Skocz do zawartości

FB temat organizacyjny 23/24


obi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał(a):

Skąd taki warunek jesli mogę wiedzieć ? Mysle ze na 12-14 drużyn też bedzie fun.

Od ponad 20 lat w FB gra 10 ekip. Wiem jakich zawodników z jaką produkcją mogę znaleźć na FA, średnią jaką powinienem osiągnąć aby być na pudle, jakiej średniej produkcji od zawodników oczekiwać podczas draftu, itp.. Przy większej licznie ekip, zmienia się to całkowicie. Już ze dwa/trzy sezony temu, też byłem przeciwnikiem rozszerzania ligi. Więc jeśli zdecydujecie się zmienić fundamentalną zasadę FB, to już bez mojego udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 17:19, GeDDo napisał(a):

Od ponad 20 lat w FB gra 10 ekip. Wiem jakich zawodników z jaką produkcją mogę znaleźć na FA, średnią jaką powinienem osiągnąć aby być na pudle, jakiej średniej produkcji od zawodników oczekiwać podczas draftu, itp.. Przy większej licznie ekip, zmienia się to całkowicie. Już ze dwa/trzy sezony temu, też byłem przeciwnikiem rozszerzania ligi. Więc jeśli zdecydujecie się zmienić fundamentalną zasadę FB, to już bez mojego udziału.

Geddo, pełna zgoda.

Ja również w lidze na 10 osób mogę jeszcze pociągnąć sezon, w innym wypadku oddam po 21 latach pole innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję utrzymać przy życiu tą ligę, a dwudziestu osób na pewno nie dokoptujemy, chyba że macie ochotników to dawajcie ich tutaj. Imo różnice w produkcji miedzy 120. Graczem a 160. Są niewielkie; w drafcie chyba chodzi o to żeby próbować wyciągnąć jak najwiekszą produkcje się da z dostępnych zawodników, a nie określoną produkcję, wiec tak szczerze ten argument zupełnie do mnie nie trafia. Co zmienia fakt, że pula graczy się zmniejszy w którejś tam rundzie, nadal musisz wyciągać najlepszego z dostępnych, tu nic się nie zmienia. 
 

jak bedzie powiedzmy 14 graczy to mam tym czterem najgorszym z fb2 podziękować i ich wywalić czy czego oczekujecie ? Tym sposobem za rok zostanie nas ośmiu i bedzie koniec ligi z ponad 20-letnią historią - jak sami zauważyliście. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 13:05, RonnieArtestics napisał(a):

Próbuję utrzymać przy życiu tą ligę, a dwudziestu osób na pewno nie dokoptujemy, chyba że macie ochotników to dawajcie ich tutaj. Imo różnice w produkcji miedzy 120. Graczem a 160. Są niewielkie; w drafcie chyba chodzi o to żeby próbować wyciągnąć jak najwiekszą produkcje się da z dostępnych zawodników, a nie określoną produkcję, wiec tak szczerze ten argument zupełnie do mnie nie trafia.

I nie musi trafiać. Chcesz sobie grać w 15 typa, to graj. Mówisz, że chcesz utrzymać ligę przy życiu, a ona sama z roku na rok umiera śmiercią naturalną. Po prostu coś się wypaliło. Zero wymian od kilku sezonów. Tylko draft i połowy na FA. Kiedyś było 7 lig, teraz ledwie udaje się zmontować 2. I to nie my mamy szukać nowych, lecz to oni powinni sami chcieć. Tak było kiedyś. Dawało to szansę, że ktoś nowy chciał i grał kilka sezonów. Jak będziesz szukał, to za roku znowu będziesz szukał.

 

W dniu 21.09.2023 o 13:05, RonnieArtestics napisał(a):

jak bedzie powiedzmy 14 graczy to mam tym czterem najgorszym z fb2 podziękować i ich wywalić czy czego oczekujecie ? Tym sposobem za rok zostanie nas ośmiu i bedzie koniec ligi z ponad 20-letnią historią - jak sami zauważyliście. 

Jak wywalić? Awansowali wyżej? Czy to moja wina, że brakuje chętnych? Miał być system awansów i spadków. Przy większej ilości drużyn w lidze od połowy sezonu tylko kilku GM walczących o medale będzie się biło aktywnie. reszta skończy sezon lub dogra go bez większej aktywności. Mając ligę 10 zespołów, na dole nadal muszą walczyć o utrzymanie. 2 spadają/odpadają w to miejsce wchodzą ekipy które w tym roku nie awansowali. No i tak co roku. Większa presja i mobilizacja. Może i aktywność.

8 godzin temu, rafalsupergan napisał(a):

Bez Geddo i popeye tez bedzie ok.

Więc miłej zabawy życzę.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronnie, 

uklony w twoim kierunku, ze chcesz ligi utrzymać, ale chyba za dużo emocji 😊

Ja już od 3-4 lat mam co roku we wrześniu poczucie, ze powinienem już sobie dac spokój, ale jakoś zawsze się przekonywałem, ze jeszcze jeden rok. 
 

Może akurat ta sytuacja jest właśnie tym  czynnikiem, który przeważy na ta druga korzyść.

W tym co pisze Geddo jest dużo racji, te ligi już ledwo żyją, sam draft i fa. Błędy e w pierwszym kończą szanse na wysokie lokaty w całym sezonie. Powoduje to brak zaangażowania w cała zabawę. Jedyny plus to to, ze jeszcze codziennie rano sprawdzam wyniki jako pierwsze😊

Mnie akurat żaden inny format fb nie kręcił, widać ze inne formaty z nim wygrały. Życie. 

Życzę Wam, aby format przetrwał i żeby fun wrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, popeye napisał(a):

Ronnie, 

uklony w twoim kierunku, ze chcesz ligi utrzymać, ale chyba za dużo emocji 😊

Ja już od 3-4 lat mam co roku we wrześniu poczucie, ze powinienem już sobie dac spokój, ale jakoś zawsze się przekonywałem, ze jeszcze jeden rok. 
 

Może akurat ta sytuacja jest właśnie tym  czynnikiem, który przeważy na ta druga korzyść.

W tym co pisze Geddo jest dużo racji, te ligi już ledwo żyją, sam draft i fa. Błędy e w pierwszym kończą szanse na wysokie lokaty w całym sezonie. Powoduje to brak zaangażowania w cała zabawę. Jedyny plus to to, ze jeszcze codziennie rano sprawdzam wyniki jako pierwsze😊

Mnie akurat żaden inny format fb nie kręcił, widać ze inne formaty z nim wygrały. Życie. 

Życzę Wam, aby format przetrwał i żeby fun wrócił. 

Ale jakie ja emocje niby pokazuje, ja tylko mowie jak jest :) 

Po prostu nie wyobrażam sobie sytuacji w której jest 14 osób i tym czterem dziękujemy za grę bo chcemy grac w dziesięciu. Tam bez ligi zostanie chociażby Krzemo który gra z tego co wiem od samego początku istnienia tej ligi. Czy bulek, pewnie tez od poczatku. I co mam powiedzieć jemu i innym „dzięki, wróć za rok?” 
wiec po prostu faktycznie jak ktos nie chce grac w 12-tu czy 14-tu to niech nie gra, bo ja na pewno nie będę mówił ludziom, którzy chcą zagrać, że nie ma dla nich miejsca. I żadnych złych emocji w tym nie szukaj. 
 

poczekajmy do niedzieli, może zdarzy się cud, trzech ostatnich maruderów się obudzi i bedzie tylko trzech nowych do znalezienia. :)

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.