Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

obstawiam, że mało kto tutaj słucha muzyki poważnej na co dzień, czy też chodzi do opery - nie chcę generalizować, ale podejrzewam, ze to mniejszy procent niż tych, którzy interesują się filozofią

u mnie te procenty są dokładnie identyczne

choć w 2LO miałem szóstkę z muzyki, gdzie mieliśmy nauczyciela profesora Gnata, którego konikiem był właśnie Bach (miał na chacie wyjebany regał tylko z jego dyskografią gdzieś o wymiarach 3x30) i każdy z klasy miał przejść tak zwanego "Rozbójnika" czyli na wzór "Jaka to Melodia" nauczyć się początkowych fragmentów około 30-40  nagrań największej klasyki muzyki poważnej, więc kiedyś nawet wiedziałem pewnie więcej na ten temat niż większość narodu, teraz już to gdzieś z głowy uleciało, ale na pewno fajna rzecz patrząc z perspektywy na pozostały "tok nauczania"

dlatego też wcale nie uważam żeby to było jakieś overrated względem jakiś tam szarpidrutów czy innych popkowych ikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Jeśli w atf mamy wrzucać tylko to co się słuchało w ostatnich 40 latach, to wesoło:) 

Będę forsował że gwiazdy pop są lepszymi muzykami niż Mozart, Bach i Beethoven;)

już narzucasz jedną i jedyną linię głosowania, tak jak robiłeś to z Kurnikową w ATF sportowym :P 

To, że coś robiło wrażenie 200 lat temu, nie oznacza, że dzisiaj też wszyscy mają wzdychać do symfonii Beethovena. 

Ja mam Mozarta (przez sentyment) i Beethovena (przez głośność :P) wysoko, co nie oznacza, że muszą oni wygrać tę kategorię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

już narzucasz jedną i jedyną linię głosowania, tak jak robiłeś to z Kurnikową w ATF sportowym :P 

To, że coś robiło wrażenie 200 lat temu, nie oznacza, że dzisiaj też wszyscy mają wzdychać do symfonii Beethovena. 

Ja mam Mozarta (przez sentyment) i Beethovena (przez głośność :P) wysoko, co nie oznacza, że muszą oni wygrać tę kategorię

Nom, tez lubie sie zdepresic przy jakis ciezarach muzyki klasycznej czasami, ale nie robmy z tego po hipstersku lepszego, bo ''dla elity'', a wy co heheh pewnie popu sluchacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

To że osoby co się nie załapały na big3 będą teraz płakać, to mnie akurat nie dziwi.

niby powszechnie się tak uznaje

ale u mnie np. Bach na pewno będzie w ciul niżej (gdzieś środek stawki) niż Mozart i Beethoven (absolutny top obaj)

personal preference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie, co drugi youtuber to teraz robi:)

 

tylko widzisz, Ty wyciągasz jakieś totalne gówno i zestawiasz z największymi nazwiskami muzyki poważnej, to tak jakby porównywać X/Y/Z do zapijaczonego wujka na weselu, który idzie sobie ponaparzać na pianinie, trochę lipka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

już narzucasz jedną i jedyną linię głosowania, tak jak robiłeś to z Kurnikową w ATF sportowym :P 

To, że coś robiło wrażenie 200 lat temu, nie oznacza, że dzisiaj też wszyscy mają wzdychać do symfonii Beethovena. 

Ja mam Mozarta (przez sentyment) i Beethovena (przez głośność :P) wysoko, co nie oznacza, że muszą oni wygrać tę kategorię

W atf Polak kompozytorzy rozpierdolili konkurencję, sorry:) najwyraźniej są lepsi niż zagraniczni;)

Jakieś randomowe składanki Mozarta 200 lat po jego śmierci robią ćwierć miliarda wyświetleń na YT 

Ja nie wiem jak wy na poważnie robicie z tego jakąś dziwna niszę, której niby nikt nie słucha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

W atf Polak kompozytorzy rozpierdolili konkurencję, sorry:) najwyraźniej są lepsi niż zagraniczni;)

Jakieś randomowe składanki Mozarta 200 lat po jego śmierci robią ćwierć miliarda wyświetleń na YT 

Ja nie wiem jak wy na poważnie robicie z tego jakąś dziwna niszę, której niby nikt nie słucha:)

Elegancko, to o polowe wiecej niz jakis White 2115 czy Bedoes z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

W atf Polak kompozytorzy rozpierdolili konkurencję, sorry:) najwyraźniej są lepsi niż zagraniczni;)

Jakieś randomowe składanki Mozarta 200 lat po jego śmierci robią ćwierć miliarda wyświetleń na YT 

Ja nie wiem jak wy na poważnie robicie z tego jakąś dziwna niszę, której niby nikt nie słucha:)

haha te składankę znam na pamięć, puszczałem ją zawsze córkom przy zabawie :D 

No i fajno, że robi ćwierć miliarda wyświetleń, Gangam Style robi ponad miliard.

Nikt tutaj nie deprecjonuje muzyki poważnej, a jedynie zgłaszamy pewne ALE, że top3 muzyki poważnej musi być koniecznie na podium w całej muzyce, u mnie na pewno nie będzie

2 minuty temu, fluber napisał:

Ciekawe ile będzie miał bedoes 200 lat po śmierci.

Krytykując wybory kompozytorów bo teraz ludzie piszą muzykę?;)

a ile miał Mozart za życia?

Dziwnie argumentujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ciekawe ile będzie miał bedoes 200 lat po śmierci.

Krytykując wybory kompozytorów bo teraz ludzie piszą muzykę?;)

Nie, krytykuje robienie z tego absolutnego oczywistego topu i wysmiewanie innych gatunkow. Przeciez ilosc artystow ktorych piosenki poruszyly swiat jest ogromna i nie widze powodu zeby traktowac ich gorzej, bo sa mniej hipsterscy/nie slucha sie tego w garniaku.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

 

a ile miał Mozart za życia?

Dziwnie argumentujesz

Mozart jest ponadczasowy. Ci kompozytorzy robią teraz więcej odsłuchań i koncertów niż klasyki rocka popu czy czegokolwiek innego. Wytrzymali próbę czasu. To jest atf, a nie wybór najlepszych wykonawców ostatniego półwiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem żeby rozdzielić. ;] Z tą muzyką popularną to główny jest taki problem, że tam różnice między 1, a 20, zwłaszcza bez bandów, to kwestia preferencji, a z tą klasyczną to wiadomo, pula talentu w 1780 to jakiś poziom rzutu karłem, więc można wskazać 4-5 Anitek Włodarczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Pisałem żeby rozdzielić. ;] Z tą muzyką popularną to główny jest taki problem, że tam różnice między 1, a 20, zwłaszcza bez bandów, to kwestia preferencji, a z tą klasyczną to wiadomo, pula talentu w 1780 to jakiś poziom rzutu karłem, więc można wskazać 4-5 Anitek Włodarczyk. 

W każdym kościele miałeś organistę/amatorskiego kompozytora - to było wtedy mega popularne, stąd czołówka jest z podobnego okresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

xD 

W następnym ATF poproszę kategorię najlepszego organisty, muszę zgłębić temat. 

 

6 minut temu, BMF napisał:

Pisałem żeby rozdzielić. ;]

no i po co?

dyskusje w których @fluber dochodzi do wniosku że kiedyś pula talentu w muzyce była większa bo w każdym kościele był organista to sól atfów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.