Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, julekstep napisał:

O w końcu jakieś odświeżenie w temacie tej kategorii i ktoś pisze z sensem

w tej kategorii Arystoteles to top1 nawet jeśli w samej filozofii można znaleźć 1-2 mocniejsze nazwiska* (bo jednak on mocno wychodził poza samą filozofię, też w kierunku nauk społecznych itp właśnie)

Platon też powinien być wysoko, bo też miał potężny impakt (szczególnie na wczesne średniowiecze), top5 powinno być

Sokrates to po prostu mit/legenda i powinien być w bottom3** kategorii (ale pewnie ludzie nabiorą się na 'znane imię')

* chociaż impact-wise to Arystoteles top1 i tak

** bo zakładam że będą jeszcze jakieś wesołe kwiatki tutaj

Mam nadzieję, że ludzie posprawdzaja sobie co mówią profesjonalne rankingi, inni filozofowie i dostrzega tu prymitywny hejt za skomentowanie wyboru Gutenberga. Sokrates to ojciec filozofii, praktycznie przed nim coś takiego nie istniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

O w końcu jakieś odświeżenie w temacie tej kategorii i ktoś pisze z sensem

w tej kategorii Arystoteles to top1 nawet jeśli w samej filozofii można znaleźć 1-2 mocniejsze nazwiska* (bo jednak on mocno wychodził poza samą filozofię, też w kierunku nauk społecznych itp właśnie)

Platon też powinien być wysoko, bo też miał potężny impakt (szczególnie na wczesne średniowiecze), top5 powinno być

Sokrates to po prostu mit/legenda i powinien być w bottom3** kategorii (ale pewnie ludzie nabiorą się na 'znane imię')

* chociaż impact-wise to Arystoteles top1 i tak

** bo zakładam że będą jeszcze jakieś wesołe kwiatki tutaj

I w czymś się zgadzam. Ale inna myśl mnie przerażą jak mówimy że wybieramy xxx bo hype albo bo ludzie bardziej znają. Tak jakbyśmy grali o zwycięstwo (ja nie gram)  i potem ludzie (jako ogół) wybierali. Jestem tutaj dla zabawy i mam zamiar oceniać po faktycznych osiągnieciach (i wpływie na innych) a nie czy ktoś jest bardziej znany dla szarego ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gregorius napisał:

To już inna kwestia.  Ale ogólnie pierwsza wojna w Polsce jest niedoceniana i mało znana.  Ale dla świata miała większy impact

Ale nikt nie świętuje rozpoczęcia. Ważna jest zakończenie i to jest celebrowane. 

@Qcin_69 Co z tego ,że zna skoro święto narodowe byłDzień Zwycięstwa a nie ropoczęcie wojny. Dla Angoli i Fancuzów wojna zaczęłą się 3 września. Dla Włochów w roku 1940. Dla Rosjan w 41 . Ukraina dopiero teraz po wybuchu wojny zaczęła uznawać ,ze druga sie jednak rozpoczęłą w 39 roku. 

I choć waidomo ,że Japonia poddała się później to jednak Europa nie uznawała tego fragmentu za istotny element. Z punktu widzenia Europy to są ważne wydarenia ale daty kiepskie. Pokaż mi kraj w tkóych wybuch pierwsej czy drugiej wojny światowej jest w ogóle celebrowany poza Polską?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Mam nadzieję, że ludzie posprawdzaja sobie co mówią profesjonalne rankingi, inni filozofowie i dostrzega tu prymitywny hejt za skomentowanie wyboru Gutenberga. Sokrates to ojciec filozofii, praktycznie przed nim coś takiego nie istniało.

nic nie istniało! wymyślił filozofię!

 

kompromituj się dalej xD

ale ładne zagrywki z tym sprowadzeniem tego do hejtu (gdzie nic poważnego nie pisałem o Twoich dotychczasowych pickach a Mozarta propsowałem xD) - widać lata doświadczeń w beGM i politycznym

mam nadzieję że większość grających zna tutaj termin 'fluberowanie' i nie da się wziąć pod c*** :) (btw. czy w każdym atfie zawsze będziesz grał pod wzbudzanie litości -> "bo nikt na mnie nie głosuje bo jam fluber", c*** że któryś atf nawet wygrałem, WSPOMÓŻCIE BIEDAKA! xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

a nie no to spoko, przekonałeś mnie

to ten sam AI co mi wrzucał Kobiego w top3 na liście all-time NBA :) 

AI nie robi nic innego poza kompresowaniem wiedzy z innych dostępnych rankingów, w których Sokrates dominuje.

Kobe jest wg ai na 7 i jasne,że im dalej w rankingu tym będzie więcej kwiatków ( olajuwon jest na 8). Najlepszym koszykarzem wg ai jest Jordan, najlepszym bokserem jest Ali, a najlepszym filozofem jest Sokrates. Twierdzenie, że Sokrates jest poza top 20 to czysty hejt. Ja sprawdziłem z 10 rankingów i Sokrates był w każdym na miejscach 1-4. Każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

AI nie robi nic innego poza kompresowaniem wiedzy z innych dostępnych rankingów, w których Sokrates dominuje.

Kobe jest wg ai na 7 i jasne,że im dalej w rankingu tym będzie więcej kwiatków ( olajuwon jest na 8). Najlepszym koszykarzem wg ai jest Jordan, najlepszym bokserem jest Ali, a najlepszym filozofem jest Sokrates. Twierdzenie, że Sokrates jest poza top 20 to czysty hejt. Ja sprawdziłem z 10 rankingów i Sokrates był w każdym na miejscach 1-4. Każdym.

Właśnie udowodniłeś że AI jest gówniane. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Ale nikt nie świętuje rozpoczęcia. Ważna jest zakończenie i to jest celebrowane. 

@Qcin_69 Co z tego ,że zna skoro święto narodowe byłDzień Zwycięstwa a nie ropoczęcie wojny. Dla Angoli i Fancuzów wojna zaczęłą się 3 września. Dla Włochów w roku 1940. Dla Rosjan w 41 . Ukraina dopiero teraz po wybuchu wojny zaczęła uznawać ,ze druga sie jednak rozpoczęłą w 39 roku. 

I choć waidomo ,że Japonia poddała się później to jednak Europa nie uznawała tego fragmentu za istotny element. Z punktu widzenia Europy to są ważne wydarenia ale daty kiepskie. Pokaż mi kraj w tkóych wybuch pierwsej czy drugiej wojny światowej jest w ogóle celebrowany poza Polską?

 

to, ze 01.09 jest początkiem wojny (a wojnę traktuje jako całe wydarzenie a nie jeden konkretny dzień) - stad wybierając rozpoczęcie 2 wojny wybrałem (zaklepalem) w zasadzie cała druga wojnę- to ze dla jednego będzie to 39, a dla innego 41 nie ma znaczenia- to tak jakby wybrać najlepszy sezon w wykonaniu gracza X, to tez wybierasz cały sezon od 1 dnia, a nie od 23 bo był to dzień w którym faktycznie był najlepszy- mam nadzieje ze ta argumentacja jest zrozumiala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

nic nie istniało! wymyślił filozofię!

 

kompromituj się dalej xD

ale ładne zagrywki z tym sprowadzeniem tego do hejtu (gdzie nic poważnego nie pisałem o Twoich dotychczasowych pickach a Mozarta propsowałem xD) - widać lata doświadczeń w beGM i politycznym

mam nadzieję że większość grających zna tutaj termin 'fluberowanie' i nie da się wziąć pod c*** :) 

No propsowales dopóki nie napisałem co sądzę o gutenbergu ( Mozarta wybrałem wcześniej niż Ty Gutenberga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qcin_69 napisał:

No i 2 wojna >1 wojna i w znaczeniu i w skutkach:) 

Nic bardziej mylnego

I wojna zmiotła stary porządek świata i ustanowiła nowy, który doprowadził do wybuchu II wojny światowej.  Następstwem wybuchu I wojny i błędnych decyzji po jej zakończeniu był wybuch II wojny światowej. Ponadto to I wojna zakończyła okres "światowego panowania" Europy zachodniej a rozpoczęła erę mocarstwową Stanów zjednoczonych i Rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Kobe jest wg ai na 7 i jasne,że im dalej w rankingu tym będzie więcej kwiatków ( olajuwon jest na 8). Najlepszym koszykarzem wg ai jest Jordan, najlepszym bokserem jest Ali, a najlepszym filozofem jest Sokrates. Twierdzenie, że Sokrates jest poza top 20 to czysty hejt. Ja sprawdziłem z 10 rankingów i Sokrates był w każdym na miejscach 1-4. Każdym.

tak, kolo który nic nie napisał i nawet nie znamy jego poglądów (bo Platon wykorzystywał jego osobę do przedstawiania własnych poglądów) nie jest w top20 filozofii

bo jego główną zasługą jest to że był nauczycielem Platona

 

wybrałeś nauczyciela fizyki Einsteina (tylko Einstein o nim nie wspominał w swoich pracach, więc nie zyskał szacunku na dzielni)

1 minutę temu, fluber napisał:

No propsowales dopóki nie napisałem co sądzę o gutenbergu ( Mozarta wybrałem wcześniej niż Ty Gutenberga)

a co z tym jak hejtowałem Newtona i Hepburn (czyli mega subiektywny pick idealny do propsowania/hejtowania wg. potrzeb)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Nic bardziej mylnego

I wojna zmiotła stary porządek świata i ustanowiła nowy, który doprowadził do wybuchu II wojny światowej.  Następstwem wybuchu I wojny i błędnych decyzji po jej zakończeniu był wybuch II wojny światowej. Ponadto to I wojna zakończyła okres "światowego panowania" Europy zachodniej a rozpoczęła erę mocarstwową Stanów zjednoczonych i Rosji. 

To I wojna światowa stworzyła potwory rodzaju Stalina(tak o Leninie tez pamietam) i Hitlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

AI jest gówniane.

Czekam na dalszą konstruktywna krytykę:)

Jakimś cudem dwa typery forumowe skończyłem w tym roku na podium, tylko jak inni z forum zaczynają oceniać moje wybory to coś mi nie idzie, wtedy Audrey nie jest topowo piękna, AI jest gówniane, a Sokrates nie istnieje:)

Te atf-y to świetna zabawa:)

2 minuty temu, julekstep napisał:

tak, kolo który nic nie napisał 

Bo żył dwa tysiące lat przed gutenbergiem!

1 minutę temu, julekstep napisał:

@fluber to już po Gutenbergu

kłamczuszku :) 

Głupio by Ci było zmienić zdanie w trakcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.