Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Qcin_69 napisał:

tyle gadania o Sokratesie a #1 w filozofii poszła z 4 wyborem :P 

impakt duży (na pewno większy od Sokratesa :) )

ale kolo ma jedną zasadniczą wadę

jest kurewsko nudny (jego życie było nudne, jego teksty były nudne, wszystko co z nim związane jest nudne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Ok, dla mnie Kant to takie top 15, ale spoko. 

nie no

w samej filozofii Kant to top5 luźno

ale na pewno ma w c*** niskie sympathy value (a przynajmniej powinien mieć u osób które miały jakąkolwiek styczność, czy też próby styczności z jego tekstami :) )

12 minut temu, Qcin_69 napisał:

tyle gadania o Sokratesie a #1 w filozofii poszła z 4 wyborem :P 

i nie

#1 w filozofii nie zostanie wybrany w tym drafcie :) (chyba że sobie zostawię ten pick na ostatnią rundę w celach edukacyjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

impakt duży (na pewno większy od Sokratesa :) )

ale kolo ma jedną zasadniczą wadę

jest kurewsko nudny (jego życie było nudne, jego teksty były nudne, wszystko co z nim związane jest nudne)

 

No właśnie nie lubię go. I tutaj impact wyżej niż osobiste sympatię.  Lol. Nawet ciężko mi go bronić niezgadzajac się z jego filozofia.  Ale nie umiem wyobrazić sobie 5 filozofów z większym impactem.

4 minuty temu, P_M napisał:

XDDDXDDDD

Einstein na luzie.  Karol Wielki też chyba ze ktoś ma zupełnie inne kryteria.  Edison mocne top 3 więc nie wiem z czego się śmiejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

Wiadomo, Dziki trener xD

to nauki ścisłe akurat

5 minut temu, Gregorius napisał:

Einstein na luzie. 

jak zrobić era-adjustment to akurat Newtona można dać wyżej -> ale tak, Einstein pewnie będzie nr 1 w ścisłych 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, P_M napisał:

Masz Kanta za 1 w filozofii? 

yep, #1 bez dwóch zdań dla mnie, przed Platonem.

Generalnie z filozofia jest tak, ze ciężko tutaj ustalić „właściwa” kolejność - i chcąc nie chcąc podejście Julka w kwestii Arystotelesa tez kupuje, ale dla mnie prywatnie Kant wygrywa kategorie.

A ze był nudny :P no cóż, był, ale Krytyka czystego rozumu to chyba najlepsza pozycja z filozofii jaka zdarzyło mi się czytać :P 

no i „niebo gwiaździste  nade mną, prawo moralne we mnie” no sztosik cytat, znacznie lepsze niż odpowiedz na pytanie czym jest Substancja :P 

14 minut temu, julekstep napisał:

 

#1 w filozofii nie zostanie wybrany w tym drafcie :) (chyba że sobie zostawię ten pick na ostatnią rundę w celach edukacyjnych)

tez zostawiłem sobie filozofię na koniec generalnie, bo tam z 15 pickiem będzie można spokojnie wybrać kogoś kto skończy w top5- i wszystko pozostawiam kwestii późniejszego sprzedania danego filozofa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

no i „niebo gwiaździste  nade mną, prawo moralne we mnie” no sztosik cytat, znacznie lepsze niż odpowiedz na pytanie czym jest Substancja :P 

No właśnie słaby ten cytat, a już jego imperatyw kategoryczny to aż wstyd przywoływać biorąc pod uwagę jak odtwórcza to myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

No właśnie słaby ten cytat, a już jego imperatyw kategoryczny to aż wstyd przywoływać biorąc pod uwagę jak odtwórcza to myśl.

mam zgoła inna opinie, dla mnie imperatyw kategoryczny to absolutny top jeśli chodzi o zasady etyczne, choć samemu się nigdy do niej nie stosowałem, ale jakbym miał wybrać coś co jest moja ulubiona doktryna filozoficzna to mam świadomość ze kończę na ostatnim miejscu w tej kategorii :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

mam zgoła inna opinie, dla mnie imperatyw kategoryczny to absolutny top jeśli chodzi o zasady etyczne, choć samemu się nigdy do niej nie stosowałem, ale jakbym miał wybrać coś co jest moja ulubiona doktryna filozoficzna to mam świadomość ze kończę na ostatnim miejscu w tej kategorii :D 

Na studiach miałem etykę i może miałem dziwnego profesora, ale wszyscy studenci zgodnie widzieli słabości w imperatywie Kanta i dość szybko się po nim przejechali. Inna sprawa, że bardziej irytuje mnie odtwórczość niż treść, bo to samo zostało już powiedziane/napisane przed Kantem, a dziwnym trafem ta zasada etyczna jest jemu przypisywana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.