Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ely3 napisał:

Czyli sam skreślasz Gutenberga bo on tylko druk i gdzie mu do Tesli czy Edistona?

nie bardzo ogarniam jaką drogę pokonałeś aby przejść od tego że Michał Anioł jest przejebanym rzeźbiarzem (pewnie top1) do tego że Tesla czy Edison > Gutenberg bo mają multum patentów

dla mnie mocno istotny jest impakt na dzieje ludzkości - wynalazek Gutenberga (który ofc nie powstał w próźni lol) miał imho większy impakt niż wszystko to co wynalazł Edison czy Tesla :)  -> ba, bez rozpowszechnienia druku w XV wieku to Edison i Tesla by pewnie nie zaistnieli jako tacy :P 

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

Edison to bardziej biznesmen, dziwne ze masz go nad Tesla, ale fajnie ze @Gregorius zna odpowiednia kolejność! 

Dam tez Edisona wysoko bo mimo jego szemranej przeszłości, zaraz za Tesla (odpowiednik Mozarta u naukowców btw) najciekawsze i najpewniejsze nazwisko.

mordko ale te spółdzielcze propozycje wymian 'głos za głos' to piszcie na privie co?

zachowajcie te resztki pozorów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

nie bardzo ogarniam jaką drogę pokonałeś aby przejść od tego że Michał Anioł jest przejebanym rzeźbiarzem (pewnie top1) do tego że Tesla czy Edison > Gutenberg bo mają multum patentów

dla mnie mocno istotny jest impakt na dzieje ludzkości - wynalazek Gutenberga (który ofc nie powstał w próźni lol) miał imho większy impakt niż wszystko to co wynalazł Edison czy Tesla :)  -> ba, bez rozpowszechnienia druku w XV wieku to Edison i Tesla by pewnie nie zaistnieli jako tacy :P 

no na pewno, piszesz to oczywiście na swojej XV wiecznej maszynie, a nie laptopie podłączonym do gniazdka elektrycznego, ktory funkcjonuje dzięki prądowi przemiennemu.

Czemu zatem na wynalazcę koła nie postawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

No i jest Polka. Napewno zasluguje na wybór ale zdecydowanie za szybko moim zdaniem.

Ogólnie w rankingach (które można sobie kupić w każdym sklepie z rankingami 😆) MSC (panie przodem), Einstein, Edison i wynalazca Tesla zajmują czub w różnych konfiguracjach. 

A w najbardziej opiniotwórczym ATF Polak wygrała swą kategorię + miejsce w S5 tamtego wiekopomnego ATF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. 

Pochodzisz do tego bardzo emocjonalnie i dlatego wrzuciłeś od razu te rankingi po swoim picku, żeby utwierdzić się w swoim słusznym przekonaniu i pokazać jak dobry jest twój pick. Wypisz wymaluj definicja efektu potwierdzenia. 

Dodatkowo w swoim emocjonalnym zacietrzewieniu rzucałeś epitetami jak bydło, zacytowany fragment wyżej, a nawet mówiłeś o porzuceniu zabawy, co tylko potwierdza emocjonalne zaangażowanie. Życzę więcej luzu w życiu.

Tekst dość kolokwialny, jednak uzasadniony. Przyczepiles się do mnie już kolejny raz. 

Dziękuję za wspaniałą radę, ale miej świadomość, że ludzie są różni. Juz rano zirytowalem się na tyle, że nie bardzo miałem ochotę grać dalej. Teraz znowu mnie zaczepiasz. Tylko głupi robi to samo oczekując innych efektów. O głupotę cię nie posądzam, więc pewnie czerpiesz z tego jakąś satysfakcję.

Tak więc byłby niezmiernie rad, gdybyś nie wchodził ze mną w jakakolwiek interakcję. I również nie uderzał w stół pisząc o mnie. 

Z wyrazami szacunku to może nie, ale ze sportowym pozdrowieniem, w nadziei, że sobie darujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DRK napisał:

Ogólnie w rankingach (które można sobie kupić w każdym sklepie z rankingami 😆) MSC (panie przodem), Einstein, Edison i wynalazca Tesla zajmują czub w różnych konfiguracjach. 

MSC jest na czele rankingu tylko jak ograniczamy się do Polaków ;)

 

45 minut temu, julekstep napisał:

dla mnie mocno istotny jest impakt na dzieje ludzkości - wynalazek Gutenberga (który ofc nie powstał w próźni lol) miał imho większy impakt niż wszystko to co wynalazł Edison czy Tesla :)  -> ba, bez rozpowszechnienia druku w XV wieku to Edison i Tesla by pewnie nie zaistnieli jako tac

nie idźmy w opary absurdu. wynalazek Gutenberga był ważny aczkolwiek raczej bardziej przypisany mu niż naprawdę przez niego dokonany. Ale nawet zakładając że to był w całości jego to większy impakt miał xxx, yyy czy Tesla wynalazca prądu zmiennego (i wielu innych ) lub Edision który ma ponad 1k patentów firmowanych swoim nazwiskiem jak np Żarówke, fonograf, czy kinetoskop. Natomiast  ja z Edisonem mam jeden problem. Poza tym że był wielkim wynalazca był c***em i złodziejem. Nawet żarówka nie jest pewne ze została wynaleziona przez niego bo mogł to zrobić albo Tesla albo co bardziej prawdopodobne Edison lub Tesla ulepszyli pomysł kogoś innego. Dlatego o ile liczba patentów i to co opatentował powinno wystarczyć na top 1  to niepewność do faktycznego autorstwa powoduje że mam go w top 2-3. Ale w kategorii nauk scisłych Einstein jest goat'em w fizyce wyprzedzając innych fizyków o dwie długości a ze wszystkim nauk scisłych myslę ze też jest bezkonkurencyjne ale tutaj mam 1-2 osoby bardzo blisko z poza fizyki.

A Karolu Wielkim nie ma co mówić bo do wyboru cieżko się przyczepić pod jakimkolwiek względem i moim zdaniem też jest najlepszy w swojej konkurencji.

P.S Ostatnio na forum atmosfera robi się duszna i nie wiem czy to problem z akceptacja odmiennej ale uzasadnionej opinii czy trollowanie.

P.S :

@fluber wkurzające jest Twoja próba narzucenia jak mamy oceniać w kategoriach muzyka. Wrzuć na luz. Nikt nie zgadzał się na kategorie : najbardziej utalentowany niepełnosprawny, czy największe możliwości wokalne. Dla wielu osób na absolutnym topie może być gwiazda pop'u mająca najwiej fanów czy sprzedanych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał:

nie idźmy w opary absurdu. wynalazek Gutenberga był ważny aczkolwiek raczej bardziej przypisany mu niż naprawdę przez niego dokonany. Ale nawet zakładając że to był w całości jego to większy impakt miał xxx, yyy czy Tesla wynalazca prądu zmiennego (i wielu innych ) lub Edision który ma ponad 1k patentów firmowanych swoim nazwiskiem jak np Żarówke, fonograf, czy kinetoskop. 

wprowadzenie książek 'pod strzechy' to był totalny przełom i 'danie kopa' ludzkości jak mało co (nie fonograf czy kinetoskop nie miały takiego impaktu lol)

a Edison z Teslą się będą tutaj kanibalizować mocno -> co sam przyznajesz w dalszej części

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

wprowadzenie książek 'pod strzechy' to był totalny przełom i danie kopa 'ludzkości' jak mało co

a Edison z Teslą się będą tutaj kanibalizować mocno -> co sam przyznajesz w dalszej części

Tak, bo ja jestem szczery i nie traktuje zabawy że muszę wygrać. A to wprowadzenie książki pod strzechy jako danie kopa ludzkości  jest dyskusyjne. A dodatkowo on tylko dołozył malenki kroczek do tego co już było. to była ewolucja a nie wielki wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Tak, bo ja jestem szczery i nie traktuje zabawy że muszę wygrać. A to wprowadzenie książki pod strzechy jako danie kopa ludzkości  jest dyskusyjne. A dodatkowo on tylko dołozył malenki kroczek do tego co już było. to była ewolucja a nie wielki wynalazek.

jak wszystko w kategorii 'wynalazki'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

nie nie wszystko. Własnie w tym rzecz.

To podaj przykład tego co zostało 'wynalezione' w próżni a czemu towarzyszyły tylko: pstryknięcie palcami, pojawienie się żarówki nad głową i krzyknięcie EUREKA 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

czyżby?

spytaj ludzi z Azji @RonnieArtestics @mac

Tak poważnie to troszkę zartuje. Buddyzm jest gdzieś na pograniczu. W zależności od definicji religii mozesz zaliczyć lub nie.

1 minutę temu, julekstep napisał:

w sensie że nie chcesz spojlerować?

Dokładnie tak. Takie gdzie nie ma żadnego związku z poprzednimi badaniami. Prawdopodobnie prądnicem, silniki elektryczne Edisona czy Tesli można by za takie uznać. Tylko z Guttenbergiem problem jest że wkład wkłąd w cały wynalazek jest nie duży. Można w toku ewolucji jakiegoś wynalazku zmienić go na tyle dużo ze ten wkład jest znaczący. Zresztą na szybko z wikipedi :

Powszechnie uważa się, że po raz pierwszy użył jej Johannes Gutenberg do druku Biblii, przeprowadzonego w latach 1452–1455, co jednak nie znajduje potwierdzenia w faktach[potrzebny przypis], gdyż ruchoma czcionka była znana w Europie wcześniej, a ponadto sama Biblia nie jest pierwszym drukiem Gutenberga[a]. Zasługi Gutenberga to ulepszenie zastanych technik drukarskich niezadowalającej jakości. Jeszcze przed Gutenbergiem ruchomej czcionki miał używać holenderski drukarz Laurens Janszoon Coster. Nie wiadomo, czy ruchoma czcionka została w Europie wynaleziona zupełnie niezależnie, czy też idea ta przywędrowała z Dalekiego Wschodu, gdzie pojawiła się już cztery wieki przed Gutenbergiem. Podobnie jak w przypadku kompasu czy prochu, taką wędrówkę trudno prześledzić ze względu na brak materiałów historycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gregorius napisał:

MSC jest na czele rankingu tylko jak ograniczamy się do Polek i Polaków ;)

Poprawiłem. Idźmy z duchem czasu. 

Napisałeś wcześniej, że MSC zdecydowanie za szybko. W jej kategorii poszli Einstein i Newton. W kategorii wynalazcy poszli Edison i Tesla. Maryśka ma dwa Noble z różnych nauk ścisłych.

,, Zdecydowanie za szybko". Nie sądzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.