Skocz do zawartości

Jerry West


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

najlepszy gracz/executive ever? To West chyba powiedzial GSW zeby nie trejdowali Klaya miedzy innymi, pewnie jakby Clippers sie nie lamali co chwila tez by byl ojcem ich sukcesow
 

najbardziej szkoda ze Lakers tak spierdolili relacje z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a dosłownie przy okazji naszego atfa i wrzuconej koszulki jakoś tak mi przemknęło przez myśl, że to może być "ten czas". Jerry'ego słuchało się świetnie, jego opowieści o Kobem, o prowadzeniu organizacji, pokerowych zagrywkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOAT-tier NBA-osobowości, nie? Nie wiem kogo można byłoby za całokształt pracy w NBA mieć wyżej, Riley był lepszym coachem, ale dużo gorszym graczem, a gracze > trenerzy. Fajny paradoks, że klepnęli z jego wizerunku NBA-logo za 'zawodniczego życia', so-so, tzn. nie był wtedy GOAT-em czy cuś, a potem klepnął takie resume jako NBA personality, że zdecydowanie na nie zasłużył. 

No i rewelacyjnie się go przeważnie słuchało, jak np. miałem ochotę na bryantowe wspominki, które chyba linkuje @Kubbasto odpalałem właśnie Westa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, Bird ten sam tier IMHO: trochę lepszy gracz - trochę lepsze resume jako coach (chociaż widzę, że West był minimalnie 2. w COTY) - gorsze warunki i resume jako executive.

Te gwiazdy z 90s średnio się zestarzały tbh, więc nie za bardzo widzę współczesne porównanie, ale może o kimś zapominam.

Auerbach też dobry wariat, 16 tytułów jako Coach-Executive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BMF napisał(a):

jak np. miałem ochotę na bryantowe wspominki, które chyba linkuje @Kubbasto odpalałem właśnie Westa. 

to samo, co jakis czas to robilem

teraz tak samo

w tym roku 3 raz do Hall of Fame West juz byl zaplanowany zeby wejsc

jak w zeszle roku przejezdzalem przez Londyn to sluchalem tego podcastu o Georgea chyba to juz bylo widac ze cos jest nie tak ze zdrowiem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, BMF napisał(a):

GOAT-tier NBA-osobowości, nie? Nie wiem kogo można byłoby za całokształt pracy w NBA mieć wyżej, Riley był lepszym coachem, ale dużo gorszym graczem, a gracze > trenerzy. Fajny paradoks, że klepnęli z jego wizerunku NBA-logo za 'zawodniczego życia', so-so, tzn. nie był wtedy GOAT-em czy cuś, a potem klepnął takie resume jako NBA personality, że zdecydowanie na nie zasłużył. 

No i rewelacyjnie się go przeważnie słuchało, jak np. miałem ochotę na bryantowe wspominki, które chyba linkuje @Kubbasto odpalałem właśnie Westa. 

Larry Bird?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy Bird był dobrym trenerem skoro prowadził drużynę tylko przez trzy sezony i w dodatku odziedziczył praktycznie gotowy zespół po Larrym Brownie (2 x siedmiomeczowy ECF). 

Indiana miała wtedy dość mocny skład o czym świadczy chociażby fakt, że Jalen Rose i Antonio Davis wchodzili z ławki. 

Odnośnie tego COTY w 1998 roku to imho w tamtym roku bardziej zasłużył Mike Fratello, bo dokonał czegoś nieszablonowego. Przypominam, że Cavaliers przed sezonem wymienili całą pierwszą piątkę (dosłownie) a w nowej piątce znalazło się trzech rookich (do tego czwarty rookie został 6th manem). Efekt to 47 wins i najlepsza defensywa w lidze. W historii ligi nigdy nie było podobnego przypadku. Tymczasem Bird miał po prostu poprawny sezon w stosunkowo mocnych kadrowo Pacers (3 seed więc naprawdę bez szału). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

86 lat to już piękny wiek, zwłaszcza że West chyba do końca był "na chodzie" pracując przy tym co kochał.

West, o czym pisali już @BMF,@P_M i @Kubbas, miał dar opowiadania. Jakby dziadek opowiadał historię, chciało się tego słuchać (nawet jeśli jakąś historię się znało/oglądało to samo raz jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.