Skocz do zawartości

ATF Filmy - kategoria fantastyka


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał(a):

odwróć tabele K-Pax na czele!

 

(wczoraj zlukałem - film przyjemny, ale mało sci-fi w sci-fi tutaj no i konkurencja jest tu bardzo mocna - jeszcze czeka mnie efekt motyla, więc max przedostatnie miejsce  :P )

Efekt motyla jest legit wiec nie bardzo 

Ale u mnie kpax raczej wysoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy (disclaimer - lubię tę kategorię i generalnie nie ma tu słabych pozycji - wszystkie filmy obejrzałem z przyjemnością, no może ostatnie 3 filmy ciutkę odstają i nie traktowałbym ich w kategorii 'must see'):

1. Blade Runner - Dick + noir + Ford + Vangelis -> no ciężko żeby było lepiej. Zdecydowana topka filmowa w ogóle.

2. Alien - Piękne combo Sci-fi i horroru + wspaniałe efekty i obcy Gigera ❤️.

3. Empire Strikes Back - Jestem umiarkowanym fanem SW no ale ta część to kanon i must see dla każdego (jakakolwiek inna część zleciałaby luźno poniżej top5-6)

4. Clockwork Orange - Świetna ekranizacja i jak zwykle u Kubricka forma top.

5. Matrix - Przehajpowane, głupawe...ale jednak ogląda się to bardzo dobrze a i efekty topka.

6. 2001: A Space Odyssey - Jak to u Kubricka wizualnie i dźwiękowo jest klasa...jednak ten film się dłuży. Spory zawód względem hype'u (szczególnie że oglądany po latach nie jest już tak rewolucyjny)

7. Butterfly Effect - Fajny film, szczególnie początek...potem troszkę gorzej

8. Dark City - Ot, fajny sci-fi noir

9. KPax - Ot, fajne patrzydło

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem Aliena po raz pierwszy. Z memów i historii miałem inny opis tego kina i ja akurat filmu za wybitnego nie uznaję, ale dalej dobre kino. Pewnie w 1979 jak się nie znało finału to się jeszcze lepiej oglądało.

Na razie w kategorii u mnie na 3 miejscu(Star Wars gdziekolwiek poza 1, to śmiech na sali, ale wiadomo - Julekstep lubi takie suchary) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Nawet jak skomplementuję Ci film, to dalej na złość piszesz jakieś dyrdymały

Jak bys nie pisal w poscie jakiejs taniej propagandy to bym sie nie odnosil

I nie mi komplementujesz ale Ridleyowi Scottowi :)

 

I serio uwazasz ze pisanie ze czesc V to najlepsza cxesc SW to dyrdymaly? :(

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tier arcydzieło

2. Blade Runner Pomimo usilnych prób zrujnowania filmu przez głupotki Ridleya Scotta o replikancie-Deckardzie – absolutny top artyzmu/rozrywki/muzyki/oryginalności/ujęć – chyba ~mój ulubiony film overall. 

3. Imperium kontratakuje Niedoceniane są I i II część przez to jakim popkulturowym Behemotem stały się Gwiezdne Wojny jako takie, bo absolutny top wizualnie/emocjonalnie/pod względem oryginalności.

4. Mechaniczna Pomarańcza Top film pod wzlędem jakiejś społecznej refleksji psychologiczno-moralno-społeczno-jakiejś tam pewnie jeszcze + jako, że Kubrick, to top pod względem artyzmu. Czwarte miejsce dlatego, że wybieraliśmy gatunkami – i w skali sci-fi jest tutaj mniej niż w filmach powyżej.

5. Obcy Top – ciężko by było mi znaleźć współczesny ekwiwalent takiego budowania napięcia + mocno niedoceniane wątki w drugim tle. Piąte miejsce dlatego, że wybieraliśmy gatunkami – i w skali sci-fi to IMHO mniej niż w skali horroru, wybitny blend obu.

Tier bardzo dobry film

6. Matrix Niedoceniany jest ten film przez to jakim stał się popkulturowym Behemotem + jak fatalne są kolejne części gdy postanowiono zrobić z tego franczyzę. Gdyby Matrix był jakimś art-dziełem, które nie przebiło się do mainstreamu, to ludzie pewnie patrzyliby na to lepiej niż patrzą teraz, paradoksalnie.

7. Dark City Spoko w sumie, w kategorii epiku ekwiwalent tego filmu by był wyżej – kocham klimat neo-noir, inspiracja dla Matrixa/trend namysłu nad technologią etc (skreślić niepotrzebne), wszystko spoko – problem w tym, że nijak nie potrafiłem się emocjonalnie w to zaangażować.

Tier so-so, więc bust, bo potężna kategoria

8. K-Pax Dobry premie, zmarnowany potencjał, patrząc na wybitną obsadę.

9. Efekt motyla Dobry premise, dobry początek, zmarnowany potencjał – infantylne to było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.