Skocz do zawartości

Power rankingi 23/24


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslalem sobie ze czas na jakis power ranking przed sezonem, za chwile zaczyna sie preseason, 4 tura zakonczona, raczej duzych zmian juz nie bedzie, takze czas na hajpowanko, kupowanie LP i jedziemy z koksem. Oby bylo zdrowie dla wszystkich ekip.

Zaczne od wschodu.

Tier Tankujemy az wlezie

15. Charlotte Hornets 


Nie moze i nie moglo byc inaczej w przypadku, gdy pick Hornets jest tylko TOP4 protected, tu nawet z najgorszym bilansem nie ma gwarancji, ze nie wydarzy sie jakas muka. Plan na offseason: Mozna bylo tankowac albo grac o jakies playiny, pewnie z niepowodzeniem i podarowac Suns jakis 5 pick, takze zapewne sluszna decyzja patrzac na potencjal zespolu na ten moment. Na pewno zastanawia biernosc GM'a w kwestii wykorzystywania cap space, mam wrazenie ze mozna bylo lepiej wykorzystac te pieniadze, podpisac kogos z potencjalem, a tu zmarnowano bardzo duzo cap space na martwe salary. Nie jest tak, ze jakby zaplacic 12 mln jakiemus mlodemu grajkowi z potencjalem sprawiloby, ze ten zespol wygralby za duzo meczow, nie ma na to potencjalu na ten moment. Policzylem -> 28.4 mln to martwe salary unplayable NBA grajkow albo takich, ktorych max to jakis contract na camp albo bycie 15 zawodnikiem. A nie policzylem Grahama, Bartona i Fourniera, z nimi to dojdzie nawet do 40 mln na scrubow. Fajnie, ze pozyskane zostaly za to jakies 2nd roundery, ale az prosilo sie o jakies fajne kontrakty dla grajkow z potencjalem zamiast tego. Z plusow na pewno fajne extension Beya oraz Zubac - solidny starter za przyzwoite pieniadze na malejacym kontrakcie, Coby White wygladal bardzo legitnie w koncowce sezonu Bulls, ale gra na tej samej pozycji co Henderson, a obaj sa troche undersized zeby grac razem na 1 i 2. Raczej podpis pod handel za 2 sezony, jesli Henderson udowodni ze sie nie lamie.

Plan na sezon? Ogladanie swojej mlodziezy(Henderson, Murray, Sasser, Wendell Moore JR), modlenie sie o pick w top4 oraz juz teraz planowanie przyszlego lata, zeby nie placic ludziom za granie na playstation w domu. Bedzie bardzo duzo miejsca w salary ponownie za rok.

Tier Chcielibysmy playiny, ale nie wiem czy mozemy:

14. Atlanta Hawks


Los obdarzyl Jastrzebie w poteznego Francuza, co kompletnie moze zmienic ocene tego zespolu jesli nie w trakcie tego, to na pewno w dalszych sezonach. Fajnie, ze jest klocek pod kosz(WCJ), ktory odciazy Victora od grania na C, na pewno fani moga spodziewac sie kilku spotkan Murraya na poziomie bubble i wyciagnie kilka meczow, ale ogolnie troche brakuje supportu na ten moment. Bardzo lubie ten pick Leonarda Millera, bardzo nie lubie tego kontraktu dla Huntera.  Murray i Ivey to potencjalnie swietny fit dla Victora w przyszlosci. Przyszle lato moze jeszcze nie, bo ciazy Warren, ale przed 25/26 Hawks moga byc super miejscem dla wolnych agentow. Murray - Ivey - Hunter - Wemby - WCJ to solidny core, moga wskoczyc pewnie nawet na 11 miejsce i otrzec sie o playiny przy dobrym rozwoju Iveya i Wembiego w trakcie sezonu, ale nie moglem dac ich wyzej ze wzgledu na sporo niewiadomych(Ile bedzie gral Wemby? Czy wytrzyma zdrowotnie? Czy Ivey zanotuje progres taki jak w T3?) oraz przez brak lawki, dlatego dziwi brak ofert w 4 turze.

Plan na sezon? Zachwyt nad Victorem, chuchanie i dmuchanie na niego, spogladanie na Iveya i analiza jego potencjalnego fitu z Murrayem ktory czeka na maxa, liczenie ze Hunter choc troche sie splaci i dobry pick w przyszlorocznym drafcie. Albo dwa, jesli papa Lebron i Curry przegraja z czasem i kontuzjami.

Tier Nie mamy swoich pickow, dej playiny

13. Milwaukee Bucks


Nowa era w Wisconsin, pozegnano legende klubu Giannisa i w zamian otrzymano bardzo dobry zwrot. Boli troche brak wlasnego picku w tym sezonie, tu potencjalnie Cavs moga dostac bardzo mily prezent jako, ze Bucks maja tylko gorszy swap. Sochan i Edwards to bardzo fajny zwrot za Greka, a tu poszedl jeszcze bardzo fajny deal za obiecuajcego Williamsa. Do tego przyjazne extension dla Fultza jesli w koncu bedzie zdrowy. Niestety nie jestem w stanie sobie wyobrazic co poeta mial na mysli dajac taki kontrakt Portisowi, ale nie on jeden zbladzil bo Bobby dostal jakas rekordowa liczbe ofert tego lata. Edwards i Williams to potencjalnie swietny duet na lata, a tu mamy jeszcze spadajace kontrakty Hielda, Currego i Klebera, mozna cos tu jeszcze wyrzezbic zeby wskoczyc wyzej. Boli troche brak kontroli nad swoimi pickami w najblizszej przyszlosci, dlatego trzeba grac o wynik, ale obawiam sie ze jesli Jalen juz teraz nie bedzie 23 ppg scorerem, aEdwards nie wskoczy na polke wyzej, to o playiny moze byc ciezko. Na pewno nie jest to koniec ruchow w tym sezonie dla Bucks, spodziewam sie kilku korekt po pierwszym trymestrze.

12. Indiana Pacers

Nie mam pojecia co myslec o tym zespole. Moze byc tak, ze skoncza na tym 10 miejscu i beda wyzej niz ich tutaj wrzucam, a moze byc tak ze wyprzedza tylko Hornets jak wszystko pojdzie zle. Kolejny zespol oprocz Bucks i Wizards w tym peletonie walczacym o playiny bez swojego picku, jednak jest zbyt duzo znakow zapytania na tu i teraz. Mamy VanVleeta, solidnego PG na niezlym kontrakcie, ktorego lubia zaawansowane statystyki, ale nie lubia te odpowiadajace za % z gry. Mamy Bridgesa, ktory rok nie gral w koszykowke i niewiadomo w jakiej bedzie formie. Wierze, ze w dobrej bo sadze ze trenowal caly rok, ale to nie to samo co gra na pelnych obrotach, ten pierwszy trymestr moze dochodzic do siebie, a przy odpowiednio duzej stracie do peletonu moze to sprawic, ze bedzie problem. Mamy Covingtona, solidnego 3&D ktory z niezrozumialych nikomu w Los Angeles powodow, przesiedzial wiekszosc sezonu na lawce. Mamy Nurkicia, z wiadomo jakim zdrowiem. Mamy Kaia Jonesa, ktory ostatnio bierze piguly i nagrywa filmiki na instagramie z co najmniej dziwna trescia. Na szczescie mamy tez Caleba Martina oraz Craiga -> obaj powinni dawac bardzo fajne 3&D, ale brakuje mi tu star poweru jakiegos, przydaloby sie wykonac jakis ruch, ale troche brakuje assetow. Ewentualnie, przy odpowiednim rozwoju Tre Jonesa bedzie mozna handlowac Fredem, ale to wciaz jest if if. Jak wszystko pojdzie dobrze(Flet odzyje w Rockets i zagra swietny sezon, Bridges nie bedzie mial rdzy, Danny Green i Lonnie dadza fajnego kopa na obwodzie, Nurkic bedzie zdrowy i zagra fajny sezon), to moga byc playiny. Jak wszystko pojdzie zle, to moze byc kaplica i moga byc tylko przed Hornets. Player to watch -> Brandin Podziemski. Nie wiem czy jeszcze w tym sezonie z racji zespolu do ktorego trafil, ale chlopak ma ten luz.


11. Washington Wizards

Loteria to pewnie troche zawod dla Sylvinho, bo na pewno liczyl po calym sezonie tankowania na fajniejszy pick, ale uwielbiam potencjal Amena Thompsona i w stolicy na pewno beda mieli z niego duzo radosci. Lubie ten mlody core -> Amen, Sharpe, Whitmore, wsparci bardzo fajnymi vetami -> Wiggins, Hart, Conley czy Harris. Na pewno w Waszyngtonie przy braku swoich pickow przez najblizsze 3 lata marza o wyciagnieciu jakiegos allstara/superstara, a i po erze Durant/Harden fanow raczej nie interesuje dluzszy tank. Assety sa, pytanie kogo uda sie za to wyciagnac. Jest potencjal na playiny, ale apetyt jest chyba na wiecej, zobaczymy co Sylwek z tego wycisnie i po kogo sprobuje uderzyc.

Tier Play in

10. Brooklyn Nets


Alperen Sengun wchodzi w moment, w ktorym liga zacznie sie z nim liczyc. Jesli dodamy do tego redemption tour przeciwko calemu NBA Dillana Brooksa, oby w tym sezonie zdrowego Tylera Herro i last dance Lowrego, polaczone z Vandergoatem, Wagnerem po swietnych mistrzostwach swiata i dwojke bardzo fajnych prospectow -> Murraya i Blacka, to Nets maja szanse na playoffy u nas jak dobrze pojdzie. Na pewno jest kilka decyzji do podjecia, ale sa tez assety. Bardzo duzo pickow, moze ktos sie skusi na Hayesa. Jest potencjal na wzmocnienie. Jesli Sengun okaze sie tym, kim moze byc to nie powinni spasc nizej. Jesli nie, to Wizards wskakuja na ich miejsce.

9. Chicago Bulls

Fani moga czuc sie lekko poddenerwowani ta zmiana polityku klubu, od Lamelo i Aytona, po Kawhia i Georga, a nastepnie rozmienienie tego na gorszych grajkow, za to z wieksza glebia. Brakuje mlodego talentu w tej druzynie, natomiast bardzo mocne S5 nie powinno ich wyrzucic poza 9 seed i przy odpowiednim matchupie powinni te playoffy zrobic, natomiast wszystko wisi na zdrowiu Porzinginsa i Middletona. Na pewno bola 73 mln i wiecej w nastepnych latach za duet Randle-Johnson, historia oceni te kontrakty, ale zwlaszcza przy tym pierwszym mozna bylo postapic chyba troche inaczej. Przy zdrowiu ten zespol moze wskoczyc nawet na bezposredni awans do playoffow bez playinow, bo s5 Tyus Middleton Johnson Randle Porzingins to mocny zestaw, ale nie daje ich tam wyzej ze wzgledu na to, ze Middleton stracil praktycznie caly zeszly sezon, a KP zagral pierwszy zdrowy sezon od lat, musi pokazac ze to nie byl przypadek. Uwaga na Kenyona Martin Jr, bo to moze byc bardzo fajny grajek. 


8. Cleveland Cavaliers

Jest szeroki sklad, jest swietny Haliburton, jest solidny backup C w postaci Adamsa, bardzo ciekawy draft z JHS oraz Walshem. Mam natomiast wrazenie, ze brakuje mi tu troche scoringu i samokreacji, nie do konca ufam Barrettowi w tym temacie. Bardzo duzo guardow, nie wiem czy nie za duzo. Haliburton, Smart, JHS, Walsh, Grimes, a jest jeszcze z ballhandlerow Bruce Brown i  Barrett. Nie zapominajmy o Aytonie, ktory tez bedzie wymagal swoich posiadan, inaczej nie bedzie mu sie chcialo biegac do obrony. Prosi sie o wykonanie jakiegos ruchu i chyba bedzie to konieczne patrzac na payroll w przyszlym sezonie, gdy zacznie sie extension Haliburtona. Bardzo szeroki sklad, nie ma tu scrubow, ale nie wiem tez czy sa minuty dla wszystkich. Na pewno team to watch, bo ogladanie Haliburtona to jak pojscie do teatru.

Tier ''Nie mam pojecia co tu sie wydarzy i kazdy moze skonczyc zarowno 7, jak i z HCA''


7. Detroit Pistons

Potencjal jest na pewno na wiecej, ale zawieszenie Moranta w pierwszym trymestrze bedzie problematyczne i przy tak wyrownanej stawce, moze byc potem ciezko gonic wynik w RS. A jesli dodamy do tego jakas tfu tfu odpukac kontuzje Lauriego w T1, to robi sie powazny problem dla tego zespolu, dlatego spodziewam sie nawet, ze Celtics moga byc wyzej od Pistons.  Bola troche te trzy stretche kontraktow i ponad 11 baniek martwego salary przez nastepne sezony. W Pistons mocno wierza w GTJ i lepiej, zeby sie spisal bo ciasna tabela nie wybaczy okolo 20 mln za brak odpowiedniego impactu. Carter na tym kontrakcie to steal, a wiele oczu bedzie zwroconych na Easona. Plan na RS to zabrac zabawki i telefon Morantowi, dac mu wejsc w drugi symestr z nie za duza strata do rywali, przygotowywac forme na PO gdzie powinni byc mocniejsi niz ich miejsce w RS oraz zabrac zabawki i telefon Morantowi.

6. Boston Celtics

Nie mam pojecia, co mam sadzic o tej wymianie z Knicks i oddaniu Brandona Millera. Z jednej strony, Hendricks to potencjalnie swietny fit, glue guy i dobrze pasuje do tego zespolu, a do tego otrzymano wiele innych pickow. Z tej strony, swietna wymiana. Z drugiej, to jednak oddajesz 3 pick mocnego draftu. Mocno jestem zmieszany jesli chodzi o ocene tego dealu, czas pokaze. Tylko 7 miejsce, bo CJ i Allen sa po kiepskich playinach/playoffach, Fox jest po najlepszym sezonie w karierze, ale musi podtrzymac ten poziom zeby moc walczyc o HCA na wschodzie. Potencjal na wiecej i wypadniecie poza top7 raczej na pewno im nie grozi, bardziej bym sie sklanial ku awansowi wyzej, ale CJ musi pokazac mi ze ma cos jeszcze w baku, a Allen zmazac te okropne PO. Martwi brak progresu Scottiego Barnesa, dlatego zastanawiam sie czy nie nalezalo zostawic tego Millera, a probowac handlowac Barnsem, wydaje sie ze ten pierwszy ma wiekszy sufit. Czas pokaze.

5. Miami Heat

Przespano troche lato w Miami i chyba nawet w 4 turze nie za bardzo udalo sie kogos podpisac, takze za chwile moze byc problem z niewystarczajaco iloscia zawodnikow w zespole. Natomiast Doncic i Durant to potezny duet. CP3 ma juz chyba taki last last dance, w jego buty na pewno chetnie wejdzie ciekawy Dyson Daniels, ktorego nalezy obserwowac. Sa na tym 5 miejscu troche za duet superstarow i daje prowadzacym ten zespol benefit of doubt, ale tu trzeba wykonac prace w 5 turze, bo inaczej spadna. Tu az sie prosi o oferte dla jakiegos THJ i innych role playerow, takze do pracy. A przy okazji zapraszamy nowego GM'a do opieki nad tym zespolem. PS. Doncic, przestan plakac po kazdym gwizdku.

4. New York Knicks

Nowa era w Nowym Jorku, pozegnano Simmonsa  i pozyskano kilku role playerow, ale co najwazniejsze wykorzystano assety na pozyskanie gwiazdy i w ten sposob w Nowym Jorku powitano Lamelo. Zeby nie bylo, ja go lubie. Jest flashy, fun to watch, wali troje z 10 metra z zamknietymi oczami, wyglada na spoko dzieciaka. Ale jednoczesnie nie broni za bardzo, nie konczy pod obrecza na chocby przyzwoitym poziomie, nie chodzi na silke, nie bierze kreatyny i zapierdala na czerwonym swietle, a oddano za niego duzo, w tym Brandona Millera . Mam tez powazne watpliwosci co do obrony tego zespolu na pozycji 1-2, bo zarowno Lamelo jak i Poole nie bronia nawet troche, przynajmniej w zeszlym sezonie. Bede ogladal Hornets w przyszlym sezonie, bo mam tam dwoch swoich grajkow wiec bede na pewno kibicowal Lamelo i Knicks poniekad. Knicks wracaja do gry o HCA i powinni byc bardzo niewygodni. Poole ma sporo do udowodnienia w Wizards i na pewno boxscore bedzie sie zgadzal, zobaczymy jak z impactem. Lubie glebie tego zespolu, role playerzy zamazuja kiepska obrone na obwodzie.  Lamelo Poole Bridges Mobley Collins Payne DiVincenzo Huerter Tucker Horford to mocny 10 osobowy zespol i spokojnie moga zrobic tu HCA, natomiast musze zobaczyc jak ze zdrowiem Lamelo i Collinsa. Bouknight to raczej bust, ale bardzo jestem ciekaw zdrowego Liddella.

Tier contenderzy wschodu

3. Orlando Magic


Bardzo chcialbym serii Magic Knicks w pierwszej rundzie w przyszlym sezonie i dyskusji CM z Alonzo. Magic sa po kolejnej przegranej z Sixers w PO i na pewno jest to zespol zadny krwi w tym sezonie. GM czesto powtarza, ze jego zespol gra ze soba latami i probuje w ten sposob pokazac jego sile, natomiast ja zaczynam sie zastanawiac w ktorym momencie jest to korzysc dla zespolu, to mityczne zgranie, a kiedy zaczyna sie bycie zmeczonym przebywaniem z tymi samymi ludzmi, w tej samej szatni ktorys rok. To dosc naturalne, ze w pewnym momencie ludzie zaczynaja miec siebie dosc, w NBA ciezko jest utrzymac core przez wiele lat, takze wlasnie przez relacje miedzyludzkie. Zastanawiam sie, czy Magic nie zaczynaja dochodzic do tego momentu, ze trzeba bedzie cos zmienic, bo szatnia w koncu wybuchnie od tego, ze ciagle widzisz te same twarze w szatni. W Orlando na pewno licza na zdrowie Townsa, ktory gral troche na jednej nodze w zeszlorocznych PO, oraz na wymiane pieluchy Mitchella po zeszlorocznej kiepskiej serii z RL Knicks. Towns i Mitchell na RS jesli beda zdrowi, to gwarancja sukcesu, a do tego jest kilku ciekawych rolesow, ale zaraz zacznie byc problem z kontraktami i na pewno szykuja sie jakies zmiany. Wyzej raczej nie podskocza, ale i spasc moga chyba tylko za Knicks w zdrowiu. Czekam na ruchy GM'a, bo jestem ciekaw w ktorym kierunku pojdzie.

2. Philadelphia 76ers

Aktualny MVP ligi, coraz lepszy Maxey, Irving po bardzo fajnym T3, Klay ktory w przeciwienstwie do zeszlego lata, bardzo mocno trenuje patrzac na aktywnosc w sieci. Fajnie, ze pozyskano Kennarda do tego zespolu, podoba mi sie tez pick w drafcie. Na pewno ciezkie decyzje przed GMem, mamy spadajace 43 mln Klaya, ale mamy tez Maxeya do przedluzenia. Patrzac na to jaki zespol zbudowano w Kanadzie, moze byc im ciezko dojsc do finalu, ale na pewno nie nalezy totalnie skreslac finalistow, zwlaszcza ze spodziewam sie jeszcze jakis ruchow w trakcie sezonu. Chyba, ze Embiid zacznie w playoffach grac jak MVP ligi.

1. Toronto Raptors

Moim zdaniem sa polke wyzej od reszty wschodu, jedynie ze wzgledu na watpliwe zdrowie Kawhia nie daje ich w osobnym tierze. Lillard, Kawhi, Siakam, Turner to potezny firepower ze swietnym fitem, a i kilku rolesow za 4 i 5 ture wpadnie. Moim zdaniem murowany kandydat do finalu, sprawdzeni ludzie w playoffach, fit, defense, mamy tu wszystko. Jedyny znak zapytania to zdrowie liderow, oprocz tego swietny ruch Gma po Kawhia, na pewno fani moga z niecierpliwieniem wyczekiwac sezonu.

Zapraszam do dyskusji i spruty za zbyt niskie usadowienie waszego zespolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Reikai napisał(a):


4. New York Knicks

Nowa era w Nowym Jorku, pozegnano Simmonsa  i pozyskano kilku role playerow, ale co najwazniejsze wykorzystano assety na pozyskanie gwiazdy i w ten sposob w Nowym Jorku powitano Lamelo. Zeby nie bylo, ja go lubie. Jest flashy, fun to watch, wali troje z 10 metra z zamknietymi oczami, wyglada na spoko dzieciaka. Ale jednoczesnie nie broni za bardzo, nie konczy pod obrecza na chocby przyzwoitym poziomie, nie chodzi na silke, nie bierze kreatyny i zapierdala na czerwonym swietle, a oddano za niego duzo, w tym Brandona Millera . Mam tez powazne watpliwosci co do obrony tego zespolu na pozycji 1-2, bo zarowno Lamelo jak i Poole nie bronia nawet troche, przynajmniej w zeszlym sezonie. Bede ogladal Hornets w przyszlym sezonie, bo mam tam dwoch swoich grajkow wiec bede na pewno kibicowal Lamelo i Knicks poniekad. Knicks wracaja do gry o HCA i powinni byc bardzo niewygodni. Poole ma sporo do udowodnienia w Wizards i na pewno boxscore bedzie sie zgadzal, zobaczymy jak z impactem. Lubie glebie tego zespolu, role playerzy zamazuja kiepska obrone na obwodzie.  Lamelo Poole Bridges Mobley Collins Payne DiVincenzo Huerter Tucker Horford to mocny 10 osobowy zespol i spokojnie moga zrobic tu HCA, natomiast musze zobaczyc jak ze zdrowiem Lamelo i Collinsa. Bouknight to raczej bust, ale bardzo jestem ciekaw zdrowego Liddella.
 

ja się zgadzam. Zapomnialeś tylko o Taurenie Prince'ie, a to tez w sumie spoko wzmocnienie z ławki 

mcbride to picobello carterowy obronca na guardow. zalezalo mi na nim

fajne podsumowanie wschodu. zgadzam sie z grubsza 

moze cos w weekend sam skrobne

Orlando faktycznie jeśli bez sukcesu w najblizszym seoznie, to @Alonzo powinien mysleć nad jakas zmiana

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał(a):

Myślę, że nie trzeba tłumaczyć, że gracze po rookie scale są RFA więc poszło by wyrównanie od macierzystych zespołów albo by trzeba było sypnąć tyle ile @fluber sypnął Keldonowi tyle tylko, że on nie ma swojego picku i jest pod ścianą a Ja może i w TOP 4 tylko , ale mam.

Czy Ty myślisz @Reikai , że tak łatwo jest pozyskać takiego fajnego gracza z potencjałem ? No jasne , że nie więc albo w ruch musiał iść Henderson ( czyli wymiana bez sensu ) albo byli dostępni tacy, którzy raczej wysokiego potencjału nie mieli i GMowie sprzedali by ich taniej bo już stracili nadzieję na ich rozwój.

Inna sprawa, że jak wyczaiłem takiego to między innymi Ty zagłosowałeś na QO dla NAWa więc próby były i nie można mi zarzucić bierności.

Tak szczerze to na ten moment FA za rok wygląda o wiele lepiej niż teraz i mając TOP 1 chroniony trzeba będzie ruszyć. No i w te FA plan był taki aby trzymać cap space do IV tury i tam jak nadarzy się okazja to uderzyć po kogoś. Wiem, że trochę pomogły inne okoliczności , ale jednak plan się udał bo pozyskałem Coby White. Do tego chciałem przypomnieć, że za 5x2rd można uzyskać playable grajka w realu takiego jak Saddiq albo u ans Luke Kennarda bo sporo osób oferowało mi wtedy okolice 5x2rd za niego.

Nie, Ty chciałeś przyoszczędzić na kontrakcie dla NAW wymieniając za niego do tego innego fajnego rolesa, zamiast po prostu rzucić jakieś 27/3 i mieć obu. To co zrobiłeś z Koncharem nie było za mądre i powinieneś się cieszyć, że ludzie zaglosowali za QO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał(a):

A skąd ta pewność, że kolega karpik by nie wyrównał ? Ja ciągle twierdzę, że karpik by wyrównał i tutaj aby nie wyrównał by trzeba było dać jakies 60/4 co delikatnie mówiąc mija się z celem.

Bo spojrz na jego finanse i bo trzeba było sprawdzić, czy wyrówna. Zamiast tego wolałeś wydać 26 lub 40 mln zależy jak liczyć, na zwłoki zawodników. 

O to chodzi, masa cape space poszło na grajkow którzy nie będą grali w nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LAF napisał(a):

ale jednak plan się udał bo pozyskałem Coby White. 

Czy aby na pewno taki byl plan? W sensie, Coby ma jakis tam potencjal, choc juz gra kilka dobrych lat w lidze i jego progres polega na tym, ze mial fajna koncowke swojego czwartego sezonu w lidze, podczas gdy spada mu produkcja z roku na rok, jedyne co poprawil to obrone. Do tego gra na tej samej pozycji co Twoj franchise player Scott i nie za bardzo moga grac razem.

Fajnie ze ruszyles cap space na kogos z potencjalem, zamiast brac martwe kontrakty znowu, ale tez nie mam przekonania czy byl to sluszny wybor tak w 100%. Ale na pewno fajnie extension Beya udalo sie przemycic i Zubaca spadajace, to na plus tego lata. Cala reszta moim zdaniem meh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LAF napisał(a):

Znam doskonale, ale jednak to niemożliwe aby dwa razy pod rząd ostatni zespół wypadł poza TOP 4. Była kiedyś taka sytuacja w realu od momentu zmiany kuleczek ?

Jest to tak samo możliwe jakby to się wcale nie wydarzyło.

Jak rzucasz kostką to, że wypadły cztery razy z rzędu 6tki, nie ma żadnego wpływu na to czy wypadnie kolejny raz czy też nie. Prawdopodobieństwo jest stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiles zadnego ruchu, ktory mozna by nazwac dobrym w to. lato

a pole do popisu bylo spore

stracone lato

29 minut temu, LAF napisał(a):

Tak wiem, ale zadałem pytanie. Czy zdarzyło się od momentu zmiany piłeczek aby najgorsza drużyna wypadła dwa razy poza TOP 4 ? 

a to jest podsumowanie twoich rządów. wiara w Boga i los. tylko jak chciales zostac ksiedzem, to niestety nie ta parafia

twoja mama ma na imie nadzieja

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LAF napisał(a):

Ja nie mam sobie nic do zarzucenia w tym Off. 
 

Zrobiłem 2,5 błędu ( jeden to trade z Kuba gdzie oddałem za nic 2rd , drugi to podpisanie zbyt wcześnie Dante ) , jednak poza nimi nie ma się do czego przyczepić. Wyciągnąłem wnioski z tego i już wiem czego nie robić. 
 

Co do Coby to jest 0,5 błędu bo samo pozyskanie go wynikło z tego, że spadł do IV tury a Ja miałem cap space dosyć spory więc to nie był plan zaplanowany od początku i ten 0,5 błędy to to, że nie rozeznałem się w sytuacji na rynku i mogłem trochę dać mu mniej ( np tyle ile January czyli 48/4 ) , ale akurat w momencie wysyłania ofert nie zajmowałem się tym głowy bo było najmniej ważne czy dostanie tyle czy tyle ile dałem. 

Tak wiem, ale zadałem pytanie. Czy zdarzyło się od momentu zmiany piłeczek aby najgorsza drużyna wypadła dwa razy poza TOP 4 ? 

Jak już sobie zaprzeczasz to chociaż sprobuj jakoś tak, żeby nie było to zdanie po zdaniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód. Siebie nie będę umiejscawiał, jeśli ktoś ma ochotę podyskutować o Warriors lub ich klasyfikować/oceniać offseason to zapraszam. Ja nie mam pojęcia, bo jest dużo znaków zapytania.

Tier Tankujemy do pełna

14. Portland Trade Blazers

W Blazers nie było przekonania co do wyboru Amena Thompsona i postanowiono zrobić trade down po Jarace Walkera. Przyznam szczerze nie wiem co o nim myśleć, nie mam jakoś przekonania do niego, ja bymbrałbym Amena, ale draft wydaje się być na tyle mocny, że pewnie pick się obroni. Green w lepszej drużynie z lepszym trenerem powinien zanotować ogromny postęp, a do gry wraca Chet który mocno chwalony jest przez zawodników NBA, potrenował do tego z kadrą. Bardzo lubie Patricka Williamsa i mam nadzieje, że się otworzy. Jego obrona w meczu playin vs Toronto to był sztos nad sztosy, jego problemem jest brak pewności siebie i takiego sk****syństwa. GM Blazers w przyszłe lato może mieć prawie 100 mln do wydania, więc wypadałoby dobrze się pokazać w tym sezonie i zachęcić wolnych agentów. Jak Green bardzo się rozwinie, to kto wie - może przeskoczą kogoś. Picków tyle, że można by pół ligi obdarować. Spodziewam się końca tanku i jakiegoś ruchu.

13. San Antonio Spurs

Lato pod tytułem utraty, smutku, żalu i ostatecznie niestety odejścia GMa. Spurs po tym, jak Murray zaakceptował wyższą ofertę finansową od Suns są w kiepskiej sytuacji, ale nie beznadziejnej. Prosi się o tank w tym sezonie mając swój pick oraz żonglowanie kontraktami Collinsa i Roziera. Tu jest sporo ciekawej młodzieży, którą można fajnie obudować. Nie wiem tylko, czy słusznie wymieniono Williamsa za Sochana, ale ogólnie Christie, Mathurin, Sochan, Duren to bardzo ciekawe prospecty. Taki Collins w Jazz może też zacznie grać, to samo Rozier w zespole który raczej nie będzie w tym sezonie specjalnie tankował powinien fajnie wyglądać. Nie jest tak szaro po utracie Murraya, jak mogloby się wydawać.

Tier powalczmy o playiny

12. Utah Jazz


Niestety, ale mam jak ich wcisnąć wyżej. W zeszłym roku byli nawet na 7 miejscu, ale mam wrażenie że ci co byli za nimi się wzmocnili, ale Jazz nie za bardzo. Będą tak wysoko, jak zaprowadzi ich Banchero. Ogólnie uważam, że gra w kadrze młodym zawodnikom zazwyczaj robi bardzo dobrze, także myślę że Banchero się mocno rozwinie w tym sezonie. Niestety, brakuje fire power. Bardzo fajna obrona, ale brakuje mi tu kreatorów. Muszą liczyć na mocny rozwój Banchero i nie wiem na co u DLO. Hawkins przy zasłonach Lopeza i Robinsona będzie miał open looki życia, ale nie wiem czy on fizycznie jest gotowy do NBA. Do tego potężny pech ze świetnym Murphym, który pewnie do świąt. Jeśli Giddey i Banchero zanotują fajny progres, to mogą wskoczyć wyżej.

11. Sacramento Kings

Nowy GM Kings wziął się ostro do pracy i zbudował ciekawy, fajny do oglądania zespół. Intryguje mnie też pick w drafcie. Niestety, nie ma swojego picku więc trzeba się bić, stąd zakupy w Sacramento. Schroeder, Powell, Derozan, Barnes, Gobert ,Nance, Landale czy Westbrook to fajny core, natomiast mogą mieć problemy z utrzymaniem za sobą Jazz. Gobert powinien grać lepiej niż w zeszłym sezonie, a na pewno na to liczą w Sacramento, za rok można iść znowu na zakupy. Brakuje mi tu trochę młodych prospectów, zobaczymy co tam Fluber wyczaruje.

10. Oklahoma City Thunder

Po zeszłorocznej zamianie Randla na Kawhia, w tym sezonie postawiono na młode core wsparte weteranami. Nie wiem czy jestem fanem tej wymiany, ale rozumiem ją ze względu na łamliwość Kawhia i troche inny timeline, natomiast lubiłem ten duet SGA Kawhi. Ten pierwszy jest po bardzo fajnym sezonie i w tym powinien być jeszcze lepszy. Do tego razem z Wagnerem zagrali świetne mistrzostwa świata. Też potencjał na więcej, ale kilka znaków zapytania. 

9 New Orleans Pelicans

Apetyty w zeszłym sezonie były większe, lecz niestety nie udało się awansować do playoffów. Mamy dwójkę liderów, Harden i Sabonis, dodano mającego na prawdę fajny zeszły sezon Haywarda, wbrew mockom(za to zgodnie z RL draftem) wybrano wysoko Jetta Howarda. Na pewno obaj Sabonis i Harden mają coś do udowodnienia po zeszłorocznych PO, natomiast przez większość RS obaj grali bardzo dobre sezony. Na pewno jest potencjał na więcej, ale potrzeba tu jakiegoś ruchu. Jest czym handlować w każdym razie i Pelikany mogą wskoczyć wyżej, czekam na ruchy. Nie rozumiem tylko podpisu Marcusa Morrisa zamiast innych potencjalnych rolesow za te pieniądze. W zależnosci do tego co się stanie z Hardenem, mogą spaść za Thunder. Mogą też wyprzedzić Suns jak dobrze pójdzie.

8. Phoenix Suns

Szkoda, że klub sierota. Szkoda, ze Lonzo połamany. Solidnie pod koszem, solidnie na obwodzie. Brakuje mi fajerwerków i lepszego sezonu Murraya. Kibice liczą na fart w loterii z Hornets, mógłby to być bardzo fajny asset w przyszłe lato. Dejcie GMa temu zespołowi i nowe kolano Lonzo Ballowi. Bardzo ciekawy pick Ausara, ale jakoś pachnie mi w tym zespole spadkiem za Pelicans lub OKC w trakcie sezonu. Przydałby się jakiś koń pociągowy tutaj.

7. Memphis Grizzlies

No niestety moim zdaniem Giannis nie ominie playinów znowu. Kuba poszedł all in, porzeźbił z czego było i próbowal dać Giannisowi jakiś support i strzelców, ale nie było z czego nalewać za bardzo. Brakuje jakiegoś ballhandlera zdecydowanie, na pewno nie jest to koniec ruchów bo Giannis chyba chciałby pograć w nowym klubie o więcej, niż playiny. Z pickami średnio, ale Kessler może mieć ciekawą wartość, skoro jest Jonas to wydaje się to być naturalnym ruchem. W innym przypadku, ciężko będzie szukać wzmocnień mam wrażenie. Czekam co dalej.

Tier Raczej do playinów nie spadniemy, ale o HCA też będzie cięzko

6. Houston Rockets


Fajne S5 i bardzo ciekawy SL w wykonaniu Keyonte. Na pewno pachnie tu jeszcze jakimiś ruchami. Na pewno Rockets dostaną trochę więcej miłości po tym, jak RL Beal zagra w poważniejszym zespole. Do tego stały, all starowy poziom Browna i Bama. Brakuje głębi, mogą wskoczyć wyżej moim zdaniem na 5 seed, ale pojawia się pytanie o sufit tego zespołu. Zobaczymy, czekam na dalsze ruchy po 1 trymestrze.

5. Los Angeles Clippers

Jimmy Butler to poważny PO grajek, więc jeśli dostaną się tam ze zdrowym Cadem który imponował na treningach kadry i z jeszcze lepszym Garlandem, to mogą zrobić niespodziankę komuś w PO. Do tego dwójka fajnych centrów, mający fajną końcówkę sezonu PJ Washington. Pytanie z Porterem JR?  Do playinów nie spadną, ale o HCA będzie ciężko.

Tier contenderzy

4. Dallas Mavericks

Zion weź się za siebie spaślaku, to chce się rzec na pierwszy rzut oka. Ze zdrowym Zionem, AD i Trae mają moim zdaniem szansę nawet na 2 seed, ale to zdrowie w przypadku tej pierwszej dwójki to poważny if if. Po podpisaniu Vassella pachnie tu pożegnaniem się z Jrue, finanse zaczynają być bolesne. Liga niedługo pozna wielkiego Herberta Jonesa.

3. Los Angeles Lakers

Koniec BIG3, czas na nowy etap. W drafcie wybrano dwóch bardzo ciekawych, wydaje się mocno zorientowanych na obronę zawodników. Zdrowi Curry Lebron to wciąż najlepszy możliwy duet, ale nie wiem czy dostaniemy jeszcze jeden run zdrowych Currego i Lebrona, choć jako fan Lakers chciałbym się mylić. Nie wiadomo co planuje Lebron, ale raczej na pewno zbliża się do emerytury, świetna sytuacja z pickami i z ilością fajnych rolesów. Strata Butlera na pewno jednak zaboli i osłabi ten zespół, dlatego czekam na dalsze ruchy w Los Angeles.

2. Denver Nuggets

Mistrzowski Jokić otrzymał w wakacje utrzymanie swojego core, jednak nie widzę tu też jakiegoś wzmocnienia latem, a jestem zdania że po mistrzowstwie trzeba dodać coś ekstra, żeby się nie osłabić. Oczywiście nie należy ich lekceważyć i mistrza należy szanować, lecz na ten moment zdrowi Wolves i Raptors wydają się mocniejsi. Czekam co dalej, bo Jokić na pewno ma apetyt na b2b i tanio skóry nie sprzeda.

1. Minnesota Timberwolves

Najlepszy fire power na papierze w lidze, do tego bardzo fajny offseason i wzmocnienie się świetnie prosperującą młodzieżą. Okropny był ten zeszły sezon w Socie, plaga kontuzji była jakaś nienormalna. Na ten moment moim zdaniem wyraźny faworyt do finałów z Raptors. Laleczka voodoo wydaje się nie opuszczać Soty, bo udział w początku campu przez Alvarado stoi pod znakiem zapytania bo skręcił kostkę, ale core Booker, George, Tatum to najlepszy zespół na zachodzie. Do tego za Lamelo otrzymano Jabariego Smitha, ktory miał fajną końcówkę sezonu i bardzo dobrego prospecta w wykonaniu Millera. Jak im to dobrze siądzie, to mamy dynastie na lata przez czas trwania kontraktów BIG3, dwójka fajnych prospectów ma rookie kontrakty, także duży szacunek dla kierownictwa. Do tego świetny roles Alvarado i kilku fajnych młodych grajków jak Braun i Yurtseven. Największe zmartwienie to zdrowie Roberta Williamsa, ale znaleźć ewentualnego centra do tego zespołu, to nie bedzie science fiction. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Reikai napisał(a):

Mistrzowski Jokić otrzymał w wakacje utrzymanie swojego core, jednak nie widzę tu też jakiegoś wzmocnienia latem, a jestem zdania że po mistrzowstwie trzeba dodać coś ekstra, żeby się nie osłabić. Oczywiście nie należy ich lekceważyć i mistrza należy szanować, lecz na ten moment zdrowi Wolves i Raptors wydają się mocniejsi. Czekam co dalej, bo Jokić na pewno ma apetyt na b2b i tanio skóry nie sprzeda.

Szkoda, że pominąłeś taki jeden istotny aspekt, że na utrzymanie w składzie trzech zawodników poszło jakieś 65 baniek, pewnie, że fajnie byłoby dodać do składu jakiś nowy element, ale niestety nie to było priorytetem, póki co liczymy na zdrowie wybuchy Williamsa, PWata i w końcu Granta, a jak jednak będzie potrzeba to uwolnimy zasoby, od lat w tej grze nie jesteśmy pierwszym faworytem do misia, taka rola nam odpowiada, zwłaszcza jeśli mamy być przed Sotą, która x sezon z rzędu żyje i umiera na kanwie kolan Rob-Willa, faktyczne wybitny ten offseason ;]

7 godzin temu, Reikai napisał(a):

1. Toronto Raptors

Moim zdaniem sa polke wyzej od reszty wschodu, jedynie ze wzgledu na watpliwe zdrowie Kawhia nie daje ich w osobnym tierze. Lillard, Kawhi, Siakam, Turner to potezny firepower ze swietnym fitem, a i kilku rolesow za 4 i 5 ture wpadnie. Moim zdaniem murowany kandydat do finalu, sprawdzeni ludzie w playoffach, fit, defense, mamy tu wszystko. Jedyny znak zapytania to zdrowie liderow, oprocz tego swietny ruch Gma po Kawhia, na pewno fani moga z niecierpliwieniem wyczekiwac sezonu.

Nie rozumiem też za bardzo zachwytaów nad Raptors i robienie z nich murowanego faworyta do Finałów, owszem nazwiska świetne, nawet i wybitne, ale poza Leoanardem wszyscy są zagrożeni brakem PO, oczywiście zakładając, że Lillard nie przejdzie do Heat, choć i tutaj może nie mieć łatwo jeśli Pat zdecyduje się wykrwawić za cenę tej wymiany. Przede wszystkim jednak trochę nie fair do reszty jest windowanie klubu z Kawhi jako liderem jak i również  - o rok starszym -  "PO Madafakerem" Lillardem, na tle tych nazwisk Sixers wyglądają tu imo mocniej nawet mając Embiida

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Szkoda, że pominąłeś taki jeden istotny aspekt, że na utrzymanie w składzie trzech zawodników poszło jakieś 65 baniek, pewnie, że fajnie byłoby dodać do składu jakiś nowy element, ale niestety nie to było priorytetem, póki co liczymy na zdrowie wybuchy Williamsa, PWata i w końcu Granta, a jak jednak będzie potrzeba to uwolnimy zasoby, od lat w tej grze nie jesteśmy pierwszym faworytem do misia, taka rola nam odpowiada, zwłaszcza jeśli mamy być przed Sotą, która x sezon z rzędu żyje i umiera na kanwie kolan Rob-Willa, faktyczne wybitny ten offseason ;]

Nie rozumiem też za bardzo zachwytaów nad Raptors i robienie z nich murowanego faworyta do Finałów, owszem nazwiska świetne, nawet i wybitne, ale poza Leoanardem wszyscy są zagrożeni brakem PO, oczywiście zakładając, że Lillard nie przejdzie do Heat, choć i tutaj może nie mieć łatwo jeśli Pat zdecyduje się wykrwawić za cenę tej wymiany. Przede wszystkim jednak trochę nie fair do reszty jest windowanie klubu z Kawhi jako liderem jak i również  - o rok starszym -  "PO Madafakerem" Lillardem, na tle tych nazwisk Sixers wyglądają tu imo mocniej nawet mając Embiida

1. Sota miała świetny offseason. Jose, Braun i b2b 3rd pick z ostatnich draftow? Na rookie kontraktach podczas gdy core jest zabezpieczone na lata? To jest świetne lato. Ten Robert Williams to najmniejszy problem, tam centem może byc Gortat i sobie to ułożą, mają wiele opcji. 

2. Grant i Caruso tez nie grali w PO, a nie przeszkodziło im to być ważna częścią mistrzostwa, więc nie rozumiem argumentu. Ja głosowałem na Blazers w finale już teraz, dodanie do tego Kawhia, może nawet zdrowego to bonus który to tylko pieczetuje. Embiid jest chyba w najgorszym możliwym miejscu PRowo, jezeli Nurse nie sprawi że zacznie rozpierdalać w Po, to ciężko znowu w niego uwierzyć. Zdrowotnie i mentalnie. Ale zobaczymy co będzie, może nagle zacznie grać świetne PO, Maxey wskoczy na wyższą półkę, Klay będzie 85% Klayem w PO, A Kyrie sobie przypomni 2016 i wtedy Raptors dostaną gentleman sweepa. Na ten moment mam wyżej Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał(a):

1. Sota miała świetny offseason. Jose, Braun i b2b 3rd pick z ostatnich draftow?

nie mówie, że to są złe nazwiska, ale raczej nie na tu i teraz, zwłaszcza, że obwód wydaje się przeładowany gdzie będze brakować minut dla wszystkich przy big3, do tego prócz Alvarado i może Brauna, to nie są nazwiska, które gwarantują tobie jakość i natychmiastowy impact, idąc dalej na pozycjach 4-5 jest słabo co prowadzi do

18 minut temu, Reikai napisał(a):

Ten Robert Williams to najmniejszy problem, tam centem może byc Gortat i sobie to ułożą, mają wiele opcji. 

radzę Tobie odświeżyć wydarzenia sprzed trzech sezonów i jak istotne jest posiadanie zdrowego grającego centra w PO, ja bardzo lubię Roba i wiadomo, że też lubię się z Sotą zawsze podroczyć, ale nie zmienia to faktu, że przy tych zasobach można było zrobić o wiele więcej niż tylko pójście w młody talent, oczywiście mówię tutaj w kontekście walki o tytuł im asowanie się potencjalnie z Jokiciem, Zionem, Davisem, Lebronem, Bamem itd.

25 minut temu, Reikai napisał(a):

Embiid jest chyba w najgorszym możliwym miejscu PRowo, jezeli Nurse nie sprawi że zacznie rozpierdalać w Po, to ciężko znowu w niego uwierzyć.

Jednocześnie łatwo Tobie uwierzyć w Leonarda i Lillarda i to w momencie gdy LM zostanie ukrócony i nie będzie już odpoczywania co chwilę jak to było udziałem Kawhi przez tyle sezonów?

 

32 minuty temu, Reikai napisał(a):

Grant i Caruso tez nie grali w PO, a nie przeszkodziło im to być ważna częścią mistrzostwa, więc nie rozumiem argumentu.

Caruso broniła pierwsza piątka all-def, to może jeden z naprawdę niewiele przypadków gdzie brak PO nie zabrał zawodnikowi znaczącego impactu, Grant był tylko dodatkiem, siła Nuggets było posiadanie dwóch graczy top5 tamtych PO, co sam chyba zresztą przyznawałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nie mówie, że to są złe nazwiska, ale raczej nie na tu i teraz, zwłaszcza, że obwód wydaje się przeładowany gdzie będze brakować minut dla wszystkich przy big3, do tego prócz Alvarado i może Brauna, to nie są nazwiska, które gwarantują tobie jakość i natychmiastowy impact, idąc dalej na pozycjach 4-5 jest słabo co prowadzi do

radzę Tobie odświeżyć wydarzenia sprzed trzech sezonów i jak istotne jest posiadanie zdrowego grającego centra w PO, ja bardzo lubię Roba i wiadomo, że też lubię się z Sotą zawsze podroczyć, ale nie zmienia to faktu, że przy tych zasobach można było zrobić o wiele więcej niż tylko pójście w młody talent, oczywiście mówię tutaj w kontekście walki o tytuł im asowanie się potencjalnie z Jokiciem, Zionem, Davisem, Lebronem, Bamem itd.

Jednocześnie łatwo Tobie uwierzyć w Leonarda i Lillarda i to w momencie gdy LM zostanie ukrócony i nie będzie już odpoczywania co chwilę jak to było udziałem Kawhi przez tyle sezonów?

 

Caruso broniła pierwsza piątka all-def, to może jeden z naprawdę niewiele przypadków gdzie brak PO nie zabrał zawodnikowi znaczącego impactu, Grant był tylko dodatkiem, siła Nuggets było posiadanie dwóch graczy top5 tamtych PO, co sam chyba zresztą przyznawałeś

Chyba po prostu roznimy sie w ocenie Jabariego i Brandona. Dla mnie ten pierwszy to w tym sezonie 16 ppg grajek z 35% za trzy, Brandon Miller pewnie podobnie, jak dodasz do tego ciekawy backup w postaci Yurtsevena, Brauna, to ta lawka nie wyglada tak zle, jak to przedstawiasz. Z tym Robertem to zawsze moga go po prostu zamienic na kogos innego, pewnie ktos sie skusi, a kontrakt ma przyjemny.

Nie widze problemu z przeladowaniem na obwodzie, Booker George i Tatum moga graja razem w s5, staggerujesz ich minuty, grasz z lawki Jose, Dunnem, Braunem, na 3-4 mozesz grac Millerem i Jabarim. Jedyny problem, to pozycja centra, czyli Robert Williams i Omer Yurtseven, to nie jest koniec swiata i jakis wielki problem, jesli Robert jest zdrowy to nie ma w ogole tematu, a jesli cos bedzie nie tak, to maja mozliwosci uderzenia po kogos innego.

Nie bardzo rozumiem tez tych przytykow do Lillarda, przeciez taki Embiid to moze mu pozazdroscic PO resume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał(a):

hyba po prostu roznimy sie w ocenie Jabariego i Brandona.

nie wiem w czym się różnimy, dla mnie jedynie głębia gdzie Twoimi kolejnymi opcjami jest rookie i drugoroczniak, to nie jest głębia, która gwarantuje Tobie udany marsz po tytuł, a z Twojego opisu tak mniej więcej wynika i jak dla mnie mylisz świetne perspektywy na następne sezony (choć z sporymi znakami zapytania, bo Jabari i Miller to nie są gracze pozbawieni flag) z realną siłą tego rosteru obecnie, zwłaszcza przy tych kłopotach na centrze, gdzie Y7 z RobWillem razem zagrali jakieś 25minut (z czego ten pierwszy grał 2m/g) średnio w ostatnich PO i oczywiście pewnie można by zmieścić kogoś pewniejszego na C, tylko czy w Socie jest na to miejsce bez poświęcania kogoś z tego składu? gdyby tak było to raczej Williamsa dawno tam już nie było, ponadto nie jest tajemnicą, że kontuzja PG czy Williamsa właśnie może znowu wszystko zaprzepaścić, jak Twoim zdaniem można zakładać zdrowy sezon u tych dwóch, to imo ponownie wybierasz sobie takie scenariusze jakie uznajesz za wygodne, a jednocześnie ciśniesz po graczach typu Embiid, Klay czy Irving

26 minut temu, Reikai napisał(a):

Nie bardzo rozumiem tez tych przytykow do Lillarda, przeciez taki Embiid to moze mu pozazdroscic PO resume.

że co?

Playoff Damian Lillard  

Elimination games: 28.7 3P%  4-7 record

Semifinals:  39.2 FG%  6-11 record

Conference Finals: 37.1 FG%  0-4 record

faktyczne no jest czego zazdrościć  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

 

Playoff Damian Lillard  

Elimination games: 28.7 3P%  4-7 record

Semifinals:  39.2 FG%  6-11 record

Conference Finals: 37.1 FG%  0-4 record

faktyczne no jest czego zazdrościć  ;]

Cytat

Fun MVP facts:

The best team he's beaten in the playoffs is the 2022 5th seed Raptors led by Siakam and FVV

 

He averages 22 PPG on 49.2% TS in elimination games(a 9 game sample size)

 

In NO playoff run has he ever averaged more assists than turnovers

 

He is the ONLY MVP in league history to never make the conference finals

 

This year, he had the biggest PPG drop from the RS to the playoffs of any MVP winning season

 

He turned the ball over 8 times in back to back elimination games against the Hawks in 2021

 

He's shot under 20% from three over his last two playoff runs

 

He had a worse eFG% than Russell Westbrook during the 2023 playoffs

With a chance to go up 3-1, Joel Embiid went 0-12 in the second half against the 5 seeded Hawks in game 4, including missing a wide open layup to take the lead

 

He got stripped by Danilo Gallnari to seal the loss in game 7

 

Down 3 in game 5 of the same series with 15 seconds left, he missed BOTH free throws to seal the game

 

All of his offensive numbers(PPG, RPG, APG, TOs, FG%, 3P%, FT%) are worse in the playoffs than in the regular season aside from FT%

 

He has only won ONE playoff series in his career where he played in all four wins(2022 vs. Toronto)

 

He is 0-3 in game 7s and has posted a 49% TS and 5.3 TOs a game in those 3 games

 

He once got swept in a series despite averaging FIFTEEN free throws per game(2020 vs. Boston)

 

Over the last two seasons, he has a 9.2 BPM in the regular season(box plus minus) and a 1.0 BPM in the playoffs

 

WORST OF ALL: HE IS 9/38 IN CLUTCH(within 5 points, last 5 minutes by NBA definition) SITUATIONS DURING HIS PLAYOFF CAREER, WITH AN UNFATHOMABLE TS% of 35.7%

Mozemy sie tak przerzucac, fakty sa takie ze Lillard byl w finalach konferencji, Embiid ogladal je w TV majac lepszy zespol i gorszych przeciwnikow, bedac wysoko na liscie choke'u i obnizenia poziomu wzgledem RS all time. Nie widze powodu, zeby stawiac Lillarda nizej za PO, niz Embiida. Za kilka lat bedziesz pamietal Lillarda z PO, jako jakies rozne lepsze i gorsze serie, jakas trojka nad Georgem i wyslanie OKC do domu, jakis game winner vs Rockets na poczatku kariery, taki mocno average PO performer ze swoimi momentami zajebistymi.

Embiid? No chyba to co wkleilem wyzej pokazuje co osiagnal do tej pory w PO.

17 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nie wiem w czym się różnimy, dla mnie jedynie głębia gdzie Twoimi kolejnymi opcjami jest rookie i drugoroczniak, to nie jest głębia, która gwarantuje Tobie udany marsz po tytuł,

Wazna czescia glebi RL Nuggets byl Braun, a obaj Jabari i Brandon z miejsca sa od niego lepsi, wiec no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.