Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Po prostu Lewy to nie typ gracza na którym budujesz grę, to elitarny finisher. Jednakże ze względu na to jak elitarny w tym jest/był historycznie w polskiej piłce to zyskał pozycję i autorytet wśród kibiców wraz z nieuzasadnionym oczekiwaniem, że będzie właśnie w kadrze grę budował, a tego w żadnym klubie nie robił. Także Lewy został trochę zakładnikiem swojego talentu, tylko nie było dane mu zagrać w kadrze z kimś, kto jego talent mógłby odpowiednio dobrze wykorzystać.

Ale sam Lewy próbował tak grać, a pod względem kreacji znacząco ustępuje przykładowo takiemu Goranovi Pandev z Macedonii, który ma podobny status. 

Ostatnio kobiecie próbowałem wytłumaczyć, że Lewandowski w polskiej reprezentacji to taki Shaquille O'Neal który chciałby grać jak LeBron James. Nie wiem czy zrozumiała, ale Wy wiecie o co chodzi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Ale sam Lewy próbował tak grać, a pod względem kreacji znacząco ustępuje przykładowo takiemu Goranovi Pandev z Macedonii, który ma podobny status. 

No próbował, bo mimo że w skali światowej w tym aspekcie jest przeciętny, to na tle pozostałych pl graczy pewnie i tak w czołówce xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Ale sam Lewy próbował tak grać, a pod względem kreacji znacząco ustępuje przykładowo takiemu Goranovi Pandev z Macedonii, który ma podobny status. 

Ostatnio kobiecie próbowałem wytłumaczyć, że Lewandowski w polskiej reprezentacji to taki Shaquille O'Neal który chciałby grać jak LeBron James. Nie wiem czy zrozumiała, ale Wy wiecie o co chodzi :D

 

Kadra:

Lewy 152/83

Pandev 122/39

Liga Mistrzów:

Lewy  124/96g/26a

Pandev 33l5g/4a

 

Ano ten sam status, ani nie ustępuje pod względem kreacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Kadra:

Lewy 152/83

Pandev 122/39

Liga Mistrzów:

Lewy  124/96g/26a

Pandev 33l5g/4a

 

Ano ten sam status, ani nie ustępuje pod względem kreacji. 

 

Miałem na myśli status w reprezentacji Macedonii względem reprezentacji Polski, więc co tu znaczą staty w Lidze Mistrzów? 

I Pandev zgrywał czasem na skrzydle czy ofensywny pomocnik. Jakoś nie widzę Lewego w takiej roli w Bayernie czy Barcelonie. 

Swoją drogą uważasz, że Lewandowski jest bardziej kreatywnym graczem niż Pandev? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

Miałem na myśli status w reprezentacji Macedonii względem reprezentacji Polski, więc co tu znaczą staty w Lidze Mistrzów? 

I Pandev zgrywał czasem na skrzydle czy ofensywny pomocnik. Jakoś nie widzę Lewego w takiej roli w Bayernie czy Barcelonie. 

Swoją drogą uważasz, że Lewandowski jest bardziej kreatywnym graczem niż Pandev? 

Akurat Pandev nie jest dla mnie przykładem produktywności. Taki trochę Palacio - fajne wrażenie artystyczne, ale nie za dużo z tego wynika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Swoją drogą uważasz, że Lewandowski jest bardziej kreatywnym graczem niż Pandev? 

Nie mam zielonego pojęcia, nie oglądam piłki nożnej prócz sporadycznie kadry, ale no tu nie trzeba być nie wiadomo jakim fachowcem, żeby zgodzić się z moją wcześniejszą tezą.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Swoją drogą uważasz, że Lewandowski jest bardziej kreatywnym graczem niż Pandev? 

Zależy jak definiujemy kreatywność. Jeśli mówimy o tym, że zawodnik weźmie piłkę w środkowej strefie i ojebie 2/3/4 albo pośle jakieś kosmiczne podanie to jasne, że Lewy nie jest jakimś TOPem

natomiast jeśli kreatywnością nazwiemy to co chociażby samą swoją obecnością robi na boisku to już na poziomie reprezentacji w TOPie imo jest. Nikt nie ustawi defensywy pod Karola Świderskiego (przy całej sympatii do niego) - Curry case jak już zaczęły się porównania koszykarskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Nie mam zielonego pojęcia nie oglądam piłki nożnej prócz sporadycznie kadry, ale no tu nie trzeba być nie wiadomo jakim fachowcem, żeby zgodzić się z moją wcześniejszą tezą.

Że Lewy rozgrywa lepiej niż przeciętny polski piłkarz? 

Jako napastnik na pewno. Cofając się do środka pola czy co jest najgorsze na skrzydle wygląda fatalnie. 

Taki Haraslin co grał w Lechii, a teraz błyszczy w kadrze Słowacji to przy Nim Messi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hoolifan napisał(a):

W sumie ciekawy jestem odbioru gry Lewandowskiego w kadrze za jakiś czas

No ciekawe. (prawie) wszyscy obecnie jebią po Lewandowskim, bo strzelił w nie taki sposób karnego, jakby ktoś tam sobie chciał. Bo nie strzelał dużo na ME i MŚ. Tymczasem, bez Lewego to tych MŚ i ME by nie było

Lewandowski we wszystkich meczach eliminacyjnych do:
ME: 22 gole 9 asyst w 28 meczach
MŚ: 30 goli 11 asyst w 37 meczach

Przecież to są cyferki jak u prime Messiego/Ronaldo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, airmax napisał(a):

Po grubo ponad dekadzie dźwigania na plecach tego składu węgla i papy, został "platfusem" :)

Kiedy dźwigał? Jak się palił na turniejach?

15 godzin temu, airmax napisał(a):

cała reszta którą opisałeś była i w 2016 i w 2020. Tak samo nie nadawał się na kapitana, miał taką samą charyzmę

W 2016 w kadrze był jeszcze Błaszczykowski, który może i opaski już nie miał, ale raczej wiadome było kto jest kim.

15 godzin temu, airmax napisał(a):

tak samo "robił durne akcje" przy karnych (c*** z tym, że jest jednym z najlepszych w tym elemencie w historii, polskim ekspertom nie spodobało się jak strzelił francuskiemu bramkarzowi gola XD)

Na tego typu karne jest jebanie nie od dzisiaj a po tym jak weszły przepisy o trzymaniu stopy na linii przez bramkarzy jeszcze bardziej (generalnie jest to podwójne utrudnienie dla bramkarza no ale wiadomo gole, gole się liczą a nie parady, bramkarzom to zawsze wiatr w dupę).

Durna akcja odnosiła się natomiast nie do karnego a do sytuacji z początku meczu kiedy nie wiadomo po ki c*** wpieprzył się w Maingana i o mały włos nie połamał.

15 godzin temu, airmax napisał(a):

 a to wszystko dlatego, że w wieku 35 lat zjechał z formą i

Żeby tylko zjechał z formą to jeszcze pół biedy.

Swoją drogą to ostatni dzwonek dla Laporty aby go sprzedać a że Barca cienko pierdzi finansowo to akurat kasa się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Kiedy dźwigał? Jak się palił na turniejach?

Fakt, taki Mundial w Rosji to imo idzie w 100% na konto Lewandowskiego, przecież gdyby w eliminacjach nie zrobił tego:

Cp2Oig.jpg

to Szczęsny z Betoniarkiem nie skompromitowaliby się z Senegalem. Lewandowski ch nie kapitan wsadził kolegów na minę

8 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

W 2016 w kadrze był jeszcze Błaszczykowski, który może i opaski już nie miał, ale raczej wiadome było kto jest kim.

Tylko jaki to zarzut względem Lewandowskiego, że w polskiej kadrze brakuje ludzi z charakterem? To, że Lewandowski, mówiąc delikatnie, średnio nadaje się na kapitana/lidera to ja się zgadzam

8 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Durna akcja odnosiła się natomiast nie do karnego a do sytuacji z początku meczu kiedy nie wiadomo po ki c*** wpieprzył się w Maingana i o mały włos nie połamał.

Maignan złapał piłkę i ruszył szybko rozpocząć kontrę po rożnym. Lewandowski to zastopował, nie połamał się. Wysokie boiskowe iq bym powiedział :) 

8 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Na tego typu karne jest jebanie nie od dzisiaj a po tym jak weszły przepisy o trzymaniu stopy na linii przez bramkarzy jeszcze bardziej (generalnie jest to podwójne utrudnienie dla bramkarza no ale wiadomo gole, gole się liczą a nie parady, bramkarzom to zawsze wiatr w dupę).

Z drugiej strony przy tego typu karnych, strzelający generuje dużo mniejszą siłę uderzenia. Więc czy to taki wiatr w dupę bramkarzowi? W sumie jestem ciekaw czyje karne woleliby bronić. Takie wyczekiwanie Lewego, czy np napierdalanie Kane'a w boczną siatkę (Raya próbował go uprzedzić jak Bayern grał z Arsenalem, wyszło komicznie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski to GOAT polskiej piłki i sportowo jeden z top topów tego wieku.

W Polsce za naszego życia premiero drugiego takiego nie będzie 

zyciowo zjebał, bo jego żona to takie Karen, że w Posce jej odpowiednikiem powinno być właśnie Anka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy ma za sobą w c*** zajebistą karierę a dostaje najbardziej w Polsce bo kadra to zbiór nazwisk bez pomysłu 

Nie kumam tego jak chłopak który bezsprzecznie jest najlepszym polskim piłkarzem ever może być tak jechany w swoim kraju choć cały świat go uwielbia za profesjonalizm, grę i w sumie za wszystko 

Polaczki to jednak c***e (celowo Polaczki nie Polacy, my Polacy mamy trochę oecej pod kopułą) 

Zaliczył zjazd, trudno wiek robi swoje. Nie każdy jest Ibrą, Cristiano czy LeBronem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, josephnba napisał(a):

Zaliczył zjazd, trudno wiek robi swoje. Nie każdy jest Ibrą, Cristiano czy LeBronem 

akurat Ibra w Szwecji miał/ma zdecydowanie bardziej przejebane niż Lewy 5897.jpg?width=1200&height=900&quality=8

16 minut temu, josephnba napisał(a):

Polaczki to jednak c***e (celowo Polaczki nie Polacy, my Polacy mamy trochę oecej pod kopułą) 

 

Jokić w Serbii jest jebany przez to że wspiera obecnie Vucicia i jest nie szanowany. wszędzie jest bagno tylko nasze nam bardziej śmierdzi

btw Anglicy Beckhamowi chcieli dzieci mordować

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Koelner napisał(a):

akurat Ibra w Szwecji miał/ma zdecydowanie bardziej przejebane niż Lewy 5897.jpg?width=1200&height=900&quality=8

Jokić w Serbii jest jebany przez to że wspiera obecnie Vucicia i jest nie szanowany. wszędzie jest bagno tylko nasze nam bardziej śmierdzi

btw Anglicy Beckhamowi chcieli dzieci mordować

Ibra za co? Bo nie kojarzę 

Jokica nie lubią nawet w NBA, sam wiesz jak znafcy po nim jadą 

Beckham zaliczył czerwień w TAKIM MECZU a wiadomo że kibice Lwów mają dość specyficzne podejście do futbolu 

Późniejszego Davida przeze wszystkim propsowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hoolifan napisał(a):

W sumie ciekawy jestem odbioru gry Lewandowskiego w kadrze za jakiś czas, bo ta 1/4 z 2016 roku to nie jest wynik, którego europejski średniak nie jest w stanie osiągnąć nawet bez swojej największej gwiazdy. Chętnie wracamy do tego Euro rozgrywanego we Francji, ale na tym samym etapie co my, odpadła wówczas Islandia, a w dopiero w półfinale z turniejem pożegnali się Walijczycy. Na poprzednim Euro w 1/2 była Dania, a w 1/4 chociażby Ukraina, Szwajcaria i Czechy. W tym roku też na pewno znajdzie się co najmniej jedna drużyna z naszej półki, a Szwajcarów w rywalizacji z Włochami też bym jeszcze definitywnie nie skreślał. 

Ogólnie patrząc na Lewandowskiego nie sposób nie porównywać jego kariery reprezentacyjnej do Ibrahimovica, czyli kariera klubowa fenomenalna, statystyki w kadrze dobre, ale na wielkich turniejach konkretów z tego nie było. Osobiście nie mam do Roberta pretensji o to, że nie zrobił z nas Mistrzów Europy, ale mam wrażenie, że w tym braku wykorzystania potencjału naszej reprezentacji swoje palce też maczał. Myślę, że sam Lewandowski wiele rzeczy w kadrze zrobiłby teraz inaczej, ale no czasu się nie cofnie, więc pozostaje niedosyt i nasze ukochane "co by było gdyby" :)

Smuda -> Fornalik -> Nawalka ->  Michniewicz -> Santos -> Probiez

Sousa tylko tu rokował.

PZPN zmarnował ten czas przez swoje zabetonowanie.

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał(a):

Ibra za co? Bo nie kojarzę 

Za samo polowanie na lwy osobiście jest dla mnie totalnym zerem, nie trawię gościa.

Pomijam już bycie ,,ugabuga super skurczybykiem twardzielem'' 

Miał ponadprzeciętnego skilla, dał kibicom sporo radości wieloma akcjami i tak to trzeba mu oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sewer napisał(a):

Za samo polowanie na lwy osobiście jest dla mnie totalnym zerem, nie trawię gościa.

Pomijam już bycie ,,ugabuga super skurczybykiem twardzielem'' 

Miał ponadprzeciętnego skilla, dał kibicom sporo radości wieloma akcjami i tak to trzeba mu oddać.

Też c***a nie trawię 

Za te niby przypadkowe uderzenia, "śmieszne" żarty w postaci różnego rodzaju pstryczków, kopnięć itp 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarcusCamby napisał(a):

Lewandowski przecież na Euro 2016 nie był nawet w TOP3 naszych najlepszych piłkarzy, więc jaki sens budowania narracji że dźwigał na plecach skład węgla i papy? 

Ale gdzie ja w tamtym poście coś takiego napisałem? Lewandowski był największą gwiazdą naszej ekipy, co nie znaczy, że on sam rozegrał wybitny turniej :)

15 godzin temu, P_M napisał(a):

1. Po prostu Lewy to nie typ gracza na którym budujesz grę, to elitarny finisher. Jednakże ze względu na to jak elitarny w tym jest/był historycznie w polskiej piłce to zyskał pozycję i autorytet wśród kibiców wraz z nieuzasadnionym oczekiwaniem, że będzie właśnie w kadrze grę budował, a tego w żadnym klubie nie robił.

2.Także Lewy został trochę zakładnikiem swojego talentu, tylko nie było dane mu zagrać w kadrze z kimś, kto jego talent mógłby odpowiednio dobrze wykorzystać.

1. Zgadza się, dlatego też uważam, że boryka się z podobnym problemem co Ibrahimović czy nawet zachowując skalę Berbatov. 

2. I tutaj można dyskutować, bo jasnym jest, że nie miał obok siebie piłkarza równie wybitnego, ale od wielu lat ma wokół siebie przynajmniej kilku naprawdę solidnych piłkarzy, którzy potrafią grać piłką. To jest skomplikowany temat, bo nie jest winą Lewandowskiego, że w swoim primie musiał słuchać rad Brzęczka, że Bednarek ze Szczęsnym spartolili mecz z Senegalem albo, że Krychowiakowi odcięło prąd w meczu otwarcia ze Słowacją. Tak czy siak oceniając występy Lewandowskiego na wielkich turniejach mecz po meczu, raczej ciężko odnieść wrażenie, że on grał kosmicznie, ale zawiodło wszystko inne.

14 godzin temu, airmax napisał(a):

No ciekawe. (prawie) wszyscy obecnie jebią po Lewandowskim, bo strzelił w nie taki sposób karnego, jakby ktoś tam sobie chciał. Bo nie strzelał dużo na ME i MŚ. Tymczasem, bez Lewego to tych MŚ i ME by nie było

Lewandowski we wszystkich meczach eliminacyjnych do:
ME: 22 gole 9 asyst w 28 meczach
MŚ: 30 goli 11 asyst w 37 meczach

Przecież to są cyferki jak u prime Messiego/Ronaldo xd

Chwila chwila :)

1. Lewandowski miał bardzo dobre eliminacje do EURO2016, w których strzelił 13 bramek, jednak warto zauważyć, że 9 z tych goli nabił na Gibraltarze i Gruzji.

2. Lewandowski miał kapitalne eliminacje do MŚ2018, w których Robert sam wsadził 3 gole Duńczykm w wygranym przez nas 3:2 meczu w Warszawie. Rumunom w dwumeczu wpakował 5, a do tego dokładał ważne bramki ze słabszymi drużynami - Armenii, Czarnogórze czy Kazachom.

3. Eliminacje do EURO2020 - no i tu jest zabawnie, bo awansowaliśmy do nich z 1 miejsca, ale wszystkie najważniejsze bramki strzelał Piątek, a Lewy wyżył się na Łotyszach i dorzucił bramkę z karnego w wygranym 4:0 meczu z Izraelem. A przepraszam, był jeszcze ważny gol ze Słowenią w Warszawie.

Eliminacji do MŚ2014 nie analizowałem, bo ani nie ma się tam na czym skupiać, ani też nie ma to sensu z uwagi na to, że finalnie na ten turniej nie pojechaliśmy.

Z tego co napisałeś, bez Lewandowskiego nie byłoby awansu na EURO2016 i EURO2020 oraz MŚ2022 (obecne EURO celowo w tym zestawieniu pomijam). O ile przed 2018 forma Roberta była kosmiczna i faktycznie gość po prostu wziął nas na swoje barki i wciągnął do wielkiego turnieju (do którego trudniej jest się zresztą zakwalifikować), o tyle w przypadku eliminacji do ME moim zdaniem to jest dość odważna teoria, że gdyby nie Robert, to my z takim składem to tych turniejów byśmy się nie zakwalifikowali. Historycznie na wielkie turnieje wprowadzał nas Olisadebe, potem duet Żurawski&Frankowski, a następnie Smolarek . Wydaje mi się, że Twoje stwierdzenie "bez Lewandowskiego tych MŚ i ME by nie było" jest przesadą, bo choć szanuję dorobek Roberta w kadrze, to moim zdaniem znaczna część jego bramek rozłożyłaby się po prostu na innych zawodników, tak jak i rozkładała się chociażby na wielkich turniejach, na których Lewandowski się męczył.

E: Jezu, tyle pisania i zapomniałem o eliminacjach do MŚ2022 w Katarze. Spojrzałem na szybko i uznajmy, że tu też odwalił kawał dobrej roboty.

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Hoolifan napisał(a):

Wydaje mi się, że Twoje stwierdzenie "bez Lewandowskiego tych MŚ i ME by nie było" jest przesadą

Tak, tutaj przesadziłem z tym stwierdzeniem, powinienem poddać w (większą bądź mniejszą) wątpliwość awanse do Euro (faktem jest że w eliminacjach Euro 2016 strzelał ważne gole z bezpośrednimi rywalami do awansu, dwie ostatnie kolejki to 3 gole ratujące punkty)

Natomiast stwierdzenie, że

34 minuty temu, Hoolifan napisał(a):

znaczna część jego bramek rozłożyłaby się po prostu na innych zawodników

jest mocno życzeniowa, bo Lewandowski w naszej grze był najważniejszym punktem, na którym zawieszona była gra, lagi na Lewego nie zagrałbyś na Milika bo to nie ta liga w grze w powietrzu, zastawieniu się, graniu z rywalem na plecach. Dodajmy do tego, że w pewnym momencie Milik zaciął się w kadrze na dobre (sławne ostatnie życzenie, niech strzela Milik). Na kogo w ostatnich latach mogłyby się te bramki rozkładać? I jak dużo tych goli "przepadłoby"? Ciężko to oszacować

43 minuty temu, Hoolifan napisał(a):

3. Eliminacje do EURO2020

Yup, tutaj za Brzęczka(?) to chyba najsłabsza wersja Lewandowskiego w kadrze, kiedy jeszcze był w prime.

Wychodzi na to, że przesadziłem pisząc, że bez Lewego nie było ME i MŚ. Cofam ME*. MŚ zostawiam :) 

*2016 to jest 50/50 w mojej ocenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.