Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kily napisał(a):

Pytanie o co chodzi w tym drafcie. Biorąc pod uwagę założenia z pierwszego postu byłem przekonany, że mamy wybrać najlepsze filmy, a nie najlepiej wpasowujące się w kategorię.

Jeżeli zakładałeś, że westerny mają iść do "kina akcji" (co jest bs), to bez późniejszego rozszerzenia kategorii każdy western byłby krytykowany, bo nie pasuje do kategorii kina akcji? Bez sensu imo.

Dlatego wybrałem po prostu najlepsze filmy, a nie takie, które będą nastawione wyłącznie na bycie komedią.

Ja nie kłócę się, że Forrest Gump nie pasuje do komedii.

Ja po prostu stwierdzam, że to tylko dobry film. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale czy ktokolwiek neguje, że Forrest Gump nie pasuje od komedii?

Po prostu jakoś mega śmieszny nie jest, jako film obyczajowy jest całkiem poprawny, ale żadna deklasacja, w innych kategoriach pewnie w top20 by nie szedł :D

Nawet możesz nadrabiając pickami :D Ogólnie tutaj jest tak wiele możliwych picków, że ciężko komuś cokolwiek podebrać. Mi chyba tylko 12 Gniewnych Ludzi i LOTRa

w sensie ze mogę teraz 7 pickow wybrać? xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Napisalem to odnosnie gustow a to bedzie bardzo ale to bardzo biased glosowanie.

W sumie dobra decyzja ze tylko grajacy glosuja, czy mala probka moze byc lepsza od duzej? xD

Chodzi o to, by ludzie głosowali świadomie, a nie jak w typowym ATF, że ludzi co nic wiedzą układają ranking na podstawie kilku zdań z wiki 

Teraz, Qcin_69 napisał(a):

w sensie ze mogę teraz 7 pickow wybrać? xd

Why not? 

Nawet 8! 

I potem po @the_secret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał(a):

haha dobra to wjeżdżam xd 

@RappaR ile będzie czasu między głosowaniem w kategoriach bo może i jak bym wjechał jak @Qcin_69 gra

ale to musi być chociaż ten tydzień na 1-2 kategorie!

Teraz, MarcusCamby napisał(a):

Król Lew był tym no brainerem do TOP2 o którym mówiliście?

u mnie to był jedyny film do powalczenia ze Shrekiem

(jakość + timing -> pewnie większość z nas go oglądała za dzieciaka :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gatunkami to można wiele filmów przypisać do wielu, ale chyba intuicyjnie jeśli Forrest Gump leci do ,,komedii'', to bardziej zwracamy uwagę na komediowość, a jeżeli idzie do dramatu, to na dramatyczność. 

Ja to bym może powymieniał jakieś swoje wybory jeśli można tbh. ;] 

Teraz, Reikai napisał(a):

Krol Lew jak dla mnie oczywisty nr 1, liczby nie klamia(2x wiekszy box office niz Shrek), nie mowiac o wplywie na wychowanie pokolen.

W takim razie Titanic nr 1 w dramacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

A dziękuję, mało który film zrobił na mnie takie wrażenie, śmiało mógłby lecieć jako najlepszy dramat overall, a nie tylko w samych europejskich :)

W ogole filmy Tornatore sa bardzo dobre, i jakby tu padly jeszcze inne jego dziela to tez bym pisal, ze top. Ale bez spojlerow. Dodatkowo, bardzo lubie gre aktorska Polanskiego, jest swietny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.