Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Marchewka z groszkiem to z tych dań które tutaj zostały wymienione do tej pory byłaby spokojnie w top3 - bez żadnego dodatku, sama w sobie to jest sztos pozycja

Kiedy Ty kupinarnie tak podupadłeś? Groszek z marchewką to jest najgorsze kombo jakie świat kulinarny wymyślił

Wygląda brejowato, jakby ktoś to danie zwymiotował wcześniej. Smakowo fatalne połączenie.. Jeśli jest coś w stanie spieprzyć doskonały smak marchewki to właśnie rozgotowanie i to jeszcze z groszkiem . Marchewka najlepiej smakuje albo w surowej postaci starta z jabłkiem albo po prostu duszona z innymi warzywami. Gotowana opcja zamienia marchewkę w rozbebłane niewiadomo co... Jedyna opcja w której marchewka traci swój smak

@P_M I Ty krytykujesz zupy za brak jakości potrawy a propsujesz marchewke z groszkiem czyli coś co jest kompletnie pozbawione wartości smakowych? I to jeszcze w wersji zaśmażkowej czyli już w ogóle półpłynnej brei ?

@julekstep

A czemu Jack ma wpisany hiszpański rum skoro wybrał kolumbijskiego Dictatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał(a):

 

@julekstep

A czemu Jack ma wpisany hiszpański rum skoro wybrał kolumbijskiego Dictatora? 

bo wpisał 'rum w stylu hiszpańskim' :) 

za wiki:

 

  • Rum hiszpański – wytwarzany z melasy. Charakteryzuje się krótkim okresem fermentacji oraz lekkim smakiem. Wyczuwalne są w nich słodkie oraz korzenne nuty. Miejsca produkcji: Dominikana, Wenezuela, Gwatemala.
Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał(a):

Kiedy Ty kupinarnie tak podupadłeś? Groszek z marchewką to jest najgorsze kombo jakie świat kulinarny wymyślił

Wygląda brejowato, jakby ktoś to danie zwymiotował wcześniej. Smakowo fatalne połączenie.. Jeśli jest coś w stanie spieprzyć doskonały smak marchewki to właśnie rozgotowanie i to jeszcze z groszkiem . Marchewka najlepiej smakuje albo w surowej postaci starta z jabłkiem albo po prostu duszona z innymi warzywami. Gotowana opcja zamienia marchewkę w rozbebłane niewiadomo co... Jedyna opcja w której marchewka traci swój smak

@P_M I Ty krytykujesz zupy za brak jakości potrawy a propsujesz marchewke z groszkiem czyli coś co jest kompletnie pozbawione wartości smakowych? I to jeszcze w wersji zaśmażkowej czyli już w ogóle półpłynnej brei ?

Nie ma nic lepszego od marchewki z groszkiem- to pasuje absolutnie do wszystkiego - i do schabowego i do mielonego i do łososia i do krewetek i do golonki i do policzków wołowych - no nie ma rzeczy do której by zasmażana marchewka z groszkiem nie pasowała - idealnie wyważona słodycz - dla mnie top notch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ely3 napisał(a):

 

@P_M I Ty krytykujesz zupy za brak jakości potrawy a propsujesz marchewke z groszkiem czyli coś co jest kompletnie pozbawione wartości smakowych? I to jeszcze w wersji zaśmażkowej czyli już w ogóle półpłynnej brei ?

Ponownie zalecam naukę czytania ze zrozumieniem,bo widzę że sporo osób ma z tym problem, to że wolę drugie danie od zupy, nie znaczy, że żadna zupa mi nie smakuje...

A co do marchewki z groszkiem w zasmażce, na Śląsku robimy ja specyficzną, dość gęsta i smaczną:)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Ponownie zalecam naukę czytania ze zrozumieniem,bo widzę że sporo osób ma z tym problem, to że wolę drugie danie od zupy, nie znaczy, że żadna zupa mi nie smakuje...

Czy ktoś, kto się zna na czytaniu ze zrozumieniem pomoże mi zinterepretować poniższy fragment?

 

W dniu 24.11.2023 o 18:57, P_M napisał(a):

dla mnie walor smakowy zupy to 1/100Y, gdzie drugie danie to Y :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gregorius napisał(a):

Bo wpisał przy wyborze typ rumu hiszpanski???

Napisał rum w stylu hiszpańskim a nie hiszpański

8 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Nie ma nic lepszego od marchewki z groszkiem- to pasuje absolutnie do wszystkiego

 

Bo jest smakowo idealnie nijakie -- Idealnie zabija smak marchewki. Groszek jako warzywo smakowo jest chyba najgorszą możliwa opcją. Obok brukselki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał(a):

Napisał rum w stylu hiszpańskim a nie hiszpański

i jeszcze raz za wiki (teraz dam dłuższy fragment bo może za mało wkleiłem :( ) :

Podstawowa klasyfikacja rumu to podział uwzględniający system kolonialny Karaibów. Wyróżnić można styl: angielski (dawne kolonie brytyjskie), francuski (dawne kolonie Francji) oraz hiszpański (dawne kolonie Królestwa Hiszpanii).

  • Rum angielski – to rodzaj rumu charakteryzującego się najwyższą spośród wszystkich rumów ciężkością. Zwyczajowo wytwarzany jest z melasy z użyciem tradycyjnych aparatów destylacyjnych wykonanych z miedzi. Produkt ten charakteryzuje się wysoką intensywnością smaku oraz długim okresem fermentacji. Przykładowe rumy: proof, overproof, navy oraz spiced. Miejsca produkcji: Jamajka, Barbados, Belize.
  • Rum francuski – produkowany ze świeżego soku z trzciny cukrowej. Zazwyczaj posiada nutę owocową oraz dobrze wyczuwalny smak trzciny cukrowej. Nazywany również rumem rzemieślniczym. Miejsca produkcji: Gwadelupa, Martynika, Madera.
  • Rum hiszpański – wytwarzany z melasy. Charakteryzuje się krótkim okresem fermentacji oraz lekkim smakiem. Wyczuwalne są w nich słodkie oraz korzenne nuty. Miejsca produkcji: Dominikana, Wenezuela, Gwatemala.
Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał(a):

Czy ktoś, kto się zna na czytaniu ze zrozumieniem pomoże mi zinterepretować poniższy fragment?

 

 

Pomogę Ci zupa ma walor smakowy, ale mniejszy niż drugie danie:) użyłem hiperboli dla pokazania, że zdecydowanie bardziej wolę drugie danie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

Pomogę Ci zupa ma walor smakowy, ale mniejszy niż drugie danie:) użyłem hiperboli dla pokazania, że zdecydowanie bardziej wolę drugie danie:)

Ja mam chyba podobnie z tą różnicą, że są dla mnie wersje pomidorowej i ogórkowej co mogą rywalizować z daniami, jednak pozostałe zupy już przegrywają ze sporą ilością dań.

Ty masz tak dla wszystkich zup ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep Róznica między rumem z Dominikany z tym z Kolumbii jest tak duża że na tej zasadzie to albo podajecie wódka z ziemniaków albo wódka z Orkiszów. Bo w tej chwili to w alkoholach się robi spory burdel. z jednej strony Wyborowa czyli konkretny producent a z drugiej mega szeroko rozumaina strefa geogradiczna

@jack

co nie zmienia faktu ,że masz tam spory rozrzut. Nie wiadomo czy chodzi ci o rum ciemny czy jasny. Czy akurat Dictator czy coś innego. Pomiędzy wyspami a kontynentem sa spore różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał(a):

Ja mam chyba podobnie z tą różnicą, że są dla mnie wersje pomidorowej i ogórkowej co mogą rywalizować z daniami, jednak pozostałe zupy już przegrywają ze sporą ilością dań.

Ty masz tak dla wszystkich zup ?

Chyba tak, w sensie jeżeli zapytałbys mnie co na obiad i miałoby to być jedno danie to chyba nie wybrałbym zupy:) Niemniej nadal są zupy, które mi smakują więc zluzujcie majty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał(a):

@jack

co nie zmienia faktu ,że masz tam spory rozrzut. Nie wiadomo czy chodzi ci o rum ciemny czy jasny. Czy akurat Dictator czy coś innego. Pomiędzy wyspami a kontynentem sa spore różnice

Dlatego właśnie, gdyby ktoś miał wątpliwości o jaki rum w stylu hiszpańskim chodzi wpisałem dokładnie Dictadora 12, który jest moim zdaniem modelowym przykładem tego stylu, jest w Polsce ogólnodostępny a do tego przystępny cenowo. Jeśli wystarczy Ci informacja, że chodzi o rum z tych cięższych, karmelowych, które odzwierciedlają wyobrażenie smaku rumu przeciętnego człowieka a jeśli nie to wskazałem dokładnie kraj, producenta a nawet konkretny produkt. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.