Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, LAF napisał(a):

@ignazz jak patriotycznie wybrał miasto mimo, że Wawa była by zdecydowanie wyżej. 

Wawa??? Korki drożyzna i ludzie udający warszawiaków. 
Rozumiem ze nie każdy jest w stanie docenić Toruń nie mieszkając tam ale dam próbkę zalet:

stosunkowo małe miasto jeżeli chodzi o powierzchnie sprawia ze wszędzie blisko i koszt dojazdu taxi i strata czasu doskonała

mimo wszystko małe miasto ma ze studentami 240.099 mieszkańców wiec jesteś anonimowy 

zero korków nie licząc wypadków losowych i remontów 

miasto akademickie o 2/3 wskaźniku % studentów sprawia ze jest tu 25% ludzi młodych ( tylko studentów) co sprawia ze mamy specyficzne usługi pod ludzi młodych duchem plus rewelacyjne relacje cena jakość

historycznie drugi po Krakowie bogaty w zabytki.  
 

sporo terenów zielonych i od razu dookoła puszcza bydgoska 

w promieniu 20-30km 5-6 świetnych jezior ( Warszawa tego nie ma) 

torun jest kompaktowym pięknym miastem z topowymi restauravjiami i niskimi cenami 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LAF napisał(a):

Toruń ma dwie fajne rzeczy : Bulwar i pierniki 

ma sporo grono osob zwiazane z tym forum mimo nie za duzej liczby mieszkancow.

na szybko conajmniej:

Ty, ja, @ignazz, @Qcin_69 , @eMeS, @ozzy110, @Sylvinho.

 

Nic specjalnego w nim raczej nie ma. Spoko motyw, że do większości popularnych miejsc można dojechać tramwajem (coś jak kolejka w trójmieście).

Jedyne ważne miejsce to wspomniany  @Reikai dworzec główny.

A jeszcze niedawno zlikwidowano dośc ważną linię autobusową numer 22 tam jężdżącą.

 

Budowa nowego mostu imo też słaba, gdzie głównym priorytetem było, żeby ten most był najdłuższy w Polsce (wtf).

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie dworca PKP faktycznie jest problematyczne i to się pewnie niestety nie zmieni. Niemniej starówka czy ogólna wielkość miasta, a co za tym idzie łatwość przemieszczania się między różnymi punktami jest bardzo dobra. Dla mnie poza Krakowem i Gdańskiem ( Wrocław, który wiele osób chwali jakoś nigdy mi nie przypasował ale to może dlatego, że byłem tam tylko w trakcie zimy i jesieni) Toruń będzie na pewno bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sylvinho. napisał(a):

Najlepsze danie: Kotlety mielone z tłuczonymi ziemniakami i zasmażanymi buraczkami 

@mac

chyba najlepsze consitency w zabawie (no nawet w najtańszym barze mlecznym na 90% dostanie się dobrego mielonego z buraczkami)

wiadomo peak nie powala, ale u mnie powinno być w upper half

 

ogólnie w zestawie z pomidorową to @Sylvinho. ma tu największego pewniaka na udany obiad w ciemno i po taniości :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LAF napisał(a):

A to nie jest odwrotnie chyba, że bardziej anonimowy jesteś w Wawce niż Toruniu ? 😜

Masz zalety Warszawy ( anonimowość) a brak jej wad ( korki ceny i snobizm). 
Torun w bardzo miły sposób jest takim sympatycznym miejscem gdzie możesz umówić się na gębę. Ludzi życzliwi ciepli i honorowi. Tego brakuje mi w Warszawie. Tam dostaniesz ostentacyjnego buziaka w pracy od każdego a i tak każdy ma w dupie ciebie widząc tylko czubek nosa. W Toruniu jest bliżej tych klimatów Lublin czy Białystok. 

Po prostu zacieśnienie miasta ( dużo mniejszy niż 170.009 Olsztyn np) ma zalety a nie ma was małego miasteczka. 

Plus świetnie miasto dla tych co lubią sport poza kopana. Żużel kosz siatka hokeje oba kolarstwo. To historycznie mocne ośrodki. 

Kajaki i wiosła jeszcze 

Teatr plus niezłe festiwale Kontakt czy Camereimage robią sporo szumu. 
Co ważne umk ma swoją renomę w niektórych kierunkach wiodących w kraju. Jedyna duża słabość Torunia to brsk dużego biznesu tu i ta zaściankowość lokalnych kast szkodzi w rozwoju. Ale dziś przy zdalnej i pociągu do Warszawy w 2 godz nie problem 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

chyba najlepsze consitency w zabawie (no nawet w najtańszym barze mlecznym na 90% dostanie się dobrego mielonego z buraczkami)

wiadomo peak nie powala, ale u mnie powinno być w upper half

 

ogólnie w zestawie z pomidorową to @Sylvinho. ma tu największego pewniaka na udany obiad w ciemno i po taniości :P 

Jakby zamiast buraczków była zasmażana marchewka z groszkiem to byłoby lepiej, buraczki trochę na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Ludzi życzliwi ciepli i honorowi.

wiadomo, sztywniutko!

Denis Załęcki dorwał widza? ''Bad Boy'': Lepiej czasem nie komentować... -  MMA PL

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Jakby zamiast buraczków była zasmażana marchewka z groszkiem to byłoby lepiej, buraczki trochę na minus.

pls

marchewka z groszkiem do schabowego

do mielonego zawsze buraczki

widać że nie znasz mlecznobarowego savoir-vivre'u!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest coś wyjątkowego bo każdy zna gotyk ale….

Projektowanie Twierdzy Toruń rozpoczęło się w 1872 roku. W czasie 37 lat powstało około 200 dzieł obronnych. W sumie w Toruniu wybudowano 7 fortów głównych, 6 fortów pośrednich, 6 baterii artyleryjskich, 32 duże schrony piechoty, 52 schrony międzypola - artyleryjskie i amunicyjne.
 

reasumując świetnie zachowana baza militariów rożnego typu nawet na skale światowa gdzie jako młodzian robiliśmy penetrację bunkrów w dosyć podniecający sposób ;)   ja i to wspominam dobrze. 
 

świetnie zachowane kompleksy 

i nie rozumiem tego narzekania na PKP. Każdy autobus 2 przystanki i 3-4 minuty jesteś na starówce. Ocb????

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał(a):

Jakby zamiast buraczków była zasmażana marchewka z groszkiem to byłoby lepiej, buraczki trochę na minus.

Tak jak w sumie już Julek napisał to marchewka z groszkiem zdecydowanie lepiej pasuje do schabowego. Natomiast buraczki i kotlet mielony to idealne połączenie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ignazz napisał(a):

Masz zalety Warszawy ( anonimowość)

Ale to przecież napisałem, że raczej w takich miastach jak Toruń trudno o anonimowość w porównaniu do Wawy czy Krakowa. 
 

Wiadomo miasto jak miasto nie każdy każdego zna , ale jednak znacznie łatwiej trafić na znajomych znajomych niż w takiej Wawce. 
 

34 minuty temu, ignazz napisał(a):

W Toruniu jest bliżej tych klimatów  Białystok. 

Byłem tam i muszę potwierdzić to co piszesz. 
 

Reasumując Toruń nie jest zły , ale to mocno średniawe miasto a niestety odnoszę wrażenie, że obecnie panujący prezydent nie robi nic aby poszło w górę a idzie w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Torun bardzo nisko - nie lubię ani miasta ani ludzi stąd (chociaż większość których poznałem to nie byli rdzenni Torunianie, a studenciaki, ale nadal..) 

Marchewka z groszkiem to z tych dań które tutaj zostały wymienione do tej pory byłaby spokojnie w top3 - bez żadnego dodatku, sama w sobie to jest sztos pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.