Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2023/24


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej odpowiedni dział do rozmowy o dealu Bane za C. White i C. Sexton

Obiecałem @evitacre argumentację i dotrzymuję słowa.

Wszystkie argumenty są wg mnie, ktoś może się z nimi nie zgodzić 

1. Bane jest najlepszym graczem tej wymiany, sprawdzony w fbx na poziomie 50+, nie ma zagrożenia by robił mniej, nawet powrót Moranta nie zmieni wiele

2. Bane jest kontuzjowany i pewnie nie zagra do końca sezonu, to zawsze plus dla drużyny tankujacej co jest chyba oczywiste

3. C. White zyskał na nieobecności LaVine, z nim już tyłu fpp nie będzie robił, możliwe, że na niego postawią, ale to nie jest nic pewnego. Może być znowu 50+ a może zjechać grając z ławki

4. C. Sexton to przed sezonem był koleś bliżej FA niż dużej wartości. Wystrzelił, ale czy jego wystrzał jest pewnikiem? Ja nie wiem.

5. Wartość dodana w tym sezonie jest dobra dla mnie, ale neutralna lub nawet negatywna dla drużyny tankujacej, bo Bane + dopełnienie to dużo mniej niż sexton i white - lepszy pick

6. Na ten sezon ja dostaję to co chcę, drużyna tankujaca również.

7. Na następny sezon @Pablo81 dostaje najlepszego gracza tego dealu, stabilną +50tke a ja dostaję C. White z pensją 50 i Sextona z pensją około 45. I teraz pytanie czy mają szanse to utrzymać? Nie wiem, jest spore ryzyko, że niestety nie.

Oczywiście tłumaczą się tylko winni, więc tak jak pisałem, jak znajdą się osoby, które zakwestionują ten deal to nie będę nawet dyskutował i go odkrecę, lub jeżeli @Pablo81 nie będzie chciał go odkręcić (nie mogę go karać) to zrzucę na przykład jednego z nich jeżeli będzie taka wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu spoko, dzięki. Szybko odpisuje więć sory za literówki jak nie wyłapałem/skorygowałem wszystkich

Dla mnie to wygląda stary tak: Ty jesteś na musiku, Ty musisz wymienić, Ty masz dopłacić. Fakt jest taki że wymieniasz kontuzjowanego gracza na dwóch którzy maja +25 fpp do pensji i robią po 55fpp średnio. No to jest dymanko, mnie tylko o to chodzi, nie że masz to anulować.

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

1. Bane jest najlepszym graczem tej wymiany, sprawdzony w fbx na poziomie 50+, nie ma zagrożenia by robił mniej, nawet powrót Moranta nie zmieni wiele

Jak nie ma zagrożenia ? Poprzedni sezon 52 z Morantem, Ten 58 bez Moranta. Poprzednie poniżej 50. Ten sprawdzony sezon sprowadza się do mniej niż 60 i mniej niż 40 rozegranych meczy.

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

2. Bane jest kontuzjowany i pewnie nie zagra do końca sezonu, to zawsze plus dla drużyny tankujacej co jest chyba oczywiste

No jest.  Tylko że ten draft jest ponoć przeciętny . Ten sam tanker nie był zainteresowany 3 pickami. Wiec chyba ta poprawa picku az taka istotna nie była, jeśli w ogóle.

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

3. C. White zyskał na nieobecności LaVine, z nim już tyłu fpp nie będzie robił, możliwe, że na niego postawią, ale to nie jest nic pewnego. Może być znowu 50+ a może zjechać grając z ławki

No nie do końca. Był starterem od poczatku. Zaczał grać zajebiscie. Lavine wypadł. Grał zajebiście. Lavine wrócił. White grał zajebiscie. Lavine znowu wypadł, Whote dalej gra zajebiście. Wiec szanse ze nagle będzie grał z ławeczki po 25 minut raczej sa niższe niż ze bedzie jednak robił 50. Peniwe to nie jest tak pewne 50 jak przy Bane ale jednak, plus się nie kontuzjował jak Bane.

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

4. C. Sexton to przed sezonem był koleś bliżej FA niż dużej wartości. Wystrzelił, ale czy jego wystrzał jest pewnikiem? Ja nie wiem.

Ale coma do znaczenia kim był przed sezone ? Tony graczy przed sezonem były na fa a teraz są w składach :)

Był 48+ fpp graczem przed kontuzją poważną, wrócił z niej, zaczał grać bdb. Czy jest 50 ?pewnie nie, pewnie bliżej 40, ale totle co waży za sezon. 

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

5. Wartość dodana w tym sezonie jest dobra dla mnie, ale neutralna lub nawet negatywna dla drużyny tankujacej, bo Bane + dopełnienie to dużo mniej niż sexton i white - lepszy pick

Oj nie bądź taki skromny :) To jest MEGA wartość dodana w takim formacie jak ten :) jesli ktoś planuje być wiecznie tankerem to tak, ale jesli ktoś chce budować team przez draft to oddwania 23 latka który właśnie wszedł na poziom na którym miał wejsc (to był pick7 ?) i sextona (24 latka) któy wrócił po kontuzji i wygląda tak jak przed nią aby w mega wyrównanym drafcie poprawić sobie pick z numeru (nie wiem strzelam) 6 na 3  to raczej nie aż tak dobry pomysł, i myślę że Ty to wiesz :) bo to nie ten format gdzie ma to sens :)

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

6. Na ten sezon ja dostaję to co chcę, drużyna tankujaca również.

Nie, Ty odstajesz po mega taniości coś co jest Ci mega potrzebne :)

No dymanko zrobiłeś, brawo :) Nie mam problemu że to zrobiłeś, tylko że mi pierd**** że ta wymiana jest w miarę równa (wg wiedzy na dzisiaj). Prawda jest taka że to Cie ustawia i powinieneś za taką paką oddać góry złota.

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

Oczywiście tłumaczą się tylko winni, więc tak jak pisałem, jak znajdą się osoby, które zakwestionują ten deal to nie będę nawet dyskutował i go odkrecę, lub jeżeli @Pablo81 nie będzie chciał go odkręcić (nie mogę go karać) to zrzucę na przykład jednego z nich jeżeli będzie taka wola.

zajebisty deal dla Ciebie wg miary fbx'owej i wg mnie mega słaby dla @Pablo81, bo że Pablo zna się na koszu to wiem i z roto i beGM. Imo urobiłeś Pablo właśnie takimi argumentami jak powyżej gdzie one imo są skrojone pod beGm a nie fbx i tyle :)  Mnie po porstu zajebiscie bawi że nie widzisz w sobie przy tej wymianie tego co zawsze widzisz u mnie przy skrajnych wg Ciebie wymianach :)

i przestań z tym kwestionowaniem jak chciałby ktoś (w tym ja) vetować etc to bym sie pizgał dwa tygodnie temu na forum a nie buczał dzisaj :)

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem ani White'a ani Sextona i zgadzam się, że Bane to najlepszy gracz tej wymiany ale biorąc pod uwagę aktywność kolegi Pablo faktycznie ten trade lekko trąci szwindlem. niby jego sumaryczność można wybronić, że Pablo może sobie z FA dobrać jakiegoś Dinwiddiego i optycznie to wygląda równiej. tylko problem z tym, że Pablo jakoś nikogo nie dobrał.. a FA bogate.. no i poszło to w sezonie ogórkowym w przerwie na all star tak po cichutku.. cichuteńko

tu nie ma co się obrażać @Tecu, tylko spojrzeć na tą wymianę z boku. niby nie na veto ale ktoś tu się mocno, śmierdząco spierdział i zapanowała wstydliwa cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym pobrał, to miałbym 10 miejsce zamiast 12? Wtedy byłoby ok?

Przecież i tak o nic nie gram, więc wyższy pick jest mi na rękę. 

Poza tym nie uważam, żeby White produkował tyle w przyszłości, kiedy wszyscy będą zdrowi lub do organizji przyjdą inni za tych kontuzjowanych.

Uważam, że przy zdrowym Lavinie lub assetach za niego nie będzie produkował tyle co teraz. W mojej opinii sprzedałem Whitea , kiedy miał najwyższą cenę.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Jakbym pobrał, to miałbym 10 miejsce zamiast 12? Wtedy byłoby ok?

Przecież i tak o nic nie gram, więc wyższy pick jest mi na rękę. 

Poza tym nie uważam, żeby White produkował tyle w przyszłości, kiedy wszyscy będą zdrowi lub do organizji przyjdą inni za tych kontuzjowanych.

Mnie chodzi o to, że w sytuacji w której był Tecu - musik, niedograne mecze, itd - Bane / White to był dla niego spory win. Mail gościa 55fpp, dostał gościa 55fpp, tańszego więc może dobrać graczy i nadrabiać sloty. Sexton Alonzo na bank dałby pick 2025. 
Więc no moim zdaniem w tym dealu jesteś Sasha Grey u szczytu kariery :) Zdarza się. Tylko na c*** Tecu mi pierdoli że to jakaś w c*** równa wymiana, no ograbił to ograbił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goozman napisał(a):

nie jestem fanem ani White'a ani Sextona i zgadzam się, że Bane to najlepszy gracz tej wymiany ale biorąc pod uwagę aktywność kolegi Pablo faktycznie ten trade lekko trąci szwindlem. niby jego sumaryczność można wybronić, że Pablo może sobie z FA dobrać jakiegoś Dinwiddiego i optycznie to wygląda równiej. tylko problem z tym, że Pablo jakoś nikogo nie dobrał.. a FA bogate.. no i poszło to w sezonie ogórkowym w przerwie na all star tak po cichutku.. cichuteńko

tu nie ma co się obrażać @Tecu, tylko spojrzeć na tą wymianę z boku. niby nie na veto ale ktoś tu się mocno, śmierdząco spierdział i zapanowała wstydliwa cisza

Donwiddiego ? :) Przeciez on z 15go chyba w LA nie wychodzi a kosztuje 48. Imo samo Bane/White jest już sporym winem dla Tecu, a Sextona spokojnie by poszedł za pick 2025 do Alonzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, evitacre napisał(a):

Mnie chodzi o to, że w sytuacji w której był Tecu - musik, niedograne mecze, itd - Bane / White to był dla niego spory win. Mail gościa 55fpp, dostał gościa 55fpp, tańszego więc może dobrać graczy i nadrabiać sloty. Sexton Alonzo na bank dałby pick 2025. 
Więc no moim zdaniem w tym dealu jesteś Sasha Grey u szczytu kariery :) Zdarza się. Tylko na c*** Tecu mi pierdoli że to jakaś w c*** równa wymiana, no ograbił to ograbił. 

To, że on był na musie, nie oznacza , że zostałem wyruchany. Patrzę na wymianę przez pryzmat swoich celów, a nie Waszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

To, że on był na musie, nie oznacza , że zostałem wyruchany. Patrzę na wymianę przez pryzmat swoich celów, a nie Waszych.

Patrząc przez pryzmat moich, gdzie chciałem gonić Tecu, trochę załatwiłeś jeszcze mnie :) - gdyby nie moja próba pogoni, to Tecu by pewnie nie potrzebował tego Banea w ogóle oddawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

To, że on był na musie, nie oznacza , że zostałem wyruchany. Patrzę na wymianę przez pryzmat swoich celów, a nie Waszych.

Tu się zgadzam, to był gwałt ;) 

No uważam Pablo że przepłaciłeś grubo patrząc na realia fbx owe, takie moje zdanie. Uargumentowałem powyżej więc nie będę się powtarzał. Dla mnie argumenty Tecu beGM nie fbx. Nie ten format i realia. 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Na pewno nie na mnie. Ja w tej wymianie zyskałem. Wyższe miejsce w drafcie i pewniejsza w mojej opinii produkcję na przyszłość.

No, ale mogłeś to zyskać oddając mniej lub mogłeś to zyskać dostając więcej. Takie moje zdanie po prostu. Ja rozumiem Twoją stronę rozumowania, tylko że wg mnie Tecu doskonale zna fbx owy format i to jest po prostu komiczne kiedy przy tej wymianie się zapiera że jest mega fair równa etc a przy podobnych konkurencji jest pierwszym który się czepia (no może drugim, co też jest sprytne). Jesteśmy bystrymi ludźmi i uargumentować naprawdę sporo potrafimy wszyscy, po prostu nie traktujmy się jak debili :) 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szkoda nafty. Zadko kiedy są równe wymiany - można wyliczać w nieskończoność wymiany gdzie jeden GM wydumał drugiego. Ale tak to już jest w tej gierce. Ja się jedynie dziwię- dlaczego GM którzy mają ofertę @Pablo81 czy @bulek którym nie zależy na czasie nie wrzuca na forum że na bloku mają tego czy siakiego grajka -pewnie w takiej sytuacji obaj GM by zyskali a i nie było by kwasu. @bulek pamiętam że kiedyś pytałem Cię o Garlanda - i jasno dałeś mi do zrozumienia że jest to cenny grajek dla Ciebie. A Ty Go dziś puszczasz za gościa którego chciałeś wywalić na Fa w fbx1 + 13/15 pik - nosz ya yebie dramat. Dlatego myślę ze nie ma co czepiać się @Tecu szczególnie po czasie że wydymal @Pablo81

 

Edytowane przez TryczekSzukarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TryczekSzukarek napisał(a):

Panowie szkoda nafty. Zadko kiedy są równe wymiany - można wyliczać w nieskończoność wymiany gdzie jeden GM wydumał drugiego. Ale tak to już jestem w tej gierce. Ja się jedynie dziwię- dlaczego GM którzy mają ofertę @Pablo81 czy @bulek którym nie zależy na czasie nie wrzuca na forum że na bloku mają tego czy siakiego grajka -pewnie w takiej sytuacji obaj GM by zyskali a i nie było by kwasu. @bulek pamiętam że kiedyś pytałem Cię o Garlanda - i jasno dałeś mi do zrozumienia że jest to cenny grajek dla Ciebie. A Ty Go dziś puszczasz za gościa którego chciałeś wywalić na Fa w fbx1 + 13/15 pik - nosz ya yebie dramat. Dlatego myślę ze nie ma co czepiać się @Tecu szczególnie po czasie że wydymal @Pablo81

 

Właśnie nie wiem ile razy mam podkreślić że ja się nie czepiam Tecu że zgwałcił konkurencję tylko że się rękami i nogami wybiela i argumentuje że to super diper extra równy deal gdzie obie strony zyskują nie wiadomo co. No gówno prawda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadanie wymiany to często przy tak różnej aktywności graczy sporo wyczyn co korci do tego by szybko i przyjemnie dogadać się ze znajomym.... ale jeżeli idzie się ą drogą to przynajmniej trzeba zachować pozory długich i ciężkich negocjacji 🙂
I tylko @Alonzo żal bo w ostatnim czasie sporo się nagimnastykował by włączyć się do walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t_omko napisał(a):

Dogadanie wymiany to często przy tak różnej aktywności graczy sporo wyczyn co korci do tego by szybko i przyjemnie dogadać się ze znajomym.... ale jeżeli idzie się ą drogą to przynajmniej trzeba zachować pozory długich i ciężkich negocjacji 🙂
I tylko @Alonzo żal bo w ostatnim czasie sporo się nagimnastykował by włączyć się do walki.

Alonzo ma przez cały sezon 4fppg straty i to jest przepaść, nic by raczej nie ugrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, t_omko napisał(a):

Dogadanie wymiany to często przy tak różnej aktywności graczy sporo wyczyn co korci do tego by szybko i przyjemnie dogadać się ze znajomym.... ale jeżeli idzie się ą drogą to przynajmniej trzeba zachować pozory długich i ciężkich negocjacji 🙂
I tylko @Alonzo żal bo w ostatnim czasie sporo się nagimnastykował by włączyć się do walki.

Co ja mam odpowiedzieć na tego typu kalumnie?

Nic nie odpowiem to wniosek, że wszystko co @t_omko wyssał z palca jest prawdą.

Będę się bronił - ha - tylko winny się broni.

Niespodziewałem się po Tobie takiego, nazwę to po imieniu - chamstwa.

@Pablo81 nie jest moim znajomym, albo inaczej, jest takim samym jak wszyscy inni z którymi gram w jakąkolwiek grę, której podstawą jest koszykówka. Nigdy nie widziałem go na oczy, nawet nie wymieniamy pmów nie związanych z grami. Z wszystkich tych ludzi z którymi gram w fantasy, widziałem się żywo tylko z @RonnieArtestics i z nim także nie mogę się wymieniać?

Z @Pablo81 mam zawsze dobry kontakt, bo bardzo lubi handlować, co potwierdzi każdy kto gra w simke czy beGM. Dlaczego komuś nie odpisuje na pm? Nie mam pojęcia, mi odpisał w miarę szybko, potwierdzam, ale czy to świadczy o tym, że jakieś machloje robię? Czy to, że o propozycjach wymian rozmawiam czasami z @evitacre przez Whatsappa czyni nas winnymi?

Na Yahoo wisiała propozycja skierowana do @Pablo81 przez miesiąc bodajże, zagadałem na forum i się odezwał. To wszystko.

Wydaje mi się, że takich deali gdzie ktoś był mało aktywny a nagle bach i ktoś ogłasza deal już było sporo, i tak też miałem żal, że nie było lepszego rozeznania rynku lub ktoś nie odpowiadał lub odpowiadał, że nie na sprzedaż a później sprzedawał i to tanio bez słowa. Żal, ale nigdy nie zarzucilem nikomu oszustwa!

Po takich zarzutach, nie chcę mieć z Tobą nic @t_omko wspólnego, nie wiem z czego to wynika, czy z tego, że zazdrościsz wyników i wietrzysz wszędzie spisek jako główny powód Twoich niepowodzeń czy też ktoś w życiu Cię oszukał czy jest jakiś inny powód? Nie wiem i w sumie mnie to nie interesuje. Odechciewa się grać. Na gorąco mocno rozważam odejście z obu fbxów, ale nie chcę rzucać na gorąco deklaracjami, by tego później nie żałować.

I jeszcze @Alonzo dający lika takim kalumniom - wstydu nie masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.