Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał:

te 'inne zmienne' to pójście w jakość nie ilość

Ty nawet nie podałeś swojego zapytania (a wyglądało na coś w stylu 'wymień najważniejszych filozofów od czasu Sokratesa w porządku chronologicznym)

No przecież podałem. Ranking najlepszych wynalazców to było moje zapytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

te 'inne zmienne' to pójście w jakość nie ilość

Ty nawet nie podałeś swojego zapytania (a wyglądało na coś w stylu 'wymień najważniejszych filozofów od czasu Sokratesa w porządku chronologicznym)

No jeżeli masz na myśli ranking najlepszych wynalazców którzy w życiu zrobili tylko jeden wynalazek to Gutenberg u mnie też byłby na pierwszym. To rzadkość wśród wynalazców żeby wymyślić tylko jedną rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

No jeżeli masz na myśli ranking najlepszych wynalazców którzy w życiu zrobili tylko jeden wynalazek to Gutenberg u mnie też byłby na pierwszym. To rzadkość wśród wynalazców żeby wymyślić tylko jedną rzecz.

Po pierwsze jedną znana rzecz a to różnica. A po drugie jest masa wynalazców którzy wynaleźli tylko jedna rzecz za to o olbrzymim znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy artykuł o Sokratesie

https://pieknoumyslu.com/sokrates-biografia-ojca-filozofii/

Sokrates jest dla wielu najważniejszym filozofem wszechczasów. Głównie dlatego, że ukształtował metodę dialektyczną, a wraz z nią myślenie indukcyjne. Jego metoda nauczania, znana jako mayeutics, nadal obowiązuje tysiące lat po jej stworzeniu.

Sokrates był jednym z najsłynniejszych ludzi w historii całej ludzkości. Wielu uważa, że to on zjednoczył działalność filozoficzną i dzięki niemu zaczęła się kształtować myśl zachodnia

1 minutę temu, lorak napisał:

tylko co to znaczy "najlepszy" w kontekście wynalazców?

Nie wiem, ale skoro wybieramy goatow to wydawało mi się to logicznym zapytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Pierwszy lepszy artykuł o Sokratesie

https://pieknoumyslu.com/sokrates-biografia-ojca-filozofii/

Sokrates jest dla wielu najważniejszym filozofem wszechczasów. Głównie dlatego, że ukształtował metodę dialektyczną, a wraz z nią myślenie indukcyjne. Jego metoda nauczania, znana jako mayeutics, nadal obowiązuje tysiące lat po jej stworzeniu.

Sokrates był jednym z najsłynniejszych ludzi w historii całej ludzkości. Wielu uważa, że to on zjednoczył działalność filozoficzną i dzięki niemu zaczęła się kształtować myśl zachodnia

Nie wiem, ale skoro wybieramy goatow to wydawało mi się to logicznym zapytaniem.

jeszcze tylko zacytuj coś ze strony domowej Mateusza Grzesiaka i będziemy w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Cieszę się, że jesteś na tyle inteligentny, żeby doskonale odczytać, że pisałem to w 100 procentach na serio:)

Cieszę sie ,że w końcu przyznajesz ,ze nawet ty nie potrafisz na serio bronicSokratesa/

Bo na pytanie co zostało we współczesnej filozofii z jego nauk to odpowiadasz ,ze ulica w Warszawie... 

Genailna spuścina filozofa posiada własną ulicę

I poza tym powtórę ci to drugi raz- powoływanie się na CHAT to świadczy ,ze pomyłiłeś zdecydowanie audytorium.. Tu głosuja zywi ludzie posługujący się własnym rozumem. Musisz sobie zrobić ATF pośród innych co opierają sie tylko na AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.cambridge.org/core/books/abs/cambridge-history-of-classical-literature/plato-and-the-socratic-work-of-xenophon/D74A5CD446E4050FE6536FBF40BA1057

 

Of this literature the work of Plato and Xenophon is all that survives, apart from some fragments of Aeschines of Sphettus. Plato, it is certain, made Socrates express philosophic views he never held; at times he became Plato's mouthpiece. Xenophon's Socrates, on the other hand, is hardly a philosopher at all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DRK napisał:

Można dostrzec wśród forumowiczów przemożną potrzebę ATF GOAT filozofia. 

ale czy inni tego tak potrzebują, musiałem wyjść z neta na godzinę, a tu 2 nowe strony tematu, no trochę nie chce mi się już ;)

trochę mnie przestaje dziwić, że po tej filozofii to pracy nie ma, co to za pracownik co nic nie robi tylko pierdoli :P

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale czy inni tego tak potrzebują, musiałem wyjść z neta na godzinę, a tu 2 nowe strony tematu, no trochę nie chce mi się już ;)

trochę mnie przestaje dziwić, że po tej filozofii to pracy nie ma, co to za pracownik co nic nie robi tylko pierdoli :P

ja nie znam nikogo po filozofii kto by nie miał pracy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

bo to stereotyp, ale same skillsy się na rynku nie  przydają, dlatego każdy ogarnięty studiujący filozofie kształci się też w innej materii żeby po dyplomie mieć co robić

umiejętność 'pi****lenia' ma zajebistą wartość na dzisiejszym rynku pracy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Cieszę sie ,że w końcu przyznajesz ,ze nawet ty nie potrafisz na serio bronicSokratesa/

Bo na pytanie co zostało we współczesnej filozofii z jego nauk to odpowiadasz ,ze ulica w Warszawie... 

Genailna spuścina filozofa posiada własną ulicę

I poza tym powtórę ci to drugi raz- powoływanie się na CHAT to świadczy ,ze pomyłiłeś zdecydowanie audytorium.. Tu głosuja zywi ludzie posługujący się własnym rozumem. Musisz sobie zrobić ATF pośród innych co opierają sie tylko na AI

Dziwne, że nie ignorujecie Internetu;)

Moim zdaniem Sokrates znany jest przede wszystkim z wykorzystywanej przez niego metody filozoficznej, zwaną "sokratejską ironią". Metoda ta polega na kwestionowaniu przekonań, poszukiwaniu prawdy poprzez zadawanie pytań i analizowanie odpowiedzi. Ta metoda ma zastosowanie w dziedzinach takich jak filozofia, edukacja, psychoterapia i zarządzanie, gdzie stawianie pytań pomaga odkryć głębsze zrozumienie i rozwiązać problemy. Egzaminowanie własnych przekonań: Sokrates uważał, że prawdziwa mądrość polega na rozpoznaniu własnej ignorancji i skupieniu się na poszukiwaniu wiedzy i prawdy. To podejście do samoświadomości i samooceny jest nadal ważne w dzisiejszym społeczeństwie, które zachęca do krytycznego myślenia i refleksji nad własnymi przekonaniami. Sokrates był zainteresowany moralnością i etyką, twierdząc, że wartość człowieka zależy od tego, jak prowadzi swoje życie i jak zachowuje się wobec innych. Jego badania nad etyką kontynuowane są w dzisiejszych debatach na temat moralności, sprawiedliwości społecznej i odpowiedzialności jednostki . Sokrates podkreślał znaczenie indywidualnego myślenia, zdolności do samodzielnego wnioskowania i podejmowania decyzji. Jego idee dotyczące indywidualizmu, autonomii i odpowiedzialności jednostki wpływają na współczesne społeczeństwo, które kładzie nacisk na wartość jednostki i jej wolności. Sokrates kwestionował pogląd, że absolutna wiedza jest możliwa, twierdząc, że wszyscy jesteśmy niewiedzący w pewnym stopniu. Jego podejście relatywistyczne przyczyniło się do rozwinięcia dziedziny filozofii epistemologicznej, która zajmuje się naturą wiedzy i poznania. Sokrates był nauczycielem Platona, który był jednym z najważniejszych filozofów starożytności. Idee Sokratesa miały ogromny wpływ na myśl Platona oraz na rozwój filozofii zachodniej jako całości.Współcześni filozofowie wciąż odwołują się do dziedzictwa Sokratesa i eksplorują jego idee w kontekście współczesnych problemów filozoficznych. Sokrates był pionierem w wielu dziedzinach filozofii, takich jak epistemologia, etyka, polityka i metafizyka, a jego wpływ jest nadal obecny w badaniach filozoficznych prowadzonych obecnie. Pojęcie dialogu filozoficznego, które zostało zapoczątkowane przez Sokratesa, jest nadal praktykowane w współczesnej filozofii. Filozofowie kontynuują tradycję zadawania pytań, prowadzenia debat i analizowania różnych perspektyw w celu osiągnięcia głębszego zrozumienia problemów filozoficznych. Ważne koncepcje, takie jak definicja moralności, prawdy, sprawiedliwości i dobra, które były badane przez Sokratesa, wciąż stanowią podstawę dla współczesnych debat etycznych i metaetycznych. Sokrates położył nacisk na badanie i analizę moralności, a jego podejście do etyki wpływa na współczesne teorie moralne, takie jak etyka kognitywna czy etyka dialogiczna. Sokrates również promował ideę samoświadomości i refleksji nad własnymi przekonaniami. Współczesne badania nad samoświadomością, świadomością siebie i rozwojem osobistym często nawiązują do koncepcji sokratejskiej, badając procesy poznawcze i psychologiczne związane z poznawaniem siebie i zmianą osobistą . sokratejska krytyka absolutyzmu i relatywizmu nadal jest aktualna w dziedzinie filozofii poznania. Filozofowie nadal badają naturę wiedzy, granice naszej wiedzy oraz relacje między subiektywnymi przekonaniami a obiektywną prawdą, a sokratejska tradycja kwestionowania i analizowania różnych stanowisk filozoficznych jest nadal stosowana w tych badaniach. W skrócie, dziedzictwo Sokratesa jest żywe i wpływa na współczesną filozofię poprzez metody badawcze, koncepcje etyczne, idee indywidualizmu i autonomii oraz kontynuację debat nad naturą wiedzy i poznania. Jego wkład w rozwój filozofii jest niezwykle istotny i nadal stanowi inspirację dla filozofów na całym świecie. Ale szczerze myślałem, że nie będziemy musieli się bawić w takie nudne i bezsensowne argumentowanie które psuje totalnie zabawę, tylko uwzględnimy opinie i analizy ludzi mądrzejszych od nas i nie będziemy się silić na oryginalność w sytuacji gdy temat był wałkowany przez 2500 lat i nie ma już w nim nic sensownego do dodania z naszej strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

bo to stereotyp, ale same skillsy się na rynku nie  przydają, dlatego każdy ogarnięty studiujący filozofie kształci się też w innej materii żeby po dyplomie mieć co robić

skąd takie wnioski? 

Jakby filozofia była obowiązkowa na studiach (przynajmniej rok) to zarówno cała debata publiczna jak i nawet na takim forum byłaby na znacznie wyższym poziomie.

Filozofia nie uczy pierdolic, ale szukać odpowiedzi, zadawać pytania i akceptować różne od swoich opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masz, dobra, to ja wróce za kolejno godzinkie

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

Jakby filozofia była obowiązkowa na studiach (przynajmniej rok) to zarówno cała debata publiczna jak i nawet na takim forum byłaby na znacznie wyższym poziomie.

c***a by to dało, bo w debacie publicznej średnia wieku to 150 lat

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.