Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko czego najbardziej zabrakło w tych Waszych wyborach?

 

1) Zupa rybna. Występuje w wielu wariantach w różnych kuchniach i zawsze jest zajebista. Sam najbardziej lubię w pikantnej wersji wietnamskiej - coś typu Nón Lá w Krakowie.

 

2) Zwierzę: słoń. Pod wieloma względami król wśród zwierząt. Najsilniejszy i największy - nikt w przyrodzie mu nie podskoczy. Ma najlepszą pamięć, jest bardzo inteligentny i wrażliwy. Świetnie współpracuje z człowiekiem, który może na nim jeździć, bawić się w cyrk itd. Jako, że nie jest drapieżnikiem to prawdziwie milusi olbrzym.

 

3) Piosenka

 

4) Teledysk

 

5) Gra:
- Pro Evolution Soccer 5. Jeśli były propsy dla CMa 01/02, bo to fajna sportówka, to w przypadku PESa 5 powinno to działać ze zdwojoną siła. Gra, która wyprzedziła o wiele lat konkurencję i do dzisiaj ma scenę moderską tworzącą aktualizacje tej gry do współczesnych czasów. Bardzo podobnym wyborem byłoby NFL 2k5, ale tutejsze ziomki nie znajo;

- Mafia: The City of Lost Heaven. Gra, która wzięła przełomowe rozwiązania technologiczna GTA 3, dodała do nich nowe kwestie techniczne i stworzyła na tej bazie dojrzałą opowieść. Do tego oferowała bardzo urozmaicone misje, które można było przechodzić na różne sposoby. W czasie, w którym ta gra wychodziła, nie było innych takich gier;

- Super Mario Galaxy 2 - najlepsza platformówka w historii, która w ogóle się nie zestarzała i nawet nie trzeba stosować żadnego era-adjustment, żeby dojść do przekonania, że to jedna z najlepszych gier w historii. Wyszła na bardzo popularne na świecie Wii (które wciągnęło nosem PS3 i X360), ale tutejsze ziomki niestety nie znajo i pozostają im zachwyty nad przeciętnym Crashem.

 

6) Akcja. Kategoria brzmi "najładniejsza", ale pojawiły się w trakcie draftu głosy, że coś jest meh, bo w sparingu czy innym gównianym meczu o nic. Więc jeśli traktować to jako po prostu najlepszą akcję, w której oprócz urody ocenia się jej impact i trudność wykonania, to najlepszą akcją jest ten przechwyt: https://youtu.be/U7rPIg7ZNQ8?si=8FQyP-cTg3w0dAqA

Zdecydował nie tylko o tym kto wygrał mistrzostwo, ale też zaorał tworzącą się dynastię, przywrócił do wygrywania drużynę, która od 10 lat nie mogła wygrać mistrzostwa. A przechwyt z tego ustawienia nie zdarza się praktycznie nigdy.

A jeśli chodzi o samą urodę, to skoro już na wczesnym etapie draftu poszedł Roberto Carlos z Francją, to kompletnie nie wiem dlaczego nie poszła ładniejsza i trudniejsza bramka Carlosa:

    

7) Wsad z meczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najlepszych grach (obiektywnie) -> Civilization 1

przełomowa giera z zajebistym replayability i bardzo przyzwoitą (jak na swoje czasy) oprawą + chyba nigdy nie grałem w nic lepiej napisanego/zopytmalizowanego (nie dość że mieściła się na 1-2 dyskietkach to dało się ją na luzaku odpalić bez żadnych emulatorów na kolejnych x OSach nawet jak już inne DOSowe gry się sypały na Win)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kily napisał(a):

Tak na szybko czego najbardziej zabrakło w tych Waszych wyborach?

 

1) Zupa rybna. Występuje w wielu wariantach w różnych kuchniach i zawsze jest zajebista. Sam najbardziej lubię w pikantnej wersji wietnamskiej - coś typu Nón Lá w Krakowie.

 

2) Zwierzę: słoń. Pod wieloma względami król wśród zwierząt. Najsilniejszy i największy - nikt w przyrodzie mu nie podskoczy. Ma najlepszą pamięć, jest bardzo inteligentny i wrażliwy. Świetnie współpracuje z człowiekiem, który może na nim jeździć, bawić się w cyrk itd. Jako, że nie jest drapieżnikiem to prawdziwie milusi olbrzym.

 

3) Piosenka

 

5) Gra:

- Pro Evolution Soccer 5. Jeśli były propsy dla CMa 01/02, bo to fajna sportówka, to w przypadku PESa 5 powinno to działać ze zdwojoną siła. Gra, która wyprzedziła o wiele lat konkurencję i do dzisiaj ma scenę moderską tworzącą aktualizacje tej gry do współczesnych czasów. Bardzo podobnym wyborem byłoby NFL 2k5, ale tutejsze ziomki nie znajo;

- Mafia: The City of Lost Heaven. Gra, która wzięła przełomowe rozwiązania technologiczna GTA 3, dodała do nich nowe kwestie techniczne i stworzyła na tej bazie dojrzałą opowieść. Do tego oferowała bardzo urozmaicone misje, które można było przechodzić na różne sposoby. W czasie, w którym ta gra wychodziła, nie było innych takich gier;

 

27 minut temu, Kily napisał(a):

6) Akcja. Kategoria brzmi "najładniejsza", ale pojawiły się w trakcie draftu głosy, że coś jest meh, bo w sparingu czy innym gównianym meczu o nic. Więc jeśli traktować to jako po prostu najlepszą akcję, w której oprócz urody ocenia się jej impact i trudność wykonania, to najlepszą akcją jest ten przechwyt: https://youtu.be/U7rPIg7ZNQ8?si=8FQyP-cTg3w0dAqA

Zdecydował nie tylko o tym kto wygrał mistrzostwo, ale też zaorał tworzącą się dynastię, przywrócił do wygrywania drużynę, która od 10 lat nie mogła wygrać mistrzostwa. A przechwyt z tego ustawienia nie zdarza się praktycznie nigdy.

A jeśli chodzi o samą urodę, to skoro już na wczesnym etapie draftu poszedł Roberto Carlos z Francją, to kompletnie nie wiem dlaczego nie poszła ładniejsza i trudniejsza bramka Carlosa:

   

Ad.1. 

Botwinka to największy nieobecny, niestety Sewer ostatecznie nie przystąpił do gry i przepadła. Ale rybna zgoda, że mogła się pojawić. 

Ad.2. 

Tak, słoń dziwne, że nie poszedł, byłby bardzo wysoko. 

Ad.3.

Gdyby była kategoria najlepszy zespół to pewnie Beatlesi, by poszli z 1 pickiem, a w piosence przy jednym wyborze to jednak ciężko wybrać. 

Ad.5. 

Raczej PES 6 ;)

Ale też typy bardzo spoko (PES, Mafia), szczególnie jak ktoś z poważnym graniem to raczej się zatrzymał po pierwszej dekadzie XXI wieku :)

Ad.6. 

Jeśli chodzi o połączenie urody bramki z trudnością wykonania i wagą meczu to Marco van Basten powinien rozwalić tę kategorię (bramka oczywiście z finału ME 88), a nie pojawił się wcale. Szok... 

A nawiązując przy okazji do wyborów. Imho, przewrotka Mexesa z meczu LM była lepsza niż ta wybrana przewrotka Rivaldo. 

Btw, nikt nie poszedł w stronę interwencji bramkarskiej, warto zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

Dobra miski 

Mam ograniczony dostep do kompa, wiec kiepsko troche na telefonie robic plik ala BMF ktory pozwoli zaglosowac. 

Ma ktos czas zrobic cos takiego, taki arkusz?

a jak to ma wygladac?

w dwie minuty w bardzie stworzylem google sheets ze wszystkimi wyborami (props to @julekstep za prowadzenie tego w ustrukturyzowanej formie) 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTISGxVsEH6dXNmMdxyvZ7fFRR5T5lTi0LEdYVpT6C332xVV59ggTanqwGsuxHN2sShfLZxaFOqMF9J/pubhtml?gid=272943615&single=true

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karl napisał(a):

a jak to ma wygladac?

w dwie minuty w bardzie stworzylem google sheets ze wszystkimi wyborami (props to @julekstep za prowadzenie tego w ustrukturyzowanej formie) 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTISGxVsEH6dXNmMdxyvZ7fFRR5T5lTi0LEdYVpT6C332xVV59ggTanqwGsuxHN2sShfLZxaFOqMF9J/pubhtml?gid=272943615&single=true

 

Mozna tez pobrac ten plik I go po prostu zmodyfikowac.

Plus moze zalozymy temat opisowy? Nie, zeby opisywac zupy, ale zeby kazdy wrzucil swoje wybory I np wrzucil obraz, zeby nie trzeba bylo szukac. No I jesli ma ochote, to napisal czemu pies, albo Szczecin. 

Bez jakis gornolotnych opisow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał(a):

Btw. Wiele razy słyszałem że warto jechać do Jeleniej bo jest blisko do Karpacza, ale w życiu nie słyszałem że warto jechać do Karpacza bo jest blisko do Jeleniej;)

Ale wiesz, to już bardziej chodzi o specyfikę miejscowości. Tak samo się przecież nie jedzie do jakiegoś Koszalina czy Słupska (już pomijając aspekt, czy coś jest ładne, czy nie), tylko do Mielna czy Ustki. Natomiast z jakiegoś powodu ludzie mieszkają w tych miastach, a do tych małych tylko przyjeżdżają. 

Poza tym, wydaje mi się, że u Ciebie Karpacz trochę overrated się zrobił, natomiast Jelenia Góra trochę underrated. To samo w sobie jest ładne miasto, warto przyjechać, zobaczyć. I mieć bardzo blisko na dalsze destynacje, typu Karpacz czy Szklarska Poręba. Siedzieć w samym Karpaczu gorsza opcja imho, chyba że w dobrym, szerszym gronie :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał(a):

Plus moze zalozymy temat opisowy? Nie, zeby opisywac zupy, ale zeby kazdy wrzucil swoje wybory I np wrzucil obraz, zeby nie trzeba bylo szukac. No I jesli ma ochote, to napisal czemu pies, albo Szczecin. 

Bez jakis gornolotnych opisow.

nie, nie. obawiam sie , ze zabije nam to flow

ok, troche wiecje z tym pracy byloby. teraz nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

 

Mozna tez pobrac ten plik I go po prostu zmodyfikowac.

Plus moze zalozymy temat opisowy? Nie, zeby opisywac zupy, ale zeby kazdy wrzucil swoje wybory I np wrzucil obraz, zeby nie trzeba bylo szukac. No I jesli ma ochote, to napisal czemu pies, albo Szczecin. 

Bez jakis gornolotnych opisow.

Przeciez gramy bez opisow. Zdjesz sobie sprawe ile z tym jes roboty? 

Ogarnij glosowanie i bedzie gites 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał(a):

@Reikai- zrobić ten arkusz czy ktoś tam zrobi(ł)? Bo mam przerwę i mi się nudzi, to w sumie mogę jednak. ;] 

Zrobią

Zaraz po głosowaniu w kinematografii

11 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Przeciez gramy bez opisow. Zdjesz sobie sprawe ile z tym jes roboty? 

 

W tym? Kilka chwil, to przecież bardziej opis tylko kraju, miasta itd dlaczego właśnie je lubimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał(a):

@ignazz wybierz najlepszą akcję ;] 

zrobiłem, ignazz wybierze akcję, ja wyjdę z kina i założę temat, tylko napiszcie do kiedy głosowanie. 

Do niedzieli wieczorem I gala w niedziele po 21 czy cos?

Chyba nie bwdzie filozofii z glosowaniem tym razem.

Aaa I zgodze sie ze slon sleeper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał(a):

Zwierzę: słoń. Pod wieloma względami król wśród zwierząt. Najsilniejszy i największy - nikt w przyrodzie mu nie podskoczy. Ma najlepszą pamięć, jest bardzo inteligentny i wrażliwy. Świetnie współpracuje z człowiekiem, który może na nim jeździć, bawić się w cyrk itd. Jako, że nie jest drapieżnikiem to prawdziwie milusi olbrzym.

Dokładnie tez mnie to najbardziej dziwi.

W odróżnieniu Twoich pozostałych typów, co imo są po prostu Twoimi preferencjami i jakoś znacząco się nie wyróżniają (ale ofc jak najbardziej mogłyby być wzięte) od innych preferencji, jak zauważyłeś w przypadku Słonia - są monster staty.

Zgadzam się z terminem król zwierząt, jest masa filmików jak wygląda interakcja dorosłego osobnika z innymi groźnymi zwierzętami:

Z Hippo (też w sumie underrated zwierzę pod względem niebezpiecznego):

Z Lwami:

 

Moje ulubione z Nosorożcem, wydaje mi się że zwracał szczególną uwagę by nie uszkodzić małego:

To jak przestawia sobie nosorożca jak worek ziemniaków mega imponujące.

Tutaj wykorzystujący swoją wspomnianą przez Ciebie inteligencje i użycie narzędzi, żeby przepędzić niechcianego typka:

Król zwierząt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowanie brałbym słonia, niesamowite, inteligentne stworzenia.Właściwie pierwsze co mi wpadło do głowy przy tej kategorii razem z psem i lwem.

Co do zup oprócz wspomnianej przeze mnie botwinki myślałem jeszcze nad czerniną ale uznałem że i tak bym jej nie dał ze względu na małą popularność no i nie oszukujmy się sposób wykonania.Robiła ją moja śp. babcia i była pyszna, smak zupełnie unikatowy którego nie czułem już w żadnej innej potrawie i który pamiętam do teraz.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.