Skocz do zawartości

Najlepsi gracze defensywni sezonu 2009/2010


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Jacy są według was najlepsi gracze defensywni tego sezonu? nieważne czy jest to center, czy rozgrywający, ważne żeby umial powalczyć w defensywnie i to z sukcesami! Mnie zdziwił w ostatnim meczu Milwaukee Bucks vs New York Knicks Anrew Bogut. Zaliczył kilka naprawdę dobrych bloków i wiele zbiórek. Do tej pory nie uważałem go za dobrego środkowego, ale kto wie, może zmienię zdanie. Co do zbiórek i bloków rządzi jednak Dwight Howard. Bez problemu powstrzymuje każdego nieproszonego gościa pod jego koszem. Bardzo podoba mi się gra Grega Odena z Portland Trail Blazers! Nie jest może w czołówce centrów, ale według mnie zasługuje na lepszy klub, w którym by tak nie gnił. Ale to środkowi. Spójrzcie na Rajona Rondo czy na Chrisa Paula. Świetnie zabierają piłki przeciwnikom a do tego są bardzo szybcy. Ostatnio nieźle gra LBJ. Nie spodziwałem się przed sezonem, że zgarnie tyle zbiórek ile już zgarnął. Spodziewałem się za to Kobego Bryanta jako obrońcę z innej galaktyki, ale mu raczej nie poszło. Może to wiek? Może kontuzje? Kto to wie. Ale nie chcę się za dużo wypowiadać, bo zrobię zbyt dużo kontrowersji i jestem pewien, że nikt się ze mną nie zgodzi, ale to tylko moje opinie. Czekam na wasze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia jest taka ze nawet nie widziales tych gosci w akcji tylko patrzyles na jakies statystyki (prawdopodobnie NBA.com bo nie sa to zadne zaawansowane), w dodatku na te najgorsze do oceny obrony (bloki steale zbiorki) i na tej podstawie wysuwasz jakies tezy. nawet nie zauwazyles ze Oden mial w grudniu career-altering kontuzje... wg ciebie powinien zmienic klub bo sie marnuje.

 

ja sie nie zgadzam z toba do konca bo steale bloki i zbiorki to nie sa dobre wyznaczniki defensywy... chociaz akurat typy masz w miare ok, jak na takie kryteria.

 

swoja droga dobry temat, czekam na tych zajebistych defensorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jakie są kryteria według ciebie na dobrego defendera? Jak nie bloki zbiórki przechwyty to co? Przecież to jest właśnie gra w obronie! I nie patrzyłęm na statystyki, obserwuję prawie każdy mecz i widziałem ich w akcji. więc nie posądzaj mnie o lamerstwo kolego :? Nie pisałbym gdybym widział ich tylko w tabelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/quote]

ja sie nie zgadzam z toba do konca bo steale bloki i zbiorki to nie sa dobre wyznaczniki defensywy...

Ale to na powaznie? Co to wogule piszesz czlowieku??

 

Koles postawił teze i otwarte pytania , mozesz sie z nim nie zgodzic , ale texty typu

 

moja opinia jest taka ze nawet nie widziales tych gosci w akcji tylko patrzyles na jakies statystyki (prawdopodobnie NBA.com bo nie sa to zadne zaawansowane)

odpusc sobie

bo wlasnie ja na przyklad tak o Tobie sądze, tylko ze patrzysz po bardziej " zaawansowanych " gówno statsach

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje sie tym ze nie masz pojecia o sytuacji Odena, a jako najlepszych obroncow wypisujesz tych ktorzy sa wysoko w tabelach. jesli obserwujesz prawie kazdy mecz, to dlaczego nie wspomniales o takich ktorzy nie notuja wiele blokow czy przechwytow ?

 

kryteria

-jak zespol gra w obronie gdy jestes na boisku

-jak zespol gra w obronie overall

-jak zespol radzi sobie bez ciebie

-charges

-steals, blks, rebs = indywiualne DRtg

-1 on 1 D (reputacja)

-ile grasz minut (dlatego wg mnie Gerald > KG np.)

 

wg tych wyznacznikow najlepszymi obroncami ligi sa (bez kolejnosci)

 

1st tier

Dwight

Garnett

Gerald

 

2nd tier

Josh Smith

Perkins

Varejao

Bogut

Artest

Odom

 

3rd tier

Iguodala

Al Horford

Wade

Duncan

Battier ?

 

dominuja wysocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się gra Grega Odena z Portland Trail Blazers! Nie jest może w czołówce centrów, ale według mnie zasługuje na lepszy klub, w którym by tak nie gnił.

Myślisz że Oden nie gra bo trener go nie puszcza?

:lol:

Żeby trzymać się tematu- uważam że fajnie w obronie gra Gerald Wallace. No i patriotycznie wstawię jeszcze Josha. Przynajmniej w tym jest dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje sie tym ze nie masz pojecia o sytuacji Odena, a jako najlepszych obroncow wypisujesz tych ktorzy sa wysoko w tabelach. jesli obserwujesz prawie kazdy mecz, to dlaczego nie wspomniales o takich ktorzy nie notuja wiele blokow czy przechwytow ?

 

kryteria

-jak zespol gra w obronie gdy jestes na boisku

-jak zespol gra w obronie overall

-jak zespol radzi sobie bez ciebie

-charges

-steals, blks, rebs = indywiualne DRtg

-1 on 1 D (reputacja)

-ile grasz minut (dlatego wg mnie Gerald > KG np.)

 

wg tych wyznacznikow najlepszymi obroncami ligi sa (bez kolejnosci)

 

1st tier

Dwight

Garnett

Gerald

 

2nd tier

Josh Smith

Perkins

Varejao

Bogut

Artest

Odom

 

3rd tier

Iguodala

Al Horford

Wade

Duncan

Battier ?

 

dominuja wysocy.

Przechwyty a obrona... Zawodnik może być wykurwistym obrońcą, nie przechwytując wielu piłek - nawet "niscy". Obrona to lateral quickness, warunki fizyczne, a nie czajenie się na przechwyt. Często granie na przechwyt jest wręcz negatywnym zjawiskiem. Wymienione przez basta statystyki są o wiele lepszym wyznacznikiem.

 

Bloki mają więcej wspólnego z dobrą obroną niż steale ale nie do końca. Zwłaszcza jeżeli w większości są to bloki z pomocy - tak jak u Camby'ego w DPOTY year.

 

Z lista się zgadzam, ale Battiera wrzuciłbym do t2. Fizycznie traci, ale rok temu to głównie on, a nie Artest powstrzymał Lebrona w pamiętnym meczu. Niesamowita inteligencją nadrabia braki wynikające z budowy ciała.

 

 

 

Tak, jeżeli temat ma polegać na tym co robi np jaszczomb ,to lepiej zamknijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Garnett to 1 tier, Varejao i Perk to 2 tier defensywnych, a Duncan 3, to ja nie mam pytań.

 

Garnek z Duncanem szli całą karierę praktycznie łeb w łeb w tej kategorii, Garnett w tym sezonie zdziadział. Gra na jednej nodze, a Duncan ma najlepszy sezon od 2 lat i jest 2 poziomy niżej. Come on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Garnett to 1 tier, Varejao i Perk to 2 tier defensywnych, a Duncan 3, to ja nie mam pytań.

 

Garnek z Duncanem szli całą karierę praktycznie łeb w łeb w tej kategorii, Garnett w tym sezonie zdziadział. Gra na jednej nodze, a Duncan ma najlepszy sezon od 2 lat i jest 2 poziomy niżej. Come on.

Wiem, że nie lubisz statystyk ale w tym przypadku nie możesz ich tak po prostu olać. A to jak gra zespół bez Garnetta a jak z Garnettem jest najlepszym wyznacznikiem obrony, jeżeli nie to podaj lepszy. Oby to nie był "widzę że broni lepiej od Garnetta". Pomijam porównanie z TD, bo prawdopodobnie masz racje i t3 jest krzywdzące.

 

Co masz do Varejao i Perka ? Varejao, który jest najważniejszym zawodnikiem Cavs po Lebronie, właśnie dzięki różnicy jaką czyni jego obecność po swojej stronie boiska, Perk odebrał chęci gry Gasolowi w finałach , rok później można powiedzieć, że" zatrzymał Howarda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona Spurs jest beznadziejna.

 

Widziałem te statsy z linku i widać, że w nich przetaczają się 4 nazwiska z BOS, z czego 3 wysokich. Żadnego ze Spurs poza Duncanem. System działa dobrze, a Garnett to mądra bestia i świetnie się sprawdza. Na pewno lepiej niż Glen Davis czy kto tam jest jego zmienikiem. (licząc Perk <=> Sheed). Wiadomo, że w takim ustawieniu z Garnettem będzie lepiej wypadała ta obrona.

 

I ja uważam, że zbiórki w obronie są ważne. Przecież tego się wymaga od defensywnych dużych. Utrudniać rzuty swoim matchupom i łapać wszystko, to co nie wpadło. Garnett wypada blado. Najgorzej od lat ?

 

Nie mam nic do Perka i Varejao. Ale oni w tym 2 tier, Duncan w 3, LeBron w żadnym. Come on po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie lubisz statystyk ale w tym przypadku nie możesz ich tak po prostu olać. A to jak gra zespół bez Garnetta a jak z Garnettem jest najlepszym wyznacznikiem obrony, jeżeli nie to podaj lepszy. Oby to nie był "widzę że broni lepiej od Garnetta". Pomijam porównanie z TD, bo prawdopodobnie masz racje i t3 jest krzywdzące.

tylko ,że masz rację. ale zobacz na szczegół. jak nie ma garnetta to nie ma najlepszego wysokiego defensywnego obrońcy w ekipie. to tak samo jakbyś z detroit browna dodawał i odejmował ben wallace.

ale to wcale nie oznacza ,że jest najlepszym obrońcą cokolwiek dla kogo to znaczy. odejmij z obrony lakers ronrona ,ze spurs bowena ,z byków pippena czy seattle paytona i się okaże ,że nie są najlepszymi obrońcami bo na obronę zespołową mają mniejszy wpływ niż wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja uważam, że zbiórki w obronie są ważne. Przecież tego się wymaga od defensywnych dużych. Utrudniać rzuty swoim matchupom i łapać wszystko, to co nie wpadło. Garnett wypada blado. Najgorzej od lat ?

 

Nie mam nic do Perka i Varejao. Ale oni w tym 2 tier, Duncan w 3, LeBron w żadnym. Come on po raz drugi.

ja nie mowie, ze defensywne zbiorki sa niewazne.

 

skoro sam przyznajesz ze obrona Spurs jest beznadziejna to czemu sie dziwisz ze Duncan jest 3rd tier ? Lebron ostatnio dostal 40 pktow od Melo. uwazam go za TOP5-10 defensora na SF (blizej 5), ale troche ponizej 3rd tiera. zreszta przeciez ja tutaj wymienilem sama smietanke, a Lebron to zaden dominujacy obronca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.