Skocz do zawartości

mid-season awards


Bastillon

z ktorym wyborem najbardziej sie nie zgadzasz ?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. z ktorym wyborem najbardziej sie nie zgadzasz ?

    • -brak Kobego w MVP voting
    • -brak Lebrona/Kobego w all-defense
    • -Nash i Billups w 1st team all-NBA
    • -Varejao i Wade w 1st team all-defense
    • -Kevin Love sophOY
    • -brak Crawforda w 6MOY voting


Rekomendowane odpowiedzi

o ile posty ai3 sa czesto sola soli w oku i faktycznie gdy oddzielisz to co zbedne znajdziesz w jego textach...

prawde

o tyle ciagle forsowanie nasha czy kg czy wszelkiego rodzaju statystyk przez bastillona stalo sie juz nudne. ilez mozna. ja z jego textow rzadko cos ciekawego wyciagam. jak juz mu sie tak bardzo nudzi, niech stworzy temat, w ktorym wyjasni do czego sluzy jaka statystyka, ktorymi rzuca i jak jest wyliczana. wtedy by sie na cos przydal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen35 napisał

A tutaj co maja do powiedzienia Ric Kamla i Dennis Scott...

 

http://www.nba.com/video/channels/nba_t ... index.html

 

Dzięki za linka. Dobre kandydatury są tu przedstawione:

Rondo- tu może mniej się zgodzę bo rondo już był bardzo wysoko oceniany w poprzednim sezonie i dla mnie mimo że postęp zrobił (wnioskując po statach i kilku meczach oglądniętych dużo wnosi), to wolałbym kogoś innego.

dalej mamy kandydatury do których nie mam już zarzutów a które pominąłem wcześniej:

Joakim Noah

Marc Gasol

Aaron Brooks

Brook Lopez

Carl Landry

 

Przy czym wyrzuciłbym stąd Lopeza zbyt krótki staż w lidze ( możemy to zrzucić na naturalny rozwój) a druga sprawa to Netsi są na dnie więc odpada...

Landry pozostaje niewiadomą bo dopiero zmienił klub...

Wycofuje się z kandydatury Crawforda rzeczywiście staty ma podobne stał się ważniejszy więc słusznie pasuje bardziej do 6thman

Z zacha też się wycofam ale zasłużył, żeby o nim wspomnieć chociażby przez nieustanne ruchanie go przez wszystkich kibiców pokazał że potrafi grać.

Kandydatura Duranta dla mnie jest śmieszna to przyszły mvp ligi a nie mip, większość z was pomyliła chyba nagrody.

 

Suma sumarum o ostatecznym przyznaniu w dużej mierze może zdecydować końcowy rezultat w sezonie zasadniczym. Ja ostatecznie wahałbym się między Noah a Brooksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tyle ciagle forsowanie nasha czy kg czy wszelkiego rodzaju statystyk przez bastillona stalo sie juz nudne. ilez mozna. ja z jego textow rzadko cos ciekawego wyciagam. jak juz mu sie tak bardzo nudzi, niech stworzy temat, w ktorym wyjasni do czego sluzy jaka statystyka, ktorymi rzuca i jak jest wyliczana. wtedy by sie na cos przydal.

yup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej ankiecie zaznaczyłbym wszystkie opcje, albo co najmniej 5.

 

A co do MIP i Duranta to przypadkiem nie powinno dawać sie tej nagrody tym zawodnikom którym ten postęp pojawił się, że tak powiem: znikąd? Chodzi mi o to że Durantulla rozwija się tak jak powinnien, to jego 3 sezon i jest gwiazdą - takie były założenia. Pewnie w statystykach (nie wiem nie sparwdzałem) cyferki najbardziej mu podskoczyły jednak ja bym dał MIPa komuś innemu. Rondo imo tez nie, chociaż bardziej. Najlepszy był by Landry, MGasol lub Frye. Chociaz cięzko powiedzieć.

 

Ja to widze tak.

 

MVP

James

Bryant

Durant

MIP

jak wyżej

COTY

Brooks

Adelman

Brown/McMillian

DOTY

Howard/Wallace

6MOTY

Crawford

Odom

ROTY

Evans

Curry

Collinson (gbyby nie Paul to nawet moglby byc pierwszy)

 

Pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę Suns bez Nasha wygrywają na wyjeździe z bardzo silnymi Thunder, mającymi bilans 33-21, Richardson, Hill i Stoudamire wypadają zdecydowanie lepiej niż normalnie w sezonie, a myślałem, że bez Stiviego chłopaki sobie nawet butów nie będą potrafili zawiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby głosujący mieli jaja, to w tym sezonie MVP zostałby Durant. James gra fantastycznie, Cavs mają najlepszy bilans w lidze, ale tego można było się spodziewać, w końcu Cavs są mocni od lat paru i byli traktowani jako główny faworyt przed sezonem. A OKC? Gdzieś tam czytałem, że dark horse, że 8 seed, że że że, ale Durant z Krstićem na c walczy o top4 zachodu i idzie na rekord meczy z rzędu z +25p (ma ich 29 - drugie miejsce all time za MJ) :shock:

 

No contest jest w innych kategoriach:

 

Brooks, Baby Gasol, Gerald, Tyreke i Crawford odpowiednio coach, improved, defense, rookie i 6-th man.

 

Jeszcze dorzuciłbym coś w stylu najbardziej pozytywna zmiana in plus dla Zacha. Po wylądowaniu w Grizz spodziewałbym się raczej upadku, największego z możliwych, a Zach gra najlepszą i najdojrzalszą koszykówkę w karierze, to jest dopiero shocker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zachem jest ciekawa sprawa, bo chlopak ewidentnie zasluguje na jakies wyroznienie.

to glownie dzieki jego grze niedzwiadki sa tam gdzie sa tylko, ze on pod zadna nagrode nie podchodzi.

mvp?:D

moze 3rd team?

w defensywie to roznie z tym bywa, wiec moze niech pozostaie na tym wybraniu go do ASG

mip juz kiedys w portland dostal a teraz statystycznie nie ma wielkiego skoku choc jakosciowo...

nie mam pojecia o co chodzi ale zach miazdzy. i faktycznie tak jak edka curry'ego i paru innych juz dawno zostal skreslony a tu robi takie rzeczy, ze glowa boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę Suns bez Nasha wygrywają na wyjeździe z bardzo silnymi Thunder, mającymi bilans 33-21, Richardson, Hill i Stoudamire wypadają zdecydowanie lepiej niż normalnie w sezonie, a myślałem, że bez Stiviego chłopaki sobie nawet butów nie będą potrafili zawiązać...

A Kobe rzuca po powrocie game-winnera ale gdyby Kobiego nie było to by na pewno było +10 dla Lakers i by nikt gw nie musiał rzucać. Co za lamus z niego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COTY

Brooks

Adelman

Brown/McMillian

Brooks, Baby Gasol, Gerald, Tyreke i Crawford odpowiednio coach, improved, defense, rookie i 6-th man.

no sorry Panowie, ale w tym roku COTY musi w końcu dostać Sloan. Jazz mają obecnie 6-najlepszy bilans w NBA, a po wszystkich zespołach, które są przed nimi (Cle, LAL, Olr, Den i Bos) się można było tego spodziewać, że będą wysoko, a po Jazz nie

 

jedyni, którzy mogą zagrozić Jazz to Brooks i w mniejszym stopniu Woodson. imho zadecyduje końcówka sezonu, jeśli OKC nie spuchną i skończą sezon na 5-6, a Jazz nie będą drudzy na zachodzie to Brooks ma spore szanse, bo już teraz wiadomo, że jego zespół zanotuje największy postęp w zwycięstwach w porównaniu do poprzedniego sezonu, a wiadomo, że na to ludzie głównie patrzą. trzeba jednak pamiętać, że w zespole ma 4 gości z TOP 5 draftu ostatnich 3 lat, a zatem trudno było nie przewidywać, że zespół będzie się mega rozwijał. Sloan zaś przy tym samym składzie nagle może zrobić nawet +8 wins vs poprzedni sezon i 2. miejsce na zachodzie z 56 wins. a do tego gra dwunastką (trzecią-najmłodszą w NBA!), w której 6 ludzi to second rounders, 3 w ogóle undrafted i tylko jeden gość (Williams) jest z TOP 20 draftu! więc jeśli to nie jest COTY i to jeszcze po tylu latach consistency na tym stanowisku to sorry, ale te wszystkie klasyfikacje można sobie wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg tragizm sloana polega na tym, ze on od kilku lat dysponuje juz tym skladem i rok w rok jest w playoffs.

musialby zajac minimum 2 miejsce na zachodzie i byc minimalnie gorzy od lakers zeby jerry mogl sie liczyc w tym biegu

 

tymczasem gra thunder to zaskoczenie dla wszystkich, podobnie jak i grizzlies czy bucks i to tutaj szukalbym kandydatow na coty. brooks wydaje sie pewniakiem bo jest ogromny postep, a jezeli chodzi o sklad to doszedl tylko praktycznie harden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg tragizm sloana polega na tym, ze on od kilku lat dysponuje juz tym skladem i rok w rok jest w playoffs

Tragizm to jest wtej sytuacji taki że rzadko przez te lata zdarzało się Jerremu mieć ten skład w pełni do dyspozycji. Zresztą o czym tu gadac co roku daja ta nagrode jakiemuś typowi co przyfarci, a zaraz później traci posade, tak naprawdę to większośc waszych typów pasuje do tego schematu. Jestem pewny że żaden Brooks ani Woodson, nie chcieli by dostać tego wyróżnienia, dla nich to by znaczyło prawie tyle co pocałunek śmierci :) Plus to co Greg napisał gdzie porównywać składy np Jazz i OKC, w jednej drużynie są prawie sami kolesie z drugiej rundy draftu i tym skałdem Jazz wygrywają, a Thunder od 3 lat kosi prawie sam top loteri, ciekawi mnie fakt ze nikt nie zastanawia się jak to się dzieje że to właśnie w Utah tak talent nagle się ukazuje.

 

I na koniec jedno porównanie chcecie wiedzieć kto jakim jest szkoleniowcem? To sobie zobaczcie porównywalnych fizycznie graczy, Mathews i Harden, jeden poza draftem drugi top 10 i który jak gra. Od taka magiczna ręka Sloana do "robienia" z nikomu wcześniej nieznanych grajków świetnych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialby zajac minimum 2 miejsce na zachodzie i byc minimalnie gorzy od lakers zeby jerry mogl sie liczyc w tym biegu

akurat z tym się zgadzam, tak jak pisałem, trzecie miejsce to będzie za mało, muszą być drudzy na zachodzie i najlepiej trzeci w NBA

 

tymczasem gra thunder to zaskoczenie dla wszystkich, podobnie jak i grizzlies czy bucks i to tutaj szukalbym kandydatow na coty.

co do OKC i Grizz to nie wiem, czy to takie zaskoczenie, "są on the rise", w dodatku Mem (3 picki w TOP 4 draftu w ost. 3 latach) dostali za prawie darmo Zacha, a OKC mają gościa na miarę TOP 3 MVP. zresztą zauważ, że ze słabej drużyny, tym bardziej outsidera jak Mem i OKC w zeszłym roku, łatwiej zrobić przeciętna/dobrą z takim talentem jak napisałem niż z dobrej, już okrzepniętej, bardzo dobrą (contendera?), z wyraźnie polepszoną obroną (3,7ppg mniej traconych i 1,8% gorsza skuteczność rywali w porównaniu do zeszłego sezonu) i najlepiej poukładanym atakiem w NBA (1st w NBA w FG% i apg)

 

generalnie sorry, ale jakoś prestiż tej nagrody upada do rynsztoka jak dostają ją goście jak Mitchell, Johnson czy nawet Scott, którzy potrenowali parę lat i już ich nie ma w NBA i Brooks pewnie będzie następnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Thunder w tym sezonie to nie takie zaskoczenie? OMG. Sloan jako COTY w tym sezonie to abstrakcja. Tylko kibice Jazz mogli coś takiego wymyślić.

 

Co do Thunder - przypomnijcie sobie, że na początku poprzedniego sezonu byli jeszcze pośmiewiskiem z samymi młodziakami i ludzie zastanawiali sie, czy nie pobiją przypadkiem antyrekordu Sixers. Coś jak Nets w tym sezonie, tyle, że w przypadku Nets plaga kontuzji i parę innych okoliczności sprawiło, że szansa na pobicie Sixers '73 jest bardziej niż realna. To, że są nr 6 na zachodzie przed SAS to niebywałe osiągnięcie coacha. Od wspomnianych Jazz maja 3 wygrane mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć że Thunder mają lepszy skład niż Jazz? W OKC jest Durant czyli obecnie jedna z najaśnieszych gwiazd ligi i kandydat do MVP (chociaz wiadomo ze tej nagrody nie dostanie, LBJ bedzie pewnie bezkonkurencyjny), jest Weestbrook który kreci ładne cyferki i jest motorem napędowym zespołu- żaden jeszcze z niego all-star. Po za tym wszyscy młodzi, nie doświadczeni i wcale nie grający tak świetnie jak się wydaje. Atak to głównie KD, a tak to kazdy haruje w obronie i na prawde mają niezłą defensywe- chyba kazdy sie zgodzi że to zasługa kołcza.

 

W Jazz po za paroma młodzikami skład jest podobny do tego który jeszcze niedawno był w finale konferencji. Jest Boozer, Williams AK47, Okur - allstary/uznani gracze. Rozumiem że Sloan nigdy nie dostał tej nagrody i mu sie należy ale jednak z tym sezonie konkurencja jest zbyt duza. Jesli Utah dalej będą grać świetnie i rzeczywiscie będą trzecią siłą Nba to mozna to przemyslec ale na dzień dzisiejszy (a tego dotyczy ten temat) ja nagrode daje Brooksowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Thunder w tym sezonie to nie takie zaskoczenie? OMG. Sloan jako COTY w tym sezonie to abstrakcja. Tylko kibice Jazz mogli coś takiego wymyślić.

rozumiem, że nie przeczytałeś tego co pisałem powyżej, albo fakty do Ciebie nie przemawiają?

 

na dzień dzisiejszy (a tego dotyczy ten temat) ja nagrode daje Brooksowi.

na chwilę obecną, z ciężkim sercem ale ok, zgoda. wszystko będzie zależało od końcówki sezonu, jestem bardzo ciekaw czy OKC utrzymają rewelacyjną formę czy też uderzą w ścianę jak Mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, Jazz i dla mnie są niewiadomą w końcówce, ten run 17-3 w ostatnich 20 meczach na pewno zaskoczył wszystkich, ale zobaczymy, na pewno są bardziej doświadczonym zespołem i powinno to lepiej wyglądać niż w OKC, z których musi (?) w końcu ujść powietrze

 

jeszcze jeden fakt odnośnie tego sezonu, to to, że kluczowi Durant, Green, Westbrook i Harden opuścili w tym sezonie... 0 meczów! a Krstić 2, Collison 6 i Sefolosha też 0. Z kolei liderzy Jazz Williams, Boozer, Okur i Kirilenko w sumie 22, czyli w 40% meczów kogoś z nich brakuje. a są jeszcze kluczowi zmiennicy Korver i Miles, którzy opuścili w sumie 49 meczów. to też pokazuje, że OKC zagrali maxa na co było ich stać, a Sloan radził sobie pomimo może nie takich braków kadrowych jak w poprzednich sezonach, ale jednak, i mimo to prowadzi Jazz do najlepszego sezonu od 11 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.