Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DRK napisał:

Poprawiłem. Idźmy z duchem czasu. 

Napisałeś wcześniej, że MSC zdecydowanie za szybko. W jej kategorii poszli Einstein i Newton. W kategorii wynalazcy poszli Edison i Tesla. Maryśka ma dwa Noble z różnych nauk ścisłych.

,, Zdecydowanie za szybko". Nie sądzę. 

Cóz to Twoje zdanie. Przypominam że matematyka to też nauka scisła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gregorius napisał:

Tak poważnie to troszkę zartuje. Buddyzm jest gdzieś na pograniczu. W zależności od definicji religii mozesz zaliczyć lub nie.

Dokładnie tak. Takie gdzie nie ma żadnego związku z poprzednimi badaniami. Prawdopodobnie prądnicem, silniki elektryczne Edisona czy Tesli można by za takie uznać. Tylko z Guttenbergiem problem jest że wkład wkłąd w cały wynalazek jest nie duży. Można w toku ewolucji jakiegoś wynalazku zmienić go na tyle dużo ze ten wkład jest znaczący. Zresztą na szybko z wikipedi :

Powszechnie uważa się, że po raz pierwszy użył jej Johannes Gutenberg do druku Biblii, przeprowadzonego w latach 1452–1455, co jednak nie znajduje potwierdzenia w faktach[potrzebny przypis], gdyż ruchoma czcionka była znana w Europie wcześniej, a ponadto sama Biblia nie jest pierwszym drukiem Gutenberga[a]. Zasługi Gutenberga to ulepszenie zastanych technik drukarskich niezadowalającej jakości. Jeszcze przed Gutenbergiem ruchomej czcionki miał używać holenderski drukarz Laurens Janszoon Coster. Nie wiadomo, czy ruchoma czcionka została w Europie wynaleziona zupełnie niezależnie, czy też idea ta przywędrowała z Dalekiego Wschodu, gdzie pojawiła się już cztery wieki przed Gutenbergiem. Podobnie jak w przypadku kompasu czy prochu, taką wędrówkę trudno prześledzić ze względu na brak materiałów historycznych.

grunt że to właśnie prasa Gutenberga przyjęła się w Europie (ówczesnym 'centrum wszechświata') i było to na tyle epokowe wydarzenie....że w zasadzie uważa się to za jeden z głównych czynników (obok m.in odkrycia Ameryki przez Kolumba xD) przejścia z epoki średniowiecza do epoki nowożytnej

więc te żaróweczki to tam se możecie o czoła porozbijać razem z @Qcin_69 kłócąc się kto faktycznie to odkrył (a pewnie i tak odkrył jakiś trzeci random, stażysta w firmie Edisona xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

grunt że to właśnie prasa Gutenberga przyjęła się w Europie (ówczesnym 'centrum wszechświata') i było to na tyle epokowe wydarzenie....że w zasadzie uważa się to za jeden z głównych czynników (obok m.in odkrycia Ameryki przez Kolumba xD) przejścia ze średniowiecza do nowożytności

Wierz sobie w co chcesz. Oba wybory są bardzo słabe dla mnie. I biorąc pod uwagę ilość wynalazków na dalekim wschodzi to "centrum wszechswiata" to lol. Na cześć odkrytej drogi do Indii nowo odkryty ląd został nazwany Kolumbia...a nie wróć odkrył ląd już odkryty i nazwany na cześć kogoś innego...brawo dla Kolumba. Dobrze że wiedział co robi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

miałem kilka pomysłów, ale wybrałem WTC, na każdym z nas to się jakoś odbiło każdy pamięta co wtedy robił, zdefiniowało to też w dużej mierze świat w którym żyjemy obecnie i ma  konsekwencje do dziś 

aye

za 'naszego życia' to na pewno najbardziej pamiętna data, pytanie czy faktycznie ma tak duży impakt jak kilka innych momentów (imho nie, ale recency bias może to ładnie podbić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

miałem kilka pomysłów, ale wybrałem WTC, na każdym z nas to się jakoś odbiło każdy pamięta co wtedy robił, zdefiniowało to też w dużej mierze świat w którym żyjemy obecnie i ma  konsekwencje do dziś 

W sumie fajny głos. Reperkusje na nasze czasy są faktycznie duże i chyba każdy z nas widział na żywo. Dobry głos. Czy będzie wysoko zależy od innych dat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

W sumie fajny głos. Reperkusje na nasze czasy są faktycznie duże i chyba każdy z nas widział na żywo. Dobry głos. Czy będzie wysoko zależy od innych dat.

no to ciężka sprawa jest, uznałem, że z tych najbliższych przynajmniej tą moźna dokładnie określić, dlatego sądzę, że ma szansę na top3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

w porównaniu do innych dat które mogą zostać picknięte? -> imho zdecydowanie tak

ale tak jak piszę, recency bias (chyba najbardziej znana 'data' z naszych czasów) może tutaj sporo zdziałać

gdyby się dało dokładnie określić upadek żelaznej kurtyny, to nie miałbym wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.