Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki Panowie, ale poważna rozgrywka brydżowa wzięła górę nad forum w ostatnich godzinach :D

2 godziny temu, MarcusCamby napisał(a):

Największy overrated to dla mnie jednak wybór @Kily i ten nieszczęsny Czas Apokalipsy. To jest kolejny Sergio Ramos, kolego ;)

Chyba już tutaj na forum zdarzało mi się pisać, że nie ma filmu, którego kultowości za nic nie potrafię zrozumieć. Najgorsze ratio pod względem światowego fame, a tego co obejrzałem. Biorąc pod uwagę, że powstał jako adaptacja świetnej książki, to te przegadane pierdy na wodzie wydają się ciągnąć bez końca.

Z Ciebie to jest większy hipster niż z tych, którzy smarują gównem Ojca Chrzestnego :D aczkolwiek ciekawe zjawisko, że takie dziwne opinie spotykają w tym wątku klasyki właśnie Coppoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że na razie w każdej kategorii udało mi się wybrać swój top 1.

W przypadku Dawno temu w Ameryce chodzi oczywiście o wersję, która wyszła w Europie (ewentualnie rozszerzoną wersję reżyserską z ostatnich lat), a nie o tę profanację, która wyszła początkowo na rynek amerykański.

W przypadku polskich komedii w kategoriach ściśle komediowych inny film jest moim nr 1, ale całościowo w moim prywatnym rankingu Dzień świra najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał(a):

Fajnie, że na razie w każdej kategorii udało mi się wybrać swój top 1.

W przypadku Dawno temu w Ameryce chodzi oczywiście o wersję, która wyszła w Europie (ewentualnie rozszerzoną wersję reżyserską z ostatnich lat), a nie o tę profanację, która wyszła początkowo na rynek amerykański.

W przypadku polskich komedii w kategoriach ściśle komediowych inny film jest moim nr 1, ale całościowo w moim prywatnym rankingu Dzień świra najlepszy.

Mi w sumie też, no ale przy 15 kategoriach na 5 pickujących to ciężko nie wybrać topu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kily napisał(a):

W przypadku Dawno temu w Ameryce chodzi oczywiście o wersję, która wyszła w Europie (ewentualnie rozszerzoną wersję reżyserską z ostatnich lat), a nie o tę profanację, która wyszła początkowo na rynek amerykański.

Oglądałem film kilkakrotnie, a nie wiedziałem, że są różne wersje. Chodzi o końcówkę czy coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał(a):

Oglądałem film kilkakrotnie, a nie wiedziałem, że są różne wersje. Chodzi o końcówkę czy coś więcej?

W Stanach wyszła do kin wersja, z której wycięto 1,5 h scen i wszystko ułożono chronologicznie. To co tam zrobiono Leone w tym przypadku to więcej niż sk****syństwo. W ostatnich latach wyszła wersja poszerzona o jakieś 20 minut ponad tę prawilną, dodając wycięte wcześniej sceny głównie z wczesnego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Poczekaj 10-15 lat i obejrzyj znowu

Właśnie za dziecka mi się podobał, odczekałem i z ogromnymi oczekiwaniami obejrzałem i po prostu w połowie odpuściłem i nie zdzierżyłem. Trochę memicznych tekstów i tyle, jako film się w ogóle nie broni, a już na pewno nie jako coś wysokiej kultury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał(a):

W Stanach wyszła do kin wersja, z której wycięto 1,5 h scen i wszystko ułożono chronologicznie. To co tam zrobiono Leone w tym przypadku to więcej niż sk****syństwo. W ostatnich latach wyszła wersja poszerzona o jakieś 20 minut ponad tę prawilną, dodając wycięte wcześniej sceny głównie z wczesnego okresu.

prawilna wersja to ta 4h? Oglądałem ten film tylko raz w 2016 roku i właśnie tą 4h wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Właśnie za dziecka mi się podobał, odczekałem i z ogromnymi oczekiwaniami obejrzałem i po prostu w połowie odpuściłem i nie zdzierżyłem. Trochę memicznych tekstów i tyle, jako film się w ogóle nie broni, a już na pewno nie jako coś wysokiej kultury. 

Piszesz o dniu świra czy o Shreku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.