Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, BMF napisał(a):

Przerabialiśmy już w koszykarskim ATF-ie, że ludzie brali fajnych zawodników, tylko kiepskie lata, i potem jakiś LAF brał Iverka z latami z dupy, co mocno obniżało value wyboru ('mam ochotę na Iversona, tylko nie tego co trzeba').

Analogicznie tutaj, burger fajna sprawa, ale ktoś może mieć na myśli burgera-drwala z Maca (obrzydliwe). Jak ktoś uważa pierogi ruskie za najlepsze pierogi, to spoko, ja tak nie uważam np. 

pls, to ma być LUŹNY DRAFT a nie semi-pro atf koszykarski

analogicznie to bym Wam musiał wszystkim na siłę wepchać dobrego kebaba żebyście mi tych bzdur o Kebab Kingach czy 'kebabie dobrym tylko na kaca' nie pisali :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał(a):

Przerabialiśmy już w koszykarskim ATF-ie, że ludzie brali fajnych zawodników, tylko kiepskie lata, i potem jakiś LAF brał Iverka z latami z dupy, co mocno obniżało value wyboru ('mam ochotę na Iversona, tylko nie tego co trzeba').

Analogicznie tutaj, burger fajna sprawa, ale ktoś może mieć na myśli burgera-drwala z Maca (obrzydliwe). Jak ktoś uważa pierogi ruskie za najlepsze pierogi, to spoko, ja tak nie uważam np. 

burgera drwala jadłem dwa razy - raz klasycznego i byl c***owy, drugi raz z sosem chrzanowym i był ok, ale to może wynika z mojego uwielbiania do chrzanu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mac napisał(a):

dla mnie to roznica i jak juz pisalem, spagetti jest dla mnie podobnym casem do pizzy i lasanii, a te nadal wedle kilego (imo slusznie) nie wymagaja doprecyzowania.

Naprawdę musisz tak pierdzielić od rzeczy? @Gregorius wybrał lasagne, odniosłem się do niego i on od razu sprecyzował, że chodzi o al Ragu. Jak widać można w ten sposób, a można tak jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kily napisał(a):

Naprawdę musisz tak pierdzielić od rzeczy? @Gregorius wybrał lasagne, odniosłem się do niego i on od razu sprecyzował, że chodzi o al Ragu. Jak widać można w ten sposób, a można tak jak Ty.

Rappar też doprecyzowywał że dla niego 'pizza zaczyna się od 6 dodatków', ale z szacunku do tego dania nie będę tego oceniał przez pryzmat śmieciówek z sieciówek (bo nie kojarzę żeby w dobrych miejscówkach były pozycje z 6+ dodatkami) tylko przez pryzmat autentycznie dobrych pizz których kilka w życiu zjadłem 🙃

i innym polecam podobne podejście (ocenianie na podstawie własnych doświadczeń z daną potrawą)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

pls, to ma być LUŹNY DRAFT a nie semi-pro atf koszykarski

No spoko, po prostu nie czaję czemu skonkretyzowanie swoich preferencji miałoby być problemem (nie czytałem ostatnich stron jakby co) tutaj. 

3 minuty temu, Qcin_69 napisał(a):

burgera drwala jadłem dwa razy - raz klasycznego i byl c***owy, drugi raz z sosem chrzanowym i był ok, ale to może wynika z mojego uwielbiania do chrzanu 

To ja chyba odwrotnie miałem, tak czy siak słaba inwestycja, nie wiem jak hype na coś takiego mógł w ogóle powstać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste i uniwersalne. Pizza i burger do doprecyzowania (przez wybierających, a przy braku woli z ich strony to @Reikaia poprzez wskazanie na odpowiednio Margheritę i Classica). @fluber już wybrał ruskie, więc tu nic nie ma do roboty. A spaghetti to może być co najwyżej sam makaron, więc albo @mac doprecyzuje sam albo będzie miał sam makaron. IMO to nie jest żadna fizyka kwantowa.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kily napisał(a):

a przy braku woli z ich strony to @Reikaia poprzez wskazanie na odpowiednio Margheritę i Classica)

jadłem dużo różnych rodzajów 'classica' (różne sosy, warzywa itp)

co teraz? :) 

Teraz, Kily napisał(a):

Ty w ogóle znasz znaczenie słów języka polskiego czy z czegoś innego wynika Twój problem? :D

uniwersalny

1. «obejmujący całość, dotyczący wszystkiego lub wszystkich»
 
więc uniwersalnie podeszliśmy do kategorii 'dania' a Ty masz uniwersalne rozwiązanie w ramach którego odejdziemy od uniwersalnego podejścia do kategorii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

jadłem dużo różnych rodzajów 'classica' (różne sosy, warzywa itp)

co teraz? :) 

Ale mi nie chodzi o precyzję na poziomie "to konkretne danie od tego konkretnego kucharza" tylko o to żeby głosujący mieli pojęcie na co głosują, a jednocześnie żeby każdego wybierającego dotyczyły te same zasady (tu uniwersalizm). Trochę czym innym jest Margherita a czym innym pizza z 6 dodatkami. Po spaghetti to ja w ogóle nie wiem nic poza samym makaronem. Wydaje mi się, że zaproponowałem bardzo proste zasady, które rozwiązują cały problem w wystarczający dla tej zabawy sposób.

No chyba, że nie o zabawę tu chodzi. Albo zabawą ma być prowadzenie jałowych kłótni, ale na to ja np. czuję się za stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał(a):

Ale mi nie chodzi o precyzję na poziomie "to konkretne danie od tego konkretnego kucharza" tylko o to żeby głosujący mieli pojęcie na co głosują

nie wiem jak inni, ale ja myśląc pizza, burger, spaghetti, schabowy, kebab mam pojęcie na co głosuję (i patrzę na peak potrawy - czyli najlepsze 'okazy' jakie jadłem jak i consistency -> czyli jak często w jak różnych postaciach dane danie jest dobre)

2 minuty temu, Kily napisał(a):

No chyba, że nie o zabawę tu chodzi. Albo zabawą ma być prowadzenie jałowych kłótni, ale na to ja np. czuję się za stary.

ale tę konkretną kłótnię przecież Ty zacząłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

nie wiem jak inni, ale ja myśląc pizza, burger, spaghetti, schabowy, kebab mam pojęcie na co głosuję (i patrzę na peak potrawy - czyli najlepsze 'okazy' jakie jadłem jak i consistency -> czyli jak często w jak różnych postaciach dane danie jest dobre)

Tylko w ten sposób można sobie przystealować "obiad", a chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał(a):

No spaghetti to już był wybór bardzo bliski takiego absurdu (masz "milion" przeróżnych dań na tym makaronie, wybierz sobie najlepsze).

no nie

dla mnie 'spaghetti' to już coś co jestem w stanie sobie wyobrazić (mieć obraz w głowie) -> tak samo jak 'kot'

'kotowatego' i 'obiadu' nie jestem w stanie sobie wyobrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kily napisał(a):

Naprawdę musisz tak pierdzielić od rzeczy? @Gregorius wybrał lasagne, odniosłem się do niego i on od razu sprecyzował, że chodzi o al Ragu. Jak widać można w ten sposób, a można tak jak Ty.

nie wiem czy jest sens odpisywac, skoro j tak to bedzie dla Ciebie pierdzelenie od rzeczy. taki jestem.

a Ty musisz byc taki wywyzszajacy i traktujacy innych z gory?

Te doprecyzowanie o al ragu to chyba zrobil dopiero teraz  tu jak wlasnie zauwazylem double standards?

Przedtem to nie mialo znaczenia.

Czy pizza tez zostala doprecyzowana?

Jesli bedzie opcja opisow to tam to postaram sie doprecyzowac. Jesli styknie Ci tu w watku to tez to postaram sie zrobic.

Niestety chwilowo @Qcin_69 jest niedostepny, a licze na Jego pomoc w tym problemie, tak zeby nie bylo to kolejne pierdzielenie od rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julekstep napisał(a):

no nie

dla mnie 'spaghetti' to już coś co jestem w stanie sobie wyobrazić (mieć obraz w głowie) -> tak samo jak 'kot'

'kotowatego' i 'obiadu' nie jestem w stanie sobie wyobrazić

Tu się różnimy, bo ja ze spaghetti mam ten sam problem. Tak naprawdę to kotowate dają mi więcej cech istotnych do wyobrażenia sobie zwierzęcia. No chyba, że chodzi michę z samym makaronem, której zdjęcie jest za wiki, ale wówczas wartość kulinarna jest żadna.

19 minut temu, mac napisał(a):

nie wiem czy jest sens odpisywac, skoro j tak to bedzie dla Ciebie pierdzelenie od rzeczy. taki jestem.

a Ty musisz byc taki wywyzszajacy i traktujacy innych z gory?

Te doprecyzowanie o al ragu to chyba zrobil dopiero teraz  tu jak wlasnie zauwazylem double standards?

Przedtem to nie mialo znaczenia.

Czy pizza tez zostala doprecyzowana?

Jesli bedzie opcja opisow to tam to postaram sie doprecyzowac. Jesli styknie Ci tu w watku to tez to postaram sie zrobic.

Niestety chwilowo @Qcin_69 jest niedostepny, a licze na Jego pomoc w tym problemie, tak zeby nie bylo to kolejne pierdzielenie od rzeczy.

Przepraszam, niepotrzebnie się uniosłem po tym jak nie chciałeś doprecyzować tak jak Greg zrobił w odpowiedzi na mojego posta, a potem napisałeś niezgodnie z prawdą, że lasagne wg mnie nie domaga się doprecyzowania. Nie o to mi chodzi, żeby się wywyższać, tylko żeby było wiadomo z grubsza na co mamy głosować i żeby nie pisać w kółko postów o tym samym. ;) A poszedłeś imo ogólnie w dobrą stronę i jest szansa, że konkretne danie na spaghetti zgarnie wysokie miejsce i u mnie, i u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mac napisał(a):

nie wiem czy jest sens odpisywac, skoro j tak to bedzie dla Ciebie pierdzelenie od rzeczy. taki jestem.

a Ty musisz byc taki wywyzszajacy i traktujacy innych z gory?

Te doprecyzowanie o al ragu to chyba zrobil dopiero teraz  tu jak wlasnie zauwazylem double standards?

Przedtem to nie mialo znaczenia.

Czy pizza tez zostala doprecyzowana?

Jesli bedzie opcja opisow to tam to postaram sie doprecyzowac. Jesli styknie Ci tu w watku to tez to postaram sie zrobic.

Niestety chwilowo @Qcin_69 jest niedostepny, a licze na Jego pomoc w tym problemie, tak zeby nie bylo to kolejne pierdzielenie od rzeczy.

ty ogólnie od początku były niejasne zasady, stąd skoro poprzednie odpowiedzi - pizza, burger czy nawet kebab i lasagna  były uznawane za ok, to i spaghetti powinno być zaakceptowane.

W sumie poza pierogami ruskimi Flubera wszystkie inne wybory byly otwarte - ale to z kolei byloby krzywdzące dla Flubera - bo mógł napisać pierogi.

W pozostałych kategoriach większość odpowiedzi jest jednak mocniej sprecyzowana stąd też wybór (nie sprawdzałem dokładnie, może było więcej) ale co najmniej 2 whisky w alkoholu.

Wracajac do pytania o poprawność sformułowani „spaghetti” to stosowałbym się tej samej zasady co przy burgerze (nikt też nie precyzował jakich to dotyczy  składników, sosów, czy rodzajów bulki) pizzy (składniki, rodzaje sera, grubość ciasta) czy lasagne (która przecież też jest makaronem, tak samo jak spaghetti)

Jesli poprzednie odpowiedzi zostały zaakceptowane to i spaghetti (i tłumaczenie- wybierz sobie jakie lubisz jak najbardziej) jest dla mnie akceptowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Ekhm, pozwolę się nie zgodzić...

jo, masz rację - dopiero poczytałem co tam było wybierane- było więcej konkretnych i sprecyzowanych dań - ale dalej- pizza, burger, lasagna, kebab - to równie ogólnikowe odpowiedzi jak Spaghetti / przy steku czy rybie było to jednak zaznaczone o jakie konkretnie chodzi - stąd imo, albo uznawane są wszystkie te odpowiedzi, albo każdy powinien sprecyzować - jaka pizza, jaki burger, jaka lasagna czy jaki kebab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.