Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, julekstep napisał:

Sokrates to bust.

To tak jakby w naukach ścisłych wybrać nauczyciela fizyki Einsteina.

Kolo nic po sobie nie zostawił poza 'legendą' (a tę legendę zawdzięcza głownie dzięki temu że jest centralną postacią Dialogów Platona)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Filozofia_przedsokratejska

Od Sokratesa uznaje się w ogóle początek ery, a to że późniejsi filozofowie rżnęli od niego po całości to tylko świadczy o jego klasie. Potem przy argumentacji wrzucę trochę fachowych rankingów.

Sokrates jest dla filozofii tym kim Jezus dla religii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Pol Plot super pick, ale nie wiem czy nie za wcześnie trochę, myślałem o jego wyborze w późniejszej fazie jako potencjalny steal, a poszedł już w 4 turze, sam jestem ciekaw jak skończy w rankingu, bo postać stosunkowo mało znana w Polsce (no chyba ze się słucha podcastu historycznego :D) 

Pol Pot wcale nie za szybko. On może odstaje tylko od Stalina czy Hitlera ale spokojnie może bić się z Mao o ostatni stopień podium. Wystarczy spojrzeć na adv stats jaki % swoich krajan usmiercił  komunista chiński, a ile kambodżański. 

Wg adv stats Pół Pot GOAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Filozofia_przedsokratejska

Od Sokratesa uznaje się w ogóle początek ery, a to że późniejsi filozofowie rżnęli od niego po całości to tylko świadczy o jego klasie. Potem przy argumentacji wrzucę trochę fachowych rankingów.

Sokrates jest dla filozofii tym kim Jezus dla religii 

jak można 'rżnąć' od kogoś kto nic po sobie nie zostawił? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

A ja uważam ,ze spory błąd z wyborem dat. Bo w tych wojnach nie wybuch był kluczowy tak naprawdę a zwłaszcza w drugiej wojnie bo przeiceż wtedy to ta wojna zaczęła się w Polsce i Niemczech i to nie przypadek ,ze większość celeberuje dzień zakońćzenia obu wojne światowych a Tylko Polska rozpoczęcie. 

Ogólnie obie daty są skopane. Zapytaj się Angoli kiedy skończyła się 1 a kiedy rozpoczęła. Znacząco więcej wie kiedy był koniec. 

Podobnie jest z ddrugą . Wydarzenie super ale wybór dat zły

To już inna kwestia.  Ale ogólnie pierwsza wojna w Polsce jest niedoceniana i mało znana.  Ale dla świata miała większy impact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak sobie wczoraj myślałem, bo oczywiście 2WŚ przyniosła największą ilość ofiar, ale największe konsekwencje poniosły państwa bloku wschodniego, które często nie były niczemu winne, Japonia czy Niemaszki stali się na jej kanwie późniejszymi mocarstwami ekonomicznymi, nawet licząc NRD, pierwsza wojna miała chyba o wiele bardziej daleko idące skutki

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DRK napisał:

Pol Pot wcale nie za szybko. On może odstaje tylko od Stalina czy Hitlera ale spokojnie może bić się z Mao o ostatni stopień podium. Wystarczy spojrzeć na adv stats jaki % swoich krajan usmiercił  komunista chiński, a ile kambodżański. 

Wg adv stats Pół Pot GOAT

Nom, Pol Pot jakby patrzec procentowo na rozpierdol w skali kraju, to zdecydowanie chlopak sie nie szczedzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

jak można 'rżnąć' od kogoś kto nic po sobie nie zostawił? xD

Dlatego Platon pół książki oparł na jego spuściźnie?:)

Ale to że każdy mój pick będzie atakowany to już się przyzwyczaiłem;) zawsze atakuje się najsilniejszego;)

Na koniec ranking według AI ( poza top 20, lol)


  1. Sokrates: Sokrates jest uznawany za jednego z założycieli filozofii zachodniej i miał głęboki wpływ na myśl grecką. Jego metoda sokratycznego pytania, dążenie do poznania samego siebie i poszukiwanie prawdy wpłynęły na wiele dziedzin filozofii, a jego postać jest nadal rozważana i badana przez filozofów współczesnych.

  2. Platon: Platon, uczeń Sokratesa, jest autorem wielu ważnych dzieł filozoficznych, takich jak "Państwo" i "Dialogi". Jego koncepcje idealnych form, teorii poznania i metafizyki miały ogromny wpływ na filozofię i wywarły trwały ślad na wiele dziedzin myśli filozoficznej.

  3. Arystoteles: Arystoteles, uczony Platona, był niezwykle wszechstronnym filozofem, który przyczynił się do wielu dziedzin, takich jak logika, metafizyka, etyka, polityka i biologia. Jego systematyczne podejście i analiza wpłynęły na rozwój filozofii i nauki przez wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Chyba liczysz na nieznajomośc tematu pośród ludzi. Nie chcę spojlerować ale z tych wybranyc h w tej kategorii to jak na razie tylko Arystoteles to TOP 3 filozofii czy nauk społecznych.. Platon jeszcze ok ale Sokrates .. Słabiutko. Albo widać u Ciebie brak znajomości tematu  albo liczysz na znajomośc nazwiska. Ale jego wpływ na filozofię jest średniawy 

O w końcu jakieś odświeżenie w temacie tej kategorii i ktoś pisze z sensem

w tej kategorii Arystoteles to top1 nawet jeśli w samej filozofii można znaleźć 1-2 mocniejsze nazwiska* (bo jednak on mocno wychodził poza samą filozofię, też w kierunku nauk społecznych itp właśnie)

Platon też powinien być wysoko, bo też miał potężny impakt (szczególnie na wczesne średniowiecze), top5 powinno być

Sokrates to po prostu mit/legenda i powinien być w bottom3** kategorii (ale pewnie ludzie nabiorą się na 'znane imię')

* chociaż impact-wise to Arystoteles top1 i tak

** bo zakładam że będą jeszcze jakieś wesołe kwiatki tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

O w końcu jakieś odświeżenie w temacie tej kategorii i ktoś pisze z sensem

w tej kategorii Arystoteles to top1 nawet jeśli w samej filozofii można znaleźć 1-2 mocniejsze nazwiska* (bo jednak on mocno wychodził poza samą filozofię, też w kierunku nauk społecznych itp właśnie)

Platon też powinien być wysoko, bo też miał potężny impakt (szczególnie na wczesne średniowiecze), top5 powinno być

Sokrates to po prostu mit/legenda i powinien być w bottom3** kategorii (ale pewnie ludzie nabiorą się na 'znane imię')

* chociaż impact-wise to Arystoteles top1 i tak

** bo zakładam że będą jeszcze jakieś wesołe kwiatki tutaj

Hahahha Julek szybko przeszedles z hejtowania kazdej opinii ely3 do propsowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Dlatego Platon pół książki oparł na jego spuściźnie?:)

Ale to że każdy mój pick będzie atakowany to już się przyzwyczaiłem;) zawsze atakuje się najsilniejszego;)

Na koniec ranking według AI ( poza top 20, lol)

 
 
 
 
 
 
 
  1. Sokrates: Sokrates jest uznawany za jednego z założycieli filozofii zachodniej i miał głęboki wpływ na myśl grecką. Jego metoda sokratycznego pytania, dążenie do poznania samego siebie i poszukiwanie prawdy wpłynęły na wiele dziedzin filozofii, a jego postać jest nadal rozważana i badana przez filozofów współczesnych.

  2. Platon: Platon, uczeń Sokratesa, jest autorem wielu ważnych dzieł filozoficznych, takich jak "Państwo" i "Dialogi". Jego koncepcje idealnych form, teorii poznania i metafizyki miały ogromny wpływ na filozofię i wywarły trwały ślad na wiele dziedzin myśli filozoficznej.

  3. Arystoteles: Arystoteles, uczony Platona, był niezwykle wszechstronnym filozofem, który przyczynił się do wielu dziedzin, takich jak logika, metafizyka, etyka, polityka i biologia. Jego systematyczne podejście i analiza wpłynęły na rozwój filozofii i nauki przez wieki.

a nie no to spoko, przekonałeś mnie

to ten sam AI co mi wrzucał Kobiego w top3 na liście all-time NBA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Hahahha Julek szybko przeszedles z hejtowania kazdej opinii ely3 do propsowania.

no tak, bo zanim się ely3 pojawił to nie napisałem tu pierdyliarda postów propsujących Arystotelesa xD

nic a nic!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.