Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2023/24


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Oklahoma_City_Thunder_banner_2000x.jpg?v

Oklahomka nam po kilku latach zamykania tabeli w końcu odpaliła a jak się okazało wciąż nie mają swojego tematu... W związku z dzisiejszym meczem przeciwko Warriors (którzy swoją drogą też nie mają swojego miejsca na forum - może ktoś jest gotowy założyć im temat? 😎) postanowiłem wziąć to na siebie i napisać krótko o Thunder.

Oklahoma City Thunder 2023/24 - z czym to się je?

Mamy oczywiście Shai'a który zapowiada nam się na jedną z większych gwiazd w lidze. Mimo swojego młodego wieku wziął całą organizację na swoje barki i całkiem dobrze mu to idzie. :) No ale nie samym Shai'em Oklahoma żyje! Do core'u drużyny należy wiele innych młodych zawodników którzy z sezonu na sezon na parkiecie prezentują się coraz lepiej a są to oczywiście Dort, Giddey oraz Holmgren który w sumie rozgrywa swój pierwszy sezon z racji kontuzji w poprzednim. Oprócz tego mamy doświadczonego Bertransa który co ciekawe jest jedynym zawodnikiem Thunder który zapisując swój wiek musi napisać trójkę z przodu (i to dopiero drugi rok, bo ma 31 lat).

Moim zdaniem to jak Thunder narodzili się niczym Feniks z popiołu i z jakiego dołka udało ich się wyciągnąć bazując praktycznie tylko na młodych zawodnikach to fenomen na skalę światową.

A jak wygląda Salary?

4YmfTmX.png

Tak jak na bardzo młody zespół przystało mamy jedynie kilka wysokich kontraktów a pozostały Cap jest rozbity stosunkowo równomiernie na resztę zawodników.

Jaką drużyną są OKC w tym sezonie?

Przyznam szczerze, że życzę im jak najlepiej. Jestem ogromnym fanem budowania drużyn praktycznie od zera bazując na graczach z Draftu czy też młodzikach rozwijanych przez organizację. Tutaj to wypaliło i może być tylko lepiej!

Odkąd Oklahoma w 2016 roku przegrała w Finałach Konferencji wszystko się zaczęło sypać i przez kolejne 4 lata odpadali już w pierwszej rundzie. Następne 3 lata nie wystąpili w Playoffs i w tym roku to jest najlepsza szansa by zaistnieć i mocno odbić się od dna.

Czy zrobią Playoffs (przy założeniu braku kontuzji i innych nieprzewidzianych sytuacji losowych)? Oczywiście! Ile są w stanie w Post-Seasonie ugrać? W mojej opinii całkiem sporo. Szczerze mówiąc to pokusiłbym się nawet o stwierdzenie (które jest bardzo, bardzo optymistycznym scenariuszem), że druga runda Thunder jest praktycznie pewna a jeśli trafią do Finału Konferencji to nie byłby to dla mnie szok. ;)

Tak czy inaczej warto oglądać Oklahomę w tym sezonie, bo chłopaki grają naprawdę fajny basket czego przykładem jest chociażby doprowadzenie do dogrywki (po ogromnym comebacku) i wygranie całego meczu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raven2156 napisał(a):

Moim zdaniem to jak Thunder narodzili się niczym Feniks z popiołu i z jakiego dołka udało ich się wyciągnąć bazując praktycznie tylko na młodych zawodnikach to fenomen na skalę światową.

Rozsprzedanie gwiazd (Shai) i kilka lat ordynarnego tanku (Holmgren, Giddey) to nie jest jakiś fenomen tbh. ;] 

Za to zrobili to rzeczywiście dosyć zajebiście (mają top3 najmłodszych ekip w NBA, superstara-Shaia, ~allstara Holmgrena, fajnych rolesów, tonę assetów) i są +- w pozycji Celtics '17 i Sixers '18 (duet młodych gwiazd, flexibility w salary i masa assetów), tak że zobaczymy czy Presti jest lepszy od Ainge'a i zbuduje tam dynastię albo chociaż mistrzowski team. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ze od poprzedniego lata nowym trenerem rzutowym jest Chip Engelland który pracował nad rzutami poprzednio ze spurs i ma w nba wypracowana pozycje dobrego specjalisty. OKC są pierwsi w %3 i drudzy w FT%
 

 

 

 

 

w lidze 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał(a):

Zapomniałem dodać ze od poprzedniego lata nowym trenerem rzutowym jest Chip Engelland który pracował nad rzutami poprzednio ze spurs i ma w nba wypracowana pozycje dobrego specjalisty. OKC są pierwsi w %3 i drudzy w FT%
 

 

 

 

 

w lidze 

Domyslam się, że nie starczyło spurs kasy na tego gościa, skoro aż tyle muszą płacić Popowi :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ignazz napisał(a):

Zapomniałem dodać ze od poprzedniego lata nowym trenerem rzutowym jest Chip Engelland który pracował nad rzutami poprzednio ze spurs i ma w nba wypracowana pozycje dobrego specjalisty. OKC są pierwsi w %3 i drudzy w FT%w lidze 

a przed Jego przyjsciem byli chyba ostatni w trojkach?

Dort zrobił spory progres.

Warto dodać, że chciał zostać mocno w SAS, ale podobno Ci nie chcieli dać mu podwyżki..

Trochę dziwne, jak innym trenerom potrafią dać 5 baniek podwyżki z 11mln na 16mln, lub Primo zapewnić 10baniek chyba by go zaraz zwolnić.

Niestety nie mogę znaleźć informacji ile Chip zarabiał i ile zarabia.

Spotkałem się z hipotezą, że problemem mogłoby być to, że po podwyżce zarabiałby tyle co lead assistan coach Brett Brown.

Swoją drogą jak oceniacie wybór Bretta Browna na leading coacha w SAS? Myślę, że na forum Brett jest uważany za słabego coacha, a tu ten uważany za najlepszego wybiera go na lead asystenta. Lekka sprzeczność.

https://www.mysanantonio.com/sports/spurs/article/The-Kawhi-Leonard-companion-Chip-Engelland-6636495.php

Bardzo podoba mi sie ten fragmenty o Kawhim o swoim spostrzezeniu przed draftem:

Cytat

I felt his shot didn’t need a full makeover. With just a tune-up, he could become a very good shooter, if not great shooter

Wśród fanów Spurs typ był legandą. (ale też wśród NBA był uważany za zdecydowanie najlepszego shooting coacha w lidze)

Chip doing work:

960x0.webp

Podczas wakacji był z kadrą USA na MŚ. Grał w Filipinach i tu dał też miły wywiad na temat tego kraju (gdzie odbywał się mundial):

Wydaje się, że jest nice guy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 95% 

Świetny gość. 

A to zdjęcie z Porkerem mylące. Rzut to trzeba patrzeć na ułożenie stop najpierw ;) 

Godzinę temu, mac napisał(a):

Wreszcie się zgadzamy co do oceny Grega.

Totaki Jordan Poole ze stolicy.

Dziś. A nie 1996-2014

Tu się nie zgadzamy totalnie. Łatwo kopać ślepego dziada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lol, ale shitfest, ciężko chyba o gorsze close game dwóch mocnych teamów quality-wise:

- Warriors najpierw przegrali z OKC mając +3 na 3 sekundy do końca, a teraz przegrali mając +3 na 8 sekund do końca, bo Dray zrobił idiotyczny faul,

- 24 ofensywne zbiórki i 28 strat - ostatni taki występ w 1994 ;]]]],

- Warriors przegrali trafiając 14 trójek więcej z rywalem będącym 5/29 za 3 ;]]]]

- Shai 16 stealów w ostatnich trzech meczach ;]]]]

- piękny za dwa lata będzie Jalen Williams, typ ma size, skillset i mechanikę rzutu na ~allstara,

- Thunder są ~najgorzej zbierającym teamem w NBA, strasznie w playoffach ich dojadą teamy z mocnym frontcourtem, gdyby nie Haliburton i Pacers byliby 10-14, to byłby czas na coroczne ''ale Myles Turner pasowałby do ekipy X"

No i niesamowity jest SGA z tymi linijkami w stylu 38-5-5-5-0tov. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu (niestety ostatnio nie mam czasu na nic co nie zawiera w sobie frazy "praca"), ale wyłapałem z boxscore niesamowitą linijkę jaką wykręcił w meczu z GSW Isaiah Joe:

  • mecz wygrany +2 punktami
  • czas gry 23 minuty
  • 5 zdobytych punktów
  • 1-4 z gry (w tym 0-3 za trzy) i 3-3 z osobistych
  • 1 zbiórka, 1 asysta, 3 przechwyty
  • za to +28 w +/-
  • tylko 5 innych graczy OKC miało dodatni +/-
  • drugi najlepszy +/- miał SGA (+11)

Chyba niezły wyczyn co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Thunder ostatnio gra kosmos a przede wszystkim Shai gra kosmos. Dziś JRue wyglądał jakby miał nogi z betonu

Ciekawe jak długo on jest w stanie grać na takim poziomie. Bo ostatnio kiedy iwdziałem go z problemami to byl mecz w Minnesocie gdzie Gobert chyba z kolei zagrał najlepszy mecz w obronie kontestując czasami dwa wjazdy Shaia w jednej akcji... Ale już ostatnio nie miał jak..

Nadal nie wiem czy oni dadzą radę w PO ale w tym momencie to Shai powinien dostać MVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda ,że chyba jestem jedynym , który ogląda Thunder a i tak robię to rzadko

Od razu powiem ,ze akurat dzisiejszego meczu z Blazers jeszcze nie widziałem ale odkąd swego czasu @LeweBiodroSmokaproponował Jalena za Lauriego to ciut więcej oglądałem ich i to zwłaszcza Jalena

Trzeba powiedzieć ,że gościu jest niewiarygodnym defensorem. Już rok temu pokazał duzy potencjał i nawet był uważany za nr 2 tamtego draftu ( bo wtedy Holmgren nie grał)

Ale od miesiąca wszedł na świetny poziom

Mecz z Bostonem Brown vs Jalen 1/8

Tatum 1/4

Z Hawks prawie nie bronił Trae więc się nie liczy z Nets zatrzymał Mikala 0/3 Cama /0/2

Z heat Herro 1/3

Z Nuggets to w obu meczach miał spory rozrzut kogo bronił ale poza Jokicem to większośc miała z nim kłopot . Z Sota bronił głównie wyższego od siebie KATA i zatrzymał go na 2/5

Tak można wymieniać ale on nie tylko zatrzymuje na niskich procentach rywali ale przede wszystkim on im nie pozwala rzucać. Albo ich odcina od podań albo zmusza ich do oddania komuś innemu

On w ostatnich 15 meczach zatrzymuje rywali na 20 za 3... Thunder jest młode, Mega młode ale zeszłoroczny draft dał im niesamowitego kopa w górę. Holmgren plus Jalen grają świetny sezon. A jakby jeszcze nie odpuścili sobie Senguna to już w ogóle strach się bać. Zwłaszcza ,że Thunder za Senguna dostała wybory Pistons i Wizards , które moga się nigdy nie zrealizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.