Skocz do zawartości

Central Division 23/24


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

2022-nhl-all-star-game-central-division-

Dobra Panowie!

Za kilka dni startuje najnowszy sezon NHL 2023/24 a więc przed nami wiele fascynujących meczy na które już teraz nie mogę się doczekać!

Jak co roku postanowiłem rozbić poszczególne wątki na dywizje tak by dużo przejrzyściej wypowiadać się o drużynach w nich występujących. :) 

Zapraszam do udziału w dyskusjach dotyczących Central Division czyli kolejno:

  • Arizona Coyotes
  • Chicago Blackhawks
  • Colorado Avalanche
  • Dallas Stars
  • Minnesota Wild
  • Nashville Predators
  • St. Louis Blues
  • Winnipeg Jets
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu mowić zachód jakoś mnie wynudził w zeszłym sezonie ale chyba czas na zmiany. Avs powinni wrócić w lepszej formie, Stars i Blackhawks również powinni trzymać poziom. Tak wiem Jastrzebie to ekipa w przebudowie i z mocnym overhypem, ale jednak przy dobrej postawie są w stanie wg mnie już teraz ukręcić PO. Coyotes mogą być czarnym koniem. Wild jak co roku max pierwsza runda. Jets chyba czas na sezon bez PO i nie zdziwie sie jak podobnie bedzie z Blues. Predators z moim czlowiekem O'Reillym plus kilka innych ciekawych ruchów na papierze fajnie ale cos mi mowi, ze nic z tego nie bedzie. Przynajmniej nie na ten czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorado może wróci w lepszej formie,ale bez Landeskoga to już nie ta sama drużyna.Czegoś tam brakuje i będzie im niezmiernie cięzko dostać się do finałów Zachodu.

Ciekawi mnie to czy Landeskog będzie pierwszym w historii zawodowym sportowcem,który powróci do gry po transplantacji chrząstki.Owszem były już podobne operacje na takim poziomie sportu,ale nikt nie powrócił do pełnej dyspozycji.Sam mam "tytanowe" kolana,które sypią sie od lat,więc tym bardziej siedzą w takich tematach.

Connora Bedarda nie da się nie obserwować,bo to faktycznie może być pokoleniowy mega talent.Pojawiający się raz na dekadę lub więcej.Pożyjemy,zobaczymy.

 

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujek Wójcik jeśli częściej Winnipeg postanowią grać na takim poziomie jak dzisiaj w drugiej tercji to może coś powalczą jednak. 

Polecam zobaczyć bramkę na 5-2, a w zasadzie całą akcję, bo wyszła genialnie. O nawet widzę, że już ktoś wrzucił na yt:

Za takie coś to normalnie powinna być asysta drugiego stopnia dla kolegi z ławki, chyba Morrisseya. Sam Lowry niezła koordynacja trzeba przyznać.

Ale co tam się stało w końcówce. Niewiele brakowało, aby sobie Winnipeg spieprzyli ten mecz 😮

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj jedną tercje tego meczu, fajne widowisko z minimalną przewagą Winnipieg, miałem wrażenie że Bob na bramce nie do końca pewny był. Spoko niech im się wiedzie chciałbym zobaczyć w końcu jakiś team z Kanady z pucharem (byle nie Ottawe) najlepiej kogos z trojki Canucks, Jets, Leafs (Connor tez by mogl juz podniesc puchar razem z niemieckim kolega).

 

react_like.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wujek Wójcik napisał(a):

miałem wrażenie że Bob na bramce nie do końca pewny był.

Dobrze widziałeś.Będę wyjątkowo zaskoczony,jeżeli on powróci z zaświatów,podobnie jak w poprzednich PO.Odpuszczenie Lyona tez było średnim ruchem przez Panthers.

Za to Tkachuk jak zwykle - przynajmniej dzieje się na tafli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku meczu Wild - Canadiens myślałem,że się przesłyszałem.Komentator wspomniał o tym,że w ostatnich 15 meczach Wild wygrali 14 razy.Aż się wierzyć nie chce,że w tak wyrównanej lidze można tak klepać druga drużynę.To już samo w sobie jest dosyć zabawne,ale to jak grali i co zrobili Candiens to juz był lepszy kabaret.

Stracili dwie bramki w ciągu 25 sekund grając w przewadze.Przyznam,że robi wrażenie to osiągnięcie :) To mają teraz 1 do 15 w ostatnich spotkaniach.

Próbowałem dowiedzieć się na ChatGPT,czy wcześniej też tak błysnęli w historii i jak często takie sytuacje mają w NHL miejsce,ale niestety AI nie jest w stanie podać mi dokładnych danych.

Znacie jakieś strony o profilu sportowym/statystycznym,gdzie takie informacje można uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Larry Legend napisał(a):

Znacie jakieś strony o profilu sportowym/statystycznym,gdzie takie informacje można uzyskać?

Ja zawsze to co mogę wyciągam z darmowego Hockey Reference. Mają też płatny silnik który z tego co się orientuje działa dużo lepiej - stathead.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 05:36, vonBaron napisał(a):

Ależ podoba mi się gra AVS na początku sezonu, chyba najbardziej zrównoważona drużyna w całej lidze. 

Vegas też mocno wyglądają. Ogólnie, na zachodzie może być szybki odjazd tych dwóch zespołów, coś mi się wydaje. 

Btw, widziałem St. Louis - Arizona i Coyotes mi się bardzo podobali. Drużyna bez gwiazd (chociaż Keller to już jest blisko), młoda, ale dobrze ułożona, naprawdę niezły duet w bramce. Fajny typ na underdoga. Trzymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Braveheart22 napisał(a):

Vegas też mocno wyglądają. Ogólnie, na zachodzie może być szybki odjazd tych dwóch zespołów, coś mi się wydaje. 

Btw, widziałem St. Louis - Arizona i Coyotes mi się bardzo podobali. Drużyna bez gwiazd (chociaż Keller to już jest blisko), młoda, ale dobrze ułożona, naprawdę niezły duet w bramce. Fajny typ na underdoga. Trzymam kciuki. 

Ten Keller jest niedoceniany a kawał grajka z niego, oglądałem mecz przeciw Ducks i fajnie ta ekipa Kojotow sie zgrywała. 

Avs i Vegas poki co na innym levelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz udało mi się nadrobić Blues vs Jets.

Cóż mam wiele przemyśleń i jestem już pewien, że St. Louis jest w totalnej rozsypce. Fajnie, że udało się zrobić mistrza ale jak to bywa w NHL po mistrzostwie zazwyczaj drużyna się rozpada i trzeba zaczynać od nowa... Ten zespół jest tego świetnym przykładem a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raven2156 napisał(a):

Dopiero teraz udało mi się nadrobić Blues vs Jets.

Cóż mam wiele przemyśleń i jestem już pewien, że St. Louis jest w totalnej rozsypce. Fajnie, że udało się zrobić mistrza ale jak to bywa w NHL po mistrzostwie zazwyczaj drużyna się rozpada i trzeba zaczynać od nowa... Ten zespół jest tego świetnym przykładem a szkoda.

Nic nie mow, team dzieki, ktoremu wrocilem na dobre do NHL i moj fav grajek z tej mojej nowej ery czy O'Reilly i to wszystko juz przeszlosc i to taka, ze czlowiek sobie mysli, ze to jakis byl niezwykly fart czy nie wiem co, ze wygrali wtedy. Ewenement, ktorych pewnie bylo wiecej w historii NHL, ale jednak dla przykladu takie AVS, to ich tytul byl poklosiem kilku dobrych sezonow gdzie zanosiło się, że są teamem godnym pucharu i w końcu to wypracowali. Mimo, że też już go nie mają to jednak nadal jest tam duży potencjał do powrotu na tron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.