Skocz do zawartości

Moje archiwum


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł który pojawił się przed igrzyskami w Barcelonie. Na zdjęciu Larry Jonhson w stroju  University of Nevada, to chyba on miał być tym młodym? Ostatecznie na igrzyska pojechał Christian Laettner. W sumie to do dzisiaj nie wiem o co chodziło z tym młodym i co on tam robił? 

archiwum 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło raczej o uhonorowanie (? nie wiem czy to najlepsze słowo ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy) koszykówki NCAA, a tam Duke & Leattner byli highly successfull 2 ostatnie lata no i LAttner miał ten fartowny rzut. Raczej nie było wątpliwości że Shaq był już wtedy & będzie lepszym koszykarzem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rw30 napisał(a):

chodziło raczej o uhonorowanie (? nie wiem czy to najlepsze słowo ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy) koszykówki NCAA

Czyli tam z góry było założone, że jeden zawodnik ma być z NCAA.

Nie wiem czy zwróciłeś (zwróciliście) uwagę na to, że na tamtą chwilę Isiah Thomas miał jechać na igrzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Thomas napisał(a):

Nie wiem czy zwróciłeś (zwróciliście) uwagę na to, że na tamtą chwilę Isiah Thomas miał jechać na igrzyska.

wg mojej wiedzy nigdy takiej chwili nie było. Pytanie z kiedy / na podstawie czego jest artykuł.

45 minut temu, Thomas napisał(a):

Czyli tam z góry było założone, że jeden zawodnik ma być z NCAA.

tak dokładnie.

dla nas to trochę dziwne biorąc pod uwagę różnice poziomów, ale już tu na forum pewnie sporo ludzi zdaje sobie sprawę z pozycji NCAA w US. Ktora swóją drogą chyba była mocniejsza  w chwili tworzenia Dream Teamu, gdzie przeskakiwanie NCAA było rzadkością a większość graczy grała 2-3 sezony na uniwerku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 19:43, Thomas napisał(a):

Nie wiem czy zwróciłeś (zwróciliście) uwagę na to, że na tamtą chwilę Isiah Thomas miał jechać na igrzyska.

Wg książki o Dream Teamie Jacka McCalluma (warto przeczytać jak ktoś tego nie zrobił) to tam właściwie nikt nie chciał grać z Isiahem, nawet Daly gdy Stockton doznał kontuzji to wolał zastąpić go Dumarsem niż Thomasem.

Mnie ciekawi z tego artykułu jedna rzecz a mianowicie zdanie, że kontrakt Jordana z Gatoradem nakazywał mu grę na IO. Szczerze mówiąc pierwsze czytam o czymś takim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Mnie ciekawi z tego artykułu jedna rzecz a mianowicie zdanie, że kontrakt Jordana z Gatoradem nakazywał mu grę na IO. Szczerze mówiąc pierwsze czytam o czymś takim.

Szukałem innego źródła na ten temat, ale nie znalazłem. Są informacje, że podpisał tą umowę w 91 roku, że na dziesięć lat i za jaką kwotę, ale o olimpiadzie ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę cyferek.

Z grubsza licząc zarobki przez te trzydzieści lat wzrosły o 1000%, sprawdziłem z ciekawości jaka była inflacja w stanach w tym okresie. Okazuje się, że licząc rok do roku, przeważnie było to poniżej 4%, także mocno się to rozjechało.

 

archiwum 7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 15:17, rw30 napisał(a):

tak, dlatego rok czy dwa później został zmieniony (bodajże w CBA (re)negocjowanym latem  1995 kiedy był lockout)  i wprowadzono rookie scale contracts

Jedną z pierwszych "ofiar" nowego systemu był Iverson, którego debiutancka umowa to trzy lata i niecałe dziewięć milionów. Dopiero po siedmiu sezonach podpisał swój kontrakt życia.

 

archiwum 9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrót do gry, też na krótko, bodajże w sezonie 95/96 to pamiętam, ale trenerki to nie

W dniu 3.02.2024 o 10:29, Thomas napisał(a):

Jedną z pierwszych "ofiar" nowego systemu był Iverson, którego debiutancka umowa to trzy lata i niecałe dziewięć milionów. Dopiero po siedmiu sezonach podpisał swój kontrakt życia.

 

archiwum 9.jpg

nigdy do końca nie byłem pewny co znaczy 'charyzmatyczny', i czytając ten artykuł ciągle mam wrażenie, że nie wiem. A może ktoś, kto użył tego słowa w tym artykule też nie wie. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Thomas napisał(a):

Czy ktoś jeszcze pamięta, że Magic był trenerem Lakers?

Ostatecznie to była bardzo krótka przygoda, przegrał 11 z 16 spotkań i mu się odechciało.

 

archiwum 10.JPG

Cytat

Johnson, who still had a guaranteed player contract that would pay him $14.6 million during the 1994–95 NBA season, signed a separate contract to coach the team that had no compensation

W sumie śmiesznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.