Skocz do zawartości

beGM FA 2023 - argumenty bez komentarzy


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram tradycyjny wątek letni.

Paul Reed - w realu skończył mu się kontrakt, dostał od Jazz umowę 23/3 z czego tylko 7,7 mln jest gwarantowane. Sixers wyrównali. Ja z kolei mogłem go trzymać jeszcze jeden sezon za minimum, ale postanowiłem dać mu zarobić już w to lato w zamian za niewielką zniżkę w kolejnych sezonach. Stąd moja oferta to 20/3 (w pełni gwarantowane z PO w trzecim roku). Uważam, że win-win dla obu stron. 

Nickeil Alexander-Walker - podobno zaoferowałem mu za mało, ale jest to identyczny kontrakt, jaki NAW podpisał z Wolves w pierwszych godzinach tego FA. Ba, on nawet przeszedł w real bardzo podobną ścieżkę, jak u nas szwendając się od klubu do klubu aż przed trade deadline zgarnęła go w real Sota, a u nas Dallas, oba kluby na niego postawiły jako defensywnego specjalistę i teraz ja, podobnie jak Wolves chcę postawić na niego w kolejnych sezonach. W realu NAW właśnie na takie coś postawił, nie wiem dlaczego u nas miałby się zachowywać inaczej.

Zion - tu sprawa jest raczej jasna, dałem mu kontrakt lepszy niż ma w realu, bo w pełni gwarantowany. Może nie będę żałował ;)

Devin Vassell - 120/4+PO to chyba dobra kasa dla niego. Rejony tego co zarabiają Anfernee Simons, Marcus Smart czy Jerami Grant, a nieco mniej od tego ile mają Mikal Bridges czy Fred VanVleet. Starałem się tak wpasować ofertą, żeby właśnie w ten sposób odzwierciedlić gdzie Vassell się obecnie znajduje jako gracz.

Herb Jones - rzuciłem mu wszystkie pieniądze jakie mogłem rzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucks

Andrew Wiggins - kontrakt na poziomie tego z Real NBA 110/3+PO. Sportowo czeka go fajny młody team gdzie razem z Ant’em i Sochanem powinni stworzyć dynamiczne trio , które powinno regularnie stawiać się w PO. Różnica w dolarach minimalna także jako pakiet keszyk + rola + poziom sportowy myśle ze oferta Bucks najatrakcyjniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washington Wizards 

Andrew Wiggins - Wizards jako jedyni przedstawili Wigginsowi ofertę w 1 fazie pokazując tym samym zaufanie dla tego zawodnika. Dodatkowo oferta klubu ze stolicy jest zdecydowanie najlepsza pod względem finansowym. Co więcej, pokładamy w Andrewie duże nadzieje przez co jego rola w drużynie  będzie bardzo znacząca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan Goodwin - Historia stara jak swiat. Gosc podpisany jako two way, dostaje od macierzystej druzyny to, co moze dostac czyli non birda.  W RL podpisal cos takiego:
 

Cytat

22-23: $900,000
23-24: $1,927,896
24-25: $2,092,344

22-23 is fully guaranteed. 23-24 is $300,000 guaranteed. 24-25 is non-guaranteed. WAS also has a team option for 24-25

Ja nie daje mu TO, a PO, do tego ma rok kontraktu wiecej, w pelni gwarantowane 4 lata kontraktu za goscia, ktory w RL pogral 2 miesiace w tankerze pod koniec sezonu oraz wiecej pieniedzy(w pelni gwarantowanych) niz w RL. Nie widze powodu do odrzucenia, bo to ze poszedl w RL do Suns i moze miec fajne minuty w contendrze u nas nie ma znaczenia przeciez. Gosc jest z two way i dostal to, co moglem dac. Patrzac na poprzednie offseasony u nas, takie kontrakty to standard i z automatu przyklepanie, bo gosc sie cieszy ze ktos go z two way wylowil i ma gwarantowane 4 lata w NBA, zamiast za chwile byc poza liga jak stu innych grajkow na two way w NBA. Moglem go podpisac rok temu na jakies marne 1+1 TO jak podpisywano u nas grajkow two way i za chwile Jordan moglby byc bez pracy. Tutaj dostaje pelne 4 lata pewnosci w NBA, a jak pokaze sie dobrze to sam decyduje o swojej przyszlosci dzieki PO.

Bojan Bogdanovic - 3 letni kontrakt dla 34 latka, z PO w ostatnim roku, 15 mln za sezon. Warriors pozyskali go rok temu w wymianie, dali wiecej niz MLE na 3 lata w pelni gwarantowany, tez raczej no brainer.
 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrie Irving

Argumenty

- lepsza drużyna z realnymi szansami na dobry wynik i wyniki z lat poprzednich 

Irving zawsze grał o najwyższą stawkę, nie grał w średnich drużynach, które mają perspektywy

- zasadniczo zawsze grał z jakąś gwiazdą, nie umniejszając JJJ, bo to świetny gracz w obronie zwłaszcza, ale nie jest to gwiazda pokroju Jamesa, Duranta, Hardena, Tatuma czy u nas Leonarda, Embiida 

- może wrócić do zespołu kompletnego w którym będzie mu się łatwiej grać

Embiid, Klay, Maxey, McDaniels, Clarke, Kennard i mnóstwo fajnych rolesów. Aż chce się grać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejounte Murray  - dladla mnie jako nowy GM jest on prioytetem. W drużynie jest JJJ, Desmond Bane, wydraftowany fenomen Ausar Thompson, Dinwiddie. Nie są to gwiazdy ale będę budować zespół, na to jest potrzebny czas. Dlatego Dejounte Murray dostał ofertę $140M/ 3+1 PO. Opcja zawodnika w ostatnim roku jest po to aby mogl zdecydować czy skład i osiągnięcia pasują mu na kolejny rok 

We the Suns want Dejounte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.
Powtórzę jeszcze raz. 
Przez mój błąd gdy myślałem ze Dejounte jest RFA wyceniłem wstępnie oferta w 1 etapie na poziom o 8.000.000 wyżej niż w rl NBA aby pokazać graczowi ze mi na nim zależy. Nie było intencji steala. 
W drugiej rundzie pojawiły się inne oferty ale kwotowo to spurs byli liderem. 
Niestety nie zauważyłem i w tym etapie to ze nie jest RFA.  Jedynym moim wytłumaczeniem tej sytuacji był fakt ze mamy w zwyczaju kasować FA z szablonu i ozzy czyszcząc tabelkę z graczy wolnych agentów zdjął mi go z pola widzenia. Może bym zauważył błąd może nie. 
W tajnej 3 turze kopertowego suns przebili oferte a ja blednie utrzymałem spokój bo wyrównamy. 
 

i teraz pytanie do głosujących. Czy głosują na wynik partii szachów gdzie przez mój błąd pokonali mnie suns czy na interes danego zawodnika. 
 

1) szachy

tu przez mój błąd przegrywam o pare milionów i tylko wycena lojalności ( Dejounte akurat takim graczem jest ) pomoże mi utrzymać lidera a tak jezeli ktoś nie za bardzo ma ochotę wycenić lojalność zagłosuje na najwyższa kwotę po prostu. 
 

2) interes zawodnika 

 

moj błąd sprawił ze skontaktował się ze spurs agent i zapytał ocb? Po wyjaśnieniach ale tez po analizie rynku gracz który chce zostać w spurs ma prawo liczyć na to ze ODRZUCAJĄC WSZYSTKIE OFERTY na pewno nie straci 

co lepsze paru przegranych pierwszej tury może i nie musi rzucić się na swoista „nagrodę pocieszenia” poprawiając oferty. Co lepsze suns kwotujacy imZiona i KP może uwolnią po przegranej 1 turze dodatkowe moce. 
 

co zrobi spurs nie mogę napisać bo byłaby kara za nieregulaminowa obietnice ale to chyba oczywiste ze znajdę się w grupie zespołów mocno kwotujacych. 
 

przez mój błąd nie starałem się podbijać oferty widząc oferty inne ale mylnie sadzać ze mogę wyrównać. 
 

stad nie lobbuje w kierunku lojalności i wygrania kwota niższa z suns tylko lobbuje za tym aby mój lider Dejounte pozwolił mi naprawić błąd PROCEDURALNY ( brak możliwości wyrównania) 

proste odrzucenie wszystkich ofert jest wyciągnięciem ręki do klubu macierzystego 

inna i moim zdaniem najważniejsza sprawa to dobro samego zawodnika. 
 

MOIM ZDANIEM MOŻE TYLKO WYGRAĆ LEPSZE OFERTY OD PARU KLUBÓW 

CZY OD SPURS NIE MOGĘ NAPISAĆ BO BYŁABY KARA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko napisać że nie jestem od początku tej sytuacji jak i odnpoczatku FA. Teraz może być taka sytuacja że nie podpisze Dejounte bo za dużo "narzekania" jest jak i również będzie problem z innymi znaczącymi FA bo już ich nie będzie gdyż zostaną podpisani. I SUNS zostaną z niczym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tobias Harris- oferta od Kings zawiera najwięcej gwarantowanej kasy. Oferta jest niższa w skali roku od rywali ( 18 vs 16) ale jest rok dłuższą co daje 8 milionów więcej.

Harris ma 31 lat, ile będzie w stanie zarobić za 3 lata w wieku 34 lat? Czy jesteście pewni że więcej? Czy nie warto poświęcić 2 miliony rocznie dla tej opcji za 16 baniek która oferuję mu na jego 35 rok życia?

Oczywiście Harris z miejsca w Sacramento zostaje żelaznym starterem. Myślę też że sportowo gra z derozanem i gobertem ( i Powellem) jest całkiem atrakcyjna i nie musi czekać na rozwój graczy w drużynie i weteranować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RJ Barrett Jako RFA powinien wziąć najwieksza kasę co ma na stole. Czyli Hawks. Ale do oferty hawks pewnie ostatecznie nie dojdzie (Hunter jako priorytet), wiec zachecam do ustawiania pacers na conajmniej drugiej pozycji. Dostanie u mnie lepsza kasę i z miejsca może stać się druga opcja w ataku, jako młody gracz przy odpowiednim progresie ma miejsce by stać się liderem pełna gęba i franchise playerem. 
 

miles Bridges - grał u mnie, zaliczyl z nami sezon życia. zrezygnowaliśmy z trzymania go jako rfa z wiadomych względów, nikt nie chciał go rok temu palcem tykać wiec nie powinien mieć urazy i powinien rozumieć sytuacje. Przypominam ze bardzo Dużo assetow za niego wydaliśmy dwa lata temu. Dajemy mu teraz po wyjaśnieniu spraw prawnych szanse na odbicie się od dna i jesli zagra sezon „na miarę” sezonu 21/22 obiecuje mu ze po odrzuceniu player option czeka za rok na niego maksymalny kontrakt. W przypadku słabszego sezonu i powolnego powrotu do formy po rocznej absencji ma on możliwość wzięcia player option. Uważam ze ta oferta daje mu większe perspektywy niż oferta Hawks która rocznie wynosi aż 7 mln mniej niż oferta pacers. Uważam ze te 26 gwarantowanych milionów owszem może być kuszące dla kogos kto miał problemy z prawem i stracił już rok temu szanse na max contract, ale nie oszukujmy sie, Bridges jest w stanie zarobić spokojnie 100-120 mln w najbliższych czterech sezonach, jesli wróci do formy sprzed afery. Dlatego uważam ze głos na Pacers powinien być w tym przypadku formalnością. Dodatkowym argumentem na nie w przypadku Hawks jest postać Wembanyamy, który wydaje się być power forwardem na ten moment i Bridges nie bardzo tam pasuje obok niego. U mnie z miejsca dostanie dużo minut, rzutów i role drugiej opcji w ataku. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakob Pöltl
Cel numer jeden tej rundy FA. Szacuneczek do gracza na starcie, oferta jak w real NBA. Ostatecznie oferta podniesiona o 10%. Konkurencja ? Pierwotna oferta ponad 10% niższa niż umowa z NBA, po tym jak Buck docenili Austriaka ( proszę również zwrócić uwagę na oryginalna pisownia nazwiska! Nie jak u konkurencji ; )) oferta konkurencyjna została podbita o ponad 30%. Tak. Nagle znalazło się dodatkowe 30% więcej środków.  Czy naprawdę kilka milionów różnicy na 4 letnim kontrakcie jest warte takiej zniewagi ? 🙂 Czy chcielibyście pracować dla szefa który daje wam 10k skoro na lanciami może dać wam 13k ? Nie wolicie iść donkogos za 12k kto wita was z otwartymi rękoma i szanuje od momentu przekroczenia progu jego firmy ? :) 
Dodatkowym atutem jest posiadania w składzie Klebera i Sochana, gra w rozbiory w pochmurne deszczowe wieczory zapewniona!!!

 

Bobby Portis

Fan favourite widowni. Genialny energizer. Najlepsza umowa która w końcu docenia jego talenty. 
 

Dray

Cash wise per season najlepsza oferta. Opcja na kolejny ostatni długi kontrakt po dwóch latach, w ostateczności PO jako zabezpieczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

1. DOMINICK BARLOW, 7.66/3+TO
2. HUNTER TYSON, 7.66/3+TO
3. ISAIAH MOBLEY, 7.66/3+TO
4. JAVON FREEMAN LIBERTY  3.02/1+TO

 

Sprawa prosta, żadnego z nich nie ma w lidze, wszystkim daje gwarantowane kontrakty, nikt inny nie złożył im ofert.

Całej czwórce szykuje już miejsca w klubowej szatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

 

 

1. DOMINICK BARLOW, 7.66/3+TO
2. HUNTER TYSON, 7.66/3+TO
3. ISAIAH MOBLEY, 7.66/3+TO
4. JAVON FREEMAN LIBERTY  3.02/1+TO

 

Sprawa prosta, żadnego z nich nie ma w lidze, wszystkim daje gwarantowane kontrakty, nikt inny nie złożył im ofert.

Całej czwórce szykuje już miejsca w klubowej szatni

Detroit mówili dawno, że złożą Hunterowi, Raps też mu złożyli 

nawet tego nie chce Ci się sprawdzić skoro nawet oferty nie są Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell Westbrook:

Pojawiły się dwie oferty:

 Memphis Grizzlies: (27,742/2+PO)

Sacramento Kings ( 17/1+PO)

Średniorocznie jest to 9,25 vs 8,5 rocznie.

Dałem Westbrookowi rok krótszy kontrakt z opcją, gdyż uważam, że jest on na tym etapie kariery, w którym chce mieć większą możliwość decydowania o swojej przyszłości. Udało mi się zbudować ciekawy skład na przyszły sezon, widzę w nim miejsce dla Westbrooka.

Przypominam, że przez lata Westbrook grał dla moich Charlotte Hornets i o niego opierałem cały skład niezależnie od tego, czy miał lepsze, czy gorsze momenty. Myślę, że mimo nieco niższej oferty niż Memphis, to Fluber i Westbrook, to zestaw, na który nie możecie nie zagłosować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs

Otto Porter Jr - dostał dwie identyczne oferty - ode mnie i Lakers. Z moim zespołem jest jednak związany, był tu prawie 2 lata, zna doskonale zespół, bo ten się prawie nie zmienił. Jego rola też ma być taka sama jak dotychczas, czyli ma być zmiennikiem Ziona, co rzecz jasna oznacza sporo gry również jako starter. Oczywiście zaraz ktoś się będzie burzył "przecież go wymieniłeś!". Tak, po season ending injury. Tak samo zrobili choćby real Cavs z Ricky Rubio, a potem on do nich wrócił. I tak samo zapraszamy Otto z powrotem do domu w Dallas. 

Patty Mills - tutaj chyba jasna sytuacja, bo jedyna oferta dla niego. Też tu był, zna zespół, ma być trzecim PG i szefem w szatni. Lepszych finansowo ofert i tak nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utah Jazz

Eric Gordon - najlepsza oferta, największe zainteresowanie, gwarantowane 2 lata i młody zespół, który potrzebuje dodatkowego weterana, shootingu i doświadczenia

Caris Levert - zarząd chce związać się z Carisem na kolejne lata. Jego rozwój defensywny i doświadczenie na pewno przyda się w dalszym rozwoju zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCP - Najlepsza oferta, najwiecej pieniedzy plus fajna opcja sportowa i sporo open lookow przy Simmonsie i Ingramie, nic tylko lapac i rzucac jak Pudzian.

Caruso - Taka sama oferta jak Nuggets(500k wiecej u Barylek). Jest scenariusz, w ktorym Caruso moglby zapragnac nowych wyzwan po mistrzostwie, choc oczywiscie samemu ceniac lojalnosc graczy mam swiadomosc, ze jest to malo watpliwe, wiec zapewne KCP do Dubs, Caruso zostaje w Nuggets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.