Skocz do zawartości

omg they play ball in oklahoma


buła

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczcie zasmiecac temat tymi zajebistymi propozycjami.

 

Po jaką cholere zespolowi, ktory na 2 ma Hardena, a moze grać tam i Durex i Westbrook 50letni Manu ?

Pomysł z Hinrichem o ile poroniony, to jeszcze bardziej jestem w stanie zrozumiec, bo tego typu zawodnik w mlodym zespole by się przydał, do tego ma stosunkowo krótk kontrakt, ktory konczy se zdaje przed extension Westbrooka i Hardena, a nie jestem pewien czy przypadkiem i nie przed Greenem i Durantem.

 

Zgadzam sie tylko z pomyslem wytrejdowania Greena, ktory w Allstar PF raczej się nie rozwinie, zdecydowanie blizej mu skillem i warunkami do SF. Oczywiscie nic na siłę, ale mozna sie rozglądnac co mozna za niego dostać.

 

Poki co jednak sa raczej w pacie, bo na podpisywanie kozak FA jest jeszcze za wczesnie i wyglada na to, ze musza po prostu ograc to co maja, kiedy Harden bedzie mial za sobą 2-3 sezony w lidze będzie mozna myslec na poważnie i malym zamieszaniu w PO, ale wydaje mi się, ze juz w tym sezonie te 40 mogliby wyciagnac majac pod koszem Gortat-like C, z tym, ze nie mowie czy od razu musialb to byc Gortat, bo o ile wiem, ze grac potrafi, to jednak rola fulltime C, przy intensywnej obronie moze skonczyc sie na foul trouble i 20-25min w spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wiek 25 vs 31 (a to chyba dosc istotne w młodym zespole); Gortat to nadal jeszcze prospect, Thomas cala kariere grywal po 20mpg i ciezko sobie wyobrazic go na boisku na dłuzej

- kontuzjogennosc thomasa

- rozmiar: 7-0 vs 6-9, Gortat nadaje się do bronienia najwiekszych C, Etanowi nie szczegolnie

- Gortat to shotblocker, ktorego kazdy zespol pod koszem potrzebuje, wiem ze Thomas ma to swoje 1bpg, ale tu akurat nie mam watpliwosci, ze Gortat potencjałma wiekszy

- w ataku Gortat to luzno gracz 10ppg, czy to z pilek zlapanych na ofensywnej zbiórce, czy z pojedynczych dogran po pickach, czy wreszcie z akcji 1on1 - nie mowie ze ma byc jakims lowpost scorerem, ale ze spora iloscia C w lidze na kilka akcji w meczu moze sobie pozwoliic.

 

zreszt ak**** - jaka ma niby Thomas przewage nad Gortatem na tą chwile ? to krótkoterminowy projekt, Gortat moglby dzisiaj startować, a za kilka sezonow jesli zajdzie taka potrzeba byc zajebiistym podkoszowym zmiennikiem na 20mpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie róbcie z Gortata jakiegoś brakującego elementu do mistrzowskiej układanki. On w żadnym wypadku nie jest jeszcze koszykarzem którego dojście do składu winduje jakąś ekipę na wyższy level, owszem jego gabaryty,koordynacja, pozycja na której gra powoduje, że chętnie by go u siebie widziało kilka ekip, ale nie popadajmy w skrajnosci jak Bastuś na wakacjach gdzie udowadniał wszystkim że gdzie go nie wsadzisz na środek=aspiracje mistrzowskie. Jakoś ten sezon pokazuje, że nie jest jeszcze tak kolorowo jak się starano rysowac. Duzo pracy przed nim by traktowac go w takich kategoriach jak jest tu przerysowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Buła skill wise porównuje JJ do Kobe Bryanta (!), a teraz nie wie, co odróżnia Etana Thomasa od Marcina Gortata (!!!) Albo to jest wtórny analfabetyzm lub przecenianie jego osoby z mej strony (chociaż nie wiem czy da się)...

 

Z Krstićem Gortat mógłby stworzyć świetny, europejski duet, że już nie wspomnę o sporym upgradzie obronnym ekipy OKC. W ataku niczego im nie potrzeba ze strony polskiego młota, zresztą jak widziałem Duranta z Orlando to szczęka opadała mi co akcję - dawno nie widziałem tak młodego i wysokiego zawodnika wykorzystującego momentalnie podwojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladam te Thunder i ta przyszlosc wcale nie jest taka dobra. Green jest SFem i absolutnie nigdy nie stanie sie dobrym PFem ze swoimi 6 zbiorkami per36. albo do wyjebania albo robimy z Duranta PFa. ja bym probowal wyciagnac jakiegos podkoszowca... najlepiej przydalby sie wysoki z dobrym jumperkiem, ktory nie potrzebuje wiele rzutow, bardzo dobrze podaje i jest shotblockerem - KG bylby idealny, ale on jest off the market. kogo wiec ?

moze od Blazers Odena lub Aldridga ?

moze Gortata od Magic ?

moze Okafor ?

 

tutaj bedzie bardzo ciezko, bo chyba najlepszym dostepnym wysokim na rynku jest Gortat, a gdy w lidze pojawia sie juz dobry wysoki to traktuje sie go jak skarb i nigdzie nie wypuszcza.

 

Gortat jest dokladnie tym czego potrzebuja Thunder - zapewnia zbiorke, nie potrzebuje rzutow, dobrze podaje, zajebiscie broni. dalej bedzie potrzeba sprowadzenia jakiegos konkretnego PFa zamiast Krstica, ale to mozna predzej wyciagnac z FA niz obronce podkoszowego klasy Gortata. nawet w przyszlym roku bedzie conajmniej 2 swietnych ofensywnie PFow - Amare i przede wszystkim Bosh.

 

poszedlbym wiec ta droga - pozbyc sie Greena(nie radzi sobie na PF), zdobyc shotblockera/obronce, podpisac PFa z FA. w ten sposob rotacja wygladalaby tak:

 

Westbrook/Harden

Sefolosha/Harden

Durant/ktos

PF z FA/Krstic

Gortat/ktos

 

nawet jesli nie uda sie podpisac zadnego konkretnego PFa z FA 2010, to mozna grac Krsticem, ktory na pewno bedzie sobie radzil na PF duzo lepiej niz na C.

 

potem czekam na rozwoj i ide po tytul :D

 

co prawda OKC nie ma problemow ze zbieraniem jak na razie(7 miejsce w lidze), ale biorac pod uwage, ze ich PF jest byc moze najgorszym zbierajacym ligi na swojej pozycji to i tak widac miejsce na duzy progres. OKC ma guardow, ktorzy zbieraja na all-time reb. rate - Westbrook, Harden i Sefolosha razem tworza najlepsze zbierajace trio guardow ever, przynajmniej ja nigdy sie z czyms takim nie spotkalem(nawet w przyblizeniu).

 

zakladajac, ze w przyszlosci ta trojka gralaby razem 96 minut na tych 2 pozycjach guardow i wiedzac ze przecietny guard w dzisiejszej lidze zbiera okolo 3.5 pilek na mecz to posiadanie takiego trio zbierajacych guardow da mi przewage okolo 3.5-4 zbiorek na mecz. dodaje tam Gortata, jednego z najlepszych zbierajacych ligi i najlepiej Bosha ktory tez solidnie zbiera, a mam przeciez jeszcze dobrze zbierajacego Duranta i rzadze ta liga na tablicach przez nablizsze 5-7 lat.

 

wlasciwie to OKC juz powinni dominowac na zbiorkach kazdy team, ale posiadajac takich zajebistych zbierajacych jak Krstic i Green na pozycjach wysokich automatycznie im to uniemozliwia. oczywiscie dziala to w dwie strony i guardzi OKC tez maja troche zawyzone totale, ale mimo wszystko sa zajebisci w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam te recepty na sukces k**** ;

'tu weźmiemy tego, tego wymienimy, tego przesuniemy, ten się rozwinie, ten będzie dobry, ten tu by pasował' ;

pisane sprzed monitora w zaciszu domowym.

 

to że wy widzicie gortata w thunder, bo chcecie żeby gral więcej (ja też bym naturalnie tego chciał) to nie znaczy że on tam jest potrzebny w takim stopniu w jakim wy to widzicie tzn:

co gortat może dać okl więcej niż thomas?

bo jak dla mnie to jest nie wiele więcej, co najwyżej kilka pkt po dobrze zagranych p&r, ale poza tym to etan jest podobnie zbierający, podobnie brioniący i podobnie blokujący. a do tego marcinowi trzeba by było płacić ze 3 razy więcej niż etanowi.

jak chcecie szukać upgrade`u to po co ladować duzo więcej kasy w nie wiele lepszego gortata?

lepiej już jak ktoś tu pisal zanurkować po jakiegoś bosha czy inną pizdę.

osobiście widziałbym tu lamarcusa, ale to nie możliwe.

ja wiem że gorata jest lepszy od etana, ale jest mimo wszystko graczem do niego podobnym a dużo więcej kosztującym.

jakbyście napisali żeby gorata wziąć do gsw to zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta Etan podobnie zbiera - jak on zbiera 15, to Marcin 20, faktycznie podobnie. roznica jak miedzy prime Garnettem i pizda Gasolem. jak miedzy Dwightem a Boshem. jak miedzy prime Shaqiem a Nowitzkim. jesli to jest dla ciebie podobne zbieranie to w porzadku, w takim razie moge sie zgodzic ze bronia i blokuja rowniez 'podobnie'

 

a ja nie widze Gortata w Thunder dlatego ze mu kibicuje, ale dlatego ze doceniam jego gre. kibicowanie nie ma tutaj nic do rzeczy i jakby Szubarga przyszedl do NBA to bym mu zyczyl wypierdalania stamtad i nie kompromitowania narodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, się zgadza że gortat lepszy, że aldridge jumperkuje ale k**** zrozumcie jedną kwestie.

piszecie tu o gortacie jakby jego przyjście miało uczynić z thunder contendera od razu, ale to nie przyjście defensywnego gortata uczyni z nich contendera czy PO team tylko przyjście takiego chociażby jumperkującego aldridge`a, który nie jest tylko jumperkujący jak ty tu Jendras piszesz.

aldridge`a czy innego wysokiego, który jest w stanie im regularnie dostarczać sporo punktów a jednocześnie nieźle bronić.

więc się pytam po co pakować kase w drogiego gortata skoro to nie jest żaden brakujący element w mistrzowskiej układance thunder?

jak już pakować kase to w kogoś kto wniesie ich na wyższy level, gortat napewno tego nie uczyni, a chociażby ten przykładowy aldridge tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz buła, jakbysmy chcieli wrzucic do OKC Gortata, ktory zarabia 12 baniek na sezon i tym ruchem zablokowac im calkowicie pole manewru i mozliwosc kolejnych wzmocnien.

 

Tak na dobra sprawe, jak zacznie sie parcie na extension w Oklahomie (poza Durexem), to Gortat bedzie na ostatnim/przedostatnim roku kontraktu i bedzie bardzo latwym do zrzucenia 'balastem'.

 

Zreszta k****, jaki to Gortat ma zly kontrakt, jak na tej klasy C. 7 footer, za taka kase, do tego broniacy, biegajacy i nie kaleki w ataku, to jest naprawde przyzwoita kasa. Nie tacy goscie dostawali mle.

 

Nie rozumiem czym chcesz uzupelniac sklad - na ta chwle 7 bankowe kontrakty ma Thomas i Collison, do tego jeszcze 5 baniek Krstic - biorę Gortata nad kazdym z nich ze wzgledu, na charakterystykę, wiek i upside. Gortat nie wyklucza przybycia klasowego PF, a dodatkowo wydaje mi sie, ze jest swietnym uzupelnieniem wiekszosci ofensywnych Pf w lidze.

 

Kogo bedziesz chcial podpisac na startng C i za jaka kase, zakladajac ze masz juz w skladze Amare, Aldridge'a, czy kogo tam jeszcze sobie narysujesz? Granie z łamliwym, undersized thomasem na C jako shotblockerem to nie jest zbyt fajnym pomysłem. MOzna oszczedzac i dobrze jest oszczedzac, ale na cos w koncu ta kase wydac trzeba - gortat jest naprawde na ta chwile najlepsza alternatywa. nie jest moze difference makerem na +20 winow

ale 5-10 jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie tu o gortacie jakby jego przyjście miało uczynić z thunder contendera od razu

 

A to już twoja nadinterpretacja. Swoją drogą, nie wiem skąd ci się wzięło, że Gortat jest drogi. MLE to świetna cena za shotblockera, który jest ważniejszym i trudniejszym do zdobycia elementem niż wysoki scorer (zwłaszcza jumperkujący. tak, nie tylko jumperkujący, ale low post presence to z Aldridge'a raczej nie jest). Nie mam pojęcia co takiego niezwykłego widzisz w LaMarcusie. Powiedz jeszcze, że chcesz go wystawić na centrze z Greenem na pf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie zasmiecac temat tymi zajebistymi propozycjami.

 

Po jaką cholere zespolowi, ktory na 2 ma Hardena, a moze grać tam i Durex i Westbrook 50letni Manu ?

Pomysł z Hinrichem o ile poroniony, to jeszcze bardziej jestem w stanie zrozumiec, bo tego typu zawodnik w mlodym zespole by się przydał, do tego ma stosunkowo krótk kontrakt, ktory konczy se zdaje przed extension Westbrooka i Hardena, a nie jestem pewien czy przypadkiem i nie przed Greenem i Durantem..

a ja bronie jednego faktu!

 

jeżeli OT maja sie wspinać na ten najwyższy poziom to srednia wieku musza podciągnąć

 

mają obecnie 25,0 dla porównania Lakers 27,3 ( bo o dziadkach spurs akurat tu nie ma co wspominać którym średnia 28,7 ciut zbili Blair bogans Jeff)

 

rozwijając myśl potrzebny jest im oprócz co oczywiste :idea: złapania w FA Market jedengo wysokiego PF/C wypasa za ponad 10.000.000 co za jednym zamachem wzmocni i zachęci Duranta do pozostania conajmniej 1 weterana który otrzyma spora rolę w rotacji mimo natłoku na pozycjach SG/SF

 

plan dla OT powinien być nastepujacy:

 

:arrow: podpisanie w lato 2010 FA z górnej pólki z pozycji C/PF ( najlepiej za darmo aby za Greena wziąć gracza kalibru Gortat);

 

:arrow: w zależności od konfiguracji punktu pierwszego podjąć decyzję czy

 

1. wzmacniamy 2 weteranami z pólki MLE

2. cz dodajemy jeszcze jednego all stara ale juz oddajac masę talentu w zamian ( może i Greena i Hardena?)

3. inwestujemy w Westbrooka czy jednak aby podskoczyć wyżej trzeba i na PG wzmocnic się graczem conajmniej ocierającym sie o poziom allstar ale jednak duzo bardziej doświadczonym

 

Kirk ale i 32 letni Manu "zdrowy" po pierwsze załatwia po części punkt 2 jak i nie wymusza poprzez umiejetność rozegrania zmian na PG w punkcie 3

 

obecnie widze masę potencjału od pozycji 1-3 z Durantem mogacym rzeczywiście przechodzić przez różnorakie pozycje ale także opieram sie na innych przesłankach...

 

w lato obaj gracze ( Bulls inwestuja w Rose'a i kirk moze chciec odejść, mManu zostaje bez kontraktu) są po prostu do wzięcia a bardziej pasujacy mi Durant na SF potrzebuje wsparcia a nie klonów w talencie i zero doświadczenia

 

trywialnie Gortat mimo ze nim się nie podniecam bije na głowe doświadczeniem i przychodziłby jako "mentor" he he otzrskany w boju nawet w finale

 

ruchy jakieś aby zatrzymac Duranta trzeba zrobic choć inni mogą powiedzieć żeby nic nie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem właśnie po dwóch meczach okc

1 z heat

2 z wizz

 

po tych dwoch meczach mogę śmiało powiedzieć że green spokojnie może sobie grać na tym PFie, nie ma żadnego problemu ze zbiórkami. heat mieli ze 2 zbiróki w ataku, a thunder 9 czy 10 w ataku. KD, sefo i westbrook znakomicie uzupełniają deche.

a w ataku green zapewnia spacing i miejsce na wjazdy dla westbrooka i duranta.

 

do tego backcourt westbrook- sefo to jeden z lepszych defensywnych backcourtów w lidze.

z heat zaliczyli 15 przechwytów, nie heat mieli 15 strat, tylko thunder mieli 15 przechwytów a to wielka różnica. sefo wybierał piłke z kozla wade`owi.

wade przez cały mecz miał coś ok 6/18 z gry, ratowały go tylko wolne po tych touch faulach, do których już się przyzwyczaiłem gdy wade ma piłke w rękach

poza wadem w ataku istniał tylko JO i cook. ale JO łatwego życia też nie miał.

beasley ktory był kryty przez greena nie zdobył nawet 10pkt

najsłabszym punktem defensywy jest krstic, bo jest mało fizyczny i prawie się nie odrywa od ziemi.

thunder pokazali w ataku cierpliwość, dobry ball movement i generalnie grali the right way, aż byłem zaskoczony z jaką łatwością zdobywają punkty szczególnie przeciwko heat, którzy mają niezłą defensywę i też bardzo dobry defensywny backcourt, bo z wizz to c*** nie mecz był. wizards nie zjawili się w hali.

 

KD ze swoim wzrostem i dlugością łap, ma szanse być najlepszym podającym na pozycji SF obok jamesa oczywiście. jak go kryje taki richardson czy butler to KD ma taki court view że głowa mała.

 

ja nie chce żadnych trejdów, chce rozwoju wszystkich po kolei , każdego z osobna.

a harden będzie mocnym skurwesynem, bball IQ ma na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oglądałem w nocy mecz z rockets

nie chce mi się o meczu pisać, bo thunder przegrali go na własne życzenie i troche na nie własne bo grali bez krstica i collisona, przez co momentami na C musiał green.

 

ale podawali statystyki defensywne i o k****, i mean o k**** mać

4th in the nba in opponents ppg

5th in the nba in opponents fg%

6th in the nba in opponents 3pt fg%

 

i mean o k**** mać

w porównaniu z zeszłym sezonem gdzie pod względem tych statystyk mogli sobie przybijać pione z gsw to jest kosmos. kocham scottiego brooksa, tylko niech używa mniej żelu.

 

i tak obserwuje tego greena i obserwuje i szukam w których momentach on sie nie nadaje na tego PFa. obejrzałem w tym sezonie jakieś 10 meczów thunder i nie znalazłem takich momentów wiele, ale za to widziałem jak sposterował pół ligi, dobrze bronił i trafiał ważne rzuty.

batalion jak to jest?

piszesz żeby pisać, czy masz za słabe szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green jest jednym z najgorzej zbierajacych PFow i gdyby OKC znalazlo sobie na jego miejsce jakiegos konkretnego PFa(zalozmy Bosha, ktory stal sie bdb zbierajacym), to dominowalo by cala lige na deskach. przez Greena na PF tego nie robia. ma to jednak swoje wady po drugiej stronie boiska, bo Green zapewnia przynajmniej spacing, ktory pomaga dzialac OKC w ataku(chociaz i tak im to gowno pomoglo bo sa slabi w ataku).

 

w tym sezonie zajmuja miejsce

atak - 19

obrona - 5

 

ciekawostka - Bobcats najlepsza defensywa ligi poki co, Larry Brown is a bad motherfucker :twisted:

 

po co ktos wymyslil statystyke 6th in the nba in opponents 3pt fg% nie lepiej podawac closeouts/openJ

pierwsze mozna wyciagnac z boxscoru, drugie trzeba by osobno zapisywac. myslalem, ze to oczywiste, ale nie czuc ironii od pana mozga wiec chyba po prostu trollujesz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

co tam na wypiździejewie słychać?

jak ktoś nie wie to całkiem wporzo wam powiem

ogladanie meczów okc daje mi naprawde sporo przyjemności i nie skrywanej radości

nawet jak durant ma słabszy mecz co mu sie zdarza rzadko to jest tam na kogo popatrzeć

a durex ma obecnie streaka, ojp 7 meczów z conajmniej 30pkt na koncie

VYJEBANÝ UJEBANÝ MASLAK POJEBANÝ taki jest durant cokolwiek to znaczy :]

 

do tego presti wziął za darmo maynora z jazz który jest świetnym backupem dla westbrooka, świetne lock down d, bez fajerwerków ale na 15-20 min z ławki jest w pytke

 

a i obrona durexa w porównaniu z zeszłym sezonem jest o niebo lepsza

durex przechwytuje większość crosscourt passów, coś jak james, a jak widziałem jego obrone na kobim czy na jamesie to też jest całkiem ok

nie wiem gdzie jest teraz durex w panteonie najwiekszych kozaków ale jest blisko samej góry jeżeli nie już na górze

 

nie wiem czy będą PO w tym roku w okc, ale są powody do zadowolenia nawet jak nie wejdą do PO. Presti potrzebował 2 sezonów na przebudowę sonics/thunder, inni powinni sie od niego uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.