Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

A w sumie jak już pisze o kategorii nauka scisła to aż żal że wszyscy tak skupili się na fizyce pomijając prawie inne kategorie. 1 wybór chemika i 1/2 chemiczki to mega bieda. 

Tak samo jak smuci mnie potraktowanie teatru. Rozumiem że teatr nie bedzie tak masowy i przez to najwieksze postacie dostaja mniejszy hype ale mimo to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

@Sylvinho. mogłbyś napisać jakie to osiągnięcia w naukach ścisłych miał Alfred Nobel ? Wynalazł dynamit i pracował nad stabilizacja nitrogliceryny ale to raczej jako wynalaca (choć tez imo poza top10)  . Najwyżej to on mógłby być w kategorii biznes. No ale może czegoś o nim nie wiem.

Powinien być wybrany w kategorii wynalazca. Trochę na szybko pickowałem i wyszło jak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

A w sumie jak już pisze o kategorii nauka scisła to aż żal że wszyscy tak skupili się na fizyce pomijając prawie inne kategorie. 1 wybór chemika i 1/2 chemiczki to mega bieda. 

Tak samo jak smuci mnie potraktowanie teatru. Rozumiem że teatr nie bedzie tak masowy i przez to najwieksze postacie dostaja mniejszy hype ale mimo to

LBS wzial matematyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ernie9005 napisał:

To musisz mieć ciekawe kryteria jeśli chodzi o ocene polityków.

No raczej takie, jak bardzo bym chciał żeby ktoś taki rządził moim krajem. Np. nie chciałbym żeby ktoś taki jak Lenin rządził moim krajem, albo jak Hitler albo jak Stalin, a już ktoś taki jak Gandhi np zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

 

Tak samo jak smuci mnie potraktowanie teatru. Rozumiem że teatr nie bedzie tak masowy i przez to najwieksze postacie dostaja mniejszy hype ale mimo to

Boję się o mojego Mozarta, bo kino to rozrywka dla masowego odbiorcy, odpowiednik rocka czy popu w muzyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

No raczej takie, jak bardzo bym chciał żeby ktoś taki rządził moim krajem. Np. nie chciałbym żeby ktoś taki jak Lenin rządził moim krajem, albo jak Hitler albo jak Stalin, a już ktoś taki jak Gandhi np zdecydowanie tak.

o, widzę ze kolejny głos za Lincolnem 🥰😍😊😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

LBS wzial matematyka :P

Patrzyłem na pierwsza strone tematu.  Ale tak pierwszy matematyk. Na pewno dobry (choć średnio znany poza ludźmi zajmującymi się matematyka) dlatego ciekawi mnie bardzo uzasadnienie dlaczego on i dlaczego jako pierwszy z matematyków. Moim zdaniem w matematyce jest jeden no-brainer żeby go wybrać i powinien być wzięty jakoś przy 2-3 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Patrzyłem na pierwsza strone tematu.  Ale tak pierwszy matematyk. Na pewno dobry (choć średnio znany poza ludźmi zajmującymi się matematyka) dlatego ciekawi mnie bardzo uzasadnienie dlaczego on i dlaczego jako pierwszy z matematyków. Moim zdaniem w matematyce jest jeden no-brainer żeby go wybrać i powinien być wzięty jakoś przy 2-3 pozycji.

zjebałem, byłem przekonany, że ten no-brainer już poszedł 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na chwilę - jak już i tak tu wszedłem:

Polecam Wam film dokumentalny G. Brauna (nie kierujcie się jego polityką, bo reżyserem jest naprawdę dobrym) - Transformacja - od Lenina do Putina. Szczególnie 1 część. 

Odnośnie kolonizacji (niestety przemilczeli tam Julek dobrodziejstwa Poldka II :( ) jest kapitalny teatr telewizji (jest na yt) Konferencja w Monachium 1885 - to na podstawie stenogramów z tej konferencji - oni po prostu ch##ja wiedzieli wtedy o Afryce i dlatego to tak podzielili bez pomyslunku po linii prostej i dziś te konsekwencje w dużym stopniu biorą się z tego co wtedy ustalili. Pozytywnie się tu zapisał nasz Stefan Szolc - Rogoziński (jednej szkole podstawowej u nas we wsi załatwiłem nawet nie chwaląc się jego imię :P ) 

edit. A Lincoln miał niewolników i jak na polityka przystało jedno mówił, a drugie robił :P 

.. jak ktoś myśli, że wojna secesyjna była o wyzwolenie niewolników to niech się zastanowi o co walczył Martin Luther King 100 lat później ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ilość postów ale ostatnie dwa dni miałem raczej ograniczoną ilość czasu a zebrało się do odpisywani. Aczkolwiek z filmem poczekam aż pójdzie ostatni reżyser z mojego top 4 żeby odpowiedzieć bez zamazywania naziwska.

@fluber Data wybrana przez Ciebie dla mnie jest słaba. To jest jedyna data po której faktycznych konsekwencji nikt nie odczuł. Za każda inna datą stało coś co zmieniało faktycznie życie milionów ludzi. Ty wybrałeś datę bez żadnego znaczenia dla ludzi wtedy żyjących która wiele lat później została sztucznie wybrana  za coś oznaczającą. Stąd pomimo że na początku miałem ją troszkę wyżej to po zastanowieniu nic ona dla mnie nie znaczy. Ot ludzie po 400 latach zebrali się i wybrali sobie nic nie znaczącą datę za symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ernie9005 napisał:

Chce powiedziec to co powiedzialem. I dodac, ze Lenin to duzo wiekszy aktywista od Stalina.

Lenin u wielu nadal ma renomę aktywisty, choć niektórzy z nich nie bardzo chcą się do tego przyznać. Przecież on chciał jedynie rozdać ziemię chłopom, a fabryki robotnikom. Tak uważają. No i precz z jakąkolwiek religią. Zdecydowanie nadaje się na aktywistę. I tylko niedobry Stalin doprowadził do błędów i wypaczeń komunizmu czy socjalizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Sorki za ilość postów ale ostatnie dwa dni miałem raczej ograniczoną ilość czasu a zebrało się do odpisywani. Aczkolwiek z filmem poczekam aż pójdzie ostatni reżyser z mojego top 4 żeby odpowiedzieć bez zamazywania naziwska.

@fluber Data wybrana przez Ciebie dla mnie jest słaba. To jest jedyna data po której faktycznych konsekwencji nikt nie odczuł. Za każda inna datą stało coś co zmieniało faktycznie życie milionów ludzi. Ty wybrałeś datę bez żadnego znaczenia dla ludzi wtedy żyjących która wiele lat później została sztucznie wybrana  za coś oznaczającą. Stąd pomimo że na początku miałem ją troszkę wyżej to po zastanowieniu nic ona dla mnie nie znaczy. Ot ludzie po 400 latach zebrali się i wybrali sobie nic nie znaczącą datę za symbol.

Wybrali ja za symbol dlatego że była znaczącą w skali historii świata. 

Natomiast już widzę, że będzie ocenianie z punktu widzenia współczesności i połowa dat będzie z 20/21 wieku bo teraz czujemy konsekwencje i olewamy konsekwencje które odczuwali ci co już nie żyją.

I tak naprawdę każda data jest symboliczną 1 września nic nie znaczy bez dalszych dni wojny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wybrali ja za symbol dlatego że była znaczącą w skali historii świata. 

Natomiast już widzę, że będzie ocenianie z punktu widzenia współczesności i połowa dat będzie z 20/21 wieku bo teraz czujemy konsekwencje i olewamy konsekwencje które odczuwali ci co już nie żyją.

I tak naprawdę każda data jest symboliczną 1 września nic nie znaczy bez dalszych dni wojny itd.

Jest wiele dat historycznych które zmieniły świat . Wybuch wojny był faktyczny i wojna odcisnęła się na milionach ludzi. Co upadek Konstantynopola zmienił tak naprawdę w swiecie? Jakie znaczenie miał dla ludzi wtedy żyjących? Wybrali ją bo była symboliczna. Coś co można łatwo zaznaczyć. Ot updaek ostatniego miasta wiec koniec jakieś epoki. Dla ludzi wtedy zyjących..upadek jednego miasta które upaść musiało bez żadnych istotnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.