Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

A Kiwior miał jeszcze dobrą sytuację na 2-1 po dośrodkowaniu, więc jakby się bliżej przyjrzeć to wychodzi, że xG ma sporo racji.

No mówimy o tej samej sytuacji, rzeczywiście było to na 2-1.

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

A takie gdybanie, że Gakpo zabrakło centymetrów, jest trochę.... hmm dziwne

Miał super sytuację przed naszą bramką pod koniec pierwszej połowy, odchylił się i uderzył nad. Nie wiem ile tam xG z tego wyliczyli, ale każdy (no dobra, zdecydowana większość) powie, że to seta. 

22 minuty temu, Braveheart22 napisał(a):

Btw, co z sytuacjami, gdzie zawodnik źle przyjmie piłkę albo zapląta mu się ona i ostatecznie nie dojdzie do strzału? 

A co Pablo powiesz na temat tego? Imho to luka przy obliczaniu xG w ocenie sytuacji bramkowych. 

Taki Sporar jakby dzisiaj przyjął podanie Janzy stopą, a nie piszczelem to od 20m szedłby sam na sam ze Schmeichelem. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest luką? Imo nie, bo tak samo nie należałoby liczyć sytuacji, gdzie obrońcy zabrakło milimetrów, jak przy bramce na 2-1.

Poza tym nie uważam tej sytuacji za dobrą, ponieważ kont do strzału był za ostry, a obrońcy zrobili swoje uniemożliwiając podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

A co tam komputerowa analiza xG. Pokazuje 1.26:1.26. Obrony bramkarzy Szczęsny 2 - Holender 6. Ale eyetest kolegi Steve mówi, że 4:1 i c***.

Wieczne marudzenie i mental chłopa pańszczyźnianego.

Sprawdziles juz xG za driga polowe finalu LM bo tam wedlug Ciebie bylo 50:50 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Expected_goals

Brzmi dość sensownie.

8 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Sprawdziles juz xG za driga polowe finalu LM bo tam wedlug Ciebie bylo 50:50 xD

W całym meczu BVB miała większy xG przegrywając ostatecznie spotkanie, co skłoniło mnie do wysnucia wniosku, że Real miał szczęście.

Nie wiem jak sprawdzić w drugiej połowie, więc napisałem, że wg mnie. Może sam sprawdzisz i mnie wyprowadzisz z błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

@Braveheart22

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Expected_goals

Brzmi dość sensownie.

W całym meczu BVB miała większy xG przegrywając ostatecznie spotkanie, co skłoniło mnie do wysnucia wniosku, że Real miał szczęście.

Nie wiem jak sprawdzić w drugiej połowie, więc napisałem, że wg mnie. Może sam sprawdzisz i mnie wyprowadzisz z błędu?

Myslalem ze taki mistrzunio statystyk bez problemu wyliczy xD

Uwaga zrobie to specjalnie dla Ciebie ;)

Przypominam ze dyskusja dotyczyla tego ze wg. Ciebie Real mial farta w calym meczu natomiast kazda inna osoba na forum stwierdziła ze o ile w 1wszej polowie BD byla lepsza i powinna prowadzić tak w drugiej lepszy (dużo) był Real.

Na poparcie swojej tezy podales statystyke xG za caly mecz oraz swój eye test 2 polowy gdzie wedlug Ciebie bylo 50:50 czyli wyrównanie:

xG do przerwy - 1.68 do 0.09

xG za 2 polowe -  0.18 do 1.05

xG za mecz - 1.86 do 1.14

EoT z mojej strony oraz przestrzegam postronne osoby od dyskusji z tym chłopkiem na tenat czegoś co mu się wydaje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Myslalem ze taki mistrzunio statystyk bez problemu wyliczy xD

Uwaga zrobie to specjalnie dla Ciebie ;)

Przypominam ze dyskusja dotyczyla tego ze wg. Ciebie Real mial farta w calym meczu natomiast kazda inna osoba na forum stwierdziła ze o ile w 1wszej polowie BD byla lepsza i powinna prowadzić tak w drugiej lepszy (dużo) był Real.

Na poparcie swojej tezy podales statystyke xG za caly mecz oraz swój eye test 2 polowy gdzie wedlug Ciebie bylo 50:50 czyli wyrównanie:

xG do przerwy - 1.68 do 0.09

xG za 2 polowe -  0.18 do 1.05

xG za mecz - 1.86 do 1.14

EoT z mojej strony oraz przestrzegam postronne osoby od dyskusji z tym chłopkiem na tenat czegoś co mu się wydaje xD

Moja główna teza była, że Real miał szczęście w tym meczu, co łaskawie wysmiales, a teraz potwierdzasz :)

Wiec nie rób z siebie całkowitego pajaca, bo ja w przeciwieństwie do ciebie pisałem, że moim zdaniem, a nie jak ty raczylem innych prawda objawioną, której sam przed chwilą zaprzeczyles robiąc z siebie błazna :)

I przestań przeżywać już ten atf, LOL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

xG za mecz - 1.86 do 1.14

Tam najpierw wleciało 0.6 xG za akcje ze spalonym (nieodgwizdanym, bo nie było bramki), a potem za 0.9 xG statystyka zapisała główkę Fullkruga, gdzie gość miał piłkę za sobą i nie mógł się zebrać do strzału, po prostu algorytm się jebnął. Nie wiem na czym skończyliście, ale pamiętam, że miałem o tym napisać jak się przerzucaliście tymi bieda-statami.

Ten drugi strzał białego Niemca to ~pewna bramka wg algorytmu (9 na 10 powinien być gol). 

 

(ten strzał z 0.22 jeśli źle wkleiłem link jbc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co być może jeszcze ważniejsze, istnieją też wady xG pod kątem bukmacherskim:

  • Brak uwzględnienia czynników ludzkich: xG nie bierze pod uwagę czynników taktycznych, psychicznych czy indywidualnych umiejętności zawodników, które również mogą wpłynąć na wynik meczu.
  • Mniej przydatne w przypadku nierównych meczów: W przypadku meczów, w których jedna drużyna jest znacznie lepsza od drugiej, xG może być mniej przydatne, ponieważ zakłada równe szanse na zdobycie bramki dla obu drużyn".

Ta pierwsza kropka: w tej samej sytuacji np. strzał z 15 metrów z woleja, to Bednarek ma takie samo XG jak Cristiano, dobrze to rozumiem?

 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz wole spojrzec na kursy bukmacherskie, w przerwie meczu, gdzie było 1:1  kursy były 1,49 na Holandię, a na Polskę chyba 8, jakbysmy lepiej grali od Holandii w 1.połowie albo chociaż tak samo to takich kursów, by nie było

i jaki xG jest poprawny? bo na flashscore xG 0.98 do 1,58 dla Holandii

zreszta ja nie jestem znawcem od statow zaawansowanych w NBA, ale chyba to nie jest rzadka sytuacja, ze  stat wydaje się z założeń logiczny, a wychodza dziwne wyniki?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BMF napisał(a):

...

Ja tylko zaznaczam że xG to są wspomagacze ktorymi gdzieś tam w analizie można się podpierać a nie jedyna prawda objawiona i coś co powinno być decydujacym czynnikiem przy analizie meczu pilkarskiego jak jeden z użytkowników probuje tutaj (dość nieudolnie) przekonać świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Ja tylko zaznaczam że xG to są wspomagacze ktorymi gdzieś tam w analizie można się podpierać a nie jedyna prawda objawiona i coś co powinno być decydujacym czynnikiem przy analizie meczu pilkarskiego jak jeden z użytkowników probuje tutaj (dość nieudolnie) przekonać świat.

To xG to w long runie fajne narzędzie, jak zagrasz 40 meczów i każdemu algorytmiczne i statystyczne fuck-upy wlecą, to pewnie sporo może powiedzieć, w pojedynczym spotkaniu to jest dużo ryzyko niedokładności.

Dla przykładu, ta powyższa główka Fullkruga to było 0.90 xG (bo uznał algorytm, że to strzał do pustaka), a ta klarowna sytuacja Depaya na koniec I połowy dzisiaj to było 0.07 xG, a wiadomo, że ta sytuacja Holendra dużo lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BMF napisał(a):

To xG to w long runie fajne narzędzie, jak zagrasz 40 meczów i każdemu algorytmiczne i statystyczne fuck-upy wlecą, to pewnie sporo może powiedzieć, w pojedynczym spotkaniu to jest dużo ryzyko niedokładności.

Dla przykładu, ta powyższa główka Fullkruga to było 0.90 xG (bo uznał algorytm, że to strzał do pustaka), a ta klarowna sytuacja Depaya na koniec I połowy dzisiaj to było 0.07 xG, a wiadomo, że ta sytuacja Holendra dużo lepsza. 

Słucham?

Zobacz kąt, odległość od bramki, odległość od obrońców :)

https://m.youtube.com/watch?v=t_ie1nuguVM&pp=ygUVcG9sc2thIGhvbGFuZGlhIHNrcm90

Albo ten skrót jest spreparowany przez TVP albo nie doceniacie gry kadry Polski w tym meczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BMF napisał(a):

Dlaczego Tweetów nie wstawia w całości, a jedynie linki od jakiegoś czasu? Jak trzeba tylko włączyć jakąś wtyczkę, to weźcie pls, bo utrudnia to przeglądanie forum. 

Bo wstawiacie linki jako x.com, jak będziecie wstawiać jako twitter.com to dalej bedą się osadzać. @Borys musi ustawić aby x.com też się osadzało.

Co do meczów to chrzanić, Żółte Ferrari nie ukończyło Le Mans (Turbo Piekarnia na drugim w LMP2 jest jakimś pocieszeniem) i to jest smutne oraz bolące a nie wkalkulowana porażka z Holandią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.