Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fluber napisał:

Mam nadzieję, że ludzie posprawdzaja sobie co mówią profesjonalne rankingi, inni filozofowie i dostrzega tu prymitywny hejt za skomentowanie wyboru Gutenberga. Sokrates to ojciec filozofii, praktycznie przed nim coś takiego nie istniało

No jesli naprawdę sprawdzą rankinki samych filozofów to on zazwyczaj jest ok 8-10 a przecież nazwa tej dziedziny to nauki społeczne plus filozofia. Wiec nie ma szans na bycie TOP3

Fatalny wybór i pozostaje ci liczyć na nieznajomośc tematu u innych.

@julekstep Jest jedno mocne nazwisko na poziomie Arystotelesa z większym wpływem na całe postrzeganie świat i filozofię jako taką i nawet jest znane każdemu.  Ale to będzie raczej kwestia.

I jeszcze jedno nazwisko na styku filozofia-nauki społeczne które byłoby wysoko.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

No jesli naprawdę sprawdzą rankinki samych filozofów to on zazwyczaj jest ok 8-10 a przecież nazwa tej dziedziny to nauki społeczne plus filozofia. Wiec nie ma szans na bycie TOP3

Fatalny wybór i pozostaje ci liczyć na nieznajomośc tematu u innych.

xxx

nie spojleruj

no i szkoda że mój ulubiony filozof jest raczej nieznany ogółowi i został GOATem filozofii w momencie kiedy filozofia straciła na znaczeniu :( 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

No jesli naprawdę sprawdzą rankinki samych filozofów to on zazwyczaj jest ok 8-10 a przecież nazwa tej dziedziny to nauki społeczne plus filozofia. Wiec nie ma szans na bycie TOP3

Fatalny wybór i pozostaje ci liczyć na nieznajomośc tematu u innych.

@julekstep Jest jedno mocne nazwisko na poziomie Arystotelesa z większym wpływem na całe postrzeganie świat i filozofię jako taką i nawet jest znane każdemu.  Ale to będzie raczej kwestia.

I jeszcze jedno nazwisko na styku filozofia-nauki społeczne które byłoby wysoko.. 

możesz się uspokoić  i nie spoilerowac? Rozmawiać o wybranych, a nie tych których Ty byś wybrał a co są niewybrani? 

Chcesz dostać Bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, P_M napisał:

Sokrates ryzykowny pick, zważywszy na fakt, że nie pozostawił po sobie żadnego spisanego dzieła/manuskryptu, cokolwiek. 

No tak, ryzykowny biorąc pod uwagę, że żył jeszcze przed platonem i Arystotelesem i z jego czasów nie zachowały się oryginały niczego i większość dzieł została zniszczona jeszcze grubo ponad 1000 lat temu i od 2500 lat filozofowie nadal powołują się na jego myśli, poglądy i metody. A był tak dobry, że to inni pisali o jego poglądach i się na nie powoływali mimo że formułował je wyłącznie ustnie, legenda w tej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Ale nikt nie świętuje rozpoczęcia. Ważna jest zakończenie i to jest celebrowane. 

@Qcin_69 Co z tego ,że zna skoro święto narodowe byłDzień Zwycięstwa a nie ropoczęcie wojny. Dla Angoli i Fancuzów wojna zaczęłą się 3 września. Dla Włochów w roku 1940. Dla Rosjan w 41 . Ukraina dopiero teraz po wybuchu wojny zaczęła uznawać ,ze druga sie jednak rozpoczęłą w 39 roku. 

I choć waidomo ,że Japonia poddała się później to jednak Europa nie uznawała tego fragmentu za istotny element. Z punktu widzenia Europy to są ważne wydarenia ale daty kiepskie. Pokaż mi kraj w tkóych wybuch pierwsej czy drugiej wojny światowej jest w ogóle celebrowany poza Polską?

 

Rozpatrujemy wojnę jako wydarzenie i jego konsekwencje. Data zakończenia wojny jest następstwem jej rozpoczęcia. To nie są 2 osobno funkcjonujące wydarzenia mające różny wpływ na historię świata. Analogicznie nie będziemy rozpatrywać osobno końca II wojny światowej i zakończenia konferencji jałtańskiej bo możemy dojść do wniosku, że to nie II wojna miała wpływ na to jak wyglądają obecne polskie granice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

To było przed zamiana z bmf-em, od tego czasu wyraźnie zmieniliście swój stosunek do mnie:/

prosze Cie przestań jojczyć . Próbujesz wszystkim narzucić wszystkim swoje własne kryteria oceny każdej kategorii jak na razie. Nie widzę hejtu do Ciebie. Tylko do twoich słabych pickow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

prosze Cie przestań jojczyć . Próbujesz wszystkim narzucić wszystkim swoje własne kryteria oceny każdej kategorii jak na razie. Nie widzę hejtu do Ciebie. Tylko do twoich słabych pickow

Wpisz najwięksi filozofowie w historii w dowolną wyszukiwarke i w dowolnym języku i daj znać w ilu rankingach Sokrates jest poza top 20:) bo jak się okaże że tylko na tym forum po tym jak go wybrałem, to idź do okulisty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Wpisz najwięksi filozofowie w historii w dowolną wyszukiwarke i w dowolnym języku i daj znać w ilu rankingach Sokrates jest poza top 20:) bo jak się okaże że tylko na tym forum po tym jak go wybrałem, to idź do okulisty:)

a) Dlaczego w tej kategorii mają być tylko filozofowie

b) dlaczego poza top20? Wystarczy poza top6 zeby w szerszej kategorii wypadł poza top10 i był jednym z najgorszym pickow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

Nic bardziej mylnego

I wojna zmiotła stary porządek świata i ustanowiła nowy, który doprowadził do wybuchu II wojny światowej.  Następstwem wybuchu I wojny i błędnych decyzji po jej zakończeniu był wybuch II wojny światowej. Ponadto to I wojna zakończyła okres "światowego panowania" Europy zachodniej a rozpoczęła erę mocarstwową Stanów zjednoczonych i Rosji. 

Trochę tak, trochę nie. 

Tak bo po PWS szlag trafił Rosję, Austrii-Węgry, Cesarstwo Niemieckie, mocno podupadła Turcja, wzrosła mocno rola USA. Ale pozostały Francja i Anglia jako potęgi kolonialne i europejskie. Rosja nie stała się jeszcze mocarstwem, chyba że nas oceniasz jako super mocarstwo, które dało im pokazówkę w 1920. Już większym była przed 1914.

Z kolei po DWS pada potęga Francji i Anglii. Kolejny raz Niemcy na łopatkach (ale oni mają zdolność do odradzania się). Japonia przestaje się liczyć. USA stają się  teraz naprawdę super mocarstwem, na drugie wychodzi ZSRR że strefą kontroli znacznie poza to co miała Rosja carska. Powoli na 3 miejsce wspinają się Chiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Przecież mój opis można dopasować do 10 nazwisk 

masz taka manierę ze za każdy razem piszesz - „w tej kategorii jest ktoś taki kto jeszcze to i tamto- miał większy wpływ, był ba pograniczu, był najlepszy w swojej dziedzinie” itd. - po prostu tak nie dorzucaj żadnych dodatkowych informacji i będzie w pytke, bo akurat po tym co napisałeś to nie pasowało 10 wcale, a jedynie dwóch, co gorsza, jednego z nich planowałem wybrać a teraz mam wątpliwości czy mi się ostanie bo zawsze w tych ATFach jestem obok P_M który jest mistrzem w podpierdalaniu pickow xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.