Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał(a):

Nie wiem jakie zdanie reszty w końcu, raczej jestem tutaj gościem, co uaktalnia listę, a nie decyduje za wszystko - mimo wszystko staram się wszystko dyskutować na miarę możliwości gry i zabawy 

Nie wierzcie mu. Założył spółdzielnię w trakcie draftu i wybiórczo przydziela ludziom możliwość zmiany picku. Tak to jest jak socjalista zarządza draftem czymkolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem jakie zdanie reszty w końcu, raczej jestem tutaj gościem, co uaktalnia listę, a nie decyduje za wszystko - mimo wszystko staram się wszystko dyskutować na miarę możliwości gry i zabawy 

Dla mnie spoko, ale tak czy siak na każdą kategorię zejdzie dwa tygodnie, co daje półroczną zabawę, której nie skończymy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał(a):

Nie wierzcie mu. Założył spółdzielnię w trakcie draftu i wybiórczo przydziela ludziom możliwość zmiany picku. Tak to jest jak socjalista zarządza draftem czymkolwiek

Odezwał się autokrata co mi picku zmienić nie pozwolił 

Teraz, BMF napisał(a):

Dla mnie spoko, ale tak czy siak na każdą kategorię zejdzie dwa tygodnie, co daje półroczną zabawę, której nie skończymy. :) 

No przy 9 to trzeba uczciwie dać 10 dni na kategorię, 15 kategorii to właśnie robi zabawę na ponad 3 miechy, więc pewnie skończy się na 2-3 kategoriach max :)

Moja propozycja taka kolejność:

1. sport - najgorsza kategoria, to od niej zacznijmy

2. dramat - zdecydowanie najmocniejsza kategoria, niech ona przynajmniej pójdzie w całości

3. animacja - mocna kategoria, powinna pójść

4. epos - najdłuższa, jeśli dojdziemy aż do 4, to warto ją zrobić siłą rozpędu

5. wojenne - kolejna bardzo mocna kategoria

6. film polski - bo kiedyś musi pójść, a tutaj sporo alternatywnych

7 - science ficiton - pójdzie w try miga, bo większość zna

8 - western - kolejna kategoria, która może być problematyczna(ja lubię,  filmy są tutaj bardzo dobre, ale...)

9 - akcji - to prawie każdy zna, a jak nie, to się to akurat bardzo przyjemnie ogląda

10 - nieeuropejskie - chyba najtrudniejsza kategoria, najwięcej mocnych alternatywnych wyborów

11 - polskie komedie - znowu lekko i przyjemnie

12 - europejskie - druga trudna kategoria z mocnymi alternatywami, jeśli dojdziemy do niej

13 - komedie - szybko pójdzie

14 - thriller/horror - prawie same klasyki co się zna

15 - kryminał - na sam koniec 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba przyznać, ze Julek mocno konsekwentny w wyborach - Ojciec Chrzestny i SnS nużące a wybiera Chinatown, film na którym usnąłem jakieś 5 razy jim zmęczyłem do końca xd

14 lat temu otrzymał ode mnie ocenę 7 i tak pewnie zawyżona bo nie wypadło dac mniej xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał(a):

No ale trzeba przyznać, ze Julek mocno konsekwentny w wyborach - Ojciec Chrzestny i SnS nużące a wybiera Chinatown, film na którym usnąłem jakieś 5 razy jim zmęczyłem do końca xd

14 lat temu otrzymał ode mnie ocenę 7 i tak pewnie zawyżona bo nie wypadło dac mniej xd 

japa Ben Hur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał(a):

10 - nieeuropejskie - chyba najtrudniejsza kategoria, najwięcej mocnych alternatywnych wyborów

wróć

w drafcie jest 'niezachodni' (czyli domyślnie ~Azja)

teraz wychodzi że wszystkie filmy spoza US i Europy?

to jak to ma być w końcu?

Teraz, Qcin_69 napisał(a):

Ben Hur > Chinatown 

Ben Ten > Ben Hur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

wróć

w drafcie jest 'niezachodni' (czyli domyślnie ~Azja)

teraz wychodzi że wszystkie filmy spoza US i Europy?

to jak to ma być w końcu?

Znaczy tak. 

W 11 kategoriach można wybierać dowolne filmy. 

W polskich tylko polskie

W europejskich wszystkie europejskie nie licząc ofc brytyjskich. 

W niezachodnich wszystkie spoza kultury zachodniej, ale oczywiście domyślnie daleka Azja, bo raczej nikt nigdy nie widział filmu etiopskiego, nigeryjskiego czy bengalskiegk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Chicken Curry Law > Chinatown

kilku graczy Atlanta Hawks właśnie straciło potencjał

dziwne

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

W niezachodnich wszystkie spoza kultury zachodniej, ale oczywiście domyślnie daleka Azja, bo raczej nikt nigdy nie widział filmu etiopskiego, nigeryjskiego czy bengalskiegk. 

a np. ameryka południowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, P_M napisał(a):

Jeżeli nikt nie ma problemu z Bękartami jako film wojenny to przy Liście Schindlera nawet nie powinien się zająknąć.

no w czym innym są Bękarty jak nie filmem wojennym? 

I to do tego zajebistym xd Chyba jedynym tu ( z tych które widziałem ofc) na którym nie usnąłem xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qcin_69 napisał(a):

no w czym innym są Bękarty jak nie filmem wojennym? 

I to do tego zajebistym xd Chyba jedynym tu ( z tych które widziałem ofc) na którym nie usnąłem xd

Ciężko określić. Film rozrywkowy z różnymi elementami, dramatu, komedii, a właściwie to czarnego humoru, na wiki nawet figuruje jako czarna komedia i myślałem nad bękartami jako komedii, żeby tu ja wybrać, ale jednak początkowa część filmu jest zbyt poważna. Bliżej Bękartom do Allo Allo niż do pozostałych filmów wojennych tu wybranych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Ciężko określić. Film rozrywkowy z różnymi elementami, dramatu, komedii, a właściwie to czarnego humoru, na wiki nawet figuruje jako czarna komedia i myślałem nad bękartami jako komedii, żeby tu ja wybrać, ale jednak początkowa część filmu jest zbyt poważna. Bliżej Bękartom do Allo Allo niż do pozostałych filmów wojennych tu wybranych. 

Przecież to Tarantino to wiadomo, ze konwencja będzie inna- niemniej spełnia wszystkie kryteria filmu wojennego - 

Film wojenny (dramat wojenny) − gatunek filmowy dotyczący wojny − zwykle skoncentrowany na bitwach lądowych, morskich lub powietrznych, czasem skupiający się także na losach jeńców wojennych, tajnych operacjach wojskowych, treningu adeptów i innych powiązanych tematach.

 

/

Wszystko to tu jest, a ze przedstawione inaczej niż klasyczny film wojenny o Wietnamie, to co z tego? 

Trzeba czasem wyjść z pudełka :D 

Generalnie nie przepadam za filmami wojennymi, bo się mi dłużą i są nużące- taki Łowca Jeleni czy Czas Apokalipsy to dla mnie było znaaaaacznie bardziej męczące do oglądania niż czytanie Trylogii Sienkiewicza, ale Bękarty Wojny to luźno top15 moich ulubionych filmów, wiec nie mogło go tu zabraknąć :D (niestety zabraknie za to mojego top1 filmu bo nie wiedziałem w jakiej kategorii miałbym go umieścić ;()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, P_M napisał(a):

Ciężko określić. Film rozrywkowy z różnymi elementami, dramatu, komedii, a właściwie to czarnego humoru, na wiki nawet figuruje jako czarna komedia i myślałem nad bękartami jako komedii, żeby tu ja wybrać, ale jednak początkowa część filmu jest zbyt poważna. Bliżej Bękartom do Allo Allo niż do pozostałych filmów wojennych tu wybranych. 

Bękarty wojny (ang. Inglourious Basterds) – amerykańsko-niemiecki film wojenny z 2009 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.