Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, P_M napisał(a):

Może i jest serial overrated, ale to jaką kreację stworzył Kevin Spacey to zupełnie inna kwestia. Ciężko o tego typu one man show.

No właśnie dla mnie to był do pewnego momentu top (no i Kevin Spacey top), a potem szybko z top political fiction przeszło to na tier jakiegoś serialowego odpowiednika Gladiatora (fajnie się ogląda, ale jednak bs). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

To dobrze,  ze nie traktujesz serialu na powaznie !

Frank Goat

Musiałem wygooglać więc może @julekstep warto dodawać tam przy wyborach skąd?). Wtedy u mnie Chandler Bing z serialu Friends (Przyjaciele).

Ja nie kojarzę bohatera, a serial znam tylko z nazwy więc Nie wiem jak oceniać tę postać, ale Kevin Spacey zagrał dwie fikcyjne postacie, które na ten moment by były u mnie najwyżej, więc może to powinienem wziąc pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał(a):

Musiałem wygooglać więc może @julekstep warto dodawać tam przy wyborach skąd?). Wtedy u mnie Chandler Bing z serialu Friends (Przyjaciele).

Ja nie kojarzę bohatera, a serial znam tylko z nazwy więc Nie wiem jak oceniać tę postać, ale Kevin Spacey zagrał dwie fikcyjne postacie, które na ten moment by były u mnie najwyżej, więc może to powinienem wziąc pod uwagę :)

Ogolnie scancelowanie przez swiat Kevina Spaceya to jedno wielkie sk****synstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał(a):

No właśnie dla mnie to był do pewnego momentu top (no i Kevin Spacey top), a potem szybko z top political fiction przeszło to na tier jakiegoś serialowego odpowiednika Gladiatora (fajnie się ogląda, ale jednak bs). 

Ale czy to nie jest cecha większości seriali?

Na szybko, Friends 1-6 dużo lepsze niż Friend 7-10

Ofiice 1-6 dużo lepsze niż 7-9

U nas w baraków bez Coreya i Trevora (tu chyba nikt nie zamierza ich brac wiec nie spoiler mam nadzieje) tez duzo gorsze.

Moj ulubiony serial U nas w Filadelfii tez duzo gorszy.

Lost Zagubieni tez imo najlepsze 1-2 sezon a potem za mocno odjechali w sci fi.

 

Tu na plus Bbreaking Bad, co przez wszystkie sezony trzyma rowny dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał(a):

Ale czy to nie jest cecha większości seriali?

Tak, aczkolwiek tutaj idzie to krok dalej, bo raczej nie mam ,,wow, Frank Underwood, niesamowita postać" z racji faktu, że od ~2/3 (?) sezonu typ to po prostu fajnie zagrany psychopata lecący na farcie (a w tej kategorii są lepsze wybory). Oczywiście to wynikało z faktu, że żeby zrobić klikalny serial to trzeba było np. zrobić z topowego polityka Partii Demokratycznej kilkukrotnego mordercę dochodzącego do władzy w absurdalnych okolicznościach etc. 

No ale wszystkie te postaci serialowe są poza WW overrated. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mac napisał(a):

Musiałem wygooglać więc może @julekstep warto dodawać tam przy wyborach skąd?). Wtedy u mnie Chandler Bing z serialu Friends (Przyjaciele).

Ja nie kojarzę bohatera, a serial znam tylko z nazwy więc Nie wiem jak oceniać tę postać, ale Kevin Spacey zagrał dwie fikcyjne postacie, które na ten moment by były u mnie najwyżej, więc może to powinienem wziąc pod uwagę :)

Ale w czym to realnie moze pomoc?

Jak nie znasz serialu/ksiazki/filmu to i tak dana postac musisz wygooglowac zeby miec pojecie kto to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BMF napisał(a):

No właśnie dla mnie to był do pewnego momentu top (no i Kevin Spacey top), a potem szybko z top political fiction przeszło to na tier jakiegoś serialowego odpowiednika Gladiatora (fajnie się ogląda, ale jednak bs). 

No ale kategoria to postać, a nie serial overall, dlatego trochę dziwne, że chcesz obniżyć ocenę postaci w tej zabawie,przez to że sam serial oceniasz gorzej, gdzie na końcu Franka nawet nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Frank sam w sobie super ale House of Cards moim zdaniem zalicza mega spadek w dalszych sezonach.

To dlatego, że serial najlepiej funkcjonował w trójkącie Frank, Claire i ta dziennikarka.

Trzeba było ten serial skończyć dużo szybciej. Przeciąganie zamkniętych historii w nieskończoność jak w Damages, Affair czy Billions kończy się tragicznie. Jedyny chyba serial w którym twórcy wybrnęli z takiej sytuacji to Homeland 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał(a):

Ale w czym to realnie moze pomoc?

Jak nie znasz serialu/ksiazki/filmu to i tak dana postac musisz wygooglowac zeby miec pojecie kto to.

Jasne, po prostu myślałem, że tzw pierwsz wrażenie może mieć znaczenie.

ofc i tak respect za to jak to układasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

No ale kategoria to postać, a nie serial overall, dlatego trochę dziwne, że chcesz obniżyć ocenę postaci w tej zabawie,przez to że sam serial oceniasz gorzej, gdzie na końcu Franka nawet nie ma.

Naah, wręcz odwrotnie: zakładam, że ta kategoria polega na wyborze najciekawszej postaci i trochę ignorowaniu reszty - a te serialowe to nothing special, po prostu dostają bonus za granie w popularnych tasiemcach. Tutaj np. to (b. fajnie zagrany) 'cyniczny polityk-morderca o psychopatycznym charakterze robiący wszystko, żeby dojść do władzy', mocny ziew. Tak samo z jakimś Tyrionem, którego najbardziej 'oryginalnym' atrybutem było bycie inteligentnym karłem na tle napalonych idiotów. Świat wg Bundych to w ogóle content na ~8 odcinków powtarzanych w nieskończoność.  

Walter White jest tutaj wyjątkiem, on był genialnie napisany, tzn. jako character study można chętnie do niego wracać. Frank Underwood utwierdza Cię w stereotypowych wyobrażeniach o politykach do potęgi (bo jednak zakładam, że Kaczyński nie chciał nigdy nikogo zamordować na peronie). 

Ja bym chętnie podmienił tego Sherlocka, ale on z jakichś powodów +100 lat jest punktem odniesienia kulturowo jako postać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa

19 minut temu, BMF napisał(a):

No ale wszystkie te postaci serialowe są poza WW overrated. ;]

Ale też raczej nie underrated. W czasach popularności for internetowych, można było mieć pewnośc że znajdzie się ktoś z avkiem WW. Nawet jak forum było zupełnie z niezwązaną z nim tematyką.

Więc można ująć że jest poprawnie rated.

Jednak chyba można też śmiało postawić tezę, że on również był psychopatą.

Ogólnie w tym serialu to chyba sami psychopaci. Jedyny, który w tym się wyróżniał był ten Policjant o Meksykańskich korzeniach (spoko kolo imo).

Z GOTa poszedł Tyrion i chyba on jest najpopulanriejszy. Zastanawiam się, czy jestem jedyny, który tam najbardziej lubił tego co nic nie wie/wiedział?

3 minuty temu, BMF napisał(a):

Ja bym chętnie podmienił tego Sherlocka, ale on z jakichś powodów +100 lat jest punktem odniesienia kulturowo jako postać.

No ja bym był za i tak samo nad dyskusją nad pewnymi może ulepszeniami ATF, jak np:

- 2 zmiany na całą grę dla każdego, ale robione wężykiem (ktoś może zmienić a ktoś nie chce):

1. Jedna w połowie draftu.

2. po zakonczeniu draftu w odrwotnej kolejnosci

Jest pewien problbem z zamiana w dowolnym momencie, ze np mozna podmienic kogos, kogo inny chce zaraz wybrac.

 

Inną ciekawą imo zmianą byłoby handel numerami picków. Może szłyby jakieś multiwaye :D

Np ktoś patrzy, że z 5 może wziąć wymarzonego kota i zagaduje do deltusia, ze da za ten pick swoj wybor z 1 rundy i swapy dwoch innych rundach. Deltuz analizuje ze Przemysl mu sie ostanie i to klepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.