Skocz do zawartości

beGM 2023/2024 - opisy po T2


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc zespolow zakonczylo juz T2, oficjalnie opisy oraz okienko transferowe ruszaja jutro, ale nie ma przeszkod w tym, zeby opisy wrzucac juz od dzis, skoro dzis w nocy niemal wszystkie zespoly skonczyly T2.

ZARÓWNO OPISY JAK I OKIENKO TRANSFEROWE KOŃCZYMY 01.03 O 23.59.

Kilka przydatnych wskazówek:

 

1. Pod uwagę bierzemy mecze 29-55 każdego zawodnika.

 

2. Dobrze jakby opis zawierał minimalnie: Waszą rotację, minuty poszczególnych graczy, trzy dowolne statystyki Waszych najlepszych graczy, plusy i minusy Waszego zespołu, terminarz, nieobecności oraz proponowany bilans ( jeśli chcecie ). Zachęcamy opcjonalnie do rozpisania taktyk, zagrywek, rotacji czy adv. stats ( z umiarem - osobista prośba ) no i oczywiście o wspomnieniu o trudności terminarza.

 

3. Nie rozpisujemy meczu po meczu, od linijki tylko wyciągamy średnią.

 

4. Brak opisu - punkt karny. 

 

5. Nie prowadzimy tutaj dyskusji. Wszystko co nie będzie opisem będzie z automatu usuwane. Jest od tego temat "Power Ranking".

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Spurs 

nowa sytuacja po odejściu Terry Roziera i Johnego Collinsa sprawiła ze przemodelowalem młody zespół na szybsze granie. Prośba do głosujących aby uznali mimo 25 nieobecności grę Tre Manna z OKC bo był zdrowy tylko nie łapał się w rotacji lepszego zespołu  po przejściu do innego z marszu dostał S5  

Jakość gry poprawił poprzez lepsze % OG oraz minimalnie Duren 

Mathurin utrzymał produkcje co cieszy 

Mann otrzymał szanse i się spłaca 

Gorzej Sochan 

Fatalnie Keldon 

kontuzje ograniczyły impact Stew 

ROTACJA:

PG: Tre Mann 30* / Davion Mitchel 10 / Sochan 8 ( gdyby Tre był nieuznany rosną minuty obu guards ) 

SG: Mathurin 30 Keldon Johnson 18/  Seth Curry

SF: OG 35 / Mathurin 5 / Bilal 3 / Keldon 5 

PF: Sochan 25 / Stew 15 / Bilal 8

C Duren 35 Hayes 10 / Stew 3 

ABSENCJE

Tre Mann 25 (ale był poza rotacja w rl OKC a po przejściu od razu grał ) 0?

Mathurin 4

Mitchel 3

Keldon 3

Bilal 0

Sochan 0 

OG 11

Curry 11

Stew 18 plus zawieszenie od ligi

Duren 2

Hayes 8
 

Zalety: 

młody perspektywiczny skład z OG Mathurinem i Durenem jako liderami i dobrym uzupełnieniem z ławki Keldonem Johnsonem 

dobra obrona obwodu i spore możliwości rotacyjne poprzez długich uniwersalnych graczy 

względne zdrowie wszystkich graczy poza Stew i OG 

sporo graczy z rzutem za trzy 

Wady:

11 gier opuszczonych przez OG i 18 Stew

główny minus to brak lidera bo OG jest swietny jako kotwica defensywy, spoiwo pozycji, ratowanie przełamań przeciwnika ale brak mu fire power 

ograniczenia na pozycji PG, brak dobrego kreatora i pewnego punktu trzymania piłki 

słabsza obrona podkoszową, brak cm, brak typowego shot błockera

Rozczarowanie:

brak progresu  Sochana oraz Keldona Johnsona który stoczył się z potencjalnych 24PPG do gier typu 8-12 punktów  

 

STATYSTYKI:

Mann 5,6/2,8/2,6 48/43/100% miła niespodzianka 

Mathurin 14,1/3,8/1,6 45/36/80% stabilnie to co w T1

OG 16,2/4/1,6 /1,7 przechwytu 54/41/83% lepiej bo poprawił % tu mogę być zadowolony ale 11 gier opuścił 

Sochan 12/6/3  46/31/80% podobny T 

Stew 13/6/2 41/31/70 % 1,4 bloku niestety nieobecności ale i % w dół 

Keldon 14,8/5/2 42/30/81% fatalny spadek 

Duren 15/12,6/2,5 63/00/81,7% dobry trymestr ale nieobecności 

Hayes 4,3/2,8/0,6 72,3/00/71% bez zmian 

Bilal 7,5/4/1,8 37/28/74% niestety skuteczności fatalne 

 

Kalendarz lepszy niż w T1 bo gram więcej ze środkiem i 3 gry z PTB 

Kończę Rodeo Road Trip i tu nie błysnę 

Bilans 6:21 bo gram 3 x POR 1 ATL 1 Nets ale tez 2 mecze z Charlotte i tu mogę wygrać 75% spotkań 

pamietajmy jednak z OG i Stew opuścili sporo spotkań wiec cudów nie będzie 

co może martwić to fakt ze mam na ofensywna koszykówkę tylko 1 gracza na 16 PPG ( OG 16,2) i jednego z ponad 6 zbiórkami ( Duren 12,6)  brakuje natomiast kogokolwiek z ponad 3 asystami ( Sochan najwyżej). Jedynie Stew grozi blokiem  

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Szulim przypiął/eła ten temat

Utah Jazz 2023/2024 T2

 

Drugi trymestr sezonu 23/24 zaczął się bardzo dobrze. Wysoka forma Paolo zaowocowała wybraniem go do All-Star Game w RL NBA. Powrót do regularnej gry Murphy III czy Ministra Obrony Isaaca bardzo dobrze rokuje jeśli chodzi o potencjał obronno-ofensywny.

Zmiany w ostatnim okienku objęły strefę podkoszową. Zasłużony w klubie Brook został przekazany w ręce poważnego kontendera, a ja w oczekiwaniu na powrót MRoba wrzuciłem pod kosz nową krew w postaci Nicka Richardsa i Santi Aldamy.

Ogólnie cały trymestr większość mojej rotacji znajduje się w zdrowiu, gra minuty i jako kolektyw i z szeroką rotacją jaką posiadam na pewno potrafię wygrywać z wieloma.

 

A zatem po kolei jeśli chodzi o bazową rotację:

PG - SG

Josh Giddey (0) - Cam Thomas (0)

Giddeya można kochać albo nienawidzić, ale jakby nie patrzeć jest bardzo stałą i solidną opcją, która gra bez kontuzji regularne minuty na dobrych %. Jest dla mnie podstawowym rozgrywającym i lisem podkoszowym

Statystyki Giddeya:

11 pkt / 4,5 as / 6 reb / 1,5 stl+blk / 43% FG / 34% 3pt

Cam to nadal super strzelec, którzy efektywnie gra w S5 - niestety wciąż siedzi w tragicznej organizacji i przez pewien okres T2 wpadł na ławkę. Jednak Nets szybko ogarnęli, że brak Cama to brak punktów i wrócił na swoje miejsce.

Jego statystyki:

19 pkt / 3 as / 2 reb / 1 stl+blk / 43% FG / 35% 3pt

Gry grał w S5:

23 pkt / 3,5 as / 3,5 reb / 1,5 stl+blk / 43% FG / 41% 3pt

Specjalnie podrzucam statystyki po powrocie do S5, ponieważ u mnie gra cały sezon w S5 więc prawdopodobnie były by to stabilne liczby.

Mój podstawowy backcourt to ponad 30ppg, 37% 3pt, 9reb, 8as, 3stl+blk i w miarę ogarniająca, neutralna defensywa.

 

SF - PF

Lu Dort (1) - Paolo Banchero (0)

Zestaw eksplozywny, Dort w obronie, Banchero w ataku. Dort jako zawodnik wybrany daleko w drafcie, bardzo szybko rozwinął się w przydatnego i mobilnego 3&D obrońcę. Może być plastrem na opcje ofensywne od SG do PF - mocny na nogach, z dobrymi instynktami, a do tego grozi stabilnym rzutem z dystansu. W rotacjach defensywnych może brać na siebie niektórych SG przeciwników, przesuwając Giddeya na SFa (notabene jest przypisany Giddey do pozycji PG - SF).

Banchero natomiast ma być głównym kocurem pociągowym ofensywy. Jego skillset, siła, ale też wizja parkietu idealnie sprawdzi się w napędzaniu ofensywy. Może grać w pnrolla z DAR, Giddeyem, czy sam takowe organizować szukając strzelców lub lobów - albo wejść w 1x1 z obrońcą i dowieźć go do kosza. Idealny partner na odbiór podań od DAR czy Josha, myślę że również dostarczyciel kilku asyst do Dorta czy DARa na obwód.

W defensywie - zdecydowana poprawa i widać że rośnie mi piękny franchise na lata.

Statystyki Dorta:

10 pkt / 4 reb / 1,5 as / 1,5 stl+blk / 42% FG / 37% 3pt

Statystyki Banchero:

25 pkt / 7 reb / 6 as (!) / 1,6 stl+blk / 45% FG / 35% 3pt

Ten zestaw zawodników spokojnie dostarczy 30-40pkt w meczu, doda defensywny sznyt Dorta i ofensywną finezję Paolo - jestem zadowolony z tego połączenia.

Podczas nieobecności Banchero do S5 wchodzi Trey Murphy III

 

C

Nick Richards (3)

Nowy nabytek naszego zespołu, który uważam znakomicie się wkomponował. Twardy podkoszowy, który dobrze zbiera i całkiem nieźle broni. Chyba jeden z niewielu stabilnych punktów tragicznych Charlotte. U mnie ma stabilne S5, minuty i swobodę działań pod koszem.

Statystyki Nicka:

10 pkt / 9 reb / 1,3 blk / 69%FG

 

A teraz dochodzimy do ławki rezerwowych, gdzie również mamy kilka perełek.

PG-SG D’Angelo Russel (0)

D’Angelo u mnie gra z ławki na początku sezonu - potem w nieobecność Thomasa wskakuje do S5. DAR w T2 miał naprawdę sporo efektywnych meczy. Ogólnie widać, że stara się bardziej w obronie ale przede wszystkim całkiem nieźle prowadzi grę. U mnie przede wchodząc z ławki ma rzucać i rozgrywać drugi unit. Przede wszystkim T2 to bardzo wysoka skuteczność zza łuku - a to przede wszystkim jest mi potrzebne w grze przeciw rezerwowym

Jego statystyki:

20 pkt / 6 as / 1,5 stl+blk / 46% FG / 45% 3pt (!)

 

SG - SF Caris Levert (3)

Kontynuuje bardzo dobrą pracę w defensywie - jest jasnym punktem RL Cavs grając z ławki jako 2-3 handler ale przede wszystkim stoper. Trochę poprawił skuteczność z gry, choć nie jest to jego główna rola. Obok DAR jest tym który trzyma defensywę w backu.

Statystyki:

13 pkt / 3 reb / 5 as / 1,3 stl+blk / 41%FG / 33% 3pt

 

 PF - SF Trey Murphy III (5)

X-factor Pels - po jego powrocie od razu poprawiła się gra, płynność rzutowa, a Trey wrócił do formy. 3&D pełną gębą - zdecydowanie wygryza z regularnej gry DFSa.

Statystyki:

12 pkt / 4 reb / 2 as / 1,3 stl+blk / 42%FG / 36% 3pt

 

PF - SF Jonathan Isaac (11)

Wciąż na limicie minut (15), wciąż delikatnie traktowany w b2b, ale jednak jego elitarna obrona to coś na co czekałem bardzo długo. Stabilny, bardzo mocny punkt defensywy RL Magic - Minister Obrony. Drobna kontuzja na początku trymestru, ale po powrocie praktycznie bez absencji.

Statystyki:

6 pkt / 4 reb / 2 blk + stl (w 16mpg!) / 50% FG / 30% 3pt

 

PF-C (i SF) Santi Aldama (6)

Uwielbiam zawodników, którzy nie są przyklejeni do jednej pozycji i ogarniają parkiet jak swój. Santi to świetny fit i dodatek do zespołu - rzuca, zbiera, a przede wszystkim broni. Idealny podkoszowy, mobilny, potrafiący zagrozić zza łuku. Trochę jeszcze ma przed sobą rozwoju - zwłaszcza selekcja rzutowa do poprawy, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z potencjału.

Statystyki:

9 pkt / 5,5 reb / 2 as / 1,5 stl+blk / 41%FG / 33% 3pt

 

PG-SG Eric Gordon (4)

Weteran, którego ściągnąłem, aby wesprzeć rozwój młodzieży. Na pewno dostał trochę minut w kontekście kontuzji Cama, więc jego boiskowe IQ, dobra obrona i rzut za 3pt wspomagał grę. U mnie na pewno nie gra tylu minut co w Suns ale spokojnie w razie czyjeś kontuzji / nieobecności z pozycii 1-2 zastępuje.

Statystyki:

12 pkt / 2 reb / 2 as / 1,3 stl+blk / 47%FG / 39% 3pt

 

SG Isaiah Joe (4)

Na stałe wywalczył sobie miejsce w rotacji - wchodzi, strzela, trafia. Zawodnik od sparka w ofensywie, jego zadania są proste - łapać i rzucać za 3pt co wychodzi mu bardzo dobrze - 44% za 3pt (!!!) i ponad 52% FG.

Statystyki:

7 pkt / 2 reb / 52%FG / 44% 3pt

 

SG-SF Jordan Hawkings (5)

Małe objawienie sezonu -aczkolwiek przy powrocie Murphy i Thomasa jego minuty są obcięte, ale nadal wiem że mogę po niego sięgać w potrzebie zdobywania punktów. Wciąż rookie, ale na pewno po świetnym starcie sezonu trafił na ścianę. Nie zmienia to faktu, że może być świetnym punktem ofensywnym w przyszłości.

Statystyki:

8pkt  na 44% FG i 43% 3pt

 

SF - SG Dorian Finney-Smith (7)

Kolejny 3&D w moim zespole. Po zeszłotrymestrowej eksplozji formy, zaliczył srogi zjazd. Na całe szczęście u mnie to nie ma większego znaczenia bo jego minuty zajął po powrocie Trey Murphy oraz Isaac. Wchodzi w momencie braku innych :)

 

Minuty i rotacje z rezerwowymi

Jeśli chodzi o dalszą rotację - przewiduje, że zawsze na boisku jest ktoś z trójki - Giddey - Dort - Banchero

Dlaczego? Ano potrzebuje albo obrony, albo kreacji. Staram się mieć jakiegoś strzelca w rotacji (Cam, DAR, Murphy) ale zawsze na pierwszym miejscu stawiając obronę.

 

Standardowa S5 to

Giddey - Cam - Dort - Banchero - Richards

Rezerwa to przede wszystkim Russel - Levert - Murphy - Isaac - Aldama.

Minuty na pewno dostaje Gordon i Hawkins - mniej DFS

 

Terminarz:

@

Detroit Pistons

W

@

Toronto Raptors

L

@

San Antonio Spurs

W

@

New Orleans Pelicans

W/L

 

Miami Heat

L

 

Dallas Mavericks

L

 

Detroit Pistons

W

@

Boston Celtics

W/L

@

Philadelphia 76ers

L

@

Milwaukee Bucks

W

 

Denver Nuggets

L

 

Toronto Raptors

W

 

Los Angeles Lakers

L

 

Indiana Pacers

W

 

Oklahoma City Thunder

W

@

Houston Rockets

L

@

New Orleans Pelicans

L

@

Washington Wizards

W

@

Charlotte Hornets

W

@

Brooklyn Nets

W

@

New York Knicks

W

 

Philadelphia 76ers

L

 

Milwaukee Bucks

W

 

Oklahoma City Thunder

W

@

Phoenix Suns

W

 

Golden State Warriors

W

 

Los Angeles Lakers

L

 

Ogólnie terminarz uważam za całkiem korzystny. Na pewno widzę swój zespół powyżej 0.500.  Bilans pomiędzy 15-12  a 17-10 wydaje się być uczciwym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic T2

 

Nie będę ukrywał, że wg mnie to jest ten sezon w którym moi Orlando idą na spokojne 60W w sezonie regularnym. Spokojne 60W oznacza, że mogą skończyć z 61-63W a nie 57-59W – co jednak po głosowaniu w 1T nie jest zbyt oczywiste, gdyż tradycyjnie dostaję około 1,5W mniej niż zakładam. W tym opisie postaram się przybliżyć mój punkt widzenia na drużynę, który mam nadzieję przekona Was do moich racji.

O ile w 1T można zakładać interpretacje o dużej energii młodych teamów i sporej dozie nieprzewidywalności wyników w teamach budujących dopiero swoją sezonową rotację i coachach szukających jak najlepszych ustawień, o tyle 2T to już moment, gdzie głębia i zgranie pokazuje nam z jakimi teamami mamy do czynienia. Moi główni przeciwnicy na Wschodzie mieli swoje problemy, które wg mnie zostały przez część głosujących nieco zbagatelizowane – możliwe, że przez patrzenie na te teamy przez pryzmat lubianych nazwisk, a nie na to jak faktycznie te teamy by funkcjonowały. Moja konkluzja jest taka, że Orlando Magic powinni być bezapelacyjnie na 1 seedzie po 2T i naprawdę to nie powinno być żadną kontrowersją. Szczerze liczę na solidne nadrobienie w łinach i jakąś lekką przewagę nad Toronto oraz solidne zwiększenie dystansu pomiędzy resztą stawki.

Moje dwa największe atuty względem konkurencji na Wschodzie to chyba najlepsza w karierze forma Mitchella, który w 2T jak grał przegrał tylko 4 mecze i to mając jako drugą opcję przeważnie J. Allena (bo Mobleya i Garlanda sporo nie było, a jak byli to też nie grali na miarę swoich możliwości) oraz niewiarygodna głębia i naprawdę bardzo mocna rotacja.

Przy bilansach – jeżeli te kalendarze które wrzucamy mają mieć sens, to warto wziąć pod uwagę fakt, że Zachód jako Konferencja jest w tym sezonie silniejszy i tam teamy z top6, które jest naprawdę bardzo mocne wykrwawiałyby się między sobą. W konsekwencji uważam, że w 2T powinienem mieć najlepszy bilans w BeGM (mooże drugi przy interpretacji, że ktoś tam był wyraźnie lepszy od wszystkich) –  i nie chodzi tu o to, by dyskutować o tym, czy jestem lepszy, czy tak samo dobry jak drużyna X, czy Y z Zachodu.

Orlando Magic na sezon regularny mają graczy, którzy są już w swoim prime lub właśnie w niego wchodzą i rozwijają się harmonijnie w jednym i tym samym teamie. Sądzę, że wreszcie to jest ten sezon, gdzie Magic mogą mieć wreszcie komfort bycia rozstawionym z najwyższą pozycją w Konferencji, co nigdy mi się do tej pory nie udało – choć odkąd gram jestem w top4  (tylko w moim pierwszym sezonie byłem na 5 seedzie). Tylko Magic i 76ers są regularnie na Wschodzie co sezon rozstawiane przed playoffs na tych najwyższych 4 seedach – co chyba tez pokazuje jak silną powinienem mieć drużynę.

 

Rotacja

Cały trymest grałem niezmiennie swoim żelaznym s5, a gdy wypadał któryś z graczy – Mitchell (5), Quickley (3), Gordon (2), G. Williams (1), to do s5 wchodził Terance Mann – czy to na pozycję sg, czy też sf i dokonywałem odpowiedniego przesunięcia w rotacji. Zatem jak widać żadne istotne zmiany nie były potrzebne.

Odnośnie mojej ławki, to trzej podstawowi moi rezerwowi – Mann, Jaquez i Gafford grali najwięcej. Tylko raz w g45 z Memphis była taka sytuacja, że nie miałem nikogo z dwójki Mann/Jaquez z ławki (Mann grał wtedy w s5 za Quickleya, a Jaquez opuścił wtedy swój ostatni 6ty mecz w wyniku przerwy związanej z kontuzją pachwiny) – zatem właściwie zawsze miałem jakiegoś bardzo dobrego obwodowego z lawki + grał w tym meczu naturalnie Gafford (on opuścił tylko dwa mecze – z New York i Atlantą, gdzie raczej nie miałbym problemu ze zwycięstwem).

Nie miałem żadnych problemów z podkoszowymi i wingami, za to na siłe ktoś jak bardzo chce może się przyczepić do Branhama.

Pod koszem Gafford wchodził z ławki – a co ten gracz potrafi dać na szczęście sporo osób widziało po dealu do Mavs. Quickley zawsze w rl Knicks uwielbiał dogrywać piłki na alley oop do wysokich, a odnośnie Mitchella – warto popatrzeć na ich dwójkowe zagrania z J. Allenem w rl Cavs. Mogę tu spokojnie przesuwać KATa – co już wiemy – na czwórkę i katować przeciwników ustawieniem z dwoma wysokimi i np. Gordonem. Mogę tez grać niskimi ustawieniami z Gordonem lub Grantem Williamsem jako centrem.  – tu jest pełen wachlarz możliwości.

Na skrzydle – wiadomo, że gram dwoma wysokimi i dobrze switch ującymy Gordonem i Grantem obok KATa, ale z ławki walczą Highsmith, Okeke i Julian Champagnie. I o ile minuty Higsmitha są z ławki pewne, o tyle w 2T walkę o minuty w rotacji wygrał fantastyczny w s5 rl Spurs Champagnie, który za chwile zostanie przeconvertowany na standardowy kontrakt. Dla Okeke, który fajnie się w któryms momencie pokazał w rl Magic mam tylko minuty w garbage time niestety.

Właściwie mój jedyny słaby punkt w rotacji, to minuty Malaki Branhama, który jest fatalnym obrońcą, ale u mnie nie byłby katowany jako pg jak Sochan w rl Spurs, a grałby zwyczajnie shootera, który grając przy mojej mocnej defensywie dostawałby szanse na rzuty wide open. No i co warto powiedzieć – grałby przeciwko ławkom przeciwnika, co też powinno tu zadziałać na jego korzyść. Rzut Malaki akurat ma, zatem w moim systemie, gdzie ma jasną i określoną rolę byłoby o niebo lepiej.

Jednak jak ktoś już zaciera ręce, że znalazł wreszcie luke w moim systemie, to rozczaruję go, gdyż Malaki gra po 8-10 minut średnio i to mając presję Brycea McGowensa za sobą, który akurat przyzwoitym obrońcą jest. Jednak w celu wyśrubowania swojego bilansu, przy sporej ilości wingów, u mnie więcej na dwójce gra Jaime Jaquez! Mojego fantastycznego rookie tak naprawdę ciężko przypasować do jakiejś konkretnej pozycji, dlatego mogę go wykorzystać korzystając z bardzo dobrego shootingu w s5 właśnie jako guarda i oczywiście jako drugiego kreatora.

Rotacja (uproszczona – żeby nie bawić się w szczegółowe rozbijanie) wg min. 47x27= 1269min. na pozycję; ostatnia min. traktuje jako garbage time;

pg I. Quickley 32 (768)/ T. Mann 18,5  (501)

sg D. Mitchell 34 (748)/ T. Mann 7,5 (202)/ M. Branham 8 (176)/ Jaquez 7 (143)

sf G. Williams 10 (251)/ J. Jaquez 22 (462)/ H. Highsmith 15 (330)/ J. Champagnie 8 (226)

pf A. Gordon 31 (775)/ G. Williams 16 (419) / D. Gafford 3 (75)

c KAT 32 (864)/ D. Gafford 15 (373) / G. Williams 16 (32)

Tu warto jeszcze dodać, że oczywiście nie Mann grał jako backup pg a Mitchell (ale nie chcę tego jeszcze bardziej rozdrabniać, bo tak samo musiałbym dawać minuty Quickleyowi jako sg a Mann jako sf);

Grant Williams zaczyna jako sf ale tak jak widać, później przechodzi na pf choć szczególnie w końcówce tez mógłby grać obok Gordona – gdzie pewnie by się nieco wymieniali – ale to by było jeszcze mniej czytelne;

Z czasem rosły minuty Champagnie, a spadały np. Branhama jak wszyscy guardzi byli zdrowi. Pod kątem 3T możliwe, że minuty Champagnie będą rosnąć, a Highsmitha nieco zmaleją.

Zmalały minuty Granta Williamsa, co spowodowane było jego formą (atmosferą w rl Mavs), ale nie zamierzam go przesuwać na ławkę (choć przez chwile poważnie brałem to pod uwagę po dyskusji w temacie Mavs). Wydaje mi się jednak, że po prostu w okresie jego słabszej gry, większe minuty w naturalny sposób przejęliby Jaquez, Champagnie, czy Highsmith.

Dużo się mówi o pizdowatości KATa, dlatego Grant ze swoim draymondowatym charakterem mógłby nadać go mojej drużynie, gdyż ja nie mam i nie chcę mieć miękkich fai w drużynie.

Gdzieś tam prawdopodobne są jakieś małe minuty w rotacji dla Okeke lub McGowensa przy słabszej formie kogoś, problemach z faulami lub jakimś wymuszonym ustawieniem lub szykującym się blow outem.

Absencje

D. Mitchell – 5

I. Quickley – 3

A. Gordon – 2

G. Williams – 1

J. Jaquez – 6

D. Gafford – 2

H. Highsmith – 5

Statsy

D. Mitchell 22g  34min. 29pkt. 7as. 5,2zb. 2prz. 3,5x3 na 37% FG 49%

KAT 27g. 32min. 22,8pkt. 7,2zb. 2,5x3 na 45% FG 52%

I. Quickley 23g. 31min. 16,4pkt. 5,2as. 3,5zb. 2,7x3 na 42% FG 42%

A. Gordon 25g. 31min. 14,3pkt. 6,3zb. 0,7x3 na 38% FG 58%

G. Williams 24g. 24min. 7,8pkt. 3,5zb. 1,4x3 na 37% FG 42%

T. Mann 27g. 24min. 8,7pkt. 3,4zb. 1,1x3 na 39% FG 49%

J. Jaquez 21g. 31min. 12,8pkt. 4,3zb. 1,1prz. 0,7x3 na 25% FG 47%

D. Gafford 24g 26min. 11pkt. 8,9zb. 2,1bl. 1,2prz. FG 67% (będzie grał jeszcze g55)

H. Highsmith 22g. 21min. 5,5pkt. 2,9zb. 1,1x3 na 39% FG 41%

M. Branham 22g. 17min. 6,5pkt. 0,9x3 na 31% FG 39%

J. Champagnie 27g. 19min. 6pkt. 3,1zb. 1,2x3 na 34% FG 39%

B. McGowens 20g. 15min. 5,9pkt.

Ch. Okeke 20g. 16min. 4,2pkt.

 

Stats reszty nie podaję, gdyż są zbyteczne.

Terminarz

Wed, Dec 27

@Washington

Thu, Dec 28

vsPhiladelphia

Sat, Dec 30

vsNew York

Mon, Jan 1

@Phoenix

Wed, Jan 3

@Golden State

Thu, Jan 4

@Sacramento

Sat, Jan 6

@Denver

Mon, Jan 8

vsAtlanta

Wed, Jan 10

vsMinnesota

Sat, Jan 13

@Miami

Sun, Jan 14

@Oklahoma City

Mon, Jan 15

@New York

Thu, Jan 18

@Atlanta

Sat, Jan 20

vsPhiladelphia

Mon, Jan 22

vsMiami

Tue, Jan 23

vsCleveland

Sat, Jan 27

@Memphis

Mon, Jan 29

vsPhoenix

Tue, Jan 30

@Dallas

Thu, Feb 1

@San Antonio

Sat, Feb 3

@Minnesota

Sun, Feb 4

@Detroit

Wed, Feb 7

@Miami

Fri, Feb 9

vsSan Antonio

Sun, Feb 11

vsChicago

Wed, Feb 14

vsOklahoma City

Thu, Feb 15

vsNew York

 

Mocne i słabe strony

Mocne strony:

- Skoro Mitchell poprowadził do fantastycznego wyniku słabszy team od mojego, to pytanie jak wyglądałaby z nim gra moich Magic?

- Zdrowie i głębia stabilnego składu (w tylko 11 meczach potrzebny był Mann w s5);

- KAT doskonale funkcjonuje jako druga opcja;

- Quickley gra w s5 rl Toronto po wymianie wreszcie dostając duże minuty, żeby się wykazać;

- to za co mnie zawsz krytykowaliście – teraz się dzieje – KAT jako pf nie tylko gra, ale może być plusowy w odpowiednim ustawieniu, Mitchell, czy Quickley jako rozgrywający (jeszcze w poprzednim sezonie ludzie pisali, że po odejściu Lowrego nie mam kreatora – a mam aż dwóch w s5, gdzie Quickley w naturalny sposób się rozwijał obok Mitchella);

- balans pomiędzy top10 defensywą połączoną z top10 ofensywą oraz dzięki głębi składu nie traci ona na intensywności podczas gry graczy rezerwowych;

 

Słabe strony:

- cały czas nie potrafię Was przekonać do mojej drużyny – niestety nadal sporo osób widzi nazwiska zamiast drużyny;

-  upadki i wzloty Granta Williamsa oraz Malaki Branham nie dokonał takiego postępu w swojej grze jak oczekiwałem;

- Mitchell opuścił 5 meczy (Cavs byli wtedy 2-3, ja pewnie mógłbym być 3-2)

 

Bilans

Tak jak pisałem na wstępie – idę po pewne 60W i 1 seed na Wschodzie, a może i w całym BeGM (Nuggets i Mavs walczą między sobą i mają trudniejsze terminarze patrząc całościowo na silniejszym Zachodzie), a pomimo całego szacunku dla GMa Raptors – z takim obwodem obok Lillarda, Toronto nie powinno być przede mną;

20W w tym trymestrze wg mnie to minimum pisząc szczerze, choć nieskromnie, ale liczę też na 21W i 22W by podrównać ten słabszy wg mnie bilans z 1T.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State Warriors

Po fatalnym zdrowotnie T1, przy tak wyrownanym zachodzie wiadome bylo, ze szalu nie bedzie.W T2 postanowiono na rozwoj mlodziezy w tym trymestrze oraz pozyskanie assetow, przypomne ze obejmujac GSW ci mieli ze 2-3 1st roundery i jeden 2nd rounder, absolutny skandal. Pozegnano sie z Bojanem, Colem oraz KCP, a ich minuty przejela mlodziez. T2 skladal sie z jakis 3 meczow w grudniu, a reszta to byl styczen i luty. Jako, ze nie gram o wynik, to pozwolcie ze bede rzucal statystykami z tych dwoch miesiecy, pomijajac te 3 mecze w grudniu. Korzystam obecnie z kiepskiego lapka i o wiele latwiej jest mi wejsc na espn gdzie mam rozpisanych zawodnikow jak grali w kazdym miesiacu, niz filtrowac to na nba.com, gdzie zanim ten lapek sie rozbuja, to trzy razy po drodze sie zawiesi :]

TBH ciezko tu jakas rotacje ulozyc nawet, Lavine i Simmons nie pograli prawie w ogole, Mark opuscil caly trymestr. Ale sprobuje.

Rotacja:

PG. Jordan Goodwin 30/ Kobe Bufkin 18
SG Shake Milton 20/ Nick Smith Jr 20/ Kobe Bufkin 8
SF Brandon Ingram 32/Maxwell Lewis 16
PF Jonathan Kuminga 32/ Torrey Craig 16(ale tylko 6 meczow w lutym, bez niego pewnie rzezbilem tu wiecej Lewisa na PF, Milton gral na SF wiecej, ze 3 min wiecej graja wtedy Ingram z Kuminga)
C Richuan Holmes/Jay Huff/Olivier Sarr :] minuty sobie tu oszczedze, grali po rowno


W meczach w ktorych gra Simmons, gra on na PF wypelniajac luke.

Co mam Ci powiedziec Krzysiu no. Moja rotacja to goscie ktorzy graja w G League, sa na 10 dniowym kontrakcie lub nie graja w ogole w NBA. A i ja sam ogladam wiecej NCAA niz NBA.

Lavine zagral w tym trymestrze w 7 meczach robiac 15/6/5.
Ben Simmons zagral w tym trymestrze w 8 meczach i robil jakies 6/5/5. 
Mark Williams opuscil caly trymestr
Torey Craig zagral w 6 meczach robiac 6/4
Moj starting SG Shake Milton robil w styczniu 3.4 ppg, w lutym 5.4.
Jordan Goodwin wylecial z rotacji Suns po powrocie Beala. Teraz podpisal 10 dniowy kontrakt w Memphis, ktory zostal zamieniony na two way kontrakt. Pewnie pogra tam do konca sezonu, ale oszczedze wam przytaczania statystyk.

Ciezko mi wrzucac jakiekolwiek staty graczy, ktorzy nie graja minut w zadnym zespole. Skupie sie tylko na 2 graczach, ktorzy grali u mnie minuty i sa NBA graczami.

Brandon Ingram
Styczen 17.5/5.5/5.9 45.4 FG% 35.4 3P%
Luty 21.1/4.9/7.3 50.4 FG%, 43.3 3P%

Ingram w styczniu zagral chyba najgorszy miesiac w karierze, pomijajac pierwszy kasztanski sezon. Srednio radzil sobie z podwojeniami i fizyczna obrona, byl malo agresywny i ogolnie ciagnal kiche. W lutym wygladal do ASB o wiele lepiej, teraz nie gral 2 meczow bo byl chory. Oprocz tego, wyjatkowo zdrowy jak ryba.

Jonathan Kuminga

Styczen 20.6/5.8/2.4 58.6 FG% 40 3P%
Luty 17.1/5.3/3.6 51 FG% 23.5 3P%

Jedyny pozytyw tego sezonu to wystrzal Kumingi. Musial co prawda przez agenta rzucic info, ze jest bliski prosby o wymiane, zeby Kerr wyjal glowe z dupy i zobaczyl jaki ma diament, ale lepiej pozno niz wcale. Chlop sie rozwija z tygodnia na tydzien, 21 lat - przyszlosc tej druzyny i tej ligi.

Plusy:
Zdrowie Ingrama i Kumingi
Wystrzal Kumingi

Minusy:
Cala reszta, od zdrowia, przez rotacje pod koszem przy kontuzji Marka. Mam dwoch graczy na poziomie NBA w tym trymestrze, Ingrama ktory mial okropny styczen i Kuminge, ktory byl moim najlepszym graczem w tym czasie.

Bilans? Najgorszy ze wszystkich druzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers 2T

Absencje (Inactive)

s5
Curry 1 , Wallace 0 , Caldwell-Pope 3, LeBron 4, Claxton 1
2nd unit
Reaves 0, Payton 20, Hauser 1, Crowder 12, Lively 13
Replacements
Konchar 2, J. Porter 9

Statystyki

Starting 5

Stephen Curry 26g, 33.2 mpg, 27.4/3.8/5.4, 41,4 3pt% (12.3 3PA), 61,4ts
Cason Wallace 27g, 19.5 mpg, 6.8/2.3/1.2, 38,9 3pt% (3.3 3PA), 60,3 ts
Kentavious Caldwell-Pope 24g, 31.2 mpg, 9.5/2.8/2.1, 35,4 3pt% (4.1 3PA). 56,8 ts
LeBron James 23g, 35.9 mpg, 24.4/6.5/8.3, 40,0 3pt% (5.0 3PA), 58,8ts
Nic Claxton 26g, 31.2 mpg, 12.3/10.7/2.1, 2.0 blk, 61,5 ts

2nd unit

Austin Reaves 27g, 32.7 mpg, 16.3/3.3/5.9, 35,7 3pt% (4.8 3PA), 62,7ts
Gary Payton 7g, 12.9 mpg, 6.3/2.1/1.0, 33,3 3pt% (1.3 3PA), 69,3ts
Sam Hauser 26g, 20.1 mpg, 7.3/3.2/0.8, 39,4 3pt% (5.1 3PA), 60,8ts
Jae Crowder 15g, 26.7 mpg, 6.5/2.8/1.6, 30,5 3pt% (3.9 3PA), 50,9 ts
Dereck Lively 14g, 26.4 mpg, 9.6/7.9/1,6, 1.3 blk, 71,9ts

Replacements

John Konchar 21g, 21.3mpg, 4.4/4.4/2.2, 23,1 3pt% (1.9 3PA), 53,7ts
Jontay Porter 17g, 13.0mpg, 4.4/3.2/1.8, 32,4 4pt% (2.2 3PA), 0.6 blk, 49,8ts

Rotacja (uwzgl. absencje)

G Curry 34 / Reaves 32
G Wallace 24 / Payton 5 (Konchar 8 )
F KCP 28 / Hauser 21
F LeBron 30 / Crowder 10
C Claxton 28 / Lively 13 (J.Porter 7)

Plusy i minusy:
+ wciąż zdrowi i świetni Curry i LJ
+ zdrowe s5 (+6man Reaves)
+ ogólny fit zespołu – 2 gwiazdy, mocny 6man ofensywny Reaves, rim protectorzy-finisherzy Claxton i Lively, 3D Casona i KCP, 3PT Hausera, energia defensywna Crowdera, Paytona i Konchara.
+ team mocny po obu stronach parkietu, a Curry i Bron mają warunki do wymiatania
-undersized trochę obwód
-absencje ławki (Payton, Lively, Crowder)
-już nie taka głębia i trójka jak w 1T
-nie mam Jokicia, nie ma po co się starać:)

Proponowany bilans:
Podobny do tego w 1T – czyli 18-19W, na zachodzie to będzie top 4 bilans w tym okresie, ale raczej 4. 

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacramento Kings T2

 

Przejąłem drużynę po fluberze, który zniknął nam aktualnie z forum. Nie chciałem robić żadnych istotnych roszad kadrowych ani oddawać picków, zatem dokonałem tak naprawdę tylko nieznacznych zmian na 3T i walke o playoffs wzmacniając głębię składu za właściwie martwe kontrakty. Jako assetu użyłem możliwości przejęcia wyższego salary niż oddawałem, ale tak by drużyna nie była na minusie.

Wiem, że dotychczasowy GM nie był zwolennikiem robienia wymian podczas trwania sezonu, ale Sacto znajduje się w dość dobrej sytuacji i ma spore szanse powalczyć o playoffs, a jak nic wybitnie pechowego się nie wydarzy, to powinno być też dość spokojnie przynajmniej w play in.

Kings to drużyna zbudowana na grupie solidnych graczy rotacyjnych z liderem ofensywy jakim jest DeMar DeRozan oraz z liderem defensywy grającym świetny sezon w rl Wolves – Rudy Gobertem. Całość uzupełniają w większości weterani, którzy gwarantują w Sacramento solidny poziom, choć nie ma tu graczy, którzy uchodziliby za Gwiazdy pierwszej wielkości. Niemniej jednak Kings poniżej pewnego poziomu nie powinni zejść, a przy zdrowym trymestrze wszystkich graczy rotacyjnych, dość racjonalne jest założenie lekko plusowego bilansu. Drużyna powinna łatwo sobie radzić ze słabymi i średnimi teamami, przyzwoicie wypadać z dobrymi oraz czasami sprawić jakąś niespodziankę z contenderami.

 

Rotacja:

pg D. Schreder 30/ R. Westbrook  18/ R. Jackson

sg N. Powell 26/ R. Jackson 20 / B. Sheppard 3

sf D. DeRozan 39/ A. Coffey 10

pf H. Barnes 30/ L. Nance Jr. 15 / R. Westbrook 4

c R. Gobert 34/ J. Landale 9 / L. Nance Jr. 6

 

Absencje:

R. Gobert - 1

N. Powell – 1

L. Nance Jr. - 4

Czyli jak widać, praktycznie ich nie było;

 

Statsy:

D. DeRozan 27g. 39min. 23,1pkt. 5,3as. 4,6zb. 1,2prz. FG 50%

R. Gobert 26g. 34min. 14,8pkt. 12,8zb. 1,8bl. FG 68%

N. Powell 26g. 25min. 13,5pkt. FG 48%

D. Schroeder 26g. 28min. 12,5pkt. 5,4as. FG 46%

H. Barnes 27g. 28min. 12,4pkt. FG 48%

R. Westbrook 27g. 22min. 11,2pkt. 4,4as. 4zb. 1,1prz. FG 45%

R. Jackson 27g. 20min. 8pkt. 3,4as. FG 40%

A. Coffey 27g. 22min. 7,9pkt. FG 58%

L. Nance Jr. 23g. 21min. 6,7pkt. 5,8zb. FG 60%

J. Landale 13g. 10min. 3,1pkt. (poza rotacją rl Rockets)

B. Sheppard 20g. 12min. 2,8pkt.

 

Terminarz:

Wed, Dec 27          
Sat, Dec 30          
Mon, Jan 1          
Wed, Jan 3          
Thu, Jan 4          
Sat, Jan 6          
Mon, Jan 8          
Wed, Jan 10          
Thu, Jan 11          
Sat, Jan 13          
Mon, Jan 15          
Wed, Jan 17          
Fri, Jan 19          
Tue, Jan 23          
Fri, Jan 26          
Sun, Jan 28          
Tue, Jan 30          
Thu, Feb 1          
Sat, Feb 3          
Sun, Feb 4          
Tue, Feb 6          
Thu, Feb 8          
Sat, Feb 10          
Sun, Feb 11          
Wed, Feb 14          
Thu, Feb 15          
Fri, Feb 23

Mocne i słabe strony:

Mocne:

- solidny, stabilny i zdrowy skład;

- znakomita forma DeRozana w ofensywie i Goberta w defensywie;

- drużyna zdominowana przez doświadczonych weteranów nie schodząca z pewnego solidnego poziomu;

Słabe:

- brak szczęścia do GMa, który w perspektywie iluś lat realizowałby aktywnie i konsekwentnie taktykę budowy silnego teamu;

- taki sobie spaceing;

- brak lidera z grupy największych i najbardziej uznanych Gwiazd;

 

Bilans:

Myślę, że lekko dodatni bilans jest w zasięgu Kings – coś w okolicach 15-12.

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleveland Cavaliers

 

Drugi trymestr w Cleveland pod znakiem kontuzji podstawowych guardów T. Haliburtona i M. Smarta, co siłą rzeczy wymusza zmiany w rotacji i grę rezerwowych zawodników przez większą część trymestru. Po powrocie do gry Haliburtona jego minuty są limitowane, co także ogranicza możliwości ofensywne mojego zespołu, opartego przede wszystkim na jego kreacji partnerów. Odczuwalna jest też absencja M. Smarta, który jest liderem defensywy zespołu i największym walczakiem. Przez większą część trymestru zawodnik wspierał ekipę z ławki rezerwowych, siedząc obok S. Adamsa. Z drugiej strony cieszy niezła forma Jalena Johnsona, RJ Barretta i J. Nurkicia. Bardzo przydatnym zawodnikiem okazał się TJ McConnell, który w wielu meczach odpowiada za kreację w zespole. Na minus raczej Cameron Johnson, którego zespół rl Nets po prostu dołują. Reasumując, liczę się ze spadkiem intensywności gry, skuteczności zarówno w ataku jak i w obronie. W tej sytuacji mój prawdopodobny bilans zwycięstw będzie poniżej 50%, ale też wielkiego dramatu nie przewiduję. Liczę na powrót liderów do gry na wysokim poziomie. Drużyna na pewno pozostaje w walce o play offy, biorąc pod uwagę, że pozostałe zespoły też mają swoje problemy, a ponadto większość meczów tego trudnego trymestru gramy we własnej hali.

 

Rotacja:

pg T. Haliburton 32' TJ McConnell 12'  M.Smart 4'

sg  M. Smart 30' Q. Grimes 10' RJ Barrett 8'

sf RJ Barrett 25' C. Johnson 15' Q. Grimes 8'

pf J. Johnson 36' C. Johnson 12'

c J. Nurkić 30' D. Eubanks 15' O. Robinson 3'

 

Pod nieobecność M. Smarta:

pg T. Haliburton 35' TJ McConnell 13'

sg RJ Barrett 35' Q. Grimes 10' T. Smith / J. Butler 3'

sf C. Johnson 25' Q Grimes 18' J. Walsh 5'

pf J. Johnson 36' C. Johnson 12'

c J. Nurkić 30' D. Eubanks 15' O. Robinson 3'

 

Pod nieobecność T. Haliburtona i M. Smarta

pg TJ McConnell  30'  RJ Barrett 15'   J. Butler / J. Hood Schifino/ A. Williams 3'

sg RJ Barrett 25' Q. Grimes 20 ' T. Smith 3 '

sf C. Johnson 25' Q Grimes 15' J. Walsh 5' J. Juzang 3'

pf J. Johnson 36' C. Johnson 12'

c J. Nurkić 30' D. Eubanks 15' O. Robinson 3'

 

Absencje:

T. Haliburton - 10 + limitowane minuty

M. Smart – 18

RJ Barrett - 5

C. Johnson - 6

J. Johnson - 1

J. Nurkić - 2

TJ McConnell - 5

Q. Grimes - 8

D. Eubanks - 5

Statsy:

T. Haliburton - 29.1min, 17.9pkt, 3.9zb, 10.9 ast, FG 47, 36% za 3

M. Smart – 30.6min, 16.9pkt, 2.9zb, 3.4ast, FG 43%, 32% za 3

RJ Barrett -33.4min, 20pkt, 6.7zb, 3.4ast, FG 53%, 34% za 3 

C. Johnson -27.4min, 12.6pkt, 4.2zb, 2.6ast, FG 43%, 38% za 3

J. Johnson - 36.4min, 16.6pkt, 9.3zb, 3.8 ast, FG 49%, 31% za 3

J. Nurkić - 25.9min, 11.5pkt, 10.1zb, 3.6ast, FG 59%, 20% za 3

TJ McConnell -19.8min, 9.1pkt, 2.6zb, 6.3ast, FG 55%, 22% za 3

Q. Grimes - 18.5min, 8.5pkt, 2.8zb, 1.3ast, FG 41%, 36% za 3

D. Eubanks - 14min, 4.8pkt, 4.2zb, 0.7ast, FG 67%

 

Mocne i słabe strony:

Mocne:

- ciągły rozwój T. Haliburtona i Jalena Johnsona

- dobra gra RJ Barretta, J. Nurkicia i TJ McConnella 

- korzystny terminarz: większość meczów we własnej hali, unikam meczów z najlepszymi drużynami 

- słabości i problemy innych drużyn

Słabe:

- kontuzje podstawowych graczy i limitowane minuty T. Haliburtona

- węższa rotacja po oddaniu A. Nesmitha i S. Fontecchio

- słabsza forma C. Johnsona

 

Pelicans

W

at Chicago Bulls

L

at Chicago Bulls

L

Milwaukee Bucks

W

at Toronto Raptors

L

Washington Wizards

W

Washington Wizards

L

San Antonio Spurs

W

Brooklyn Nets

W

Chicago Bulls

W

Milwaukee Bucks

W

at Atlanta Hawks

W

atOrlando Magic

L

atMilwaukee Bucks

L

at Milwaukee Bucks

L

Los Angeles Clippers

L

Detroit Pistons

W

at Memphis Grizzlies

L

at San Antonio Spurs

L

Sacramento Kings

W

at Washington Wizards

L

at Brooklyn Nets

L

at Toronto Raptors

L

Philadelphia 76ers

W

Chicago Bulls

W

Orlando Magic

L

at Philadelphia 76ers

L

 

Proponowany Bilans:

12-15

 

Edytowane przez ernie9005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Mavericks

W stosunku do T1 nie zaszły żadne zmiany.

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

W pełnym składzie wyglądało to mniej więcej tak:

Young (32-34) – Holiday (14-16)

Holiday (15-17) – NAW (15-17) – Dosunmu (15-17)

Jones (8-10) – Vassell (28-30) – Williams Jr (8-10)

Zion (25-27) – Jones (18-20) – Williams Jr (2-4)

Davis (33-35) – Reed (8-10) – Zion (3-5)

Reszta poza regularną rotacją, a biorąc pod uwagę, że moi rotacyjni gracze nie mieli praktycznie żadnych problemów zdrowotnych (pojedyncze opuszczone mecze, najwięcej opuścił Zion – 6, VWJ 4, a reszta co najwyżej 3), to jest to moja rotacja niemal przez całe T2. Jak w którymś meczu nie ma Trae lub Jrue (obaj opuścili po 3 mecze), to rosną minuty Ayo i NAW. Gdy brakuje któregoś z wings, to więcej minut dostaje Vince Williams Jr. IJax jest generalnie poza rotacją (choć w niektórych meczach pewnie by grał zamiast Reeda) oraz w 2 meczach bez AD zmienia Bball Paula. Resztę ekipy pewnie byśmy oglądali co najwyżej w garbage time.

Szczegółowo absencje przedstawiają się tak:

image.thumb.png.1cd5b29df7b2093ed88145c54174f0f9.png

o – znaczy, że grał,

| – znaczy, że był zdrowy, ale zaliczył DNP,

x – znaczy kontuzja.

Na niebiesko oznaczeni są starterzy w danym meczu.

Jako, że przy okazji rozpisałem też terminarz – na czerwono zaznaczony jest mój back2back, a na zielono back2back rywala.

Indywidualnie wyglądało to tak:

image.png.eed8a337150670b978d0288d3633d9ec.png

Trae Young – na początku T2 dokuczała mu kontuzja ramienia, potem wydaje się, że udało mu się ją zaleczyć. Indywidualnie jak na niego po prostu ok trymetr, 25-11 na dobrej skuteczności. Szkoda, że real Hox to tak fatalna drużyna.

Jrue Holiday – chory trymestr pod względem rzutowym Jrue. Holiday jest aktualnie najskuteczniejszym strzelcem z rogu w całej lidze. W T2 trafił 23 na 38 corner 3s (61%!), z pozostałych stref nie był wiele gorszy, co razem dało 2.3 celnej trójki na 47% plus świetny playmaking i defensywę. Definicja elite rolesa.

Herb Jones – najlepszy okres w karierze Herba. Wreszcie poskładał se wszystko w głowie strzelecko i w T2 trafiał równie pięknie jak jego kolega Jrue. 32 na 62 z rogu (52%), łącznie 1.8 celnej trójki na 48% plus wybitna defensywa. Posiadanie takich ludzi obok gwiazd, to skarb.

Zion Williamson – z każdym meczem jest coraz lepiej, w T2 Zion już wygląda na legit all-stara, coraz częściej przejmuje mecze, świetnie rozgrywa, wygląda też lepiej w obronie. Jest dobrze, a powinno być jeszcze lepiej na wiosnę.

Anthony Davis –kolejny legitny trymestr Davisa. Fajnie, że zdrowie dopisuje, oby tak było do końca sezonu.

Devin Vassell – wskoczył na półkę ok. 20 ppg scorera w T2, u nas pewnie byłby jednym z głównych kandydatów do nagrody 6MOY.

Nickeil Alexander-Walker – dalej ścisła czołówka PoA w lidze, tym razem mam wrażenie, że poprawił shot selection i zaowocowało to świetnym T2 pod względem skuteczności. Gdy NAW trafia trójeczki na 40%, to śmiało można go nazywać gwiazdą wśród rolesów. Kolejny specjalista w corner 3s – 24 na 49 w T2 (49%).

Ayo Dosunmu – rośnie z każdym miesiącem Ayo, w T2 ultra hot za 3 – 1.9 trafionej trójki na 46%, z tym, że dla odmiany, w porównaniu z resztą moich rolesów – lepszy above the break (27 na 50, czyli 54%). Poza tym to twardy i nieustępliwy guard z playmaking skills i dobrym transition game.

Vince Williams Jr – byłem nim zachwycony po T1, ale w T2 mnie jeszcze bardziej zaskoczył. Często z konieczności gra w Grizz jako PG i o dziwo wygląda nieźle, podejmuje dojrzałe decyzje, jest skuteczny, ma nawet pull up 3, które trafiał w T2 ze skutecznością 41%. Swiss army knife, robi wszystko, obecnie jeden z moich ulubionych ludzi do oglądania w całej lidze.

Paul Reed – świetny backup C, który w realu musiał wyjść ze swojej strefy komfortu po kontuzji Embiida. Miał nawet meczyk, gdzie trzasnął 30 pkt, cieszy też, że coraz chętniej rzuca za 3. U mnie jednak wciąż tylko zmienia AD, więc nie miałby tylu okazji do gry.

Isaiah Jackson – spoko trzeci center, ale przez moje kłopoty bogactwa trudno mu będzie realnie o jakieś większe minuty.

Craig Porter Jr – fajnie się pokazuje w Cavs, choć pod koniec T2 wypadł ze stałej rotacji, ale u mnie mu byłoby jeszcze ciężej o minuty.

Reggie Bullock – wyglądał solidnie, ale to za mało, żeby się przebić u mnie.

Luka Samanic – worek treningowy dla Ziona.

Brandon Boston Jr – zaczął coś grać w realu, ale u mnie raczej bez szans na minuty poza garbage time.

Aleksej Pokusevski  – smutna historia, ale Poku miał strasznie pechowy 2023, oby ten rok był dla niego lepszy, ale już niestety nie tutaj.

Sidy Cissoko – ogrywany w G League.

Kevon Harris - tak jak Sidy.

Jak gram?

W porównaniu do T1 mamy więcej point Zion, co w połączeniu z rewelacyjną formą rzutową mojego zespołu daje z grubsza atak nie do zatrzymania. Nie da się zatrzymać Ziona czy Younga 1 na 1, a pomagając od takich graczy jak Jrue, Herb, Ayo, Vassell, NAW czy VWJ, pomagasz od gości, którzy trafiają razem grubo ponad 40% za 3. No i warto jeszcze pamiętać o Davisie jako screen setterze. Jeśli dobrze liczę, to gramy właśnie ósmy sezon tej naszej patogierki i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie zdarzył mi się tak mocny trymestr jak ten.

Terminarz

Szczegółowo rozpisany jest w tabelce z absencjami. Łatwy, aż 16 meczów u siebie, zaledwie 4 back2back. Nie dość, że forma świetna, to jeszcze terminarz sprzyja.

Mocne strony:

- KOSMICZNA forma rzutowa rolesów.

- Zdrowie, rzadko się u mnie zdarza tak zdrowy okres jak ten.

- Najlepszy front court w lidze.

- Ofensywa. Young i Zion są specami od łamania obrony rywali, a w przypadku, gdy na obwodzie mamy wielu graczy trafiających >40% za 3, a pod koszem Davisa, to trudno sobie wyobrazić coś innego niż top3 atak w T2.

- Defensywa. Opieram obronę o Davisa, Herba i Jrue, którzy są rewelacyjnymi obrońcami. Poza nimi mam sporo dobrych w obronie wings, i tylko jednego słabszego Younga.

- Star power. Davis gra jak top10 w lidze, Zion i Young top25.

Słabsze strony:

- Szczerze tym razem nic nie mogę znaleźć, nawet na siłę ;]

Proponowany bilans

Nie potrafię wskazać lepszej drużyny od mojej w T2. Może i jest kilka ekip z lepszym star power, ale podkreślę to jeszcze raz - przy takiej formie strzeleckiej całego zespołu, moja ekipa to walec, który się przejeżdża po rywalach aż miło. 21-6, może nawet 22-5 by w tych okolicznościach się urodziło.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta Hawks

To młody zespół, który przede wszystkim ma się uczyć. W dodatku kiepsko zbalansowany i bez większej głębi, dlatego nie ma co się rozpisywać i udawać, że ta ekipa byłaby w stanie powalczyć o coś innego niż dobry pick w drafcie. Jeszcze nie w tym roku.

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

Przez większość T2 wyglądało to mniej więcej tak:

Murray (32-34) – Hyland (14-16)

Ivey (30-32) – Rupert (8-10) – Lundy (7-9)

Nwora (20-22) – McDermott (15-17) – Rupert (10-12)

Wembanyama (25-27) – JRE (21-23)

Carter Jr (25-27) – Theis (16-18) – McGee (4-6)

Fajnie, że Murray, Ivey i Wemby byli z grubsza zdrowi i łącznie opuścili tylko 4 mecze. Gorzej, że podstawowy SF – Hunter, opuścił prawie cały trymestr (wrócił pod koniec stycznia i zdołał zagrać 7 razy na restrykcjach minutowych), a na jego miejsce nie było nikogo sensownego. Rezerwowi guardzi też są raczej śmiechowi. Bones na przykład w T2 był mocne 0% za 3 (0-11), także ogólnie ławka Hox jest jedną z najgorszych w lidze.

Indywidualnie opiszę tylko najważniejszych

Jamal Murray – 21.7 pkt, 4.3 zb., 6.8 as., 2.5 3P na 39.5%, 57.1% TS, solidna robota, choć w RS to nie jest ten sam człowiek co w PO, a tutaj postseason mu nie grozi.

Jaden Ivey – 18 pkt, 4.3 zb., 4.3 as., 2.1 3P na 40.1%, 55.9% TS, ogranął się w porównaniu z początkiem sezonu. Cieszy całkiem regularna trójka, choć generalnie skuteczność wciąż poniżej średniej ligowej. Niemniej jednak duet Murray-Ivey w ataku mógłby wyglądać całkiem sensownie, gorzej byłoby w obronie.

Jordan Nwora – 4.9 pkt, 1.8 zb., 1.1 as., 0.6 3P na 35.3%, 56% TS, ktoś musiał wychodzić w S5 pod nieobecność Huntera i nie było chyba nikogo lepszego.

Victor Wembanyama – 22.7 pkt, 9.3 zb., 3.6 as., 1.8 3P na 36.1%, 60.7% TS, GOAT in da mejking. Tutaj wciąż nie może grać na swojej optymalnej pozycji, wciąż na limicie minut, ale już teraz zaczyna powoli dawać impakt all-stara.

Wendell Carter Jr – 12.8 pkt, 6 zb., 1.5 as., 1.3 3P na 45%, 69.8% TS, stretch five zawsze spoko, może by tak nie ograniczał Wembiego jak Zach Collins.

Mocne strony:

- cała piątka graczy rzuca za 3, choć brakuje tutaj efektywnych scorerów, to wciąż można byłoby sobie wyobrazić podstawową piątkę z całkiem rozsądną ofensywą

- two-man game Murray-Wemby

Słabsze strony:

- totalny brak głębi, tragiczna ławka pełna scrubów oraz rookiech, którzy z przymusu grają w NBA, choć póki co powinni siedzieć w G League

- słabiutka obrona pomimo posiadania Victora

- w zasadzie wszyscy poza Wembym, Murrayem i WCJ są generalnie ujemnymi graczami

Proponowany bilans

Jakieś 7-20.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHICAGO BULLS

Wstęp
Tak samo jak w pierwszym trymestrze , krótko o moim zespole. Wykorzytsam swój opis z pierwszego 
trymestru jako szablon.
Ball - Handlerzy : Tytus, Cameron Payne, Mids
Skrzydłowi : Donte, Kevin, Dante, Mids,Rui
Centrzy : Juliusz, Randle, Andre, Rui, Metu, Brown


Zawsze wychodze jednym ball-handlerem i dwoma skrzyłowymi i dwoma centrami. To jacy zawodnicy 
będa przebywać to wszystko zależy oczywiście w głównej mierze od tego kto jest dostępny i kto jest 
po drugiej stronie parkietu. Aby nie było niedomówień jak w poprzednim opisie kto i kiedy przebywa 
na boisku i aby ktoś mi nie zarzucił, że wychodzę najsłabszym składem opiszę po krótce to :
Staram się aby 2 z 3 moich All-Starów było na boisku zawsze ( jeżeli ktoś ma wątpliwości o kim mowa to śpieszę z pomocą : Mids, Randle, porzingis). Jak nie ma takiej możliwości to tylko jeden, ale wtedy 
większą ilość min otrzymuje Tytus, gdyby Midsa nie było. Do tego Rui gra zawsze jako SF/PF (nigdy jako center) a sporadycznie wychodzę na dwie wieże jak omen omen w real Chicago (w zależności od rywala itp. itd.) i wtedy gra para Julius-Andre albo Porzingis-Andre. Brown i Metu to gracze dalekiej rotacji i wchodzą tylko w przypadku faul trouble albo z braku laku. W przypadku urazów Midsa 
większe min dostaje Cameron Payne.
Jeżeli chodzi o ilośc min to mniej więcej stosując się do tego co pisałem wyżej wygląda to tak.

PG: Tyus 38, Payne 10 / Exum

SG: DiVicenzo 34, Huerter 14 / Exum

SF: Middleton 30, Huerter 10, Rui 8

PF: Randle 38, Rui 10

C : Porzingis 34, Drummond 14


Starting five : 
Tytus-Donte-Mids-Ranfle-Porzi

W przypadku urazu Dante , większą ilość min przejmuje Rui co jest oczywiste oraz parę minut 
dokładam każdej z trójki pozostałych.
Opis graczy: Podobnie jak w pierwszym trymestrze podam, krótki opis dla każdego z moich graczy.
Tytus - Podtrzymuje wysoki wskaźnik AST/TO (pierwszy w lidze). Podczas TD był oblegany, jednak zarząd Washigton podał cenę zaporową oraz chce go utrzymać po tym sezonie więc został. Nie da się ukryć, że lepiej zespół fuckjonuje gdy on jest na boisku a nie 
Jordan Poole. W Washigtonie jorgnęli się , że z tym Poole lepiej się nie pokazywać i względem T1 jego 
USG wzrosło a Poole spadło. Jestem pewien, że u mnie lepiej by funkcjonował na boisku wśród 
lepszych partnerów w zespole.
Mids - trymestr przyzwoity i gdyby nie nadepnięcie na niego przez KD to ilość absencji była by jak na 
niego dosyć mała. Świetnie gra tyłem do kosza oraz jest dobrym podającym. Tym razem nie gra na 
limitowanych jak w realu więc polepsza się rotacja mojego zespołu. U mnie w roli second ball 
handlera powinien sprawować się dobrze bo nie jednokrotnie występował jako ball handler gdy na boisku nie było Lillarda.
Cameron Payne - u mnie gdy Tytus i Mids jest dostępny to grywa w garbage. Coś tam pokozłuje , coś 
tam rzuci czy poda , ale bez rewelacji.
Donte - tak jak wstawiałem wstawki w tym trymestrze, jeden z lepszych ( a może najlepszy ? ) 3 point 
shooter w lidze. U mnie dostaje większą ilość min niż w realu biorąc pod uwagę jak bardzo dobry miał 
trymest. Pod nieobecność Juliusza ciągnął tę drużynę za uszy. W całym trymestrze trzeci najjaśnieszy 
punkt w swoim zespole.
Dante - reprezentant starej szkoły Zeljko Obradovicia na parkietach NBA czyli świetny materiał na 
plastra w obronie, waleczny i nieustępliwy.Do momentu kontuzji wychodził w wyjściowym składzie 
Dallas i wygryzł z rotacji Granta oraz Jonesa. Umiejący trafić z czystej pozycji a to nie każdy potrafi 
(rzuca wide open na poziomie Malika Beasley'a czyli gracza, który nie bez przyczyny bierze udział w 
3pt contest). Niestety kontuzja zatrzymała jego dobre występy, co prawda później pojawił się parę 
razy na boisku, ale nie można tych spotkań traktować na poważnie.
Kevin - odkopuję playbook jaki miał u mnie Luke i wręczam go Kevinowi. Tak jak w realu u mnie 
głównie biega po zasłonach i jest kolejnym strzelcem w moim zespole. Zdecydowanie lepszy tymestr 
niż poprzedni w jego wykonaniu.

Rui - zacznę może z grubej rury, tak jak nasz nowy kolega na forum piszę jechać z tym Hamem do 
spodu. Nasi szanowni Laker fani z tego forum (pozdrawiam Was serdecznie) słusznie piszą, że Lakers 
grają lepiej z Rui niż bez niego. Niestety mimo tego oraz , że Lakers są 4-0 gdy Rui gra w lineupie jaki 
był w zeszłym PO Ham woli katować tymi Reddishami czy Pricanami a jego pomysł na Rui to stanie w 
corner. Nic więcej nie mam do dodania w jego sprawie.
Andre - ,,z buta wjeżdżam" , uważam, że takim tekstem mogę rozpocząć opis tego zawodnika. Gdy na początku trymestru wypadł Vuk to Andre dostał większe min i kręcił chore DD. Był tak dobry w tym trymestrze, że pod koniec Billy zaczął grać na dwie wieże. Smaczku doda fakt, że po TD wypłynęło 
info, że Philly chciało go mocno a to dosyć dużo mówi o tym w jakiej jest formie Andre. W przypadku 
urazów (niestety) Łotysza to mam super zabezpiecznie. Elite rebounder w NBA.
Randle - to za sprawą go oraz Jalena Brunsona jego zespół jest bardzo mocny. O ile w początek 
pierwszego trymestru był słaby to odbił się od dna , do takiego stopnia, że sporo osób co parę sekund 
odświeżało Twittera aby zobaczyć na jak długo wypadł ich jeden z dwójki liderów. Mimo, że nie 
przykładam zbytnio uwagi na udział w ASG to mimo to, jego obecności jest potwierdzeniem jego 
formy w drugim trymestrze.
Porzingis- drugi najlepszy zawodnik w swoim zespole (pierwszy to Jayson a trzeci to Brown). Ostatnio 
wyciekł do sieci screen z Synergy (najlepszy system i najbardziej znany na całym globie) z czego 
wynikło, że to najlepszy gracz na post up w całej lidze NBA. Czołowa postać w lidze, gdzie w zaawansownaych statystykach jest w TOP w całej lidze.
Cameron Payne, Brown, Metu - gracze w garbage a w przypadku urazów dostają większą ilość min. 
Tragedii nie ma bo to są gracze, którzy coś tam grają w realu, ale szału też nie robią. Co ciekawe 
zdarzyło się, że wychodzili w starting five w swoich zespołach. Uzupełnienie składu, ale też to 
pokazuje jak szeroki mam skład gdzie u mnie jako 10-12 zawodnik składu w realu wychodzi w s5 a nie 
jest to ktoś grający ogony czy co gorsza nie będący w lidze albo siedzący w G-League / Europie.
Taktyka : 
Tutaj również krótko opiszę, jednak postaram się zawrzeć najważniejsze informacyję dotyczące 
organizacji mojego zespołu.
Obrona :
Podobnie jak w pierwszym trymestrze w roli POA defender występuje Mids.

Atak:
W ataku podobnie jak w pierwszym trymestrze wykorzystuję mocne strony swoich zawodników więc 
atak głównie opiera się na :
-p&p Tytusa z Porzim i Juliuszem
-p&r Tytusa z Łotyszem i Juliuszem
- akcje iso dla Midsa aby zagrał tyłem do kosza
- post up Porzingisa do bólu
- Donte oraz Kevin biegają po zasłonach.


Podsumuwjąc mimo, że posiadam olbrzymią siłę w ataku oraz mam trzech All - Starów mogę śmiało 
myśleć o czołowym bilansie na Wschodzie. Niestety łyżką dźgu w tej beczce miodu są urazy (zwłaszcza odczuwaly na koniec trymestru Juliusa i Midsa). Dobra forma Dante z początku trymestru oraz Rui z końcówki pozwala myśleć o przeskoczeniu Tecu (to na pewno), ale dalej to już pojawiają się schody. 
Myślę, że skoro w pierwszym trymestrze dostałem 15-13 tak tutaj spokojnie jest to lepszy trymest 
(super forma Donte) i o ten dwa / trzy W powinien mieć więcej , gdyż więszkąść tych absencji 
przypadało na mecze z tankerami co trochę uratowało sytuacje.

a.png

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Miami Heat

PG. Dyson Daniels 4.6/3.0/2.3 50.6 FG%. 35.3 3P% - 1.5 3PA - 23 mecze

POA Heat, na prawde fajny trymestr w obronie. Ma size, instynkty, brakuje go teraz w RL Pels zdecydowanie. W ataku za duzo nie daje jeszcze, ale imo fajny fit do Luki, ktory nie zabierze mu pilki, pobroni za niego.

SG. Luka Doncic 36.1/9.9/9.2/1.7 50FG%, 38.6 3P% - 10.3 3PA - 23 mecze

Nie wiem jak, ale Luka zagral jeszcze lepszy trymestr od tego pierwszego. Mysle, ze indywidualnie jeden z lepszych graczy w T2. Do tego pewnie wszyscy widzieli te statystyki - Luka zagral bardzo fajny trymestr w obronie.

SF. Cedi Osman 5.6/2.6/1.7 48.5 FG%, 39.8 3P% 2.7 3PA - 28 meczow.

Oczywiscie najslabsza postac w S5 Heat, ale jego rola jest tu mocno ograniczona przy Luce i KD. Ma lapac i rzucac, lapac i rzucac.

PF. Kevin Durant 25.4/7.1/5.9 53.8 FG%, 38.9 3P% - 5.8 3PA - 27 meczow.

Jezeli Kevin Durant jest Twoja druga opcja, a Ty jestes Luka Doncic to masz zajebisty bilans chocby reszta zespolu to byly ogorki. Na Duranta to trymestr OK, bez fajerwerkow ale przy tym jakim kreatorem jest Luka podejrzewam ze u nas te numerki bylyby troche lepsze, niz w tym ''raz Ty, raz ja'' iso ataku Suns. Na plus, ze zdrowy.

C. Brook Lopez 12.8/6.2/2.4 47 FG%, 34.2 3P% - 5.4 3PA - 27 meczow

Najnowszy nabytek Heat powinien trzymac obrone Heat w ryzach, a do tego rozciagac parkiet. % szalu nie robia moze, ale Brook juz klasycznie przyzwyczail ze jest najbardziej plusowym grajkiem Bucks wedlug plusominusow. Super fit do Heat.

Lawka:

Gary Harris 6.8 PPG i 41.9 3P% przy 3.3 3PA - 13 meczow
Xavier Tilman 5.6/4.5 - 20 meczow

Alex Len 2.5/3.1 - 17 meczow
Minuty dostana tez Troy Brown JR - 3&D oraz Danuel House JR, ale szkoda mi wrzucac juz statystyki tej lawki :]

Rotacja:

PG. Daniels 32/Doncic 16
SG. Doncic 22/ Gary Harris 26
SF. Osman 24/Troy Brown Jr 12/Durant 12
PF. Durant 24/Danual House JR 10/ Tilman 12

C. Lopez 36/Len 8/Tilman 4

Plusy:
+Duet Doncic Durant to gwarancja topowego bilansu na zachodzie
+Zdrowie - wszyscy byli w miare zdrowi oprocz CP3
+Obrona - tu jest potencjal na bardzo dobra obrone z Danielesm, Durantem i Lopezem na czele, a i swietny trymestr pod tym wzgledem zagral Luka

Minusy:
-Totalnie zepsuty offseason Heat, brak jakosci na lawce
-Brak CP3

Proponowany bilans: Czolowy na wschodzie, choc na pewno za takimi Magic z lepsza lawka, czy Raptors.
 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

Pierwszy trymestr skończyliśmy z wynikiem 18 zwycięstw co dało nam 4 miejsce na wschodzie. Myślę, że jest to uczciwy wynik i świetny punkt wyjścia do utrzymania miejsca gwarantującego HCA.

Rotacja

W tym trymestrze cała S5 była zdrowa praktycznie przez całe 27 gier. Problemy pojawiały się u kluczowych rolesów jak Melton czy Ingles. Ten pierwszy opuścił 21 spotkań, natomiast Joe 10. Na szczęście ich absencje praktycznie w ogóle się nie pokrywają. Dodatkowo kilka spotkań opuścił Sasha Vezenkov 11 spotkań (w 6 meczach nie pojawił się na parkiecie, ale był na ławce).

Rotacja z grającym Meltonem (G29 – 32) oraz (36-37) bez Inglesa

PG: De’Aaron Fox 36 / CJ McCollum 12

SG: CJ McCollum 24 / De’Anthony Melton 24 /

SF: Kyle Kuzma 24 / Naji Marshall 16 / Jabari Walker 8

PF: Scottie Barnes 26 / Kyle Kuzma 8 / Sasha Vezenkov 14

C : Jarrett Allen 32/ Dwight Powell 10 / Scottie Barnes 6

 

Rotacja z grającym Inglesem bez Meltona (od G38)

PG: De’Aaron Fox 36 / CJ McCollum 12

SG: CJ McCollum 20 / Joe Ingles 16 / Naji Marshall 12

SF: Kyle Kuzma 32 / Naji Marshall 8 / Jabari Walker 8

PF: Scottie Barnes 34 / Sasha Vezenkov 14

C : Jarrett Allen 32 / Dwight Powell 16

 

Rotacja bez Vezenkova (G43 – 49 i 52-55)

PG: De’Aaron Fox 36 / CJ McCollum 12

SG: CJ McCollum 20 / Joe Ingles 18 / Jaden Springer 10

SF: Kyle Kuzma 26 / Naji Marshall 22 / Jabari Walker 8

PF: Scottie Barnes 34 / Jabari Walker 8 / Kyle Kuzma 6

C : Jarrett Allen 32 / Dwight Powell 16

 

Statystyki

S5

De’Aaron Fox

GP: 27 | PPG: 24.5 | RPG: 3.9 | APG: 5.0 | FG%: 45% | 3P%: 36% | SPG: 2.1 | BPG: 0.4 | TOV: 2.6

CJ Mccollum

GP: 26 | PPG: 18.2 | RPG: 4.5 | APG: 4.3 | FG%: 46% | 3P%: 41% | SPG: 1.0 | BPG: 0.7 | TOV: 1.4

Kyle Kuzma

GP: 25 | PPG: 21.0 | RPG: 6.7 | APG: 4.0 | FG%: 44% | 3P%: 31% | SPG: 0.7 | BPG: 0.8 | TOV: 2.8

Scottie Barnes

GP: 27 | PPG: 19.8 | RPG: 7.1 | APG: 6.1 | FG%: 45% | 3P%: 32% | SPG: 0.9 | BPG: 1.5 | TOV: 2.9

Jarrett Allen

GP: 27 | PPG: 18.1 | RPG: 12.5 | APG: 3.0 | FG%: 63% | 3P%: - | SPG: 0.8 | BPG: 1.3 | TOV: 1.7

 

Ławka

De’Anthony Melton

GP: 6 | PPG: 12.8 | RPG: 4.2 | APG: 2.2 | FG%: 38% | 3P%: 34% | SPG: 2.0 | BPG: 0.2 | TOV: 0.8

Joe Ingles

GP: 17 | PPG: 4.5 | RPG: 1.8 | APG: 2.6 | FG%: 42% | 3P%: 41% | SPG: 0.5 | BPG: 0.1 | TOV: 1.0

Naji Marshall

GP: 25 | PPG: 6.9 | RPG: 3.0 | APG: 1.6 | FG%: 46% | 3P%: 30% | SPG: 0.6 | BPG: 0.1 | TOV: 1.0

Sasha Vezenkov

GP: 10 | PPG: 5.7 | RPG: 1.8 | APG: 0.3 | FG%: 47% | 3P%: 37% | SPG: 0.3 | BPG: 0.1 | TOV: 0.2

Dwight Powell

GP: 22 | PPG: 4.1 | RPG: 4.6 | APG: 1.9 | FG%: 71% | 3P%: - | SPG: 0.6 | BPG: 0.4 | TOV: 0.8

Jabari Walker

GP: 23 | PPG: 9.4 | RPG: 8.0 | APG: 0.9 | FG%: 46% | 3P%: 29% | SPG: 0.5 | BPG: 0.3 | TOV: 1.0

Jaden Springer

GP: 16 | PPG: 4.2 | RPG: 2.0 | APG: 1.1 | FG%: 39% | 3P%: 14% | SPG: 0.9 | BPG: 0.3 | TOV: 0.7

 

 

  

Terminarz

@Lakers

Pistons

Raptors

@Spurs

@Thunder

@Jazz

@Pacers

@Pacers

Wolves

@Bucks

Rockets

@Raptors

Spurs

Nuggets

@Rockets

@Mavs

@Heat

Clippers

Pelicans

Pacers

Lakers

Grizzlies

Hawks

Wizards

@Heat

@Nets

Nets

14 u siebie 13 na wyjeździe

 

Plusy

Zdrowa, ograna S5

Mocny, świetnie zbilansowany atak

Widoczny skok formy Allena względem 1 trymestru

Scottie w końcu doceniony i wybrany do ASG

 

Minusy

Fox miał bardzo dziwny, nierówny okres w tym trymestrze

Kontuzje ważnych rolesów – Melton, Ingles, Sasha 

 

Proponowany bilans:

17-10 / 16-11

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston Rockets

George 28/ Beverley 14/Poole 6

Beal 34/Poole 14

Miller 24/Hield 24

Love 30/Miller 10/Bagley 8 

Bagley 24/Yurtseven 24 

 

Knox poza ligą, ale u mnie pewnie trochę by pograł. Kiedy kontuzję miał Beal więcej minut dla pozostałych obwodowych - Poole, Bev, Hield, George. Z uwagi na nadmiar niskich i biedę pod koszem pewnie dużo grałbym small ball. 

Ciężko powiedzieć, jak mogłoby to wyglądać po potężnej zmianie, jaką było odejście Bama i Browna, ale raczej nie ma co ukrywać, że szału by nie było:) niemniej jest potencjał, żeby zbudować nową potęgę wokół Poole'a. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denver Nuggets - Trymestr drugi

1. Słowem wstępu

Powitać. Na tym etapie sezonu najważniejszym faktem jest to, że wciąż mam dość zdrowy roster i jedynie kontuzja Brogdona psuję trochę ten obraz, dobrze, że jest to zaldwie 9 spotkań. Najbardziej  cieszy mnie oczywiście wybuch formy Brunsona, który szturmem wdarł się do ścisłej czołówki ligi, muszę przyznać, że aż tak dobrej gry się po nim nie spodziewałem. Świetną wiadomością jest też wymiana Royca do Suns gdzie w każdym meczu potwierdza swoją wartość, wystarczy, że gra w dobrze zorganizowanej drużynie z duża ilością talentu, gdzie nawet jego słabszy dzień rzutowo ostatecznie nie rzutuje na ogólny impact.

2. Rotacja

PG  Brunson (26)  Brogdon (16) Caruso (6) 

SG  Caruso (25)  Brogdon (15) Brunson (10) 

SF  Royce (25) Grant (10) Watson (7) Anderson (6)

PF  Grant (24) Anderson (14) Watson (10)

  Jokić (38) Williams (10)

komentarz: rotacja na T2 pozostaje praktycznie niezmieniona poza faktem, że Sharpe'a zastępuje Williams, w miejsce kontuzjowanego Brogdona wchodzi Walker

3. Absencje

Jokić - 1 

Brunson - 3

Brogdon - 9

Royce - 0 (opuścił tylko mecz pomiędzy wymianą do PHX)

Grant - 3 (jedno DNP)

Anderson - 0

Caruso - 2

Watson - 0 

Williams - 4 (4x DNP)

Walker IV - 9

komentarz: mam mimo wszystko sporo szczęścia, że absencje Brogdona i Walkera wydarzyły się na dwóch różnych etapach trymestru, oczywiście nie jest to zastępstwo 1:1, ale też przy dyspozycji Granta i Brunsona ten mój atak aż tak bardzo nie ucierpi, zwłaszcza, że Loonie spisywał się całkiem nieźle

4. Opis zawodników ze statystykami

Nikola Jokić

25.8 / 11.7 / 8.4 / 1.1st / 1.1blk  .692 TS / .655 eFG / 134ortg / 112 drtg

Wybitny trymestr Joka na pewno jeden z lepszych w karierze. Seria kolejnych spotkań na kosmicznej efektywności, zresztą śledzicie co się dzieje, więc nie będę Was tu zanudzał, zresztą wszystko widać statystykach.. Na szlaku po trzecie MVP w ciągu czterech lat.

Jalen Brunson

29.8 / 3.7 / 7.1 / 2.4 TO  .596 TS / .540 eFG%  126ortg / 117 drtg

Sam fakt, że Brunsonik przegrał nieznacznie głosowanie na startera w ASG mówi sam za siebie. Niesamowity wystrzał formy podczas której można było złapać flasbacki z najlepszych spotkań Iversona, elitarnych kreator własnego rzutu podcza gdy w Knicks nie może liczyć na pomoc od dobrze kreujących go partnerów, można sobie tylko wyobrazić jak łatwiej by mu się grało w otoczeniu Joka, Caruso, Brogdona czy nawet Royca. Na chwilę obecną cierpi przez zdziesiątkowaną kontuzjami drużynię i ta efektywność zaczęła spadać niemniej za całe T2 należą mu się gromkie brawa.

Highest % of FGM are UNASSISTED (min 15 PPG): 

5. Brunson—67.9%

--------------------

Jalen Brunson is currently on pace to join: Steph Curry Damian Lillard Larry Bird As the only players in history to average: 27+ PPG 6+ APG 40+ 3P%*

--------------------

Most FGA/g as pick n roll ball-handler: 1. Brunson: 9.2 FGA—52.5 EFG% (13.02 @NBA University)

----------------------

In the last 15 games Jalen Brunson has by far the most FGM between 5-9 feet. He’s shooting 64.8% (!!!) on those shots during that stretch. (12.02 @NBA University)

* jeśli przy danej statystyce nie pojawi się data, to tyczy się z grubsza całego okresu o końca T2

3. Alex Caruso

10.2 / 4.3 / 3.3 / 1.5st / 1.5blk  .591 TS / .561 eFG%  116ortg 113drtg

Kolejny bardzo solidny trymestr Alexa, oczywiście Bulls mają swoje problemy zwłaszcza po tej atakowanej stronie, z mojej perspektywy najważniejszy jest fakt, że wciąż jest w czubie najlepszych defensorów ligi, wg. EPM jest 6ty, a wśród niskich drugi, nieznacznie ustępując Smartowi, który rozegrał zaledwie 20 spotkań, jeśli Bulls do końca będą się liczyć w walce o PO, to ma duże szanse na kolejną nominacje do all-def

4. Jeremi Grant

21.2 / 3.6 / 2.9 / 1.8 TO  39.2% za 3 (4.3 3PA)  .569 TS% / .509 eFG%

Pomimo tego jak fatalnie zwykle prezentują się Blazers, to od Granta wciąż dostaje, to czego z grubsza oczekuje czyli 20ppg+ na solidnych procentach. Aktualnie on i całe PTB cierpią przez absencje Brogdona i niestety wygląda to jak wygląda czyli z grubsza mega c***owo. Szkoda, że nie dało się go wymienić podczas TD, jednak ten kontrakt nie jest najłatwiejszą rzeczą do przehandlowania obecnie.

5. Royce O'Neale

6.8 / 4.3 / 2.3   .533 TS / /528 eFG%

Jak już pisałem we wstępniaku, najważniejsze, że Royce uwolnił się od Nets i teraz w końcu będzie miał szansę udowodnić swoją wartość w otoczeniu gwiazd jak wtedy gdy obok Duranta i spółki rozgrywał najlepszy mecze w swojej karierze. Aktualnie za pierwsze 7 spotkań w barwach Suns jego NETrtg to +11.2 na 101 drtg i to jest z grubsza postawa, której od niego w moich warunkach oczekuje, choć wciąż liczę, że poprawi się w ataku.

6. Malcolm Brogdon

16.3 / 4.1 / 5.3  44.9 za 3 (4.9 3PA)  592 TS / .545 eFG%  124 ortg 122drtg

W ośmiu ostatnich meczach bez Brogdona PTB notują absolutnie najgorsze w lidze 103.9 ortg  jak i również najgorsze -14 NET (ze sporą stratą do Wizards). Nie ulega wątpliwości, że ta drużyna umiera bez wsparcia Brogdona, wielka szkoda, że tak często miewa te kilkutygodniowe przerwy, mam nadzieję, że już niebawem wróci na parkiet.

7. Kyle Anderson 

5.2 / 3.4 / 4.1   .534 TS / .491 eFG%  122ortg 112drtg

Niby na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt imponująco, ale po tym wpływie na obronę i atak widać, że Kyle jest pożytecznym graczem w Socie, wciąż liczę na to, że ofensywnie się poprawi, ale chyba jak na tyle minut co u mnie dostaje nie ma powodów do wszczynania alarmu.

8. Peyton Watson

8.0 / 3.3 / 1.0 / 0.8blk  .557 TS / .531 eFG%

Pierwsza część trymestru była na pewno lepsza w jego wykonaniu, wciąż się uczy, na pewno nie pomaga mu fakt, że ławka rl Nuggets generalnie nie urywa dupy, wciąż miewa jednak takie sekwencje, które wyrywają z butów.

Z perspektywy playoff runu rl Nuggets wciąż mam wątpliwości czy obecna głębia wystarczy n powalczenie o b2b, nie można jednak obojętnie przejść obok faktu, że %dfg Watsona za ten sezon to imponujące 41.9 czyli lepiej niż jakikolwiek starter, a trzeba też pamiętać, że zawsze Watson dostaje do krycia najlepszego gracza na parkiecie.

Lonnie Walker IV

8.3 / 1.6 / 1.4  39.2% za 3 (4.2 3PA)  .556 TS  .548 eFG

Na pewno przyda się podczas nieobecności Brogdona, powinien mieć sporo dobrych pozycji i te statystyki mają szanse być tu lepsze.

tutaj istotna jest nie tylko poprawa Walkera, ale także to jak w Nuggets odżył Holiday

5 . Terminarz.

@Raptors

@Nets

@Hornets

vs GSW

vs Grizz

vs OKC

vs Hornets

@ GSW

vs Magic

vs Pistons

@Jazz

vs Pelicans

vs Pacers

@Sixers

@Wizards

@Celtics

@Pacers

@Knicks

vs Sixers

vs Bucks

@OKC

vs Blazers

vs Blazers

@Lakers

@Kings

@Bucks

vs Kings

6. Plusy i minusy

+ wybitna  all-nba forma Joka z Brunsonem

+ wciąż bardzo solidni Caruso, Grant, Brogdon 

+ zdrowie

+ bardzo dobry bilans ataku z obroną gdzie na czwórkę Jok-Brunson-Grant-Brogdon przypada Caruso-Royce-Watson-Anderson

+ niezbyt ciężki terminarz

- kontuzja Brogdona

- generalnie ciężkie żywoty graczy grających w realu w słabszych ekipach

7. Podsumowanie i proponowany bilans.

Ja wiem, że w T1 miałem najlepszy bilans i w ogóle konkurencja na Zachodzie u nas jest bardzo mocna, ale okoliczności wciąż mi sprzyjają, dość powiedzieć, że Jok z Brunsonem rozegrali znacznie lepszy trymestr od tego pierwszego. Real Nuggets mieli spore problemy z regularnością, za ten okres raczej nie byli drużyny topową, tutaj mam MVP, niemal 30ppg all-stara i kilku wyśmienitych rolsów. Decyzja należy do Was, ale osobiście proponuję bilans 20-21W, nieco słabszy niż inni potentaci, ale pozwalający liczyć na topowy seed przed PO.

pozdrawiam wszystkich

LBS

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers - II trymestr

 

Śledząc kontuzje i słabą formę części moich graczy i widząc jak nie trafiłem z niektórymi wyborami, nie za bardzo mi się chcę pisać jakikolwiek opis. W zeszłym trymestrze przestrzeliłem moje oczekiwania z rzeczywistością i przy tak grającym Joelu dostawałem ujemne bilanse, więc teraz bez Joela chyba powinienem dostawać bilanse ujemne.

Jak widzę opisy gdzie zdecydowana większość to standardowe 48 min i jedziemy to zastanawiam się czy to jeszcze ma sens, choć zawsze byłem ich zwolennikiem. Nie za bardzo wierzę też, że ktokolwiek je czyta i mógłbym tu wrzucić przepis na mango sticky rice i tak nikt tego nie zauważy. I tak zwycięża ludzka niechęć i przez głosowaniami wiem w sumie od kogo dostanę najsłabsze bilanse - bardzo jest to przewidywalne.

Ale mimo wszystko jedziemy.

Kontuzje, odpoczynki i zawieszenia

 

Joel 10 meczów 29-32, 35-37, 44-45, 47-55

Kyrie 11 meczów 29-33, 44-49

Klay 2 mecze 44, 49

Maxey 4 mecze 44-46, 51

McDaniels 0

Clarke 28

Bitadze zdrowy, czasami dnp

Kennard 8 meczów 29-31, 44, 46-48, 52 - nie wiem czy czasami nie był to tanking

Lyles 2 35, 53

David Roddy 1 36

OMax, Minott, AJax, Duarte chyba nie mieli kontuzji, czasami nie grali

 

Starting 5

Embiid

Lyles

McDaniels

Klay

Irving

W meczach w których nie ma Irvinga, do s5 wskakuje Maxey, pod koniec trymestru, tak jak w realu, na ławie ląduje Klay i także zastępuje go Maxey. Gdy nie ma Joela, startuję z Gogą.

 

Gdy w zdrowiu wszyscy to mniej więcej

Embiid 34/ Bitadze 14

Lyles 28/ Mcdaniels 10/ Roddy 6/ OMax 4

McDaniels 20/ Klay 22/ Roddy 2/ Duarte 4

Klay 10/ Maxey 22/ Kennard 16

Irving 35/ Maxey 13/ AJax

Jednak nie zdarza się to często, choć część z Was na tym kończy minuty

Ja idę tradycyjnie dalej, choć mam problem z kontuzjami i warto byłoby to ukryć ;)

 

Liczę minuty każdego gracza opuszczone, czyli minuty z góry x mecze opuszczone.

Wyższa arytmetyka ;)

Wyszło mi mniej więcej 1050 minut opuszczonych (podobnie jak w zeszłym trymestrze), które dzielę przez 28  wychodzi, że powinienem podać nie 240 min na mecz a 278 min.

Embiid 35/ Bitadze 20

Lyles 30/ Roddy 7/ McDaniels 7/ Omax 8/ J. Phillips 8

McDaniels 24/ Klay 18/ Roddy 8/ Duarte 7

Klay 10/ Maxey 20/ Kennard 22

Irving 35/ Maxey 16/ AJax 5

+ jakieś minuty Minott, D. Washington (o ile jest zdrowy) i Tosan o nazwisku nie do powtórzenia w blowoutach

 

Opis graczy

 

Joel Embiid

image.thumb.png.0909d87de6e34b461199b017a07f5733.png

 Świetny wielowymiarowy scoring plus wszedł na kolejny level passingu.  65% TS PER prawie 35, wymuszanie fauli, świetny difens, drugi najlepszy środkowy w obronie w tej lidze.

Trymestr posiany mniejszymi kontuzjami aż wreszcie ciało dało za wygraną. Trudno, jestem już do tego przyzwyczajony, choć tak po ludzku, dla funu oglądania NBA, trochę smutno.

Skoro grając na poziomie MVP wg wielu nie pociągnął u nas zespołu do dobrego bilansu, choć w realu, mimo słabszego składu spokojnie mu się udało to albo teraz będę miał ujemny bilans (tankerzy, bójcie się :) ) albo paradoksalnie lepszy bilans - nigdy nie wiadomo :)

 

Kyrie Irving

image.thumb.png.6afcfbe6d1338c7f5cab492454cb5709.png

Trochę w cieniu, ale piękny trymestr Kyriego. Najlepszy +/- w zespole z Luką, świetny on/off, pozytywny w tym sezonie nawet w obronie.

Idealny scorer dla Joela, lider gdy go nie ma, może pociągnąć drużynę. Team 50/40/85 ;) Pięknie się go ogląda, poezja koszykówki, choć u wielu cieniem kładą się jego "wybryki". Zrzućcie z oczu ten cień i zanurzcie się w poezji. Polecam.

 

Klay Thompson

image.thumb.png.ef5cbf2cd41548e6540ae27d46daaf30.png

Nawet ja stwierdzam, że słaby to był trymestr Klaya i nawet taka legenda mojego klubu w końcu ląduje na ławie. To już nie jest ten Klay, ale jako 4ta opcja to chyba i tak nieźle. Pasuje do zespołu jak trafia, ajk podejmuje dobre decyzje. Jak nie to niestety jest ciężarem. U mnie jako 3/4ta opcja widzę to jako mniej mniej rzutów na siłę, spokojniejsze decyzje, nie musi nic na siłę.

W obronie doświadczenie, bronieni przez niego gracze rzucają o 4,6% gorzej. Szybkości już trochę brakuje, ale jest spryt i doświadczenie przez co tak samo jak w realu, przesuwany jest bardziej w obronie na SF lub nawet PF. U mnie gdy gra z Mcdanielsem, to zmieniają się w kryciu nominalnego Pfa. Oczywiście staram się, żeby to były korzysne match upy, bo oczywiście nie ustoi każdemu PFowi, ale w sumie z większością sobie poradzi, choć wtedy brakuje rim protection.

 

Tyrese Maxey

image.thumb.png.d5ea2a4f45a1a75ac6f4d4d59cfade5b.png

Jest pięknie i cieszę się, że Maxeyowi tak dobrze idzie w realu. U mnie teoretycznie jest 6th menem, ale przy kontuzjach Irvinga, gra większość meczów w s5 zwłaszcza jak w końcu niczym w GSW, na ławie siada Klay.

Słabszy trymestr, gorsza skuteczność, zwłaszcza w meczach w których był jedyną opcją 76ers w realu. Tu ma obok siebie jednak lepszy zestaw graczy, więc liczę, że nie będzie tak musiał przez co tak jak w pierwszym trymestrze, będzie bardziej efektywny

Obrona neutralna, stara się, ograniczeń fizycznych nie przeskoczy. Ovr % w obronie na zero, ale podobnie jak Irving, nie jest tytanem w obronie, choć w okolicach średnich, także nie ma dramatu. Najlepszego obwodowca nie pokryje, ale do tego jest McDaniels.

 

Jaden McDaniels

Pan od czarnej roboty. Cichy gracz, którego wpływu na grę nie widać w boxscorze. Jeszcze niestety niestabilny, lepsze i gorsze mecze. 

Świetny obrońca, kryje zawsze najlepszego guarda lub winga przeciwników i robi to świetnie.

image.thumb.png.3c44291440b3a7d7eabdb85c45d8ba90.png

Trey Lyles

image.thumb.png.e8f6b51a4f532667d3ec389c8ae4f79f.png

Mój shooting big wskakuje po kontuzji do s5. Prawie 2 trójki na 45% w 20 minut.  Daje mi bardzo dużo przez rozciąganie gry

Nie traktuje go jako cudownego obrońcy, bo nim nie jest, ale jest size i effort i wychodzi mniej więcej koło średniej ligowej.

Gra często z Gogą, albo daje jeszcze więcej shootingu z Joelem.

 

Goga Bitadze

image.thumb.png.52287679f38c23d8efbaecbddee649dc.png

Ten trymestr to mniej minut w realu a u mnie z back up wchodzi do s5 po kontuzji Joela.

Pokazał już jednak w pierwszym trymestre, że większe minuty mu nie straszne.

W ataku kończy dobrze pod koszem, niezłe procenty FT, niezły passing, mały usage, twarde zasłony, niezły vertical lob treat.

Za last 15 pod koszem przeciwników powstrzymuje na 38,5%, czyli -23,5% gorzej niż gracze normalnie rzucają!!! Ovr -11,5%

Defensywny big pasujący do moich scorerów z backcourtu, twarde zasłony, pracuś, inteligentny gracz znający swoje miejsce.

 

David Roddy

 

Tu tekst wypełni przepis na ciasto, rozczarował mnie strasznie ten gracz. Moja porażka :(

Przepis na ciasto na pizzę

250 gram mąki

150 ml ciepłej wody

łyżeczka soli, oliwy, pół łyżeczki cukru

25 gram drożdży świeżych

Smacznego ;)

 

Luke Kennard

image.thumb.png.b6e64064d20cd66007c914b5d3f78231.png

Mało jest tak wybitnych strzelców jak Luke - ponad 3 trójki na 49% w 26 minut!

Świetny shooter do hand offów z Joelem (ala Redick), secondary ball handler, przyzwoity obrońca, czego chcieć więcej? Zdrowia.

 

Andre Jackson

 

Mój ulubieniec.

Niestety nie jest ulubieńcem Doca a Doc nie jest także moim ulubieńcem, trochę mamy na pieńku :)

Jego impaktu nie widać w statach, nigdy nie będzie volume scorerem, ale nie tego potrzebuję. Potrzebuję energi, defensywy, mądrej gry i to daje AJax. Do tego, co jest wielkim zaskoczeniem, choć mały wolumen, 45% za 3 :)

10% usg, momenty w s5 Bucks contendera, inteligencja w grze niespotykana u rookies.

 

Olivier-Maxence Prosper

 

Myślę, że będzie tylko lepiej, na razie bardzo ciche wejście w ligę, ale to będzie pożyteczny gracz. Małe minuty i w realu i u mnie.

Chris Duarte

 

Zawód na całej linii. Są przebłyski, ale to za mało.

Josh Minott

 

Nie dostaje minut w Wolves, pewnie gdyby miał 20 minut w tankerze to cyferki by były a tak to nie ma wiele do pogadania, bo magia małych liczb ;)

 

Jak gramy

Ofensywa

Zaryzykowałem kiedyś stwierdzenie, że Joel, Kyrie, Klay to najlepsze ofensywnie trio w lidze i teraz muszę zrewidować to zdanie. Joel, Kyrie, Klay i Tyrese to najlepszy kwartet ofensywny w grze a do tego świetnie się uzupełniające co przekłada się na naszą grę. Topka pod koszem i topka na obwodzie.

Niestety jak są zdrowi i w formie. Tego jednocześnie w trymestrze nie było.

Nawet bez Joela to dobry wg mnie zespół z zabójczym spacingiem, scorerami, defensorami, silny Goga pod koszem, szybkie kontry, Irving i jego magia w czwartych kwartach

 

Defensywa

McDaniels to nie tylko wg mnie, jeden z najlepszych obwodowych obrońców w lidze w tym sezonie. Zamyka najlepszych ofensywnych graczy w tej lidze, zawsze bierze najtrudniejszy match up i gniecie jak peta. Joel jest w tym regular w bardzo dobrej formie w obronie, zastępujący go Goga niewiele mu ustępuje po bronionej stronie parkietu. Klay solidny, statystycznie nawet bardzo dobry, choć rozczarowujący a Irving i Maxeya, nie biorący na siebie trudnego match upu, dadzą radę. Z ławki na parę minut by uprzykrzać grę, świetnie nadają się AJAx i OMax. Myślę, że powinien być to materiał na przynajmniej top10 obronę w lidze

 

Podsumowanie

Plusy

- Joel forma lepsza nawet niż MVP regular sezon gdy jest zdrowy

- piękny Irving

- świetna forma strzelecka Irvinga, Lylesa i Kennarda

- wg mnie bardzo dobre dopasowanie pod Joela

- gracze, którzy pasują do siebie

- dobra obrona

- dużo opcji zdobywania punktów w różnych rolach i miejsc na parkiecie

- stabilny skład

- Goga jako zamiennik Joela bardzo przyzwoity

Minusy

- kontuzje przede wszystkimJoela, Irvinga

- słabiutka forma lub brak minut graczy 10-14

- brak Clarke jako defensywnego PF z odciążaniem Joela w obronie

- słaby trymestr Klaya

- gorszy trymestr Maxeya, który nie daje rady być efektywny jako jedyna opcja w ataku

 

Proponowany bilans

Patrząc na to jak przestrzeliłem w zeszłym trymestrze przy tak grającym Joelu to strzelam tym razem, że dostanę jakoś tak 7-20

 

Staty niektórych wrzucę jak poradzę sobie z limitem załączników.

image.png

image.png

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS ANGELES CLIPPERS 

Skład i statystyki:

Garland - 11 meczów:
28.9mpg/13.8pts/1.6reb/6.6ast/1.1stl - 32.7% 3P (przy 1.6 3PM), 59.5TS

Cade - 17 meczów:
32.4mpg/21.6pts/4.3reb/8ast/0.5blk/0.8stl - 37% 3P (przy 1.6 3PM), 55.8TS

Butler - 14 meczów:
33.6mpg/21.1pts/5.9reb/4.6ast/0.1blk/1.7stl - 54.8% 3P (przy 1.2 3PM), 69.9TS

P.J. Washington - 19 meczów w rl Hornets:
33.8mpg/13.4pts/5.2reb/2ast/0.6blk/0.7stl - 34% 3P (przy 1.7 3PM), 57TS
+ 3 mecze w rl Mavs 

Hartenstein - 22 mecze:
31.5mpg/8.4pts/11.1reb/2.9ast/1.3blk/1.6stl - 69.6TS

Allen - 26 meczów:
32.7mpg/13.4pts/3.4reb/3.7ast/0.7blk/0.7stl - 50.7% 3P (przy 2.8 3PM), 62.7TS

Burks - 22 mecze w rl Pistons:
24.2mpg/15.9pts/3reb/1.8ast/0.3blk/0.6stl - 44.4% 3P (przy 3.1 3PM), 62.1TS
+ 3 mecze w rl Knicks

Niang - 27 meczów:
20.9mpg/10pts/3.6reb/1.2ast/0.4blk/0.1stl - 38.1% 3P (przy 1.9 3PM), 61.5TS

TJD - 24 mecze:
14.9mpg/8.3pts/4.6reb/1.1ast/0.9blk/0.3stl - 71.6TS

Looney - 27 meczów:
14mpg/4.3pts/4.6reb/1.6ast/0.4blk/0.1stl - 69.3TS

Gallinari - ~14mpg/~8ppg, 47% FG, 50% 3P (8 meczów w tym trymestrze) 

Keita Bates-Diop - 17 meczów w rl Suns:
12.4mpg/3.5pts/1.9reb/0.9ast/0.3blk/0.6stl - 41.7% 3P (przy 0.6 3PM), 60.2TS

2way's: Umude, TyTy Washington, Bitim 

Jerome, Lee, KPJ - out

 

Absencje:
27 - KPJ, Lee, Jerome 
16 - Garland (g29-44)
13 - Butler (g29-31, g33-39, g53-55)
10 - Cade (g37-44, g46, g50) 
5 - Hartenstein (g44-45, g53-55)
4 - Galo (g31-32, g39, g50 + 13xDNP) 
3 - PJW (g34-36 + stracił 2 mecze przez transfer w rl)
1 - Allen (g48) 
0 - Burks (stracił 2 mecze przez transfer w rl), Niang, Looney, TJD (3xDNP), KBD (stracił jakieś mecze na koniec trymestru przez transfer w rl + 7xDNP)

 

Rotacja:

1. Bez Garlanda i Butlera (początek trymestru):

pg: Cade 36/ Burks 12
sg: Allen 36/ Burks 12
sf: Niang 26/ KBD 14/ Burks 8
pf: PJW 36/ Galo 12
😄 Hartenstein 32/ TJD lub Looney 16

*W meczach, gdy nie ma jeszcze PJW w jakimś meczu to KBD w s5 i rozkładamy płynnie brakujące minuty na resztę graczy, grając 8-9 osobową rotacją. Gdy wraca Butler, a nie ma Cade'a to po prostu przejmuje jego minuty. 

2. Bez Garlanda, Butlera i Cade'a (g37-39):

pg: Allen/ TyTy Washington 
sg: Burks/ Allen
sf: Niang/ KBD
pf: PJW/ Galo
😄 Hartenstein 32/ TJD lub Looney 16

*jedyny moment w tym trymestrze, gdzie szansę może otrzymać młody two-way TyTy, który fajnie sobie radzi w gleague, bo będzie potrzebny jakiś ballhandler z ławki na te chociaż kilkanaście minut. 

3.Po powrocie Garlanda, Butlera i Cade'a:

pg: Garland 28/ Cade 20
sg: Cade 12/ Allen 30/ Burks 6
sf: Butler 32/ Burks 16/ KBD
pf: PJW 30/ Niang 18/ Galo
😄 Hartenstein 30/ TDJ 14/ Looney 4

*na koniec g53-55, gdy wypada Butler to w s5 Allen, a rosną minuty innych, natomiast w miejsce Hartensteina minuty rozdzielam na dwójkę pozostałych centrów. 


Pozytywy: 
- dodanie do składu G. Allena
- bdb forma kilku rolesów (Hartenstein, Allen przede wszystkim, ale też znaczna poprawa względem T1 u Burksa czy Nianga). 
- ogólnie patrząc, postęp w grze Cade'a
- Butler sporo opuścił, ale jak grał to był raczej w mocnej dyspozycji (no i te jego statystyki zza łuku mega zaskoczenie) 
- świetna obrona PJW po wymianie do bardziej ogarniętego teamu niż tanker w rl
- shooting w tym zespole wrócił na dobre tory 

Negatywy:
- przede wszystkim, niestety sporo absencji wśród najważniejszych graczy (Butler, Garland, Cade - każdy z nich opuścił 10 lub więcej meczów, w tym pierwsza dwójka większość w jednym okresie, a w trzech spotkaniach nie było całej trójki) i to jest główna bolączka tego zespołu w T2
- forma Garlanda po powrocie nie była zadowalająca jak na oczekiwania, jakie przed nim stawiamy, trzeba przyznać 


Podsumowanie:

...

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DETROIT PISTONS

 

DEPTH CHART

Gdy wszyscy zdrowi i obecni

PG Morant 32 / Carter 12 / White 4

SG White 26 / Trent Jr. 22 / Griffin

SF Avdija 30 / Wiggins 12 / Trent Jr. 6

PF Markkanen 24 / Eason 24 / Brissett

C Poeltl 30 / Bryant 10 / Markkanen 8 / Mamukelashvili

Pozostałe spotkania

PG White 25 / Carter 15 / Pickett 8

SG Trent Jr. 25 / Wiggins 23 / Griffin 0

SF Avdija 28 / Wilson 14 / Tyson 6

PF Markkanen 28 / Brissett 14 / Wilson 6

C Poeltl 25 / Bryant 13 / Castleton 10

ABSENCJE

image.thumb.png.d6faeed04a979ed803fa508bd2efd9f3.png

Nieobecności brane z basketball-reference.

TERMINARZ

image.png.c63716ede627064074fbdd3711ab7efb.png

STATYSTYKI

image.thumb.png.977602027e14c0c47110660cd4be01b1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TORONTO RAPTORS

Rotacja:

PG:    Damian Lillard 36min / Malachi Flynn 12min / Talen Horton-Tucker 
SG:    Josh Okogie 24min /  Sam Merrill 24 min / Dalano Banton
SF:    Kawhi Leonard 34min / Jeff Green 14min / Dalen Terry 
PF:    Pascal Siakam 34min / Naz Reid 14min / Kessler Edwards
C.      Myles Turner 27min / Onyeka Okongwu 21min / Precious Achiuwa 

Zero wymian po pierwszym trymestrze zaowocowało tylko jedną kosmetyczną zmianą w rotacji, THT zastąpił bardzo dobrzy strzelec zza łuku - Sam Merrill. Część zawodników zaliczyła progres - Leonard, Siakam, Merrill, Okongwu względem pierwszego trymestru a część zjazd formy - Lillard, Okogie, Flynn, Green. Kolejny raz dopisało zdrowie, prócz pojedynczych meczów nikt nie doznał poważniejszego urazu który zaburzyłby rotację. W okresie który bierzemy pod uwagę uwidocznił się jeszcze bardziej podział na backcourt i frontcourt. Pod koszem mam problem z przydzieleniem minut z powodu bogactwa, a na obwodzie dość słabo to wygląda i całe szczęście że objawił się Merrill w Cavs, który swoimi trójkami ratuje moją ławkę.

Absencje:

Kawhi Leoanrd - 4 mecze

Damian Lillard - 3 mecze

Myles Turner - 2 mecze

Pascal Siakam - 1 mecz

Josh Okogie - 1 mecz

Jeff Green - 1 mecz

Onyeka Okongwu - 1 mecz

Statystyki:

Kawhi Leonard - 23,6 pts 6,4 rb 1,9stl 54% FG%,, 47% 3P% - 23 rozegrane mecze
Damian Lillard - 22,9 pts 6,4 as 3,7 rb 41% FG%, 30% 3P% - 24 rozegrane mecze
Pascal Siakam -  22,8 pts 6,3 rb 4,7 as 56% FG%, 46% 3P% - 24 rozegrane mecze
Myles Turner -  17,3 pts 6,2 rb 1,2 blk 54% FG%, 35% 3P% - 25 rozegranych meczów
Naz Reid - 11,5 pts 4,7 rb 0,9 blk 48% FG%, 45% 3P% - 27 rozegranych meczów
Onyeka Okongwu - 10,9 pts 7,1 rb 1,4 blk 63% FG%, 41% 3P% - 26 rozegranych meczów
Sam Merril - 8,8 pts 2,1 rb 43% FG%, 42% 3P% - 24 rozegrane mecze
Precious Achiuwa - 7,5 pts 6,6 rb 0,8 as 1,0 blk 52% FG% - 26 rozegranych meczów
Jeff Green - 6,1 pts 2,4 rb 1,0 as 41% FG%, 29% 3P% - 26 rozegranych meczów
Josh Okogie - 3,7 pts 2,2 rb 0,8 stl 41% FG%, 31% 3P% - 26 rozegranych meczów
Malachi Flynn - 2,3 pts 0,6 as 39% FG%, 38% 3P% - 19 rozegranych meczów

Terminarz:

TR.thumb.jpg.24f99e02413bba1c60831c9d528a2494.jpg

Najlepsze mecze

 

Plusy/Minusy:

+ Wciąż TOP zdrowie
+ Kawhi Leoanrd w formie jeszcze lepszej

- Słaba forma Lillarda + brak legit zmiennika dla niego
- Duża dysproporcja siły między frontcourtem a backcourtem

 

 

 

 
Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Pacers II trymestr 

 

  1. Wstęp.

    Podczas okienka pomiędzy I a II trymestrem niewątpliwie doszło do dużego wzmocnienia głębi rotacji, z graczy którzy grali u mnie w rotacji odeszli: Jusuf Nurkic, Robert Covington, Torrey Craig oraz Lonnie Walker. 
    w zamian przybyli: DeAndre Ayton, Bojan Bogdanovic, Aaron Nesmith, oraz Day’Ron Sharpe. 
    uważam nową czwórkę za dużo lepszą jakość, i mój team ma teraz wreszcie bardzo dobrego zmiennika na każdej z pozycji . Jest to spora rewolucja więc chwilę potrwało zgranie się, jednak overall uważam, że powinienem wyciągnąć jednak dużo lepszy bilans niż w I trymestrze bo mam teraz super głębie składu a i w pierwszej piątce Nesmith jest dużym progresem w stosunku do Covingtona. 


2. Absencje: 

 

Fred VanVleet - 6
Brandin Podziemski - 0
Miles Bridges - 0

Aaron Nesmith - 3
Deandre Ayton - 13

Tre Jones - 1 

Bojan Bogdanovic - 5 
Caleb Martin - 7 
Day’Ron Sharpe - 15

Landry Shamet - 5
Zeke Nnaji - 9 ( raczej DNP i był dostępny cały czas )
Caleb Houstan - 6 (  raczej DNP był dostępny cały czas )
Lester Quinones - 9 ( raczej DNP i był dostępny cały czas )

Jak widać mało bardzo absencji wśród graczy pierwszej piatki oraz najważniejszych graczy ławki jak Caleb, Bojan, Tre. Miles Bridges, Podziemski grają w każdym meczu. dobry trymestr. 

 

 

 

3. Rotacja: 

akurat tak się mniej więcej złożyło, że Aytona nie było na początku trymestru, a Sharpe na końcu trymestru. Postanowiłem ułożyć dwie rotacje wg tego który center gra. W meczach 38-40 czyli przez 3 mecze brutto gram bez obu z nich i wtedy gram small ball z bridgesem na C. 
W pojedynczych meczach gdy brakuje kogos z Vanvleet, Bogdanovic, Caleb Martin więcej minut dostaje Caleb Houstan, Lester Quinones, czy Shamet, którzy grają raczej marginalne role przy pełnym zdrowiu. 

Pierwsza połowa trymestru, bez Aytona ( 12 meczy) : 

PG VanVleet 28 Tre Jones 20
SG Podziemski 30 VanVleet 6 Shamet 6 Quinones 6
SF Nesmith 26 Caleb Martin 16 Bojan Bogdanovic 6
PF Miles Bridges 30 Bojan Bogdanovic 18
C DayRon Sharpe 30 Nnaji 14 Miles Bridges 4

Druga połowa trymestru ( bez Sharpe 12 meczy)

PG VanVleet 28 Tre Jones 20 
SG Podziemski 30 VanVleet 6 Shamet 6 Quinones 6
SF Nesmith 26 Caleb Martin 16 Bojan Bogdanovic 6
PF Miles Bridges 30 Bojan Bogdanovic 18
C Deandre Ayton 34 Nnaji 10 Miles Bridges 4 

tylko TRZY spotkania bez obu centrów: 
PG VanVleet 28 Tre Jones 20
SG Podziemski 30 VanVleet 6 Shamet 6 Quinones 6 
SF Nesmith 30 Caleb Martin 18
PF Bojan Bogdanovic 34 Caleb Martin 10 Miles Bridges 4
C Miles Bridges 30 Zeke Nnaji 18

 jak widać rotacja grubaśna raczej. 

4. Statystyki i opis graczy: ( w nawiasie liczba meczy)


PG/SG - Fred VanVleet (21)
34,9min 15,2pts 3,2reb 7,5as 1,1stl 1,5blk 1,7to 42,9%fg 80,4%ft 2,9trójki na 37,5%

rockets się trochę zdrowotnie i mentalnie pogubili w realu, ale kto jak kto, Freddie the Allstar grał przezajebiście. Rekordowe wręcz jak na jego wzrost 1,5blk na mecz. 3 trójki na mecz. 

PG - Tre Jones (26)
28,7min 11,1pts 3,9reb 6,5as 1,2stl 1,3to 51,8%fg 89,8%ft 0,7trójki na 28,1%

VanVleet opuscił 6 spotkan wiec u mnie też i Tre pogra troszkę więcej w tym Trymestrze, dobrze się złożyło bo grał naprawdę niezle ostatnio. 


SG - Brandin Podziemski (27)
30,4min 11,3pts 6,5reb 4,9as 0,8stl 1,2to 46,4%fg 58,9%ft 1,4trójki na 35,9%

Brandin jest wszedzie na boisku, jest królem on/offów i jest po prostu przyszłością tego zespołu. Król wymuszania faulów ofensywnych w całej lidze. 

SG - Landry Shamet (22)
13,5min 7pts 1,3reb 1,1as 0,5stl 41,9%fg 93,8%ft 1trójka na 32,3%

W naszym zespole to gość na 6-12 minut z ławki, pobroni i trafi trójkę. Nie ma się co więcej rozpisywać o nim 

SG - Lester Quinones (19)
14,1min 5,3pts 2,6reb 1,4as 39,7%fg 69,6%ft 0,9 trójki na 37,8% 

Wskoczył w realu do rotacji Warriors i ładnie się prezentował, wiec u mnie też szanse dostanie i pogra te 6-10 minut na mecz. Siedziała mu trójeczka i dobry hustle dawał parę razy. 


SF - Aaron Nesmith (24)
30min 14pts 4,8reb 1,9as 1,1stl 0,5blk 1,2to 51,7%fg 72,5%ft 2,3trójki na 45%

bardzo dobry twoway player w tej chwili. Grał tak dobrze ze musiałem go wrzucic do pierwszej piatki zaraz po transferze. 


SF/PF - Caleb Martin (20)
26,2min 8,7pts 4,2reb 2,0as 0,7stl 0,4blk 0,9to 46,2%fg 88%ft 1,0trójki na 32,8%

Średni ten sezon w jego wykonaniu. Ma sporo drobnych urazów co nie pozwala do końca wejść w rytm ale ostatnio jest coraz lepiej.

PF/SF - Bojan Bogdanovic (22) 32,5min 19,8pts 3,8reb 2,3as 0,8stl 2,2to 47%fg 75,7%ft 3,1trójki na 43%

Nowy nabytek. U mnie podobnie jak w nowym klubie w realu grałby sobie jako 6th Man z ławki. Ma dawać efektywny scoring i trójeczki No i chyba to nieźle robi. 3,1 trójki na mecz. 


PF - Miles Bridges (27)
37,6min 22,8pts 7,3reb 3,9as 0,7stl 0,6blk 2,1to 47,1%fg 84,3%ft 2,9trójki na 41,4%

jego zespół w realu ssie ale on indywidualnie bardzo dobrze gra w tym sezonie. Bardzo efektywny rzutowo, bardzo aktywny, jestem bardzo zadowolony z produkcji jaką dał w tym trymestrze. 


C - Deandre Ayton (14)
31,9min 15,7pts 9,7reb 1,9as 0,8stl 0,9blk 1,1to 58,7%fg 90,9%ft

Po trzech latach Nurkica mamy zmianę na centrze, myśle że zapewnił  fajną produkcje w tym sezonie, gra w słabym klubie w realu, u mnie byłby jeszcze bardziej zmotywowany a grać nadal potrafi co pokazał parę razy w tej drugiej części sezonu. 

C - Day’Ron Sharpe (12) 
15,4min 9,1pts 5,8reb 1,8as 0,6stl 0,8blk 1,0to 68,3fg% 65%ft

Bardzo dobry początek trymestru przerwała kontuzja. Ale generalnie super efektywny trymestr w jego wykonaniu.

C - Zeke Nnaji (22)
8,1min 2,2pts 1,7reb 0,6as 0,5blk 31%fg 71,4%ft


w tym trymestrze dla mnie to regularny center na 10-14 minut. Gdyby Sharpe i Ayton byli zdrowi to nie lapalby się do rotacji. Słabiutki trymestr w jego wykonaniu nie ma co się oszukiwać. 

Caleb Houston u mnie praktycznie nie łapie się do rotacji, jedynie jak ktos tam wypadnie, wiec jego stats nie wrzucam nawet, ale miał kilka super spotkań w tym trymestrze, więc dostanie jakieś tam szanse gdy któryś z forwardów opuszcza jakieś spotkanie. 

5. Terminarz: 

a ) Bez aytona: (12 spotkań)
@HOU, @CHI
NYK
@MIL
MIL, ATL, BOS (b2b), BOS, WAS
@ATL, @DEN, @UTA (b2b)

Sporo meczy do wyrwania, myślę, że tylko na wyjeździe z Denver nie miałbym szansy wygrać. W tym okresie wychodzi bilans w stylu 7:5

b ) Trzy mecze bez obu centrów: 
@SAC, @POR (b2b), @PHX 


Jestem mocno osłabiony w tych spotkaniach ale akurat trafia się blazers, wiec liczę na conajmniej bilans 1:2 w tym okresie. 

c ) W pełnym składzie oprócz rezerwowego centra Sharpe (12 spotkań) : 
DEN, PHI, PHX (b2b), MEM
@BOS, @NYK
SAC (b2b)
@CHA
HOU, GSW
@NYK, @CHA

w tym okresie dwa razy Knicks, dwa razy Charlotte, jakieś Warriors i rockets wiec nie powinno być problemu zrobić bilans w stylu 8:4. Jestem w praktycznie pełnym składzie zawsze i w dużym gazie w tym okresie. 

łącznie w tym okresie sezonu miałem :
5x b2b
6x tankerzy
13x u siebie 
14x wyjazdy

spoko ten terminarz i nie byłoby problemu wycisnąć z niego sporo wygranych. 


6. Wady i Zalety :

wady: 
- zawsze brakuje jednego centra 
- kilku moich gra w słabszych zespołach w realu i przez to mogą być gorzej postrzegani

zalety: 
- super playmaking ( flet i Tre to topka jesli chodzi o playmaking, a do tego Podziemski pokazuje potencjał, Caleb czy Bridges tez bardzo fajnie asystują w tym sezonie )
- bardzo mało strat
- bardzo dobre ft i trójki! 
- w miarę dobre zbilansowanie atak/obrona w pełnym składzie z Aytonem w s5.
- Brandin Podziemski jako rookie z naprawdę super impactem po obu stronach parkietu. 


7. podsumowanie 

walczę o playoffy i choć ten trymestr nie był idealny, wszak Ayton wypadł na dłużej, to jestem bardzo zadowolony. Moi gracze raczej prezentowali się nieźle i mam fajną szeroką kadrę. Nic tylko iść po jak najlepszy bilans przy problemach zdrowotnych rywali na wschodzie. 
Patrząc na terminarz jak go rozpisałem proponuje wynik  16:11 w tym trymestrze. 


Let’s go Pacers! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.