Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

W Holandii tez tak za bezpiecznie nie jest w duzych  miastach, co chwile jakieś bombki podkładane ktoś ma, ostatnio tego jest plaga 😛 Rotterdam Haga Amsterdam to trochę mafijne porachunki sie dzieją i duża przestępczość ogólna, przykładowo mi z służbowego busa miesiąc temu zajebali wszystkie narzędzia, wywiercili sobie mała dziurkę w drzwiach bocznych w miejscu gdzie jest zamek i sobie otworzyli, nawet nic nie uszkodzili, zamek dalej działa :D ale mam smiechawe z tego bo w Polsce nawet już takich akcji się chyba często nie robi, a tu właśnie policjanci mi mówili ze jest plaga tych busowych włamywaczy 😛 

@RappaR Holandia jest spoko do życia i propsuje że wymieniasz,  ale śmieszne z tym „fajnym klimatem” xD byłeś tu kiedys jesienią/zimą ? Przyjedź sobie raz, wiatr urywa łeb nonstop, pizdzi w c***, wilgoć robi swoje, a combo wiatr+wilgoć+brak słońca jest serio depresyjno-przytłaczająco-frustrujący. Tu jak jest 5 stopni to czujesz się zimniej jak -7 w Polsce, takie c***owe uczucie robi duża wilgotność. Nie ma nic gorszego niż zimy tutaj, a pamietam zimy w Polsce za małolata gdzie bywało po -20 i wspominam duuużo lepiej. 

Za to lato jest przyjemniejsze tutaj, mniejsze upały  ale w Polsce tez jest zajebiste lato moim zdaniem.

Ale z tym Wiedniem co Pablo pisze to smiechłem trochę, generalnie w dużych miastach zawsze jest większa przestępczość, czy to Polska, Francja, Holandia czy Niemcy, wiec branie zakładam najbardziej zatłoczonych miejsc z Wiednia jako przykład na cały kraj to trochę mnie rozbawiło :) 

Zwiedzilem chyba wszystkie europejskie stolicle, byłem w najbardziej ich zatłoczonych miejscach i nigdzie nie widziałem policjantów czy tam nawet jakiejś gwardii z bronią maszynową na ramieniu. Ty widziałeś, że cię rozbawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał(a):

Rozumiem ze to Twoje prywatne doświadczenia.  Spoko. Serio rozumiem bo ja czulem sie bezpieczne np na Jamajce i w wielu innych krajach. Natomiast ogolnie i obiektywnie Kolumbia ( jak i Jamajka) byly by najbardziej niebezpieczne z tych tutaj wybranych. Natomiast jako wakacje Kolumbia pewnie spoko. 

Natomiast w Europie Holandia i Austria to jedyne kraje gdzie moglem odczuć (w Austri) lub znajomi odczuli pogarde granicząca z nienawiścią do Polakow.

No ja Jamajki się boję, chociaż kusi

Kolumbia właśnie z tych krajów najbezpieczniejsza. Jeszcze kusi Kostaryka/Panama, chyba będę ogarniał na marzec

 

Holandia i Austria trochę ksenofobiczne, ale w obecnym multi-kulti dla mnie to idzie do plusów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Zwiedzilem chyba wszystkie europejskie stolicle, byłem w najbardziej ich zatłoczonych miejscach i nigdzie nie widziałem policjantów czy tam nawet jakiejś gwardii z bronią maszynową na ramieniu. Ty widziałeś, że cię rozbawiło?

Serio? Ja myslalem ze przed pewnymi budynkami musi być policia z bronia maszynową. Na 100% widziałem kilku takich w Barcelonie ale nie pamietam jaki to był budynek.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Czekam na opinię, ale gotuje się też w formie zupy, a że sam nie byłem pewny i jako zupa jest w sumie uznawany w internecie.

chyba w Twoim darknecie xD

Fasolka po bretońsku to danie tradycyjnie zawierające białą fasolę

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Czekam na opinię, ale gotuje się też w formie zupy, a że sam nie byłem pewny i jako zupa jest w sumie uznawany w internecie.

Jak nie to będę musiał myśleć dalej :)

Niech zostanie ta fasolka po bretońsku jako zupa. Każdy to zna. Inaczej Marcus wymyśli jakaś zupę co pierwszy raz o niej uslyszymy i dopiero będzie problem przy głosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DRK napisał(a):

Niech zostanie ta fasolka po bretońsku jako zupa. Każdy to zna. Inaczej Marcus wymyśli jakaś zupę co pierwszy raz o niej uslyszymy i dopiero będzie problem przy głosowaniu.

ale ja np. bardzo lubię fasolkę po bretońsku

ale z żadnej strony nie widzę tego jako zupy, więc jak mam potem głosować?

dać to za grzybową i flakami? 😕 

 

sorry ale jak przypierdalałem się do delfinów, dinozaurów itp to nie mogę teraz wpisać dania jako zupy xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Zwiedzilem chyba wszystkie europejskie stolicle, byłem w najbardziej ich zatłoczonych miejscach i nigdzie nie widziałem policjantów czy tam nawet jakiejś gwardii z bronią maszynową na ramieniu. Ty widziałeś, że cię rozbawiło?

W Londynie na większych stacjach metra się zdarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Serio? Ja myslalem ze przed pewnymi budynkami musi być policia z bronia maszynową. Na 100% widziałem kilku takich w Barcelonie ale nie pamietam jaki to był budynek.

Tam na każdym rogu stali w centrum. Było ich naprawdę dużo. Nie o to chodzi, że byli przed jakimiś tam strategicznymi budynkami, ale wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

ogólnie słychać głosy, że miasta jak Medelin są o wiele bezpieczniejsze niż kiedyś, generalnie w większości Ameryki Łacińskiej możesz źle skręcić, tylko to samo można powiedzieć o USA a w innych aspektach jak walory turystyczne, otwartość ludzi czy koszty już można promować Kolumbie

Byłem w Medellin, Bucaramanga, Cartagena i San Andres.
W każdym z nich czułem się bezpiecznie, najmniej Cartagena, ale raczej nie, że coś mi się może stać, ale że mnie okradną itd

Ogólnie w Cartagenie spędziłem najmniej i wywaliłem 100km na zachód nad jakiś półwysep bez prądu z drewnianymi chatkami - też ciekawe doświadczenie.

 

Właśnie Ameryka Łacińska jest groźna i się boję, bo jednak jak latam gdzieś dalej, to wolę nie jechać z przewodnikiem, tylko bookować hotele z dnia na dzień i po prostu patrzeć gdzie mnie poniesie. 

Meksyk to dla mnie dlatego tylko przewodnik albo Jukatan, czyli dwie opcje, które wolę sobie darować.

Do Brazylii chcę lecieć, ale mam tam znajomego, tak to też strach

Do Kenii teraz lecę, ale już z biura właśnie dlatego, bo wiem, że jako biały to jestem tam wrażliwy jak nomen omen płatek śniegu na równiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał(a):

W Londynie na większych stacjach metra się zdarzyło. 

Ja z maszynową nie pamiętam. Serio.

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Tam na każdym rogu stali w centrum. Było ich naprawdę dużo. Nie o to chodzi, że byli przed jakimiś tam strategicznymi budynkami, ale wszędzie.

W Barcelonie byłem kilka razy i nie kojarzę, żeby rzucili mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gregorius napisał(a):

Raczej wklejałem ze wzgledu na bezpieczeństwo.  A co do zalet to rozumiem ze w przypadku krajow UE to jeszcze wieksza zaleta  a Australia duzo traci?

W sumie mogłem się domyśleć i sorry jak odebrałeś moją odpowiedź prowokacyjnie.

Jest taka pato strona sadistic i tak rzeczywiscie przerazajace sa filmiki z ameryki lacinskiej i jednak jest to dosc wazna wada tych rejonow. W wielu krajach zdaje sie rządzą kartele 😕

Co do UE to właśnie może powinienem zaznajomić się jakie dany kraj ma wymagania wizowe dla wszystkich obywateli świata, bo UE dla wielu krajów (i to łatwych i bezpiecznych jak obywatele Chin) łatwych nie ma.

Ogólnie najważniejsze w krajach dla mnie będzie:

maksymalna temperatura z minimalnych dziennych temperatur w całym roku dla kraju.

wybrzeże

Bo nie lubię zimy i lubię wybrzeże.

 

Ale też mam problem czy np rozważać jako miejsce na wyjazd turystyczny czy jako miejsce do osiedlenia na stałe.

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.