Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, DRK napisał(a):

 

Można dyskutować czy np Żydom jest w Niemczech coraz bezpieczniej. 

Tak?

https://www.prawo.pl/prawo/wycieczki-mlodziezy-z-izraela-do-polski,519384.html

A wiesz, że podczas wizyt w Niemczech takich cyrków nie ma i nie było?

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

a nie lepiej przyjąc to, że równie dobrze zawdzięczamy to własnym błędom? 

ja nie kocham Niemiec, ale nawet w dzielnicy stricte tureckiej czułem się mega bezpiecznie, a nawet dostawałem gratisy w tamtejszych lokalach, jakoś to mi się gryzie widząc obrazki z przytoczonych krain

Byłeś i widziałeś, doświadczyłeś. Ja mieszkam i doświadczyłem. Ale najlepiej wiedzą ci , którzy nie byli.

Niemcy imo są bardziej wyluzowani od Polaków, Turcy czy Arabowie nie patrzą na Ciebie z pod byka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

A wiesz, że podczas wizyt w Niemczech takich cyrków nie ma i nie było?

Mogłbyś doprecyzować co masz na myśli pisząc cyrk.

Bo nie wiem czy chodzi Ci o to, że po Polsce wcześniej mogli poruszać się uzbrojeni obywatele obcego państwa czy może za cyrk masz to że Polska spróbowała się temu przeciwstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech też bywają nieprzyjazne ekstrema, ale przy tym co dzieje się w Szwecji (co jest wynikiem polityki UE) to nie ma co zbierać, byłem tylko w Berlinie, wielokrotnie, nic mnie tam złego nie spotkało, bardzo fajny kraj na wypad a już na pewno biorąc pod uwagę resztę "zachodu" to nie ma co zbierać 

ten c*** @Qcin_69 pewnie potwiwrdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DRK napisał(a):

Mogłbyś doprecyzować co masz na myśli pisząc cyrk.

Bo nie wiem czy chodzi Ci o to, że po Polsce wcześniej mogli poruszać się uzbrojeni obywatele obcego państwa czy może za cyrk masz to że Polska spróbowała się temu przeciwstawić?

Cyrkiem jest to, że Izrael uznał Polskę za kraj, podczas wizyty w którym jego uczniom muszą towarzyszyć uzbrojeni agenci. Podczas , gdy podczas wizyt w De takiego wymogu nie było.

A Ty kwestionujesz poziom bezpieczeństwa Żydów w Niemczech. Izrael widzi to inaczej. Trochę to zabawne.

Ale ogólnie wchodzimy w szczegóły odchodząc od faktów, które przytoczyłem w pierwszym poście o Niemczech. Nauka, służba zdrowia, gospodarka , poziom życia, poziom drug autostrad, ilość atrakcji turystycznych, otwartość ludzi.

1 minutę temu, DRK napisał(a):

Ja osobiście darze Izrael mniejsza sympatią po tym co robią w Gazie. 6000 zabitych dzieci. Biją Rosję na głowę. 

Ale do sedna , bo rozmawiamy o szczegółach. W jakiej dziedzinie Polska jest lepsza? Słucham?

Drogi? Uczelnie? PKB per capita? Służba zdrowia? Czystość miast?

Daj jeden argument. Jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

A Ty kwestionujesz poziom bezpieczeństwa Żydów w Niemczech. Izrael widzi to inaczej. Trochę to zabawne.

Żeby nie było, że poprzedni link to efekt ataku Hamasu od 7 października. To jest tendencja.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1567629%2Cnarastajacy-antysemityzm-w-niemczech-w-tej-grupie-jest-powszechny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DRK napisał(a):

Żeby nie było, że poprzedni link to efekt ataku Hamasu od 7 października. To jest tendencja.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1567629%2Cnarastajacy-antysemityzm-w-niemczech-w-tej-grupie-jest-powszechny.html

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art8610461-antysemicki-problem-w-polsce

Za pierwszym razem otwiera się cały artykuł.

85% Żydów mieszkających w Polsce uważa , że antysemityzm to duży, albo bardzo duży problem.

Ale serio wchodzisz w dyskusję o pierdolach. Nie dalej jak miesiąc temu jeden user określał Niemcy, jako kraj antyarabski, a proizraelski.

Ale wchodzimy w dyskusję jakichś promilowych pierdolach, które imo nie wpływają na odbiór kraju. Przynajmniej w opinii samego Izraela, bo izraelskie dzieci do Niemiec nie jeżdżą w obstawie agentów. Do Polski tak. 

Pytam ostatni raz. W jakiej dziedzinie Polska jest lepsza do życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

przy tym co dzieje się w Szwecji (co jest wynikiem polityki UE)

Ciekawe, że szwedzkie społeczeństwo jest rokrocznie w topie rankingów zadowolenia z życia etc. pomimo tego CO TAM SIĘ DZIEJE. 

Ale @Pablo81ma rację, że reszta to jakieś dowody anegdotyczne/fragmentaryczna wiedza/osobiste preferencje. I tak jakby spoko, na tym polega taki ATF, że ktoś wybiera Włochy, bo fajne jedzenie i zabytki, ale nie ma co udawać, że chodzi o coś więcej. Niemcy oczywiście top wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał(a):

Ciekawe, że szwedzkie społeczeństwo jest rokrocznie w topie rankingów zadowolenia z życia

to generalnie zajebiście 

tak samo Finlandzkie będące w ścisłej czołówce pod względem samobójstw

ogólnie nie mieszał bym odczuć społeczeństwa z recjonalną oceną kraju

na koniec to i tak tylko nasze pierdu-pierdu, jedynie @fluber był wszędzie, więc co tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Zalinkowałeś artykuł z przed 2,5 roku, gdy w tym czasie nastroje antysemickie w Zachodniej Europie mocno wzrosły. Artykuł który komentuje Pankowski z ,,Nigdy więcej" które skompromitowalo się donosem do UEFA na Marciniaka. I w końcu nie jestem pewien czy doczytałeś artykuł przez siebie podlinkowany do samego końca, gdzie pisze, że właściwie w Polsce nie jest tak źle bo gdzie indziej - i wymieniają m.in Niemcy - jest gorzej.

 

30 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Cyrkiem jest to, że Izrael uznał Polskę za kraj, podczas wizyty w którym jego uczniom muszą towarzyszyć uzbrojeni agenci.

Zgadzam się. To co wymyśla rząd w Jerozolimie to cyrk.

 

30 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ja osobiście darze Izrael mniejsza sympatią po tym co robią w Gazie. 6000 zabitych dzieci. Biją Rosję na głowę. 

Również zgadzam się. Pierwszy tu chyba pisałem, że Żydzi za każdego zabitego swojego człowieka wyślą do wieczności setkę Palestyńczyków (już nie wspomnę od kogo wzięli ten współczynnik 100 za 1).  Po początkowym zaskoczeniu 7.10 armia izraelska nadrabia i na dziś to jest pewnie 1500 zabitych Izraelczyków i 15000 Palestyńczyków czyli 1:10, ale mam wrażenie, że Izrael nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

 

39 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ale do sedna , bo rozmawiamy o szczegółach. W jakiej dziedzinie Polska jest lepsza? Słucham?

O tym możesz dyskutować ze swoim przyjacielem Fluberem bo on picknął Polskę🙂. Ja odniosłem się do rzeczy, co do których nie całkiem mogłem się z Tobą zgodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

tak samo Finlandzkie będące w ścisłej czołówce pod względem samobójstw

ogólnie nie mieszał bym odczuć społeczeństwa z recjonalną oceną kraju

Finlandia może być w czołówce pod względem samobójstw (tzn. wierzę na słowo), ale liczba osób popełniających samobójstwa to jest jakiś kompletny margines w skali całego społeczeństwa, więc co najwyżej to mógłby być argument za 'Finlandia to nie jest fajne miejsce do życia dla ludzi o silnych skłonnościach samobójczych'. 

A poziom zadowolenia społeczeństw jest dużo bardziej reprezentatywny (i racjonalny) niż wiedza, jaką my z boku jesteśmy karmieni. Co może nie jest argumentem w tym ATF (bo to raczej na zasadzie jaki kraj jest fajny niż racjonalna kalkulacja gdzie chciałoby się żyć), ale jednak warto o tym pamiętać. Przeciętny Polak żyje na niższym poziomie niż przeciętny Szwed, dużo częściej słucha szwedzkiej muzyki, dużo częściej ogląda szwedzkie filmy i dużo częściej chodzi do szwedzkich sklepów niż w drugą stronę, i jest dużo większa szansa, że jego córka będzie studiować filologię szwedzką czy inną skandynawistykę niż że jakaś 17-letnia Julka zapragnie studiować filologię polską. To, że spora część tych Polaków byłaby skłonna uwierzyć, że za 5 lat tam powstanie Kalifat, to już inna sprawa. Tak patrzę na wyniki World Happiness Report i chyba łatwo znaleźć punkt wspólny, ludzie chcą mieć bogato, spokojnie i powody do zadowolenia.

I to tak na marginesie, bo nie planowałem pisać o tej kategorii z dupy (Szwecję wybrałem dlatego, że to ostatni dostępny fajny kraj, gdzie byłem), więc za 'Szwecja' możecie se wstawić 'Niemcy' (ale tu nie wiem jaki jest poziom zadowolenia z życia tbh, pewnie wysoki, mój brat sobie chwalił). 

17-letnia szwedzka Julka* 

* kategorii z dupy, bo takie USA to świetne źródło rozrywki / imperialistyczny brytyjski bękart / mocno zróżnicowane miejsce do życia. 

Poziom subiektywności większy niż w 'najlepsza zupa', gdzie nie ma dylematu pt. dali nam NBA, ale wymordowali tysiące cywili w Iraku. ;]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo81 napisał(a):

 

Pytam ostatni raz. W jakiej dziedzinie Polska jest lepsza do życia?

Niemcy byłyby lepszym krajem do życia niż Polska gdyby mieszkali tam Polacy, Niemcy są zwyczajnie zjebani. Nawet we Wrocławiu robi się c***owo jak przyjeżdża ekipa naukowa z Niemiec pracować nad naszym projektem, więc wybór trudny do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BMF napisał(a):

Ciekawe, że szwedzkie społeczeństwo jest rokrocznie w topie rankingów zadowolenia z życia etc. pomimo tego CO TAM SIĘ DZIEJE. 

Jeszcze ciekawsze, że jest w topie zażywania leków antydepresyjnych. 

 

Zaiste utopia 🙃

4 godziny temu, BMF napisał(a):

Finlandia może być w czołówce pod względem samobójstw (tzn. wierzę na słowo), ale liczba osób popełniających samobójstwa to jest jakiś kompletny margines w skali całego społeczeństwa, więc co najwyżej to mógłby być argument za 'Finlandia to nie jest fajne miejsce do życia dla ludzi o silnych skłonnościach samobójczych

Nie do końca, bo liczba osób popełniających samobójstwa świadczy o liczbie chorych na depresję i to już duży problem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fluber napisał(a):

Niemcy byłyby lepszym krajem do życia niż Polska gdyby mieszkali tam Polacy, Niemcy są zwyczajnie zjebani. Nawet we Wrocławiu robi się c***owo jak przyjeżdża ekipa naukowa z Niemiec pracować nad naszym projektem, więc wybór trudny do oceny.

 

Niesprawdzalne dowody anegdotyczne są najlepsze.

Śmierdzący Poznań, zjebani Niemcy. 

Żenado trwaj!

Ps. 

Może nie podoba im się twój styl "pracy" , kiedy siedzisz cały czas na forum? Bo akurat pracowici są.

Zaraz znajdę rankingi uczelni wyższych w Niemczech i w Polsce. Będzie to jak najbardziej weryfikowalny dowód, że praca>lenistwo.

33 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jeszcze ciekawsze, że jest w topie zażywania leków antydepresyjnych. 

 

Zaiste utopia 🙃

 

Utopia? Wszyscy mówią , że polska psychologia kuleje. Jak nie masz dostępu do specjalisty, to ciężko , żebyś miał dobrana dedykowaną, skuteczną terapię, prawda?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Utopia? Wszyscy mówią , że polska psychologia kuleje. Jak nie masz dostępu do specjalisty, to ciężko , żebyś miał dobrana dedykowaną, skuteczną terapię, prawda

Podsumujmy. 

Dysponują jedną z najlepszych psychiatrii na świecie i dalej są w czubie liczby samobójstw. 

 

Albo ich psychiatria dąży do innych celów terapeutycznych, albo może nie są tak szczęśliwi jak podają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Podsumujmy. 

Dysponują jedną z najlepszych psychiatrii na świecie i dalej są w czubie liczby samobójstw. 

 

Albo ich psychiatria dąży do innych celów terapeutycznych, albo może nie są tak szczęśliwi jak podają 

Znowu robisz , to samo , co w dyskusji z @Koelner , gdzie jeden rodzaj przestępstw podciageles pod wszystkie przestępstwa na potrzeby dyskusji.

Poza tym jesteś (chyba) lekarzem, więc znasz korelację nasłonecznienie/długość dnia do ilości samobójstw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Znowu robisz , to samo , co w dyskusji z @Koelner , gdzie jeden rodzaj przestępstw podciageles pod wszystkie przestępstwa na potrzeby dyskusji

Z zasady im większa liczba samobójstw, tym większa liczba osób z depresją, istnieje coś takiego jak rozkład i nie mamy w medycynie podziału na zdrowych bez depresji i samobójców z depresją. Większa liczba osób z ciężką depresja świadczy o jeszcze większej liczbie osób z umiarkowaną i łagodną. 

 

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Poza tym jesteś (chyba) lekarzem, więc znasz korelację nasłonecznienie/długość dnia do ilości samobójstw?

Dziękuję za kolejny argument, że Szwecja nie jest szczęśliwym miejscem by tam żyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Z zasady im większa liczba samobójstw, tym większa liczba osób z depresją, istnieje coś takiego jak rozkład i nie mamy w medycynie podziału na zdrowych bez depresji i samobójców z depresją. Większa liczba osób z ciężką depresja świadczy o jeszcze większej liczbie osób z umiarkowaną i łagodną. 

 

Dziękuję za kolejny argument, że Szwecja nie jest szczęśliwym miejscem by tam żyć 

Z zasady w Szwecji żyje więcej osób zadowolonych z życia.

A argument dotyczył wspaniałości szwedzkiej służby zdrowia, bo, jak to masz zwyczaju pozbawiles dane kontekstu pod tezę.

Spróbuj może napisać , że w Polsce jest mniej ofiar rekinów niż w Australii, więc tamtejszą służba zdrowia nie jest tak dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.