Skocz do zawartości

beGM FA 2023 - argumenty bez komentarzy


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

76ers

Miałem pisać później na spokojnie, ale jak poczytałem argumenty Lakers to trochę nie wytrzymałem 😀

1. Crowder - stwierdzenie, że tylko cud może sprawić, że nie trafi do Lakers, oceniam jako zdecydowanie nietrafione 😉

- stwierdzenie, że Lakers mają najlepszy team - delikatnie rzecz ujmując, polemizowałbym. Nie chodzi mi o zeszły sezon gdy 76ers byli w finale a Lakers nie, bo jak uczciwie stwierdziłem, przegrałbym z nimi, że nie byłem w pełnym składzie a porównując pełne składy już byłoby mniej więcej porównywalnie, ale to, że Lakers się osłabili oddając Butlera za rookies a ja się wzmocniłem. Także oceniam pewność tego stwierdzenia na delikatną manipulacje i mam nadzieję, że Crowder nie da się na to nabrać.

- największe szanse na grę? Tu też spora polemika, bo mam pomysł na Jae i gwarantuję mu S5 w pierwszym trymestrze o ile nie będzie kontuzjowany. Nie wiadomo kiedy wróci Clarke, odchodzi Lyles, na PF sami młodzi. Co będzie dalej, tego nie wiem, bo jesteśmy zależni od real NBA, ale myślę, że ma spore szanse grać w s5 nawet po powrocie Clarka. Jak nic się nie stanie to będzie starterem. Bardzo duża szansa na spore minuty i sporą rolę w zespole.

- w przeciwieństwie do konkurenta nie zakładam, że na pewno podpisze, co myślę, że w negocjacjach będzie na moją korzyść a nie nastawienie - podpisz tu.

- czy Crowder będzie chciał grać z Lebronem z którym miał wielokrotnie słowne i nie tylko przepychanki, tzw beef i który zasadniczo gra na jego pozycji, czy wolałby się z nim zmierzyć?

- z miejsca Crowder staje się u mnie cenionym weteranem i mentorem dla młodych w szczególności OMaxa, Roddego i Minotta

2. Goga Bitadze

- Dostał ode mnie najlepszą ofertę i jako jedyny dałem mu ofertę od razu, dopiero później Detroit przypomniało sobie o tym graczy. 

- możliwość rozwoju w jednej drużynie z MVP i top2 centrem w NBA powinna zaowocować wykorzystywaniem potencjału który w nim drzemie.

- możliwość niezłych minut, prawdopodobnie Clarke nie będzie gotowy na początek sezonu, także raczej pewne miejsce jako back up Joela, który odpoczywa, miewa kontuzje itd. Clarke po powrocie będzie pewnie grał sporo na PF i jako back up center, więc minuty się pewnie zmniejszą, ale dalej będzie grał z szansami na spore minuty w niektórych meczach 

- w Detroit minut więcej raczej nie będzie - Poeltl, Bryant i jeszcze walczą o Jonasa

- teoretycznie mam lepszy zespół i większe możliwości na przeżycie przygody związanej z długą walką w Play offs

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drew Eubanks

8/1+1 PO 
 

Vs 16/3+1PO od Bulls

Podpisując z Bulls na trzy lata + po niby ma więcej kasy gwarantowanej ale nie jest to na pewno gracz na wylocie z ligi, a skazuje siebie na gre za drobniaki przez conajmniej trzy lata. Te 4 mln w przyszłym sezonie to nie bedzie dużo więcej niż gracz dostaje do reki, bo przypominam ze różnice wypłaca liga i minimum dla niego w przyszłym roku powinno wynosić ponad 3 mln biorac pod uwagę rosnące salary. Nie podbijałem go szczerze mówiąc dlatego, ze myślałem ze Pablo serio chce mu rzucić dużą kasę, jak się odgrażał, ale jednak okazało się że tylko blefował. 
Biorąc pod uwagę trzy rzeczy: 
* gra u mnie już bardzo długo, chyba 2,5 roku, przyszedł gdy był nikim w lidze i dalismy mu szanse 
* bedzie drugim centrem, za nurkicem, który : 
a - lubi się połamać i to wie każdy 
b - jest coraz gorszy i zjadł go dwa razy z rzędu balcerowski
* jest młody i wciąż się rozwija, duży progres w obronie zanotował w zeszłym sezonie

Widze tutaj dla niego szanse na 20+ minut w każdym meczu, a gdy Nurkic się już połamie to wskoczy do s5 i ma 30+ min, bo Kai Jones to jak narazie bust. 

Gdybym był jego agentem rozważyłbym te odrzucenie ofert, bo sporo zespołów dalej bedzie bez back-up centra. A oferta 16/4 jest słaba. Lepiej wziąć rok ode mnie, zobaczyć jak się rozwinie i podjąć za rok decyzje co dalej. 
 

Nie mogę mu nic więcej kasy obiecać przez regulamin, ale nadal będę nim zainteresowany w kolejnej turze jesli odrzuci wszystkie oferty. Naromiast moim zdaniem może brać tą ofertę od Pacers, bo jedno co mogę mu obiecać i to robie : dostanie dużo minut w tym sezonie. 
 

kolejnym argumentem na nie dla Bulls jest fakt, ze Pablo zmienia graczy i taktykę jak rękawiczki, nawet Kawhi nie wytrzymał tam sezonu, u mnie jest dość stabilnie, nie wyląduje po drugim trymestrze w jakichś hornets na pewno. Co zrobi pablo w kolejnym trymestrze tego nie wiedza najstarsi górale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drew Eubanks

Dotychczasowe zarobki w NBA:

2018-19 San Antonio Spurs NBA < $Minimum
2019-20 San Antonio Spurs NBA < $Minimum
2020-21 San Antonio Spurs NBA $1,620,564
2021-22 Toronto Raptors NBA $1,762,796
2021-22 Portland Trail Blazers NBA $477,024
2022-23 Portland Trail Blazers NBA $1,836,090

Aktualny kontrakt:

2023-24 2024-25
$2,346,614 $2,654,644

 

 

 

Umowa, która oferują mu Bulls jest kontraktem jego życia.

Warto zauważyć, że do 2021 r.  Drew balansował między dwiema drużynami Spurs - z San Antonio oraz tymi z Austin.

Na jego miejscu brałbym w ciemno stabilizację.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonas Valenciunas - najlepsza oferta finansowa! Do tego ciekawy projekt z Giannisem w składzie, Memphis brakuje doświadczonego wysokiego i liczę że Jonas wskoczy do s5, rywalizować będzie z młodym Kesslerem oraz Bruno Fernando.

 

Jordan Clarkson - oferta finansowo wygrywa z pozostałymi, Jordan dostaję 3 lata gwarantowane plus dodatkowy czwarty jako opcję gracza i będzie mógł zdecydować co dalej. Do tego wchodzi do ciekawego projektu sportowego z Giannisem w roli głównej.

 

 

Eric Gordon - Memphis przy Giannisie i Jonasie będzie potrzebować dobrego shootingu oraz weteranów, którzy wspomogą zespół u dadzą potrzebne doświadczenie. Eric spełnia te dwie potrzeby oraz przy tym bardzo fajnie będzie fitiwal z Giannisem :) oferta jest na dwa lata przy czym drugi rok jest PO, w porównaniu do 2 lat gwarantowanych od Jazz różnica jest 2.8mln na korzyść Jazz.

 

Victor Oladipo - sprawa jest chyba jasna, Memphis złożyli jako jedyni ofertę dla Oladipo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje argumenty:

 

1. Ande i Hayes. Mój rookie center pewnie będzie dużo odpoczywał, wiec pojawia się minuty. W przypadku Hayesa druga strona właściwie wytransferowali swoją gwiazdę, co zazwyczaj spotkała się negatywnym odbiorem u agentów. 2.
 

2. Coby White - dobry hajs, daje zawodnikowi Player option, co może być mega istotne dla niego za 3 lata, zostaje na stałe w drużynie.

3. Cam Reddish, tutaj podobnie jak Hayes. Minuty na pewno dostanie w młodej drużynie, a konkurencja może mieć zła reputacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

jako że wszystkich zawodników, którym złożyłem oferty w 3 turze bardzo cenie i postrzegam jako wzmocnienia na podobnym poziomie, nie będę w ich temacie specjalnie się rozwodził. 
 

Niemniej kwestia extension dla CJ wydaje się być prawdopodobnie dyskusyjna. 
 

McCollum może wchodzic w przyszłym roku na rynek wolnych agentów kilka dni przed 33 urodzinami. Może również dostać już teraz gwarantowane 75 milionów przez kolejne 3 lata z opcja zrezygnowania z ostatniego roku, jeżeli utrzyma formę i zdrowie na poziomie dającym mu mozliwosc starania się o kolejny kilkuletni kontrakt. 
 

Dla porownania Draymond Green, który uznajmy ze jest na porównywalnej polce zawodników (chociaż obiektywnie patrząc po osiągnięciach i wyróżnieniach należałoby go mieć mimo wszystko wyżej) otrzymał w tym roku, będąc w tym samym wieku w jakim McCollum będzie za rok 84 miliony rozłożone na 4 lata. 
 

Trzeba sobie zadać pytanie jaki 33 latek nie grający na poziomie all star odrzuci gwarantowane 75 milionów. W imię czego tak właściwie? 
 

Potencjalne ryzyko nagłego i nieodwracalnego spadku wartości zawodników w tym wieku w ciągu jednego sezonu jest bardzo wysokie. I potencjalnie dużo bardziej dotkliwe niż przegapienie EWENTUALNEJ minimalnie większej oferty podczas FA. 
 

Dla nas sprowadzenie CJa było pewnym symbolem wyjścia z kilkuletniego marazmu i poważnego włączenia się do gry o jak najlepszy wynik na wschodzie. Stad tez decyzja o zaproponowaniu prawdopodobnie ostatniego wysokiego kontraktu. Niemniej z pewnością nie za wszelka cenę, wiec jeżeli CJ uzna, ze bedzie chciał sprawdzić swoją wartość na rynku wolnych agentów za rok, nie będziemy stawać na przeszkodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jonas Valanciunas 14,667,750/1+1 PO

Przewagą nad innymi ofertami jest PO w 2 roku. Jeśli uzna, że za rok może dostać więcej to wtedy z niej nie skorzysta. Zna drużynę, grał w niej 2 lata. Za rok kilkaekip będzie miała spory cap space. Jonas mógłby chcieć załapać się na ostatni długi kontrakt.

2. Goga Bitadze 9,300,000/2+1 TO

Tutaj Goga do Philly. Wyższa umowa, 76ers złożyli jako jedyni ofertę początkową, no i pozycja jako backup Joela.

3. Jalen McDaniels 9,257,800/1+1 PO

Druga najlepsza ofert po tej od Phoenix.

4. Larry Nance Jr. 14,667,750/1+1 PO

Tu podobnie jak Jonas. Dobra oferta na przeczekanie. Po 2 latach finansowo lepsza oferta od tej Kings. Niestety gorsza od Nuggets. Przewaga nad Heat ze względu na PO w 2 roku.

5. Hunter Tyson 9,675,000/3+1 TO

Finansowo najlepsza oferta. Nie załapał się na drugą rundę draftu, ale i tak dostaje 3 pewne lata. Jeśli coś nie wyjdzie to i tak zarobi przez 3 lata więcej od reszty rookies z drugiej rundy. Dodatkowo Markkanen od którego może się sporo nauczyć. Po historii Pistons i ich RFA pewne wejście na rynek po 3 roku.

6. Orlando Robinson 5,000,000/2

Jedyna oferta i to powyżej minimum, więc no brainer i potem decyzja Cleveland o wyrównaniu.

7. Aaron Wiggins 9,600,000/2+1 TO

Jedyna oferta, brak zainteresowania w kontrach. Wychowanek.

8. Oshae Brissett min/1+1 PO

Finansowo to samo co Wizards, ale ode mnie dostaje jeszcze Player Option i dodatkowo grał u mnie przez rok przez co zna organizacje. No i mocna ekipa.

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers

Crowder, Bitadze ewentualne minuty

Chciałbym unaocznić, że minuty dla Crowdera i Bitadze są na wyciągnięcie ręki.

Zakładam, że w pierwszym trymestrze nie będzie Clarke, nie wiem kiedy wróci.

Irving/Klay/McDaniels/xxxx/Embiid

Maxey/Maxey/Kennard/Roddy/xxxxx

W rezerwie

Xxxx/Duarte/Minott/Omax/xxxx

Zdecydowanie widać, że brakuje mi:

starting 5 PF

- back up C

I po takich graczy idę i tacy gracze mogą liczyć na minuty

Gdy wróci Clarke, w przypadku podpisania ewentualnego Crowdera, Clarke bierze minuty back up PF i back up C.

Minuty Crowdera oczywiście spadną, ale myślę, że widać , że realne jest 20-25 minut dla tego weterana w zespole, który od dobrych kilku lat jest contenderem i w tym sezonie, jeżeli zdrowie pozwoli, jest duża szansa by również nim był.

Argumenty Lakers:

- Crowder daleko na liście 76ers

Jedyny argument przedstawiany przez Lakers

Crowder jest realnie na miejscu w którym, jeżeli się oczywiście zdecyduje, to podpisze ze mną. Nie jest warunkowy, inni nie podpiszą, tylko od niego to zależy. I to tylko się liczy. Reszta jest już tylko pseudo argumentacją.

Aha, jest jeszcze drugi argument, choć go możnaby przemilczeć 

- to byłby cud gdyby Crowder z nimi nie podpisał - z takim nastawieniem w realnym życiu, nie wiem czy Crowder chciałby z nimi rozmawiać, ja raczej nie.

 

Moje powtórzone argumenty:

 

Najlepszy team Lakers/76ers mniej więcej na tym samym poziomie

- stwierdzenie, że Lakers mają najlepszy team - delikatnie rzecz ujmując, polemizowałbym. Nie chodzi mi o zeszły sezon gdy 76ers byli w finale a Lakers nie, bo jak uczciwie stwierdziłem, przegrałbym z nimi, że nie byłem w pełnym składzie a porównując pełne składy już byłoby mniej więcej porównywalnie, ale to, że Lakers się osłabili oddając Butlera za rookies a ja się wzmocniłem. Także oceniam pewność tego stwierdzenia na delikatną manipulacje i mam nadzieję, że Crowder nie da się na to nabrać.

Szanse na grę 

- największe szanse na grę? Tu też spora polemika, bo mam pomysł na Jae i gwarantuję mu S5 w pierwszym trymestrze o ile nie będzie kontuzjowany. Nie wiadomo kiedy wróci Clarke, odchodzi Lyles, na PF sami młodzi. Co będzie dalej, tego nie wiem, bo jesteśmy zależni od real NBA, ale myślę, że ma spore szanse grać w s5 nawet po powrocie Clarka. Jak nic się nie stanie to będzie starterem. Bardzo duża szansa na spore minuty i sporą rolę w zespole.

Co pokazywałem powyżej.

W Lakers na jego pozycji grał do tej pory często największa legenda klubu w postaci Lebrona Jamesa

 

 

- w przeciwieństwie do konkurenta nie zakładam, że na pewno podpisze, co myślę, że w negocjacjach będzie na moją korzyść a nie nastawienie - podpisz tu.

 

- czy Crowder będzie chciał grać z Lebronem z którym miał wielokrotnie słowne i nie tylko przepychanki, tzw beef i który zasadniczo gra na jego pozycji, czy wolałby się z nim zmierzyć?

 

- z miejsca Crowder staje się u mnie cenionym weteranem i mentorem dla młodych w szczególności OMaxa, Roddego i Minotta

Do tych, którzy głosują na odrzuceniem

Jae Crowder podpisał identyczny kontrakt w realu, po prostu roczne vet minimum. Od razu, pierwszego dnia.

Chce grać w contenderze a nie w słabej drużynie za parę dolarów więcej.

Weterani bardzo rzadko podpisują 1+1 PO minimum.

Ani klubom się to nie opłaca, ani Oni tego nie potrzebują.

@ernie9005 @bogans2

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Toronto Raptors

- Tim Hardaway Jr.

Po drugiej rundzie, gdy zobaczyłem ofertę 45mln/3, nie pomyślałem że może być on w moim zasięgu w następnej turze, ponieważ jedynym wyjątkiem jaki posiadałem podczas całego offseason był tax payer (10mln/2).

Mój zespół poszukuje startera na pozycję SG, cele są wysokie a jedynymi graczami, którzy mogą grać na tej pozycji w moim zespole są: świeżo podpisany Okogie, nie mający kontraktu w NBA Terence Davis i Dalen Terry, który w rookie season zdobywał średnio 2ppg. 

Hardaway może także liczyć na spore minuty na SF gdy Kawhi będzie miał load management. Leonard w ostatnich czterech sezonach rozegrał średnio 40 meczów, więc minut do rozdzielnia będzie na prawdę dużo a konkurencja dość słaba. Dodałem także do oferty zapis że go na pewno nie wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest nasze piekiełko. Moim zdaniem choć z oczywistych względów opinia tylko zewnętrzna Aaron u nas ma mniejsze poważanie w ocenie gry wiec nie fair jest stawianie mu poprzeczki „mistrza” z Denver. Z reszta te spacery które uskutecznial „na dzielni” pokazują ze świetnie czuje się wśród lokalnej społeczności. 
 

ile on zarabia w DEN? Bo to może być klucz. 

O widzę 21.660.000. 
czyli kontrakt do zaakceptowania w naszej dużo bardziej oszczędnej lidze. 

Pisanie NIE to przejaw złej woli i pilnowanie własnego interesu poprzez robienie pod górkę konkurencji. I wiem wiem ze zawsze można napisać ze to kontrakt za 2 lata gdzie masło w dalekiej Polsce drożeje to może być wyższy ale właśnie takie podpisy mogą zrobić gracze tego typu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał(a):

To właśnie jest nasze piekiełko. Moim zdaniem choć z oczywistych względów opinia tylko zewnętrzna Aaron u nas ma mniejsze poważanie w ocenie gry wiec nie fair jest stawianie mu poprzeczki „mistrza” z Denver. Z reszta te spacery które uskutecznial „na dzielni” pokazują ze świetnie czuje się wśród lokalnej społeczności. 
 

ile on zarabia w DEN? Bo to może być klucz. 

O widzę 21.660.000. 
czyli kontrakt do zaakceptowania w naszej dużo bardziej oszczędnej lidze. 

Pisanie NIE to przejaw złej woli i pilnowanie własnego interesu poprzez robienie pod górkę konkurencji. I wiem wiem ze zawsze można napisać ze to kontrakt za 2 lata gdzie masło w dalekiej Polsce drożeje to może być wyższy ale właśnie takie podpisy mogą zrobić gracze tego typu. 

Co to znaczy mniejsze poważanie ? Bo nie wygrał jeszcze  mistrza z Karl Anthony Townsem to ma mniejsze poważanie ? Magic co roku są chyba w ECF u nas, mając Townsa jako opcje 1b, jaja sobie robisz ?

 

To proponowane extension ma wejść od 26/27, nie rozumiem czemu gordon ze swoim obecnym statusem idealnego rolesa ma dla dodatkowych 50 milionów juz teraz o tym decydowac gdzie chce bedzie grac do końca 27/28. Przecież w realu w życiu nie było jeszcze takiego extension z graczem tego kalibru. On ma trzy lata kontraktu jeszcze, wiec może spokojnie obserwować rozwój wydarzeń w zespole zanim zwiąże się z nimi na jeszcze dłużej. Nad Magic wisi widmo oszczędności i odchudzania składu w przyszłym sezonie. Bierzesz pod uwagę jakieś czynniki tego typu, czy tylko dobierasz te pasujące do narracji? 
 

Przypominam, że na początku gry trzeba było naprawdę grubo przepłacać żeby dostać jakies extension, teraz to tylko wszyscy się po jajkach liżą i nawet nie używają rozsądku, przechodzą śmieszne extension typu 12 rocznie dla Tyusa Jonesa, który nie zagrał dla Chicago ani jednego meczu ale rok przed wejsciem na rynek zgodził się na kwotę mniejsza niż MLE, a tu jeszcze muszę czytać opinie, że glos na NIE to przejaw złej woli. Złą wolę to ma chyba gm Magic, bo klub finansowo ledwo oddycha a on chce pakować się jeszcze w kolejny wysoki kontrakt aż do 27/28. Przecież za rok on ma już 170 czy 180 mln w kontraktach, a z miętkim Townsem jako opcja B i tak więcej niż ECF nie zrobi. 
 

jedyne extension jakie przeszło dla pacers to 92/4 u Mylesa turnera - w realu wziął 72/4, a 86/4 chyba wcześniej proponowałem i odrzuciliscie - wiec z jakiej racji piszesz o jakiejś złej woli, gdy tak wyglądały realia extension w begm przez 5-6lat, a teraz od dwóch sezonów mamy wysyp żebrania o extension? Przecież Alonzo, ziomek bez godności spamuje na priv do każdego kto jest na NIE w jego sprawie jakimis referatami. Jak Tak ma wyglądać extension, że żebram na priv o zmianę głosu każdemu po kolei, to ja dziękuje. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

jedyne extension jakie przeszło dla pacers to 92/4 u Mylesa turnera - w realu wziął 72/4, a 86/4 chyba wcześniej proponowałem i odrzuciliscie - wiec z jakiej racji piszesz o jakiejś złej woli, gdy tak wyglądały realia extension w begm przez 5-6lat, a teraz od dwóch sezonów mamy wysyp żebrania o extension? Przecież Alonzo, ziomek bez godności spamuje na priv do każdego kto jest na NIE w jego sprawie jakimis referatami. Jak Tak ma wyglądać extension, że żebram na priv o zmianę głosu każdemu po kolei, to ja dziękuje. 

Człowieku idąc Twoim tokiem myślenia nie trzeba patrzeć za daleko. Sezon temu sam żebrałeś aby CP3 odpuścił prawie 10 mln na extension i powiedz mi gdzie on teraz jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kuba2419 napisał(a):

Człowieku idąc Twoim tokiem myślenia nie trzeba patrzeć za daleko. Sezon temu sam żebrałeś aby CP3 odpuścił prawie 10 mln na extension i powiedz mi gdzie on teraz jest?

lol, Chris Paul jest teraz w lepszym klubie niż Pacers, czy nie to dałeś mi do zrozumienia głosując na Heat w sprawie shameta, pomimo ze dali gorsza ofertę?
XDD 

 Ps. A Jak chcesz ze mną jeszcze podyskutować to naucz się najpierw odróżniać extension od podpisywania kontraktu z wolnym agentem. I czytać ze zrozumieniem. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.