Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Braveheart22 napisał(a):

@Reikai

Może "Wikingowie"? 

Bardziej podobało mi się Lost Kingdom, choć Wikingowie, do momentu (lub do momentu zaraz za) powstania Wielkiej Armii Pogan trzymali poziom. Potem już zjazd w dół moim zdaniem. Równiejszy poziom na długości całego bodajże 5 sezonowego serialu miał Lost Kingdom

"Jestem Uthred, syn Uthreda." :)

2 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

fajnie, że tak ochoczo chcecie ziomkowi pomóc, ale te spoilery, to trochę przesada

Jesli poszesz o Wikingach, to śmierc ojca braciszków (ojciec legendarny, synalkowie postacie historyczne) jest historyczną przyczyną Wielkiej  Wycieczki Turystycznej (ktora to juz jest faktem). Więc taki półspojler ;)

A z historycznych lub luźno trzymających się historii polecam "Turn: Szpiedzy Waszyngtona" - czasy wojny niepodległościowej USA, "Hell on Wheels" - po wojnie secesyjnej, budowa kolei transkontynentalnej w USA i "Godless" - tez western o uciekajacym ex gangsterze i goniacych go gangusach w 19 w. Mnie wciągnęły mocno. Zwłaszcza Hell on Wheels, który goniłem po kilka odcinków dziennie, bo miał znikać niedługo z Viaplay. Zdążyłem na szczęście przed zniknięciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest i tak "Czas Honoru" :)

13 godzin temu, Szabla napisał(a):

Bardziej podobało mi się Lost Kingdom, choć Wikingowie, do momentu (lub do momentu zaraz za) powstania Wielkiej Armii Pogan trzymali poziom. Potem już zjazd w dół moim zdaniem. Równiejszy poziom na długości całego bodajże 5 sezonowego serialu miał Lost Kingdom

"Jestem Uthred, syn Uthreda." :)

Znam, ale akurat nie oglądałem, więc nie mam tego punktu odniesienia. Pewnie się kiedyś skuszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

 

Znam, ale akurat nie oglądałem, więc nie mam tego punktu odniesienia. Pewnie się kiedyś skuszę. 

polecam bardziej książkę, lekkie pióro i zdecydowanie fajniejsze.

serial jest ok ale momentami się dłuży i jest zbyt cukierkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szabla napisał(a):

Bardziej podobało mi się Lost Kingdom, choć Wikingowie, do momentu (lub do momentu zaraz za) powstania Wielkiej Armii Pogan trzymali poziom. Potem już zjazd w dół moim zdaniem. Równiejszy poziom na długości całego bodajże 5 sezonowego serialu miał Lost Kingdom

TLK poziom miał równiejszy, ale dla mnie i tak słabszy overall niż Wikingowie. Taki serial bardziej przygodowy, niż na serio. Może dlatego, że czytałem wcześniej książki a one są dużo lepsze. Zresztą serial nie miał chyba dużego ssania, bo dosyć szybko się skończył a gotowego materiału książkowego było jeszcze na kilka sezonów     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu, @Koelnernamówilscie mnie, chyba się skuszę i pożyczę książki z biblioteki. 

Taki mały spojlerek z Waszej strony, losy głównych postaci potoczyły się inaczej niż w serialu? Ktoś zginął w książce, a przeżył w serialu i na odwrót. Oczywiście bez szczegółów proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa jeśli chodzi o średniowiecze to Filary Ziemi ( btw książka też lepsza ) genialna rola Ian McShane i drugi sezon z tej książki Świat bez końca 

1 minutę temu, Szabla napisał(a):

@Grzechu, @Koelnernamówilscie mnie, chyba się skuszę i pożyczę książki z biblioteki. 

Taki mały spojlerek z Waszej strony, losy głównych postaci potoczyły się inaczej niż w serialu? Ktoś zginął w książce, a przeżył w serialu i na odwrót. Oczywiście bez szczegółów proszę :)

czytaj śmiało, dużo pomieszali w serialu chociaż ja najpierw chyba książki czytałem :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szabla napisał(a):

Taki mały spojlerek z Waszej strony, losy głównych postaci potoczyły się inaczej niż w serialu? Ktoś zginął w książce, a przeżył w serialu i na odwrót. Oczywiście bez szczegółów proszę :)

Nie dam rady zaspojlerować, bo już dawno temu czytałem. Do tego dwóch ostatnich tomów w ogóle nie przeczytałem, wyszły nie tak dawno temu i nie było ich na ebookach, a papierowych od lat nie używam. Chyba lepiej jak zaczniesz od serialu, to potem czytając rozbudujesz sobie ten świat, w drugą stronę może być trochę rozczarowanie, że wiele spraw jest pominiętych (książki to razem 13 tomów czyli ładny kawał fabuły)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szabla napisał(a):

Serial oglądnąłem i mi się podobał

 Oprócz jakiejś ostatniej części, spin offu czy coś tam. Doszedłem do pewnego, typowego dla netflixa momentu i przestałem oglądać. 

A sorry, już się pogubiłem trochę. Czyli nie masz wyboru i zostaje czytanie. Ta dokrętka na koniec serialu faktycznie była taka sobie. Muszę kiedyś doczytać do końca, zobaczyć jak tam się skończyło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o seriale to bezapelacyjnie The Sopranos , po tym długo, długo nic., Nawet najsłabszy 5 sezon jest sto razy lepszy od pozostałych seriali.,Można jedynie dyskutować, który sezon jest najlepszy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.