Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, memento1984 napisał(a):

Gralismy z dziurawa obrona caly turniej (najslabsza formacja od lat), wczoraj ~10min od okolo 80minuty nasz srodek wogole potrafil wymienic dwa w miare szybkie podania do przodu, a reszta spotkania zamiast Lewandowskiego mogl grac jakis Brozek na stolku turystycznym

I to jest racja. Dawidowicz czy Bednarek pewnego poziomu nie przeskoczą, a Kiwior zanotował jakiś regres. Środek, jak i boki pomocy też słabiutko.

W 2017 byliśmy na 7 miejscu w rankingu FIFA, a teraz nasza nadzieją na przyszłość są rezerwowi Bolonii czy Romy. 

Po prostu uważam, że zatęsknimy jeszcze za Lewym i po co go obrażać. Mógłby jak Benzema popierdalac sobie w Katarze na wstecznym, ale jemu chce się jeszcze grać i jeździć na zgrupowania kadry. Po tym co czytam na jego temat w necie mi by się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tankathon napisał(a):

I koniec, mamy to...

 

Bez kitu. Ten mem najlepiej obrazuje wczorajszą - dla mnie niezrozumiałą radość - jakby nasza reprezentacja co najmniej zapewniła sobie wczoraj wyjście z grupy po tym ugranym remisie.

Byliśmy jesteśmy i będziemy w piłce nożnej dziadami. Przynajmniej dopóki struktury PZPN i im podlegające podmioty wyglądają tak a nie inaczej a w kwestii szkolenia wciąż jesteśmy lata za innymi krajami w Europie i na Świecie. 

No i jak napisał @RappaR - w Polsce zwyczajnie nie ma kultury uprawiania sportu, taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, airmax napisał(a):

Niewiele to zmienia

i żadne to dopierdalanie się 

Spoko. Chłop od Kataru nie istnieje, strzelił sobie bramkę, spełnił się i zniknął. Kapitanem jest marnym o czym świadczy jego rola w aferze premiowej, wywiad dla meczyków czy to, że po przegranych meczach albo nie wychodzi do wywiadów albo ma problemy i wychodzi łaskawie na koniec. Charyzmy też nie ma tyle co np. Szczęsny (dużo lepszy kandydat na kapitana po Błaszczykowskim). Do tego na boisku w ostatnim czasie jest bardziej osłabieniem niż wzmocnieniem, człapie, nie wraca się czy robi jakieś durne akcje jak z Maignanem wczoraj a sama gra bez niego jest bardziej drużynowa.

Chłopowi się odkleiło ostatnio dlatego będę go nazywał Platfusem czy ci się to podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona drabinki, ger, spa, fra, por z drugiej mem ita, eng, tur i chukowe niderlandy

15 godzin temu, vero1897 napisał(a):

Byliśmy jesteśmy i będziemy w piłce nożnej dziadami. Przynajmniej dopóki struktury PZPN i im podlegające podmioty wyglądają tak a nie inaczej a w kwestii szkolenia wciąż jesteśmy lata za innymi krajami w Europie i na Świecie. 

Bardziej jest problem z bieda-mentalnoscia trenowania kolejnej generacji zawodnikow ktorzy boja sie cokolwiek zagrac pod presja, grajac jak juniorzy z seniorami. Od lat jest problem z kreatywnoscia, gramy futbol “za kare” i na odpierdol. Zawodnicy jak graja zagranica w innym otoczeniu graja inaczej, tu przyjezdzaja i w tym PL sosiku wracaja chyba jakies juniorskie demony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Chłopowi się odkleiło ostatnio dlatego będę go nazywał Platfusem czy ci się to podoba czy nie.

ani mnie ziębi ani grzeje jak będziesz kogokolwiek nazywał. Śmieszy/dziwi mnie obecny stan, gdzie z Lewandowskiego robi się ostatniego śmiecia, odpowiedzialnego za wszystko co złe w polskiej piłce. Po grubo ponad dekadzie dźwigania na plecach tego składu węgla i papy, został "platfusem" :)

a to wszystko dlatego, że w wieku 35 lat zjechał z formą i

11 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Chłop od Kataru nie istnieje

cała reszta którą opisałeś była i w 2016 i w 2020. Tak samo nie nadawał się na kapitana, miał taką samą charyzmę i tak samo "robił durne akcje" przy karnych (c*** z tym, że jest jednym z najlepszych w tym elemencie w historii, polskim ekspertom nie spodobało się jak strzelił francuskiemu bramkarzowi gola XD)

Z jednym się zgodzę, Lewandowski powinien zakończyć karierę w reprze. Dla własnego dobra i spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, airmax napisał(a):

ani mnie ziębi ani grzeje jak będziesz kogokolwiek nazywał. Śmieszy/dziwi mnie obecny stan, gdzie z Lewandowskiego robi się ostatniego śmiecia, odpowiedzialnego za wszystko co złe w polskiej piłce. Po grubo ponad dekadzie dźwigania na plecach tego składu węgla i papy, został "platfusem" :)

W sumie ciekawy jestem odbioru gry Lewandowskiego w kadrze za jakiś czas, bo ta 1/4 z 2016 roku to nie jest wynik, którego europejski średniak nie jest w stanie osiągnąć nawet bez swojej największej gwiazdy. Chętnie wracamy do tego Euro rozgrywanego we Francji, ale na tym samym etapie co my, odpadła wówczas Islandia, a w dopiero w półfinale z turniejem pożegnali się Walijczycy. Na poprzednim Euro w 1/2 była Dania, a w 1/4 chociażby Ukraina, Szwajcaria i Czechy. W tym roku też na pewno znajdzie się co najmniej jedna drużyna z naszej półki, a Szwajcarów w rywalizacji z Włochami też bym jeszcze definitywnie nie skreślał. 

Ogólnie patrząc na Lewandowskiego nie sposób nie porównywać jego kariery reprezentacyjnej do Ibrahimovica, czyli kariera klubowa fenomenalna, statystyki w kadrze dobre, ale na wielkich turniejach konkretów z tego nie było. Osobiście nie mam do Roberta pretensji o to, że nie zrobił z nas Mistrzów Europy, ale mam wrażenie, że w tym braku wykorzystania potencjału naszej reprezentacji swoje palce też maczał. Myślę, że sam Lewandowski wiele rzeczy w kadrze zrobiłby teraz inaczej, ale no czasu się nie cofnie, więc pozostaje niedosyt i nasze ukochane "co by było gdyby" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hoolifan napisał(a):

W sumie ciekawy jestem odbioru gry Lewandowskiego w kadrze za jakiś czas, bo ta 1/4 z 2016 roku to nie jest wynik, którego europejski średniak nie jest w stanie osiągnąć nawet bez swojej największej gwiazdy. Chętnie wracamy do tego Euro rozgrywanego we Francji, ale na tym samym etapie co my, odpadła wówczas Islandia, a w dopiero w półfinale z turniejem pożegnali się Walijczycy. Na poprzednim Euro w 1/2 była Dania, a w 1/4 chociażby Ukraina, Szwajcaria i Czechy. W tym roku też na pewno znajdzie się co najmniej jedna drużyna z naszej półki, a Szwajcarów w rywalizacji z Włochami też bym jeszcze definitywnie nie skreślał. 

Ogólnie patrząc na Lewandowskiego nie sposób nie porównywać jego kariery reprezentacyjnej do Ibrahimovica, czyli kariera klubowa fenomenalna, statystyki w kadrze dobre, ale na wielkich turniejach konkretów z tego nie było. Osobiście nie mam do Roberta pretensji o to, że nie zrobił z nas Mistrzów Europy, ale mam wrażenie, że w tym braku wykorzystania potencjału naszej reprezentacji swoje palce też maczał. Myślę, że sam Lewandowski wiele rzeczy w kadrze zrobiłby teraz inaczej, ale no czasu się nie cofnie, więc pozostaje niedosyt i nasze ukochane "co by było gdyby" :)

Lewandowski przecież na Euro 2016 nie był nawet w TOP3 naszych najlepszych piłkarzy, więc jaki sens budowania narracji że dźwigał na plecach skład węgla i papy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Lewandowski przecież na Euro 2016 nie był nawet w TOP3 naszych najlepszych piłkarzy, więc jaki sens budowania narracji że dźwigał na plecach skład węgla i papy? 

spokojnie, niczego nie buduję. Na pewno nie w kierunku osób, u których Rasiak cieszy się większą sympatią, a koniec kariery Lewandowskiego będą świętować szampanem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Hoolifan napisał(a):

Ogólnie patrząc na Lewandowskiego nie sposób nie porównywać jego kariery reprezentacyjnej do Ibrahimovica, czyli kariera klubowa fenomenalna, statystyki w kadrze dobre, ale na wielkich turniejach konkretów z tego nie było. Osobiście nie mam do Roberta pretensji o to, że nie zrobił z nas Mistrzów Europy, ale mam wrażenie, że w tym braku wykorzystania potencjału naszej reprezentacji swoje palce też maczał. Myślę, że sam Lewandowski wiele rzeczy w kadrze zrobiłby teraz inaczej, ale no czasu się nie cofnie, więc pozostaje niedosyt i nasze ukochane "co by było gdyby"

Po prostu Lewy to nie typ gracza na którym budujesz grę, to elitarny finisher. Jednakże ze względu na to jak elitarny w tym jest/był historycznie w polskiej piłce to zyskał pozycję i autorytet wśród kibiców wraz z nieuzasadnionym oczekiwaniem, że będzie właśnie w kadrze grę budował, a tego w żadnym klubie nie robił. Także Lewy został trochę zakładnikiem swojego talentu, tylko nie było dane mu zagrać w kadrze z kimś, kto jego talent mógłby odpowiednio dobrze wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.