Skocz do zawartości

Power rankingi 23/24


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Reikai napisał(a):

Mozemy sie tak przerzucac, fakty sa takie ze Lillard byl w finalach konferencji, Embiid ogladal je w TV majac lepszy zespol i gorszych przeciwnikow

ja się nie przerzucam, ja ich dwóch mam w podobnym casie, wiadomo, że Lillard wygląda tutaj trochę lepiej, ale absolutnie nie ma jakiejś przewagi, awansował do WCF na plecach CJa, pokonując debiutujący w PO zespół, no naprawdę wielki wyczyn :)

35 minut temu, Reikai napisał(a):

Wazna czescia glebi RL Nuggets byl Braun, a obaj Jabari i Brandon z miejsca sa od niego lepsi, wiec no nie wiem.

różnica jest taka, że Braun rzeczywiście grał w tych PO przez co został w nich zweryfikowany, natomiast tamtym dwóm taki scenariusz raczej nie jest pisany, nie wiem po co tworzysz jakieś dziwne analogie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pokuszę się o krótkie podsumowanie offseason w swoim wykonaniu. 
 

Pacers to drużyna z małego marketu. Staram się więc prowadzić zespół do sukcesów jak najmniejszym nakładem finansowym. Od początku mojej przygody w begm, czyli już od dobrych siedmiu lat drużyna nigdy nie płaciła podatku od luxury. Największym sukcesem do tej pory jest wynik 2:4 w drugiej rundzie play-off, oraz bilans 53:29 w tym samym sezonie 2021/22. Tylko kontuzje w ostatniej części regular zabrały nam wtedy najlepszy bilans na wschodzie. Jednocześnie nigdy nasz zespòł nie zszedł poniżej 31 zwycięstw w regular, a ten najgorszy wynik miał miejsce w sezonie 2017/18 gdzie duże problemy mieliśmy również z kontuzjami. Od tego czasu ta drużyna nigdy nie zeszła poniżej poziomu 40 zwycięstw, nawet w skróconym covidowym sezonie. Nasza wizja, aby budować zespół atrakcyjny dla kibiców, ale nie kosztem przepłacania zawodników wydaje mi się, że sprawdza się świetnie. Klub dobrze trzyma się finansowo, kibice przychodzą na mecze chętnie, a kadra pacers walczy o jak najlepsze wyniki co roku. I to się nie zmieni również w najbliższych latach. Po przegranych play-in w sezonie 22/23 przystąpiliśmy do offseason z dużą ilością gotówki i z ambicjami, aby poprawić skład na następny sezon. 
 

Do draftu przystąpiliśmy z mocnym 12. Wyborem, jednak na workoutach najbardziej spodobał nam się styl gry Brandina Podziemskiego, który przewidywany był jako wybór raczej z końca pierwszej rundy draftu. Po przeanalizowaniu całej sytuacji postanowiliśmy sprzedać nasz mocny pick i zejść niżej w drafcie, dzięki czemu mogliśmy poprawić finanse na nadchodzące offseason. Ostatecznie wybraliśmy Brandina z 18. Numerem w drafcie i z tego Draftu jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni. Nie mam wielkich oczekiwań co do tego gracza, jesli chodzi o sezon 23/24, ale później już tak. Jest to zawodnik, który zdecydowanie ma potencjał aby stać się jednym z najgroźniejszych w ataku guardów w lidze, bo oprócz świetnej trójki ma już teraz pewne narzedzia i umiejętności, aby zdobywać punkty również w inny sposób. Oprócz tego jest kreatorem z duzym potencjałem a i w grze defensywnej ma już jakieś umiejętności choć tam najwiecej jest do poprawy. 
 

 

Przechodzac do free agency ..,
 

Planem A było ściągnięcie gracza formatu all-star, bo nowy lider ewidentnie by się przydał. Walczyliśmy o względy Kawhi Leonard, czy innych mocnych zawodników, niestety zabrakło Pacers troszkę miejsca w salary cap, aby zaproponować tym najlepszym dostępnym zawodnikom kontrakty maksymalne. Nie udało się skusić żadnej z gwiazd do wzięcia trochę mniejszego kontraktu. Szybko przystąpiliśmy do planu B, jakim był powrót Milesa Bridgesa. Bridges to gracz, za którego poświeciliśmy dużo assetów, gracz ktoremu zawdzięczamy ten świetny wynik w sezonie 21/22. Wiadomo co się stało w poprzednie off-Season i jak duży wpływ miała utrata tego zawodnika w sezonie 22/23. Miles okazał skruchę za te wydarzenia i zamknął już prawnie swoje sprawy, a więc uznaliśmy że pomimo widma długiego zawieszenia w sezonie 23/24 warto dać mu kolejną szansę. Kontrakt który podpisał z Pacers to 27 mln rocznie z opcją zawodnika na przedłużenie o rok na tą samą kwotę. Łącznie zawodnik ten ma gwarantowane 54 miliony w najbliższych dwóch latach. Jednocześnie jeśli wróci w tym sezonie do formy sprzed swojej prywatnej dramy, to może zerwać kontrakt po roku i starać się o dłuższy, lepszy podpis. I my na pewno po cichu liczymy na powrót do czołówki NBA. 

W dalszych ruchach po podpisie Bridgesa pojawiła się duża potrzeba podpisu mocnego zawodnika z pozycji 2-3. Dobrą opinią w lidze cieszy się ostatnio gracz Orlando Magic, Caleb Martin który już dwa lata z rzędu pojawił się w finałach konferencji begm. To solidny wyrobnik, który gwarantuje pewien poziom po obu stronach parkietu, jest uniwersalnym graczem, może grać na kilku pozycjach. Zawodnik ten otrzymał  bardzo dobrą finansową ofertę od Pacers, ale aby ten kontrakt był możliwy do zaproponowania, trzeba było zrobić na to troszkę miejsca. Tym sposobem z drużyną pożegnał się zaslużony weteran Al Horford, a w jego miejsce trafił do nas Robert Covington. Robert to gracz o 7 mln tańszy, mocno rozdrażniony słabszym sezonem i widzimy, że ma w sobie wielkie ambicje aby wrocic do łask jakiegoś trenera NBA i chce grac znowu dużą rolę w druzynie. Zobaczymy jak bedzie prezentował się na campach, bo my jakomanagement liczymy tutaj na naprawdę dużą poprawę i szykujemy dla niego dużo obowiązków, zobaczymy czy sprosta oczekiwaniom. covington to młodszy i tańszy zawodnik niż Horford, miał dużo gorszy sezon ale potencjał ma na pewno aby wejść w buty Ala jako PF i Center w small-ballu. 
 

w miedzyczasie, w drużynie doszło do kilku mniejszych wymian, typu sprowadzenie Lonnie walkera za Georges Niang, lub Danny Greena, pozbycie się Nerlensa Noela w dniu draftu. Uważam te wszystkie zmiany za bardzo pozytywne, ponieważ: większość z tych graczy których pozyskaliśmy jest po słabszym sezonie i ma duże ambicje aby się poprawić lub coś udowodnic w lidze. Lonnie Walker bez wątpienia miał w sezonie 22/23 przebłyski świetnej gry. Tu potencjalnie może on powalczyć o pozycje startera jako shooting guard. Danny Green to weteran wracający po powaznej kontuzji. Również ma wiele do udowodnienia w nadchodzącym sezonie, a twierdzi ze nadal ma sporo w baku. 

 

Po podpisach Caleba i Bridgesa, oraz lekkim przewietrzeniu składu jesli chodzi o graczy dalszoplanowych kolejnym celem Byl torrey Craig za room MLE oraz utrzymanie dwójki Landry Shamet i Drew Eubanks. Jesli chodzi p Craiga z łatwością przekonaliśmy go do przyjścia do Indiany. Jesli chodzi o dwójkę naszych weteranów już tak łatwo nie było. Shametowi przypadkowo wysłaliśmy ofertę niezgodną z CBA. Ostatecznie zaproponowac mogliśmy mu tylko minimum weterana, jednak zgodził się przyjąć tą ofertę z powodu braku lepszych ofert w całej lidze. Jest to więc kolejny zawodnik, który ma coś do udowodnienia całej lidze, bo moim zdaniem stać go nadal na grę na takim poziomie, aby dostać w przyszłości dużo większy kontakt. Jesli chodzi o Eubanksa to był to największy negocjacyjny niewypał tego offseason. Wiedzieliśmy ze gracz kuszony jest przez Chicago Bulls. Niestety przed drugim spotkaniem z Eubanksem doszło do małego wypadku i nie udało mi się dotrzeć na czas na spotkanie z Drew. Zawodnik potraktował to jako brak szacunku i bez zawahania podpisał kontrakt z Bulls. No cóż, to ja jako GM nie dotrzymałem spotkania i biorę tą utratę na siebie na klatę. w jego miejsce ostatecznie sprowadzamy młodego Zeke Nnaji. Kolejny gracz z potencjałem, który nie wyrobił sobie jeszcze marki w lidze. Dostanie roczny kontrakt minimalny, aby móc się wykazać i przebić do rotacji w składzie. Wg mnie gracz z dużymi ambicjami i może jeszcze zaskoczyć wszystkich niedowiarków. 
 

podsumowując wszystko, to offseason w swoim wykonaniu uważam za dobre lecz dalekie od ideału. Nie udalo się wykonać dwóch założeń: podpis all-stara oraz przedłużenie drew Eubanksa. Wszystkie inne założenia udalo się zrealizować. Podstawowe, czyli tani skład jak najbardziej zrealizowane. Jesteśmy tylko kilka milionów ponad limitem salary, a możemy powalczyć o play-offy. Który zespół w lidze może czymś takim się poszczycić ? Wg mnie żaden w tej chwili. 
 

Uzbierałem grupę graczy którzy maja sobie dużo do udowodnienia w tym sezonie. Jest utrzymany trzon w postaci VanVleeta, Tre Jones, Nurkica, Shameta - wszyscy z nich są raczej po średnim sezonie i mają miejsce by się poprawić w sezonie 23/24.

Kai Jones, Caleb Houstan, to bardzo młodzi gracze którzy musza się poprawić. Zwłaszcza ten pierwszy musi wreszcie udowodnić, że nie jest rozczarowaniem. Bije z niego duża pewność siebie i liczymy że chociaż w pewnym stopniu przelozy to na lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie. 
 

Mamy powrot do ligi Milesa Bridgesa, czy powrot do gry na dobre Danny Greena po kontuzji ACL. Kolejni zawodnicy którzy maja w tym sezonie dość nieokreślony potencjał i nie wiadomo wlasciwie czego od nich oczekiwać. 
 

Mamy Caleba Martina i Torrey Craiga. Obaj po świetnych sezonach. Caleb przechodzi z mocniejszej drużyny do nieco słabszej, aby pokazać że również większa rola to coś w czym bedzie się swietnie czuł. To bedzie bez wątpienia nasz starter przez cały sezon. Craig to pewnie pierwszy lub drugi najważniejszy gracz z ławki. 

mamy Covingtona, na którego powrot formy liczę najbardziej. Nie udal mu się ewidentnie poprzedni sezon i liczę na dużą poprawę. 

mamy Lonnie walkera, Zeke Nnaji, obaj przebłyski w tym sezonie 22/23 ale nie do końca udane sezony. Obaj problemy aby dostać się do mocnej pozycji w zespole i dużych minut. U nas będą mieli szanse na minuty i rozwój, bo skład jest bardzo wyrównany na pierwszy rzut oka, zreszta jak zawsze. 
 

Jak widać zebrałem grupę zawodnikow którzy maja wiele do udowodnienia i są głodni sukcesów. Uważam ze Pacers to bedzie największe zaskoczenie tego sezonu, bo podchodzę do tego optymistycznie i zakładam ze wiele z tych rzeczy pójdzie po mojej myśli. 
 

jesli chodzi o awizowane składy i lineupy, poczekajmy na training camp i co zdecyduje coach zespołu, ale możliwości ustawienia składu jest tak naprawdę wiele. W s5 na sg może pojawić się zarówno Shamet, jak i Walker,  może nawet VanVleet lub Caleb Martin. Bridges bedzie testowany na campach zarówno jako sf, jak i pf. Podobnie covington. Craig również ma szanse na s5. Skład jest bardzo wyrównany i każdy ma szanse wypracować sobie miejsce w starting5. Chcemy w tym zespole naturalnej rywalizacji, aby każdy z nich miał ambicje do dalszej poprawy. Nie Ma w tym składzie zawodnikow o zbyt dużym ego, wiec zgrzytów nie powinno być. 

Na koniec:

cel sportowy Pacers na sezon 23/24: Awans do Play Off. 
cel finansowy Pacers na sezon 23/24: być na plusie, zostawić sobie możliwości podpisu grubej ryby podczas kolejnego offseason, czyli nie ściąganie na siebie dłuższych, drogich kontraktów. 
 

mam nadzieje ze oba cele uda się zrealizować, a nasi zawodnicy zaliczą udany sezon i zaskoczą paru sceptyków, jak twórca power rankingu ;]

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

I ja pokuszę się o krótkie podsumowanie offseason w swoim wykonaniu. 
 

Pacers to drużyna z małego marketu.

Przecież u nas markety się nie liczą poza los angeles lakers i sciągnięciem lebrona na czym Jasiu zbudował cały swój kapitał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał(a):


Jak widać zebrałem grupę zawodnikow którzy maja wiele do udowodnienia i są głodni sukcesów.. 
 

 

Jak widać zebrałem grupę klasycznych kasztanów bez upside”u*

😝

3 godziny temu, Qcin_69 napisał(a):

tez chciałem napisać podsumowanie lata, ale Reikai zrobił to na tyle dobrze, ze nie ma się co przekrzykiwać.

2023 powrót Legend na właściwe trajektoria, zarówno Minnesota jak i Knicks świetne lato, także gratulacje @człowiek...morza i do zobaczenia w Finale 

Tak jak lidze brakowało kiedyś wielkich lakers i celtics, tak u nas są to Knicks i Wolves. Nasze potęgi to nieocenione dobro dla całej ligi. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, człowiek...morza napisał(a):

Jak widać zebrałem grupę klasycznych kasztanów bez upside”u*

😝

Tak jak lidze brakowało kiedyś wielkich lakers i celtics, tak u nas są to Knicks i Wolves. Nasze potęgi to nieocenione dobro dla całej ligi. 

Widzę że klepanie po dupie się zaczęło już 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Reikai napisał(a):

Zachęcam do swoich power rankingow tez ;) 

Twój jest super, mój byłby identyczny

3 godziny temu, ignazz napisał(a):

Mocne prowo Qucina a tych mocnych knicks 

I brak szacunku do gm którzy dużo lepiej budują składy. 

FatLovers czy jak mu tam ma u mnie mega szacunek, wpadł na chwile, rozjebal FA i zniknął na wakacjach jak Anastazja z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sota jest takim faworytem, że nawet nie trzeba o nich pisać, czy tylko po prostu wystarczy Booker? :D

No i co z Lakers, dziwny ten ranking

no i wisienka

Godzinę temu, LAF napisał(a):

Dalsza rotacja : Bamba , Sharpe

na starcie to ja minut dla nich nie przewiduje nawet, a to oznacza, że może mam lepszą głębie niż myślałem ^^

powtarzaj za mną @LAF 

PEY-TON

WAT-SON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.