Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Z zasady w Szwecji żyje więcej osób zadowolonych z życia.

A argument dotyczył wspaniałości szwedzkiej służby zdrowia, bo, jak to masz zwyczaju pozbawiles dane kontekstu pod tezę.

Spróbuj może napisać , że w Polsce jest mniej ofiar rekinów niż w Australii, więc tamtejszą służba zdrowia nie jest tak dobra.

Czy w Szwecji żyje więcej osób zadowolonych z życia nie wiemy, to jest teza do uzasadnienia

Z zasady wiemy dwie rzeczy:

Szwedzi zażywają bardzo dużo leków przeciwdepresyjnych

Szwedzi popełniają stosunkowo dużo samobójstw

 

Teraz zaś mamy dwie możliwości(chyba, że jest trzecia, to mnie oświeć):

W Szwecji stosunkowo mało osób choruje na depresję, ale, że szwedzka służba zdrowia jest zła(nieważne czy moralnie, czy pod względem kompetencji), z tego powodu bardzo duży odsetek chorych kończy popełniając samobójstwo

W Szwecji jest dobra służba zdrowia w leczeniu depresji w stosunku do innych krajów i stosunkowo niski odsetek chorych popełnia samobójstwo, ale że depresja jest tak bardzo rozpowszechniona, to stosunkowo bardzo, ale to bardzo dużo osób choruje na depresję

 

 

Szczerze lepiej zarabiać mniej, niż być chorym na depresję. Szczerze naprawdę trudno znaleźć gorszą alternatywę od ciężkiej depresji, a na pewno nie jest chodzenie nią do zagranicznych sklepów czy oglądanie zagranicznych seriali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Szwecja bedzie gdzies na samym końcu:

- rok 1972 i program "rodzina przyszlosci" efekty są przerażajace,

- pogoda sprzyjajaca powszechnej depresji,

- państwo musialo zmonopolizowac rynek alco zeby sobie jakos radzic z problemem picia na potęge.

- Hipoteki na 150 - 100 lat WTF,

"Szwedzka teoria milosci"

https://edukacjafilmowa.pl/szwedzka-teoria-milosci-2015/

@BMF nie wiem co musialbyś znaleźć na temat Szwecji zeby mnie przekonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał(a):

Czy w Szwecji żyje więcej osób zadowolonych z życia nie wiemy, to jest teza do uzasadnienia

Z zasady wiemy dwie rzeczy:

Szwedzi zażywają bardzo dużo leków przeciwdepresyjnych

Szwedzi popełniają stosunkowo dużo samobójstw

 

Teraz zaś mamy dwie możliwości(chyba, że jest trzecia, to mnie oświeć):

W Szwecji stosunkowo mało osób choruje na depresję, ale, że szwedzka służba zdrowia jest zła(nieważne czy moralnie, czy pod względem kompetencji), z tego powodu bardzo duży odsetek chorych kończy popełniając samobójstwo

W Szwecji jest dobra służba zdrowia w leczeniu depresji w stosunku do innych krajów i stosunkowo niski odsetek chorych popełnia samobójstwo, ale że depresja jest tak bardzo rozpowszechniona, to stosunkowo bardzo, ale to bardzo dużo osób choruje na depresję

 

 

Szczerze lepiej zarabiać mniej, niż być chorym na depresję. Szczerze naprawdę trudno znaleźć gorszą alternatywę od ciężkiej depresji, a na pewno nie jest chodzenie nią do zagranicznych sklepów czy oglądanie zagranicznych seriali

https://en.m.wikipedia.org/wiki/World_Happiness_Report

Na szczęście wpływa wiele czynników, ale dla Ciebie widocznie tylko dwa: pieniądze i samobójstwa. Bzdura.

Właśnie obserwujemy exodus Szwedów do Polski. Czy imigrantów ze Skandynawii czy Europy Zachodniej do Polski.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

 

Niesprawdzalne dowody anegdotyczne są najlepsze.

Śmierdzący Poznań, zjebani Niemcy. 

Żenado trwaj!

Ps. 

Może nie podoba im się twój styl "pracy" , kiedy siedzisz cały czas na forum? Bo akurat pracowici są.

Zaraz znajdę rankingi uczelni wyższych w Niemczech i w Polsce. Będzie to jak najbardziej weryfikowalny dowód, że praca>lenistwo.

To nie jest żaden dowód, to są moje doświadczenia, które są takie same, niezależnie, czy jako dzieciak grałem na turniejach kosza przeciwko Niemcom, czy byłem w latach 90-tych z kolegami parę tygodni pod namiotami w Zachodnich Niemczech, czy na jakichś wycieczkach, czy pracując z nimi w projektach. Na każdym poziomie jest z nimi coś nie w porządku. Świetnie mi się współpracuje z Belgami, Austriakami, Finami, Szwedami, czy Francuzami, a nawet Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy, mimo swojego manianowania są całkiem ok. Problem mam tylko z Niemcami, sorry, to nie przypadek. Moje doświadczenia są takie, że pracowitość Niemców to jest anegdota, to inni pracują na nich.

I być może to już jest jakieś uprzedzenie z mojej strony, bo jako zapalony biegacz górski ( kilkadziesiąt górskich półmaratonów w tym roku) już dawno powinienem zrobić jakieś zawody w Niemczech, ale na samą myśl, że będę biegał z Niemcami totalnie mi się odechciewa.

Ale moje obserwacje, to nie jest dowód na cokolwiek, po prostu nie lubię Niemców, źle mi się z nimi pracuje, źle mi się z nimi rozmawia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

Szwecja na koncu, bo upadli tak jak Niemcy, Francja I UK

 

Jakos od 10 lat upadaja

Brytyjczycy nie marzyli o zamieszkaniu w Polsce, kiedy tam żyłeś. Nie zagadawyli Cię, że chcą się osiedlić w Pl?

Teraz, fluber napisał(a):

To nie jest żaden dowód, to są moje doświadczenia, które są takie same, niezależnie, czy jako dzieciak grałem na turniejach kosza przeciwko Niemcom, czy byłem w latach 90-tych z kolegami parę tygodni pod namiotami w Zachodnich Niemczech, czy na jakichś wycieczkach, czy pracując z nimi w projektach. Na każdym poziomie jest z nimi coś nie w porządku. Świetnie mi się współpracuje z Belgami, Austriakami, Finami, Szwedami, czy Francuzami, a nawet Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy, mimo swojego manianowania są całkiem ok. Problem mam tylko z Niemcami, sorry, to nie przypadek. Moje doświadczenia są takie, że pracowitość Niemców to jest anegdota, to inni pracują na nich.

I być może to już jest jakieś uprzedzenie z mojej strony, bo jako zapalony biegacz górski ( kilkadziesiąt górskich półmaratonów w tym roku) już dawno powinienem zrobić jakieś zawody w Niemczech, ale na samą myśl, że będę biegał z Niemcami totalnie mi się odechciewa.

Ale moje obserwacje, to nie jest dowód na cokolwiek, po prostu nie lubię Niemców, źle mi się z nimi pracuje, źle mi się z nimi rozmawia i tyle.

Dziękuję za dowód anegdotyczny. Ile uczelni wyższych z Niemiec, a ile z Polski jest w top 500?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

https://en.m.wikipedia.org/wiki/World_Happiness_Report

Na szczęście wpływa wiele czynników, ale dla Ciebie widocznie tylko dwa: pieniądze i samobójstwa. Bzdura.

Właśnie obserwujemy exodus Szwedów do Polski. Czy imigrantów ze Skandynawii czy Europy Zachodniej do Polski.

Tutaj już wchodzimy w dyskusję filozoficzną

Kto jest bardziej szczęśliwy? Osoba, która powiedziała że jest szczęśliwa i następnego dnia popełnia samobójstwo z powodu długoletniej depresji. Czy też osoba nie chorująca na depresję, która powiedziała że jest nieszczęśliwa i zmarła z przyczyn nie związanych ze stanem psychicznym

 

Dla Ciebie ta pierwsza, dla mnie ta druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Dlaczego Szwecja bedzie gdzies na samym końcu:

- rok 1972 i program "rodzina przyszlosci" efekty są przerażajace,

- pogoda sprzyjajaca powszechnej depresji,

- państwo musialo zmonopolizowac rynek alco zeby sobie jakos radzic z problemem picia na potęge.

- Hipoteki na 150 - 100 lat WTF,

"Szwedzka teoria milosci"

https://edukacjafilmowa.pl/szwedzka-teoria-milosci-2015/

@BMF nie wiem co musialbyś znaleźć na temat Szwecji zeby mnie przekonac.

Jeszcze możesz dodać kilkadziesiąt lat eugeniki https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przymusowa_sterylizacja_w_Szwecji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem i pracowałem w Niemczech prawie rok, więc moim zdaniem wybór bardzo dobry. Piękny kraj, chociaż co do tych uśmiechniętych, wyluzowanych Niemców to miałbym inne zdanie.

Ale argumentacja Pablo, zamiast zachęcać do kraju to bardziej obrzydza. Jeszcze brakuje jakiegoś tekstu o "Polakach-biedakach" w tej tyradzie.

Przykro się to czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Tutaj już wchodzimy w dyskusję filozoficzną

Kto jest bardziej szczęśliwy? Osoba, która powiedziała że jest szczęśliwa i następnego dnia popełnia samobójstwo z powodu długoletniej depresji. Czy też osoba nie chorująca na depresję, która powiedziała że jest nieszczęśliwa i zmarła z przyczyn nie związanych ze stanem psychicznym

 

Dla Ciebie ta pierwsza, dla mnie ta druga

Dlaczego Szwedzi nie chcą mieszkać w Polsce? Dlaczego tabuny Niemcow, Francuzów, czy Holendrów nie chcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Dajesz mi jakis raport xD 

W sumie kiedys sam sie zastanawialem czy to przypadek ze w takich rankingach topowe sa spoleczenstwa skandynawskie?

Jak ktos kto zyje na polnocy i sie łapie na dzień i noc polarną (tak wiem ze to nie jest 6 miechow ale zawsze) może byc mega szczęśliwy xD

Moze ci ludzie tacy sa i nie "sraja" we własne gniazdo ? Moze potrafia sie cieszyc tym co maja, nie narzekaja wiecznie jak np.: Polacy.

Wracajac do tematu  raport "World Happines" nie przekonuje mnie ze Szwecja jest topowym krajem w naszej zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Dlaczego Szwedzi nie chcą mieszkać w Polsce? Dlaczego tabuny Niemcow, Francuzów, czy Holendrów nie chcą?

Nie wiem.

Dlaczego tak dużo Szwedów popełnia samobójstwa i choruje na depresję pomimo powszechnego szczęścia? 

 

Teraz, agresywnychomik napisał(a):

Dajesz mi jakis raport xD 

W sumie kiedys sam sie zastanawialem czy to przypadek ze w takich rankingach topowe sa spoleczenstwa skandynawskie?

Jak ktos kto zyje na polnocy i sie łapie na dzień i noc polarną (tak wiem ze to nie jest 6 miechow ale zawsze) może byc mega szczęśliwy xD

Moze ci ludzie tacy sa i nie "sraja" we własne gniazdo ? Moze potrafia sie cieszyc tym co maja, nie narzekaja wiecznie jak np.: Polacy.

Wracajac do tematu  raport "World Happines" nie przekonuje mnie ze Szwecja jest topowym krajem w naszej zabawie.

Zauważ, że są to najbardziej wyobcowane i wyizolowane społeczeństwa. Mówisz otwarcie o swoich problemach we wspólnocie, gdzie indziej je chowasz.

Więc po prostu inżyniera społeczna - masz mówić, że jest dobrze, bo jesteś szczęśliwy, bo jesteśmy bogaci i tolerancyjni, a jak sądzisz inaczej to jesteś nazistą i rasistą 

A potem tabletki na depresję i pętla na osobności. W innych krajach masz prawo wyrażać otwarcie swoje problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Mieszkałem i pracowałem w Niemczech prawie rok, więc moim zdaniem wybór bardzo dobry. Piękny kraj, chociaż co do tych uśmiechniętych, wyluzowanych Niemców to miałbym inne zdanie.

Ale argumentacja Pablo, zamiast zachęcać do kraju to bardziej obrzydza. Jeszcze brakuje jakiegoś tekstu o "Polakach-biedakach" w tej tyradzie.

Przykro się to czyta.

Moja argumentacja odnosiła się do turystyki, dróg, nauki itp. Uważam , że obecnie Polacy są bardzo pracowici. Widziałem , ostatnio dane, że pracują 170% czasu pracy Niemców (co też powoduje, że życie w Pl jest bardziej wymagające). O lenistwie pisałem w kontekście konkretnego przypadku.

Chce po prostu uciec o stereotypu Niemca , który pokutuje, wśród ludzi, którzy nigdy w De nie byli. Mamy bardzo dobrą opinię w Niemczech, jako ludzie pracowici i rzetelni. Odchodzi stereotyp Polaczka złodzieja. Chciałbym, żeby u nas nie pokutowały obiegowe opinie o Niemcach.

5 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Dajesz mi jakis raport xD 

W sumie kiedys sam sie zastanawialem czy to przypadek ze w takich rankingach topowe sa spoleczenstwa skandynawskie?

Jak ktos kto zyje na polnocy i sie łapie na dzień i noc polarną (tak wiem ze to nie jest 6 miechow ale zawsze) może byc mega szczęśliwy xD

Moze ci ludzie tacy sa i nie "sraja" we własne gniazdo ? Moze potrafia sie cieszyc tym co maja, nie narzekaja wiecznie jak np.: Polacy.

Wracajac do tematu  raport "World Happines" nie przekonuje mnie ze Szwecja jest topowym krajem w naszej zabawie.

Byłem w Stanie i dla mnie Szwecja top. Sam myślałem o tym wyborcze, ale jednak polecę Niemcy. No i blondwlose wysokie Szwedki bardzo ładne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Mieszkałem i pracowałem w Niemczech prawie rok, więc moim zdaniem wybór bardzo dobry. Piękny kraj, chociaż co do tych uśmiechniętych, wyluzowanych Niemców to miałbym inne zdanie.

Zgadzam się, kraj jest ładny, tylko ludzie są wkurwiajacy 

17 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

Dziękuję za dowód anegdotyczny. Ile uczelni wyższych z Niemiec, a ile z Polski jest w top 500?

O miejscach w rankingach decydują projekty, publikacje itd. Niemcy mają kasę i ściągają najlepszych z innych krajów żeby te projekty robili i tak to się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

@BMF nie wiem co musialbyś znaleźć na temat Szwecji zeby mnie przekonac.

ABBA. Sorry, właśnie przegrałeś, wyloguj się z forum dla akceptacji skali swojej klęski.  

Nie no, nie mam zamiaru CIę przekonywać do czegokolwiek. xd 

Najmniej samobójstw to chyba w państwach muzułmańskich statystycznie, a jak ktoś się już zdecyduje, to mocno celebruje i jest bombowo, trzeba było wziąć to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał(a):

Byliby w stanie ponownie odpalić piece dla własnych potrzeb?

Izrael dzielnie powstrzymuje arabskie zagrożenie w Gaziez więc teraz pieców się boisz?

W sumie to jest tam taka mieszanka etniczna i genetyczna, że sami musieliby się tam spalić.

Ale masz prawo do swoich lęków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał(a):

ABBA. Sorry, właśnie przegrałeś, wyloguj się z forum dla akceptacji skali swojej klęski.  

Nie no, nie mam zamiaru CIę przekonywać do czegokolwiek. xd 

Najmniej samobójstw to chyba w państwach muzułmańskich statystycznie, a jak ktoś się już zdecyduje, to mocno celebruje i jest bombowo, trzeba było wziąć to pod uwagę.

Ale ABBA co?

Znam prawnika ABBy obecnie to statuszek po 80siatce.

Jego kolejna żoną byla Polka gość lata mieszkal w Krakowie i bardzo sobie chwalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.