym mówią, ale także bardzo dobra gra 1on1. Reszta składu raczej wyrównana w D, jeszcze Horford mi się podoba, ale ma trochę problemy z silnymi centrami.

 

Boston:

- Garnett trochę się opuścił w tym sezonie (kontuzje), ale nadal szczególnie wolni PF mają z nim problemy.

- Perkins, daje radę wszystkim centrom w lidze bardzo im utrudniając grę. No i oczywiście Rondo, jest bardzo szybki dlatego też jednym z najlepszych w grze 1na1 no i te jego steale.

 

Charlotte:

-G. Wallace chyba nie trzeba mówić dlaczego, i z tego co zauważyłem to Felton się poprawił i nie zostawia wiele miejsca PG przeciwnika. Doszedł do tego trade T. Thomasa jak będzie tak grał jak z Cavs, to na Bobcats nikt w PO nie będzie chciał wpaść

 

Cleveland:

-Tutaj LBJ, Varejao i Shaq(tylko 1na1 pod koszem z centrami ze słabym rzutem z pół dystansu), Jamesa problemem w D, jest tylko to że nieraz mu się nie chce i oszczędza siły na offence, poza tym to przewyższa większość SF siłą i szybkością i to że jak biegniesz na kosz i masz Jamesa za sobą to nawet najprostszy layup nie jest taki łatwy. Varejao jeden z tych graczy których BPG, SPG, RPG niewiele mówią o tym jak ważny jest w obronie, najważniejsze u niego jest to że walczy o każdą piłkę i dobrze broni nie tylko pod koszem. No, ale na centra się nie nadaje, a przynajmniej przez miesiąc będzie musiał tam często występować.

 

Denver:

-W Nuggets najbardziej do gustu mi przypadli Anthony i rezerwowy C. Andersen. Anthony za bardzo dobrą grę 1na1 i zbieranie jak na SF, natomiast Andersen zawsze jak tylko wejdzie daje wiele energii w defensywie i znakomicie blokuje i zależnie od sytuacji na boisku jest znakomitym graczem za Nene, który jak dla mnie jest słaby w obronie chociaż ma chyba wysokie BPG. Ostatnio też Martin gra dobrze, dla mnie kiedyś był graczem tylko dobrym w offence, ale może się myliłem, bo nie oglądałem ich zbyt często.

 

Dallas:

- Kidd mimo że już ma swoje lata, nadal dobrze umie przeszkadzać i ten jego instynkt, mimo niskiego wzrostu do zbiórek. Dużym wzmocnieniem w obronie na pewno będzie B.Haywood, a takie wzmocnienie z pewnością Mavs się przyda, bo bez dobrej obrony ciężko jest o coś walczyć w PO.

 

Detroit:

-Ehh, moja ulubiona drużyna, nie dobrze się w niej dzieje, wszystko skończyło się po odejściu Billupsa i mam nadzieję że szybko zacznie się coś nowego, dobrego. Jeśli chodzi o obronę, to Ben mino że już stary, chyba jedyny co coś w niej daje. Tayshaunowi i Hamiltonowi nie chce się w niej już grać. Stuckey mimo, że czasem coś odbierze to później gdzieś się zagubi i leci trójeczka od przeciwnika. Jerebko, młody może się nauczy obrony bo nie wygląda to za dobrze. Podoba mi się jeszcze Maxiel, szkoda że mało szans dostaje.

 

GSW:

-Hmm obrona? A po co?

 

Houston:

-Battier jest niezły, za to Ariza mnie rozczarowuje po tym co pokazywał w LAL więcej się spodziewałem, ale to może dlatego, że teraz więcej zależy od niego w ataku. Jest jeszcze Yao (wiadomo kontuzja, ale jak grał w poprzednim sezonie) co prawda jest wolny, lecz gdy jego rywal nie ma rzutu i nie może się od niego uwolnić, to ma problem.

 

Indiana:

-Hibbert nieźle blokuje, ma wzrost, tylko by mógł szybciej ruszać dupę i zbierać.

 

LA Lakers:

-Wiadomo Artest znakomicie na razie robi to, po co został sprowadzony, czyli obrona, a przy okazji potrafi trafić za 3. Mimo że LAL przegrali oba mecze z Cavs w RS, to mi się podobała jego gra przeciwko LBJ, zresztą przyczyną tych porażek była bardzo dobra gra Mo Will. Ktoś tam wyżej pisał że KB się opuścił w obronie, trochę tak, ale dalej

jest w czołówce, a w PO na pewno da z siebie więcej. Jest jeszcze trio podkoszowe, które szczególnie bardzo dobrze zbiera.

 

Miami:

-Tu chyba tylko Wade czymś się wyróżnia i to nie byle czym, przy nim nie można się ani na chwilę zagapić, bo się skończy jak w meczu z Celtics (strata Allena). Oprócz tego jest szybki i zwrotny więc nie łatwo go minąć.

 

NY Knicks:

-Mogło się wydawać, że Mike D'Antoni wprowadzi "radosną" defensywę z Suns, jednak nie bronią tak źle, a chyba największa zasługa w tym Davida Lee, bardzo dobrze gra na tablicach, jego gra 1na1 nie wygląda źle, tylko czasami lubi zgubić "swojego" gracza.

 

Milwaukee:

-Na początku myślałem, że Bogut będzie kolejnym Miliciciem, jednak okazało się, że jednak ma talent i potrafi go wykorzystać jest bardzo dobry w obronie i także dobrze radzi sobie w ataku, jak dla mnie trzeci center po Howardzie i Duncanie w NBA. Obejrzałem parę ich meczów, bo chciałem zobaczyć Jenningsa i spodobał mi się także jeśli chodzi o defence Iliasova podobnie gra(w obronie) do Varejao, nie boi się wyjść z pod kosza.

 

 

Philadelphia:

-Tu zdecydowanie Andre Iguodala, dobrze też wyglądał L.Williams, no ale to może tylko w tych meczach co widziałem.

 

Orlando:

-U nich najlepiej obsadzone defensywnie pozycje to C i SF, wiadomo Howard jest niesamowity to jak blokuje, jego siła, i w miarę dobra szybkość i zwrotność, a oprócz tego na ławce Marcin podobnie jak Howard, no ale nie ma tego jumpa i siły. Natomiast na SF Barnes zawsze grający solidnie w obronie, a także Pietrus jest twardy i napewno sprawi wiele kłopotów czy to James'owi czy Pierce'owi w PO.

 

SAS:

-Duncan trochę gorzej niż parę lat temu, ale jak się mówi o defensywnym podkoszowym to i tak od razu na myśl przychodzi TD, myślę że w PO może pokazać wiecej, tak samo jak całe Spurs.

 

Portland:

-To co napisał założyciel tematu o Odenie, że jest w czołówce w obronie, jest prawdą, tylko jak by był zdrowy.Szkoda go naprawdę, bo kontuzje mogą zniszczyć jednego z największych talentów ostatnich lat.

Poza tym podoba mi się u nich Webster i Andre Miller, a szczególnie ten pierwszy.

 

Utah:

-Bardzo podoba mi się gra w obronie Derona, nie ma tylu odbiorów co Paul, ale według mnie nie jest gorszy w obronie od niego, Utah ostatnio słabo sobie radzi z zespołami gdzie PG nie odgrywa dużej roli np. porażka z LAL czy ATL. Do dobrej formy w obronie wracał ostatnio AK47, teraz z Hawks coś mu się stało, nie patrzyłem nigdzie co dokładnie, szkoda by było gdyby to było coś poważnego.

 

To był mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że LAL przegrali oba mecze z Cavs w RS, to mi się podobała jego gra przeciwko LBJ, zresztą przyczyną tych porażek była bardzo dobra gra Mo Will.

Zwłaszcza, że w drugim meczu Mo nie grał. :D

Chodziło mi o ten mecz w święta. A w drugim Artest też nie zagrał źle tylko, że Gasol zawalił końcówkę i Kobe grał z kontuzją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.

Witam gorąco.

Polecam Ci abyś dokładnie pisał i nie popełniał błędów (chociaż wszyscy je popełniają a ja najwięcej) bo później jako nowy user możesz być o to w taki sposób przyłapany. napisałeś długi post ale oczy krytyków są takie dociekliwe ,że wszystko wychwycą.:) taka natura tego forum.

 

 

Ostatnio też Martin gra dobrze, dla mnie kiedyś był graczem tylko dobrym w offence, ale może się myliłem, bo nie oglądałem ich zbyt często.

 

Zwróć na niego uwagę uważnie bo może nie jest efektowny jak był w ataku za czasów Nets ale jest niezwykle efektywnym obrońcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NY Knicks:

-Mogło się wydawać, że Mike D'Antoni wprowadzi "radosną" defensywę z Suns, jednak nie bronią tak źle, a chyba największa zasługa w tym Davida Lee, bardzo dobrze gra na tablicach, jego gra 1na1 nie wygląda źle, tylko czasami lubi zgubić "swojego" gracza.

 

Knicks bronią gorzej niż Suns D'Antoniego. Co prawda Lee zbiera dobrze i generalnie tuszuje ogólny marazm tej drużyny na deskach, jednak z grą 1na1 mógłbym się zgodzić tylko i wyłącznie gdybyś pisał o ataku. Lee 1na1 jest jednym z najgorszych obrońców w lidze, nawet Drew Gooden wygląda przy nim jak HoF. Najlepszym defensorem Knicks jest Gallo. Świetna praca nóg, wzrost i zasięg rąk sprawiają, że Danielek 1na1 broni naprawdę na przyzwoitym poziomie. Coraz lepiej zbiera, bardzo rzadko daje się nabrać na fake'i, ma szybkie ręcę, dzięki czemu często wybiera piłki prosto z kozła, dobrze blokuje. Pod względem szeroko pojętych fundamentals ma wszystko na miejscu. Wzmocni się fizycznie i będzie kozakiem.

 

Koelner ma rację, uważaj na pojedyncze słówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wade jest jednym z lepszych obrońców z pomocy w całej lidze. Jeśli chodzi o 1 na 1 to ma bardzo długie łapska (prawie 6'11 standing reach) i czasami, gdy mu się zechce, potrafi dobrze contestować rzuty. Ale ogólnie nie przykłada się do tego. Oczywiście w clutch kilka akcji może pobronić.

 

W tamtym roku go trochę oszukali wstawiając Paula (WTF?) do pierwszej piątki obrońców. Jeśli miały już decydować statsy to Wade był zdecydowanie przed CP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wade jest jednym z lepszych obrońców z pomocy w całej lidze. Jeśli chodzi o 1 na 1 to ma bardzo długie łapska (prawie 6'11 standing reach)

Leszcz z niego, ja mam reach jakieś 8'2'' ;] Zapewne chodziło ci o wingspan.

 

Heh, oczywiście, że tak. Dzięki za poprawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utah:

-Bardzo podoba mi się gra w obronie Derona, nie ma tylu odbiorów co Paul, ale według mnie nie jest gorszy w obronie od niego, Utah ostatnio słabo sobie radzi z zespołami gdzie PG nie odgrywa dużej roli np. porażka z LAL czy ATL. Do dobrej formy w obronie wracał ostatnio AK47, teraz z Hawks coś mu się stało, nie patrzyłem nigdzie co dokładnie, szkoda by było gdyby to było coś poważnego.

 

To był mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.

No ja też witam nowego forumowicza, i odrazu widzę, po długości posta, że kolega z zapałem do pracy :)

 

Co do Utah bo nikogo innego nie ogladam ;) to faktycznie Deron się poprawia z sezonu na sezon, kiedyś był denny a teraz już sobie nie daje na głowę wejść. Co do AK to mój absolutny wybór na defa roku, staty dobre, a jak ktoś zechce obejrzeć mecz z udziałem Jazz to zobaczy że nawet staty gorzej wygladają niż faktyczny wkład kałacha w obronę. Co do urazu to AK ma chroniczne bóle pleców, tak zbudowany jest że mu się to czasem odzywa, co jakiś czas musi wziąć wolne, podobno na początku nadchodzącego tygodnia będzie już z powrotem na boisku.

 

A i z Jazz to dorzucę Sapa do wyróżnienia, chłopak jest rewelka obrońcą, taka trochę mniej potężna wersja Branda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja uważam, że zbiórki w obronie są ważne. Przecież tego się wymaga od defensywnych dużych. Utrudniać rzuty swoim matchupom i łapać wszystko, to co nie wpadło. Garnett wypada blado. Najgorzej od lat ?

 

Nie mam nic do Perka i Varejao. Ale oni w tym 2 tier, Duncan w 3, LeBron w żadnym. Come on po raz drugi.

ja nie mowie, ze defensywne zbiorki sa niewazne.

 

skoro sam przyznajesz ze obrona Spurs jest beznadziejna to czemu sie dziwisz ze Duncan jest 3rd tier ? Lebron ostatnio dostal 40 pktow od Melo. uwazam go za TOP5-10 defensora na SF (blizej 5), ale troche ponizej 3rd tiera. zreszta przeciez ja tutaj wymienilem sama smietanke, a Lebron to zaden dominujacy obronca.

Ja nie mówię obrona Duncana, tylko Spurs, gdzie głównym stoperem jest Bogans... Bywały mecze, gdzie ciency Bulls ładowali im 60 % FG. To nie wina Duncana, że z obwodowymi każdy jeździ jak ze szmatami, a on do pomocy pod koszem dostaje Jeffersona albo Finleya na PF.

 

Na pewno Duncan jest lepszym obrońcą od Perka i Varejao. 3 tier jest wielce krzywdzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.